Прескочи до съдържание

Мераклии за САЩ?


Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

съвсем грубо искам да сондирам има ли мераклии за посещение на САЩ за тази есен или евентуално за другата пролет.

 

  1. Възрастова група - 20-50 години, но по-важно е да са енергични, понеже аз вървя доста и спя малко.
  2. Мечтана дестинация - мястото, което държите обезателно да посетите, и за което търсите спътници.

Нямам точно  определено, но бих взел билети ако излязат на добри цени за Ню Йорк-Бостън или за ЛА, като вторите винаги са по-скъпи. 

  1. Предпочитан стил на пътуване? - свободен текст, например излежаване по плажове, или целодневно движение на крак. Ранно ставане или излежаване до късно и т.н.

Като цяло не спя много, а в случая няма да ходя по плажове и да се излежавам. Бих искал да обиколя няколко града, а ако ще ходя към ЛА да взема кола под наем и да видя природата им.

  1. Интереси. - фотография, история, архитектура, природа, флора, фауна, авиация и т.н. :) общо взето от всичко по-малко.
  2. Период на пътуването - определили ли сте някакъв що годе период, в който искате да заминете, предпочитам да е есен или пролет.
  3. Изисквания към хотели, транспорт и храна - има хора, които не обичат да споделят стая, баня и тоалетна с непознати в хостели, не биха прекарали нощта във влак трета класа и т.н. Общо взето минималните луксове, без които не можете. Не обичам да спя в автобуси или влакове, за хотели и мотели зависи с кой, къде и как, но мога да приема различни варианти.
  4. Допълнителни детайли - всяко пътуване си има своите специфики и съм сигурен, че не може да се опише просто в 6-7 въпроса. За това дайте колкото се повече повече информация. 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей,

 

аз имам някаква "мъглява" идея за Щатите, но най-рано другата пролет. Проблемът е, че нямам виза и никак не ми се занимава, но явно скоро няма да отпаднат, т.ч. ще трябва да се прежаля да ходя в посолството. Надявам се да не ми откажат, и покана имам от една година.

По твоите въпроси:

1. Излизам от възрастовите ти изисквания с 2-3 г., хахаха. Ако това не е проблем. Аз спя много в ежедневието и малко, когато обикалям по света. Вървя много (според мен) пеша  може и 20 км на ден.

2. Мечтана дестинация - е, чак мечтана... на първо място Ню Йорк, освен това Сан Франциско и ЛА. Аз, държа и на Сан Франциско - град, не околностите.

 

преди 26 минути , Alexander каза:

 

  1. Предпочитан стил на пътуване? - свободен текст, например излежаване по плажове, или целодневно движение на крак. Ранно ставане или излежаване до късно и т.н.

Като цяло не спя много, а в случая няма да ходя по плажове и да се излежавам. Бих искал да обиколя няколко града, а ако ще ходя към ЛА да взема кола под наем и да видя природата им.

Естествено, че нямам намерение да ходя на плаж в САЩ, има толкова по-близки или по-екзотични места. Като цяло идеята до Ню Йорк и после ЛА или Сан Франциско и кола под наем ми допадна и затова реших да пиша.

преди 33 минути , Alexander каза:
  1. Интереси. - фотография, история, архитектура, природа, флора, фауна, авиация и т.н. :) общо взето от всичко по-малко.
  2. Период на пътуването - определили ли сте някакъв що годе период, в който искате да заминете, предпочитам да е есен или пролет.
  3. Изисквания към хотели, транспорт и храна - има хора, които не обичат да споделят стая, баня и тоалетна с непознати в хостели, не биха прекарали нощта във влак трета класа и т.н. Общо взето минималните луксове, без които не можете. Не обичам да спя в автобуси или влакове, за хотели и мотели зависи с кой, къде и как, но мога да приема различни варианти.
  4. Допълнителни детайли - всяко пътуване си има своите специфики и съм сигурен, че не може да се опише просто в 6-7 въпроса. За това дайте колкото се повече повече информация. 

1. Същите, с изключение на авиацията - нямам нищо против, но не ми е приоритет.

2. Февруари-май 2019г.

3. Подобни са ни изискванията за нощувки - без спане във влакове и автобуси. Другото - най-важно да е чисто. В Окинава миналата година се наложи да спя в хостел - капсула и оцелях... освен това аз хобито ми е ветроходство и по яхтите няма много възможности за самостоятелни стаи. Храна ? - може даже и без нея 🙂

4. Имам приятел в Сан Франциско, който евентуално ще организира излизане с яхта или участие в техните уикенд регати.

 

Какво значи за теб изгодна цена за самолетни билети до там.

Аз бях купила за тази година - февруари от Барселона до Оукланд, Сан Франциско за около 180 евро, но не успях да отида поради служебни ангажименти и така и изгоряха. Цената няма да е същата най-вероятно, но нещо около 300 евро ми изглежда добре.

 

Това е за сега.

Ако имам други въпроси ще пиша допълнително.

А и най-важното - за какъв период говорим 10 дена, 2-3 седмици, месец? За мен това е от съществено значение заради отпуската.

Връзка към мнение

Пропуснал съм колко дни.. зависи къде, но между 7 и 10-11 примерно.

Комбинация на източния и западния бряг е немислима за толкова малко дни, за това не я споменавам изобщо.

Билетите са ясни, за източния бряг 150-180 евро, за западния 200-250, като не броя довеждащи полети, които ще са още 50-60 евро поне.

Аз също имам приятелка в Монтерей, даже ми направи покана, но така и не я представих на интервюто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз и моето семейство също имаме някакви планове за другата пролет за Щатите. Отново е на етап планиране, нямаме визи все още, а и не сме кандидатствали, но май е време да се задействаме 🙂

 

Но това, което задължително ще направим, стъпъм ли на хАмериканска земя, е да направим преход от Източното до Западното крайбрежие за 3 до 4 седмици, дали с кола или кемпер, все още не ми е ясно. Така че със сигурност не се вмъкваме в цялото твое времетраене, но пък бихме могли да се засечем, евентуално някъде...

Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Пропуснал съм колко дни.. зависи къде, но между 7 и 10-11 примерно.

 

Билетите са ясни, за източния бряг 150-180 евро, за западния 200-250, като не броя довеждащи полети, които ще са още 50-60 евро поне.

 

Да, седмица в Ню Йорк е точно като време. За западния браг бих предпочела 10-14 дена. Остана да ми дадат виза и да има промоции за билети.

 

Връзка към мнение
Дани Магелани

Имаше евтини билети на норвежците LА-Гетуик за 50-60 паунда. Ние с Оля си взехме за края на март. Отиването ще го търсим. Може би още действа промоцията. 

Връзка към мнение

Опция, която може би бихте желали да обмислите, е комбиниране на двата бряга с red eye  полет между тях - така ще спестите 1 нощувка в хотел и не е изключено самолетният билет да е по-евтин от нощувката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доколкто знам вътрешните полети не са хич евтини, ама може и да греша.

Ако пък вече има нормални цени, пак не става с толкова малко дни..За двата бряга ще трябват поне 15 дни мисля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен може да се намери нещо за 100-ина - 150 долара. Може би звучи "много", но си е полет от 5 часа поне директен 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер е, но проблеме а остава времето. Вариант е, ако намеря изгодни билети да отида до единия бряг и да се върна от другия.

Все си мисля, че ще повторя САЩ, колко по-малко държави съм повтарял.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Моят билет беше промоция на Иберия е Милано-Маями и Ню Йорк-Маями за 470$ с 23 кг чекиран багаж. 

На Делта Маями-НюЙорк за 127$, но май за чекиран багаж ще плащам отделно. Така и не разбрах колко. Не е евтин, но и не са малки разстоянията.

За САЩ се пригответе за по-високи цени от Европа и за хотелите.

Връзка към мнение

И аз имах предвид отиване до единия бряг и връщане от другия - може би не е станало съвсем ясно - затова писах и само един полет от 5 часа

Делта са легаси кериър. Куфарите при тях са по 50 долара

Но съвсем на прима виста - ЛА до Бостън със Спирит е 109 долара (10 окт - произволна дата). С един куфар ще стане към 150. И полетът е redeye с прекачване в Маями/ФЛЛ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.07.2018 г. в 18:03, Alexander каза:

Доколкто знам вътрешните полети не са хич евтини, ама може и да греша.

 

Не знам дали може да се намери нещо полезно, на мернах тази оферта и се сетих за твоята тема. 

Разпродажба на Frontier Airlines, еднопосочни билети за по $20
https://www.flyfrontier.com/deals/flight-sales/

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Огледай  Spirit, Allegiant и Frontier. Малко по-скъпи са Southwest.

Прочети повече за Allegiant, преди да си купиш билет с тях - за да вземеш информирано решение...

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 4.07.2018 г. в 0:55, Дани Магелани каза:

Моят билет беше промоция на Иберия е Милано-Маями и Ню Йорк-Маями 

Ужас!

Явно съм спала и писала. Часовата разлика ми се отрази и в поста.

Да се чете:

Ню Йорк-Милано

Също на Делта полет Орландо-Ню Йорк.

Съжалявам!

Връзка към мнение

Аз така съм го планирала, кацаме Бостън, минаваме източния бряг и после от Маями летим до Сан Диего и продължаваме нагоре до Сан Франциско. На финала летим от СФ до Чикаго и от там към Лондон. Ако искаш виж моята програма в темата ми, тези дни ще добавя финални детайли и летим след месец 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, akair каза:

Огледай  Spirit, Allegiant и Frontier. Малко по-скъпи са Southwest.

Прочети повече за Allegiant, преди да си купиш билет с тях - за да вземеш информирано решение...

 Кажи направо какво имаш предвид за тези. Не съм си представял, че трябва да чета за определена компания  преди да купя билет в Европа или САЩ, все едно съм в Африка

преди 21 минути , Olia каза:

Аз така съм го планирала, кацаме Бостън, минаваме източния бряг и после от Маями летим до Сан Диего и продължаваме нагоре до Сан Франциско. На финала летим от СФ до Чикаго и от там към Лондон. Ако искаш виж моята програма в темата ми, тези дни ще добавя финални детайли и летим след месец 🙂

Това сигурно е за 1 месец?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.07.2018 г. в 7:55, Дани Магелани каза:

 

На 4.07.2018 г. в 7:55, Дани Магелани каза:

За САЩ се пригответе за по-високи цени от Европа и за хотелите.

грубо колко по-скъпи са според теб, ако приемем за база 80-100 евро за по-южните европейски големи и интересни градове и 120+ за по-северните? да добия представа за ориентировъчен бюджет и аз 

 

отделно дето още ме боли като си представя 20-те процента задължително-доброволен бакшиш 🙂

Връзка към мнение

Аз няма да им давам 20% със сигурност, освен, ако не са някакви ниски сметки от сорта на 10-20 долара. Няма кой да ме накара на 100 евро сметка да дам още 20 бакшиш, ако ще да се сърди и да припада.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , antea каза:

 

грубо колко по-скъпи са според теб, ако приемем за база 80-100 евро за по-южните европейски големи и интересни градове и 120+ за по-северните? да добия представа за ориентировъчен бюджет и аз 

 

отделно дето още ме боли като си представя 20-те процента задължително-доброволен бакшиш 🙂

С много ранни резервации стъпвам на цени средно около 110 долара с таксите за сам в двойка стая, без закуска. И това са 2 до 3 звезди. Сравнено с Европа и Япония е по-скъпо. И нощувките и храната.

Бакшишите не ги смятам. Слагам 5 долара върху сметка 20-25 долара.

За същите пари и в Япония и в Европа получаваш много по-добро качество.

Но пък нали и САЩ трябва да се види.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 hours ago, Alexander said:

Кажи направо какво имаш предвид за тези. Не съм си представял, че трябва да чета за определена компания  преди да купя билет в Европа или САЩ, все едно съм в Африка

Компанията дълго време летя с едни много стари МД80+, на които май годините им идваха в повече. Това очаквано засили броя технически повреди. Местните се опитаха да постигнат своите користни цели и пуснаха драми по локални и национални телевизии. Това доведе до много сериозна проверка от страна на ФАА (еквивалента на ЕАСА и ГВА в САЩ). Заключенията на ФАА са, че всичко е в рамките на нормалното. Междувременно компанията почна да подменя машините с нови А319 и А320. Преди няколко месеца имаше 1/2 час материал за тях в предаването "60 минути". Въпросното предаване се ползва с много висока степен на доверие от обществото. Не мога да се сетя за точен еквивалент в България - може би Панорама, но не точно... Видеото на 60 минути го има свободно в Интернет. Анализа за авиационните консултанти и специалисти ги има на сайта на Кранки - един от "техническите експерти", който говори в 60 минути е независим консултант, който може да бъде нает от всеки. Адвокатите на пилот, който има спор с компанията за уволнение и я съди, са наели същия експерт да свидетелства в полза на уволнения пилот. "Драматизираните" пътници също имат искове към компанията. 3 дни преди излъчването на предаването 60 минути адвокатите на пилота са пратили писмо на компанията, че ако сетълнат спора, "няма да се шуми за компанията по медиите".

Това е общо взето фактологията. Според мен е редно всеки заинтерсован да прочете сам фактите и да прецени за себе си.

От моя опит със Спирит - млади самолети, усмихнати стюардеси, точно разписание. Фронтиър - млади самолети, не толкова усмихнати стюардеси, но любезни, задължения личният айтъм да е под седалката отпред. Allegiant - нямам опит.

 

За хотелите - зависи от мястото, но по правило в сезон 60-70 долара са крайпътните мотели, 100-150 долара са градските хотели 2-3* и от 180 нагоре за 4* и нагоре. Но всяко правило си има изключения..

Разлика с европейските хотели - леглата са по-големи (обикновено са поне 2 Queen (153x203cm) или 1 King size (183x203cm)) за разлика от Европа, където съм попадал и на 90см и 120см ширина.

Редактирано от akair
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Преди 5-6 години, когато работех на летището в Мадрид, Allegiant  бяха купили един стар А320 от Иберия, боядисоха го с тяхната ливерия и замина.

 

 

Сега правя някакви груби проби и наирам супер добри цени, ето един пример за началото на декември.

20.11 София-Барселона 27 евро, каца в 08:35 в Барселона

20.11 Барселона-Бостън 94 евро  с Level, тръгва в 17:45 от Барселона.

Същите полети и цени са и за 27.11.18

 

Ню Йорк-Сан Франсиско има всеки ден в края на ноември и в началото на декември, много полети по 102-105 евро.

 

05.12 Сан Франсиско-Барселона с Level, 129 евро, тръгва 19:15

06.12 Барселона-София, тръгва сутринта, за сега е 40+ евро.

 

Общо 400 евро всичко, супер дбре ми се струва цената.

Иска ми се да отида догодина, но може и тази да стане, особено ако намеря с кой.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.