Прескочи до съдържание

Бали без гид


Препоръчани мнения

Здравейте,магеланци! След дълго търсене на билети за Куба накрая си взехме за Сингапур (катарците объркаха всичко). Така се оказахме с чисто нова програма за ноемврийско-декемврийската почивка. Планирали сме 6 дни в Бали и от всичко изчетено оставам с впечатлението,че почивката трябва да се раздели на две-плаж и забележителности. Питането ми е-възможно ли е според вас да се направи обиколка на забележителностите без гид (ние сме безкрайни особняци) и изобщо удачно ли е това, а от друга страна ако тръгнем сами как изобщо да се продвижваме на този прекрасен остров. Благодаря ви предварително,че отделихте време за моите питанки 🙂

Връзка към коментар

Напълно възможно е да направите обиколки на острова без шофьор/гид, но трябва да наемете рента кар или мотор. Има и маршрутки до някои места, но като цяло трябва да си организирате транспорта сами, а трафикът е специфичен за нас, като навсякъде в Азия. 

Връзка към коментар
преди 43 минути , Misholina каза:

Питането ми е-възможно ли е според вас да се направи обиколка на забележителностите без гид

Със съпругата ми изкарахме 10 незабравими дни от май месец в Бали. Бяхме си избрали хотел в Нуса Дуа. Трансфера летище-хотел-летище, както и екскурзията из острова ги организирахме и платихме още от тук. За което въобще не съжаляваме, защото видяхме какви усилия костваха на почиващи с нас ( не българи ) европейци да се справят с трафика и движението. Видяхме и последици. И имайки в предвид, че сме отишли да почиваме, да се веселим и останем с най-приятни спомени от положителни емоции, не бих рискувал да търся и организирам каквото и да е на място, като мога да го уредя предварително.     

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
28 minutes ago, дядо Пепи said:

Със съпругата ми изкарахме 10 незабравими дни от май месец в Бали. Бяхме си избрали хотел в Нуса Дуа. Трансфера летище-хотел-летище, както и екскурзията из острова ги организирахме и платихме още от тук. За което въобще не съжаляваме, защото видяхме какви усилия костваха на почиващи с нас ( не българи ) европейци да се справят с трафика и движението. Видяхме и последици. И имайки в предвид, че сме отишли да почиваме, да се веселим и останем с най-приятни спомени от положителни емоции, не бих рискувал да търся и организирам каквото и да е на място, като мога да го уредя предварително.     

Здравейте! Можете ли да ме насочите от къде реервирахте туровете. На мен също ми се иска да се подготвя от рано. Поздрави!

Връзка към коментар
преди 18 часа, Misholina каза:

Здравейте! Можете ли да ме насочите от къде реервирахте туровете. На мен също ми се иска да се подготвя от рано. Поздрави!

Страхувам се да не прозвучи като реклама. Малката ми дъщеря работи в туристическа агенция. Миналата година тя беше в Бали заедно със съпруга си Тази година ние със съпругата ползвахме техния опит и нейните професионални умения.

Връзка към коментар
38 minutes ago, дядо Пепи said:

Страхувам се да не прозвучи като реклама. Малката ми дъщеря работи в туристическа агенция. Миналата година тя беше в Бали заедно със съпруга си Тази година ние със съпругата ползвахме техния опит и нейните професионални умения.

Супер, имали сте най-желания гид. Кои забележителности ви харесаха най-много?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 1 час, Misholina каза:

Магеланци, нали няма визи за Българи за Бали, Сингапур и КЛ?

Бали е част от Индонезия, а за там трябва виза. Можеш да получиш такава при пристигането си на острова.

За Сингапур и Малайзия визи не са необходими.

 

Резакция: Извинявай, подвел съм те.

Редактирано от Goal & Boss
Връзка към коментар
2 hours ago, Topfly said:

В държави като Индонези обикновенно е по евтино да се наеме кола с шофьор от колкото човек сам да кара кола под наем.

А как става това наемане на шофьор,тъй като ще се наложи да се придвижваме от Семиняк до Убуд?

54 minutes ago, Goal & Boss said:

Бали е част от Индонезия, а за там трябва виза. Можеш да получиш такава при пристигането си на острова.

За Сингапур и Малайзия визи не са необходими.

 

Резакция: Извинявай, подвел съм те.

Тоест, няма визи за нито една от трите дестинации? 🙂

Връзка към коментар
3 minutes ago, Misholina said:

А как става това наемане на шофьор,тъй като ще се наложи да се придвижваме от Семиняк до Убуд?

В туристическите места буквално на всеки ъгъл има агенциии където може да се наеме кола с шофьор, но може предварително и в интернет да потърсите агенция. На място по принцип има възможност и да се пазарите за цената. Ние наехме кола за 3 дни с шофьор и гид за 3 дни и цената пак беше по ниска от това да наемем само кола.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Misholina каза:

А как става това наемане на шофьор,тъй като ще се наложи да се придвижваме от Семиняк до Убуд?

Ами ние си имаме в Бали кажи речи частен шофьор на форума. Ето координати тук

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
На 4.07.2018 г. в 11:09, mililia каза:

Напълно възможно е да направите обиколки на острова без шофьор/гид, но трябва да наемете рента кар или мотор. Има и маршрутки до някои места, но като цяло трябва да си организирате транспорта сами, а трафикът е специфичен за нас, като навсякъде в Азия. 

+1

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, със съпруга ми бяхме на самостоятелно организирана почивка в Бали преди един месец и останахме много доволни от услугите на http://bebalinesetour.com/  Горещо Ви ги препоръчвам, защото са много точни. Цените са им много добри и можете да разчитате напълно на тяхната помощ в организирането на турове. Ние бяхме направили собствена програма, която те удовлетвориха на 100%, те са локализирани в Убуд, от там могат да направят тур до всяка точка. Целодневен тур е 50 долара, без ограничение на пробега. Също така предлагат най-добрия рафтинг, тъй като са се кооперирали с нова фирма за рафтинг, която има много добра база, предлага най-дългото трасе 12 км по река Айунг и в цена е включен обяд на шведска маса. На таксиметрови компании не се доверявайте освен на Blue Bird, защото ние имахме неприятно приключение с една от другите, която копира визията на Blue Bird и шофьора след 2 часа шофиране ни закара от Санур вместо до Нуса Дуа в Кута.  Трафика е много натоварен и не бихме препоръчали да наемате скутери. Приятно изкарване!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.