Прескочи до съдържание

Коя банка?


Препоръчани мнения

Боян Димитров

За момента кредитите ми и превода на заплата ми е в Булбанк. Но хич не ме радват, особено напоследък, след като спряха трансфъруайз.

 

Въпросът ми е: какви са алтернативите? 

Връзка към коментар

Ми ако имаш кредити, със сигурност ще трябва да ги рефинансираш. Така че бих избрал банката на база на това къде ще ти дадат най-добрите условия за рефинансиране. А коя е банката с най-добрите условия, пак зависи от типа, сумата и условията на кредитите. Въобще, без да дадеш повече информация ще е много трудна препоръка - само потребителски ли са кредитите, има ли ипотечни, на какви суми са? Съзнавам, че е деликатна информация и е разбираемо ако не искаш да споделяш, но иначе трудно ще се даде препоръка. 

 

И аз в момента се ослушвам за рефинансиране на ипотечен кредит и лека полека копам из всички банки. 

Връзка към коментар
Боян Димитров
Публикувано: (редактирано)
преди 10 часа, Георги каза:

Ми ако имаш кредити, със сигурност ще трябва да ги рефинансираш. Така че бих избрал банката на база на това къде ще ти дадат най-добрите условия за рефинансиране. А коя е банката с най-добрите условия, пак зависи от типа, сумата и условията на кредитите. Въобще, без да дадеш повече информация ще е много трудна препоръка - само потребителски ли са кредитите, има ли ипотечни, на какви суми са? Съзнавам, че е деликатна информация и е разбираемо ако не искаш да споделяш, но иначе трудно ще се даде препоръка. 

 

И аз в момента се ослушвам за рефинансиране на ипотечен кредит и лека полека копам из всички банки. 

 

Няма проблем да споделя повече. Имам потребителски кредит за 8.5 хиляди лв, за още 2 години. Вноската (355лв) не ме натоварва особено и не мисля, че водещо е рефинансирането, защото най-вероятно за толкова кратък период разликата ще е минимална.

 

Това, което ме интересува е, таксите в банката на всякакъв вид услуги да са минимални. Да имат хубави дебитни, евентуално и кредитни карти. Да имат бърз и качествен съпорт. Да са дотолкова прогресивни, че да работят с трансфъруайз, пейсера и прочие, не че не може първо през револют и после трансфъруайз, ама от какъв зор.

Редактирано от Боян Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да ти кажа, малко се съмнявам, да намериш нашенска банка с всичките екстри, дето си ги изброил.

Ако има едното, няма да има другото. По-скоро ти е важно, според мен, лихвата да ти е по-малка, отколкото до сега.

Щото, рефинансирането си е нов кредит, дето си влачи такси, таксички и човек винаги е на загуба.

Връзка към коментар
24 minutes ago, AlexandraKo said:

Щото, рефинансирането си е нов кредит, дето си влачи такси, таксички и човек винаги е на загуба. 

Така е (нов кредит си е), но ипотеките са обикновено с дълъг срок. И ние си рефинансирахме нашия ИК и накрая като дръпнах чертата се оказва, че освен 5 години намаляване срока на кредита, и едни хиляди по- малко ще върна. Банката, от която избягах се сети, че можело да ми даде същата лихва, но всичко вече беше свирено.

@Георги, вариант 1- отиваш в настоящата банка с най- добрата оферта от друга банка и ако се съгласят- смъкват лихвата до предложените %. Вариант 2- минаваш към новата банка, отделяш ден- два за обиколка по всички необходими инстанции (кадастър, НАП, агенция по вписванията- някои документи могат да се вадят и онлайн) и действаш с избраната нова банка.

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар

@Боян Димитров - да, няма перфектна банка. Относно картите най-често коментираме тук, че са ок картите на ДСК, Алианц и ПИБ (с малко условности). Може би и други има, но ми е малко каша в главата, общо взето това което е най-важното е да няма такса за транзакция при плащане на ПОС или в интернет. ПИБ имат такава такса, но тя се компенсира от кешбека. ДСК може да имат най-добрите карти, но пък като цяло обслужването в клоновете е проблемно, особено по датите когато раздават пенсии и не са за препоръчване, ако често ти се налага работа в офис. 

 

Може да попрегледаш тази тема, донякъде се припокрива с твоята: 

 

 

@aleksandrina - да, знам, сега съм в процеса на събиране на оферти 🙂 Още се колебая дали да не направя и насрещна проверка с кредитен консултант, но ще видим. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.