Прескочи до съдържание

Тихоокеанските острови


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци!

Някой да е имал удоволствието да посети повече от островите на Полинезия, Микронезия и Меланезия? Кои трябва да се видят и кои може да се пропуснат? Ще се радвам да получа конкретна информация за полети, хотели, интересни места, храна и т.н.! Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , whiskyman каза:

Здравейте Магеланци!

Някой да е имал удоволствието да посети повече от островите на Полинезия, Микронезия и Меланезия? Кои трябва да се видят и кои може да се пропуснат? Ще се радвам да получа конкретна информация за полети, хотели, интересни места, храна и т.н.! Благодаря!

Здравей

Няколко души са имали удоволствието, така че междувременно погледни форума за дестинацията и по-конкретно дневниците:

 

 

 

 

Връзка към коментар

Тюх, моята така и не я завърших за Фиджи. 🙂

На мен много ми хареса Вануату и по-специално остров Тана. По-диво, изумително чисто, прекрасна и недокосната природа. Мили и дружелюбни хора, действащ вулкан, добри места за шнорхелинг, има си всичко за приятно и разнообразно прекарване на времето. За Фиджи какво да ти кажа... много по-комерсиално. По островите с местни кланове имаше и бунища по плажовете. Най-красивото място, което видях там беше един от островите Ясава - Nacula, близо до известната Синя лагуна. 

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Tedy каза:

Тюх, моята така и не я завърших за Фиджи. 🙂

ами както се казва "по-добре късно, отколкото още по-късно"... 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Според мен не изпускай островите Кук. И то най-вече Айтутаки. Това е за мен най-красивия полинизийски остров, който аз съм виждала. От Меланезия- Не пропускай Нова Каледония- невероятни цветове на водата, особено Лифоу, за Микронезия - била съм само в Яп. Там трябва де се ходи бързо, защото до преди няколко години населението си е ходило със сламените полички и цветните венци, но все повече намалява това. Преди 4 години, когато аз го видях все още имаше малко, не знам колко са останали. Но пък хванах фолклорен фестивал и беше прекрасно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Няма еднозначен отговор, зависи какво търсиш и какво предлагаш в замяна.

 

Най-много полети има от Оукланд, Нова Зеландия и от На(н)ди, Фиджи.

 

Хотели има по ключовите острови, но най-често настаняването е в доста по-примитивни условия от тези, на които сме свикнали тук.

 

Храната ... ех, храната ... прясна сурова риба на Маркизите, сладко свинско на Тонга, кални раци във Вануату, кърваво теленце в Таити..

 

Ето още островчета:

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.