Прескочи до съдържание

Бали - Иджен - Бромо и Сурабая 3 или 4 дни помогнете с всякакви съвети


Препоръчани мнения

Здравейте, чета, чета и все намирам обратния маршрут. Искам да направим с жена ми Бали -  Иджен - Бромо - Сурабая в максимално кратък срок 3- 4 дни по възможност. Пътуваме бюджетно тъй, че варианта с агенция отпада.  Някои правил ли е този маршрут? Ще съм благодарен на всякаква информация. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Човек, не се занимавай с глупости. Логистиката, задръстванията  и разправиите не си заслужават. 

 

Това са твоите хора. Агенция на топ бюджетна цена и страхотни.  Щом @Guinness ги нае сам след това по моя препоръка и той беше възхитен. Кажи на Ари, че аз съм те препоръчал и ще ти даде уникално добра цена. Персонален английскоговорящ шофьор и гидове по забележителностите. Цената е една и съща дали от-до ферито за Бали и Сурабая. Взимат те, развеждат те, настаняват те, връщат те. Имаш всичкото време на света където каквото искаш и наистина помагат с каквото искаш - ресторанти, шопинг... не те пускат по пързалката с далавери и комисионни между техни хора като 99% от фирмите по света. Всеки един даден лев на тази екскуризя ми е сред топ инвестициите в живота. 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Абсолютно. И ние ги ползвахме, въпреки че бяхме 6 човека, а  не 2-ма като вас. Но наистина супер отзивчиви за всичко и навсякъде, включително и разни спирания за едно или друго по наше желание, както и дори вечер преди туровете гида ни предлагаше да ни придружи ако искаме и да ни показва едно или друго без да направи и намек за пари. Разбира се, накрая им оставихме добър бакшиш, но никой от тях дори и не спомена нещо такова.

Но пък и ние знаехме кой да питаме за съвет. 🤨

Редактирано от Тони
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Потвърждавам за всичко казано. Хората са изключително любезни и коректни. И най-важното е, както T.E.Lawrence сподели, че няма да се занимаваш с логистика и разправии. По пътя се запознах с една французойка, която пътуваше соло и си беше организирала същото пътуване, само че без агенция. Поразпитах я за цените, които е платила и се оказа, че всъщност разликата изобщо не беше голяма, спрямо моето пътуване с агенция. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Човек, не се занимавай с глупости. Логистиката, задръстванията  и разправиите не си заслужават. 

 

Това са твоите хора. Агенция на топ бюджетна цена и страхотни.  Щом @Guinness ги нае сам след това по моя препоръка и той беше възхитен. Кажи на Ари, че аз съм те препоръчал и ще ти даде уникално добра цена. Персонален английскоговорящ шофьор и гидове по забележителностите. Цената е една и съща дали от-до ферито за Бали и Сурабая. Взимат те, развеждат те, настаняват те, връщат те. Имаш всичкото време на света където каквото искаш и наистина помагат с каквото искаш - ресторанти, шопинг... не те пускат по пързалката с далавери и комисионни между техни хора като 99% от фирмите по света. Всеки един даден лев на тази екскуризя ми е сред топ инвестициите в живота. 

Благодаря ти. Как те знаят по тези ширини?

 

Връзка към коментар

@Guinness , ако не е тайна, би ли споделил каква е цената за един човек? 

 

Също така, може ли някой да препоръча фирма за Tanjung Puting трип евентуално? Ще пътувам сама и цените за един човек са потресаващи, от това което виждам 😣

 

Връзка към коментар
преди 40 минути , Carrie каза:

@Guinness , ако не е тайна, би ли споделил каква е цената за един човек? 

 

Да, разбира се. Цената беше 2 500 000 IDR (€ 159.30). На първо четене е малко висока предвид, че като цяло на Ява е значително по-евтино от Бали, например. Но пък си заслужава, според мен. Ето тук може да прочетеш всичките ми разходи, ако те интересува: http://oneticketjustgo.com/madakaripura-hidden-gem/

Тези цени са от юли 2017 година.

Редактирано от Guinness
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Carrie каза:

@Guinness , ако не е тайна, би ли споделил каква е цената за един човек? 

 

Също така, може ли някой да препоръча фирма за Tanjung Puting трип евентуално? Ще пътувам сама и цените за един човек са потресаващи, от това което виждам 😣

 

А ти кога ще си в района?

преди 36 минути , Guinness каза:

 

Да, разбира се. Цената беше 2 500 000 IDR (€ 159.30). На първо четене е малко висока предвид, че като цяло на Ява е значително по-евтино от Бали, например. Но пък си заслужава, според мен. Ето тук може да прочетеш всичките ми разходи, ако те интересува: http://oneticketjustgo.com/madakaripura-hidden-gem/

Тези цени са от юли 2017 година.

Благодаря ти. Страхотен пътепис

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 4 часа, Guinness каза:

 

Това е цената за един човек с личен шофьор. 

Нещо мен ме котират на €200 на човек , а ние сме със жената 

Редактирано от peter118
Връзка към коментар

Да не би да говорите за различни трипове. Имат разновидности. За двама със сигурност ще е повече, спанета, закуски, входове на заблежителности...ама чак пък такава разлика. Сега е и топ сезона, поне нощувките са по-скъпи със сигурност.

 

При всички положения се пазари също. Това е най-нормалното нещо в Индонезия. Мисля поне на 150 на човек за трите дни можеш да свалиш т.е. 2 500 000 на човек.

Връзка към коментар
преди 15 часа, Carrie каза:

 

Също така, може ли някой да препоръча фирма за Tanjung Puting трип евентуално? Ще пътувам сама и цените за един човек са потресаващи, от това което виждам 😣

 

Там цените са на кораб и са от порядъка на 5 млн за 3Д2Н (2015- та) но определено си заслужава. Всичко се върти около 6-7 собственика на лодки. Ние си избрахме Jenie Subaru.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 10.07.2018 г. в 0:09, peter118 каза:

Нещо мен ме котират на €200 на човек , а ние сме със жената 

Само за информация, на мен ми дадоха цена 2 800 000 IDR на човек (около 166Е), при минимум 2 души. За съжаление за сам пътуващ ме отрязаха и явно ще търся други варианти. Копирам програмата за инфо, ако на някой му е от полза:

 

Itinerary :

KETAPANG HARBOUR – IJEN – BROMO TOUR (3day/2night)
Combines East Java Volcano Package Tour.Visit Mt Bromo and Kawah Ijen/Ijen Crater. Starts from Ketapang harbour then finish Surabaya Airport.

Day 01/August 31. Pick up at Ketapang harbour
Pick you up on your arrival at Ketapang harbour, drive for transfer to hotel in Ijen area area/Cemoro Lawang,you stay in Ketapang Indah hotel or similar.Free program

Day 02/Sept 1. Ijen Crater Tour 
At 00.00 you will drive in around 1 hours to Paltuding from where you start hiking to the crater lake and blue fire spot. Upon arrival at Paltuding ranger post,then soft trekking to the summit of about 3 km and 1 km down to blue fire spot. Enjoying the beautiful of the blue greeness volcanoes lake and blue fire, back to Paltuding parking area then 1 hour drive back to hotel for breakfast and drive for transfer to cemoro lawang, you stay at Cafe lava or similar. Free program

Day 03/Sept 2. Bromo Sunrise Tour - Surabaya Airport
Bromo Tour start at  03:30am by Jeep 4WD drive to view point to see and enjoy the amazing sunrise and scenery. Still by Jeep cross the sand sea, Jeep stop at Parking area then walk 2 km to foot of mt Bromo, climb up 245 stair to reach mount Bromo. Approximately 8am the 4 WD will bring you back to Cemoro Lawang for breakfast and drive 3-4 hours for transfer out to Surabaya airport. Finish program

Price:

2 people : IDR 2.800.000 per person

Include :

  1. Private car (AC), fuel, driver, parking-toll
  2. Private Jeep 4WD for Sunrise tour to View Point and Mt Bromo
  3. Private Transport from hotel to paltuding/Ijen
  4. 1 night hotel in Bromo area include breakfast(private bathroom, hot shower)
  5. 1 night hotel in Ijen area include breakfast(private bathroom, hot shower, air cond)
  6. Daily mineral water
  7. Entrance ticket in Bromo
  8. Entrance ticket in ijen
  9. Local Guide Ijen 
  10. Gas Masks in Ijen

Exclude:

  1. Horse riding    
  2. Lunch - Dinner
  3. Personal expenses     
  4. Personal insurance 
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

Върнахме се от Индонезия и сядам да споделя с вас как се случи при нас, докато времето не изтрие подробностите 🙂 

Първо Бромо и Иджен са MUST. Страхотно изживяване. 

Понеже ние с този въпросния човек нещо не се доразбрахме и той беше твърд, че под €400 няма да ни вземе с жена ми.(макар и да виждам, че ви е обявил други цени на вас...жив и здрав), та реших да си го организирам сам и съм много доволен от решението си. Първо тръпката е по-голяма, второ  срещаш се с много хора и трето цената няма сравнение. Наистина организацията е много лесна. Никакъв проблем!!!

Ето и как протече всички.

Тръгваме ние от Санур.

Сутринта Граб до Ubung Bus terminal 8000 IDR

От Ubung Bus terminal се хваща рейс към Banyuwangi в посока Jember. Бях чел, че в този автобус пресича с ферито и билета  за ферито е включен, но ние така и не намерих такъв реис. Обясниха ни, че рейс до ферито тръгва и цената като за нас ще е 60000 IDR на човек. Платихме ги. Цената според мен е около 35 -40000 IDR. Рядко не се пазаря, но този път беше един от тях. 

Стигаме до ферито и пресичаме с билет от 6500 IDR на човек.

От другата страна на о. Ява вече ви чакат таксита за по 100000 твърдо. Аз се спазарих с маршрутка за 60000. До Banyuwangi е 10тина км.  Ако имате нет можете да си викнете  Grab-по-евтино е!

Спахме в Pepito Guesthouse 117000IDR.  Става!

Бях чел, че из града няма да намеря някой, който да ни качи до Иджен. Не повярвах и врътнах из Banyuwangi. Дори и туристи не видях по улиците, но пък имаше страхотна "баничарница" със закуски с банан, дуриан и какво ли още не 🙂 .

От хотела ни обявиха цена 300к на 1човек. Разрових се из нета и най-евтино намерих за 250к на човек. Беше уикенд и входът е по-скъп с 50к.

Това включва забиране с джип, бутилка вода, вход, начелник, маска и водач(обикновено се казва, че той не върши никаква работа. Нашият много ни помагаше), имаше и малка закуска включена. Включва се и посещение на водопад и кафе плантация, но ние имахме човек в джипа, който гонеше първия влак в 9 и за плантацията не остана време. Тези хора отговарят на whats app +6281331720049.

Друг вариант е скутер под наем за 75к, но като сметнеш и входа( в уикенда) и наем на маска разликата е малка, а пътя е много стръмен, студено е и рисково.

Така Иджен приключи.

От тук Grab до гарата за €35к. и влак до Probollingo за 45к на човек. 

Внимавайте, че в уикенда има проблем с местата за влаковете. Резервирайте си предварително от Tiket.com Ние за малко да не успеем да си купим на място.  Решихме да забавим малко темпа и да не бързаме за първия влак в 9, а да хванем следващия в 11 или 13. Да спим в Проболинго и да тръгнем отпочинали към Бромо на следващия ден.

Хотелът ни бе горе долу близко до гарата и стигнахме пеша Colorbox Bromo Backpacker. 153k на вечер. Всъщност ни заведоха в друг по-добър хотел поради свръх букинг. 

На сутринта(около 8.30) Grab до автогарата за 8000, където хванахме рейс за Cemaro Lawang. Вече се бяха  събрали 5-6 души. Трябва да са 15 човека, за да тръгне рейса или да се раздели цената 35000 х 15 на бройката събрали се хора, за да тръгнете. Към 11ч се събрахме 15 души и билетчето ни излезе по 35к на човек.

Тука има една тънкост, поради която и реших да преспим в Проболинго. Първо, че ще починем и със сигурност ще хванем рейс на сутринта, а другото е , че има вариант да се прескочи таксата за Бромо ако идеш след обяд.

Таксата е само за посещението на самия кратер. Вюпоинтовете са безплатни, за сега. Работят по тях, облагородяват ги...може би и там ще има билетчета 😉 

Спането в Cemaro Lawang ни излезе 250к .На место имаше и по 150к, но аз бях чел, че има стаи с дървеници, без завивки( а е студеничко), без топла вода. Еми това место си имаше всичко ( Bromo Otix)  и е много прилично!

Та как да видите кратера без такса. Сваляте си от Maps.me  офлаин карта и намирате ресторант Cemoro Indah. Като застанете с лице към ресторанта и от дясно вече сте забелязали Бромо 🙂 ...най, най в дясно ще видите една будка на секюрити. Между нея и стената, едва забележимо е пътеката на долу. По нея минахме и никой никъде не ни спря. До Кратера е около час в посока. Тръгнахме към 15.30 и се върнахме по тъмно(добра идея е ако си вземете и фенерче)

На сутринта преценете кога ще  тръгнете. Аз това с изгревите не го оценявам много, макар и да тръгнах към 3.30 сутринта. Изкачването е около час. Пътят е лесен. Пак е свързан с Cemoro Indah, но вместо да завиете на към него наляво , тръгвате на дясно и само направо. Ние не се качвахме до най-високото място. Бяхме доволни и от по-ниското. Всъщност сега правеха циментова площадка и стълби. Та ние ходихме до където стълбите свършват. Maps.me ще ви помогне ако се съмнявате.

Препоръчвам да хапнете в Лава кафе за вечеря. Беше вкусно и с много добра цена. Cemoro Indah е по-скъпичко. 

Рейсът на връщане обяви, че билетът е по 40к макар и да сме пълни. 

Този рейс в Проболинго спира на автогарата, от където хванахме рейс за Сурабая. Цената е от 20 до 40к в зависимост от типа автобус. 

И в крайна сметка като теглим черта всичко ни излезе включително таксита, влакове, спане и т.н 1 549 000 за двамата разбира се!

Късмет!

 

 

 

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, peter118 каза:

 

Понеже ние с този въпросния човек нещо не се доразбрахме и той беше твърд, че под €400 няма да ни вземе с жена ми.(макар и да виждам, че ви е обявил други цени на вас...жив и здрав), та реших да си го организирам сам и съм много доволен от решението си. 

 

Голямото разминаване в исканата цена от Антониус все пак идва и от това, че сте искали да ви вземе от Бали. Агенцията и шофьорите му са съвсем в другия край с тръгване от Сурабая ( с @Guinness така го направихме в отделни турове). Да те вземе то Бали трябва шофьор на заплата да направи допълнителен празен поне 12 часов преход + такси и бензин. Втори човек гид почти през цялото време + все пак е трансфер с лек автомобил, не самоорганизирано и ето ти разликата в цената.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 40 минути , T.E.Lawrence каза:

Голямото разминаване в исканата цена от Антониус все пак идва и от това, че сте искали да ви вземе от Бали. Агенцията и шофьорите му са съвсем в другия край с тръгване от Сурабая ( с @Guinness така го направихме в отделни турове). Да те вземе то Бали трябва шофьор на заплата да направи допълнителен празен поне 12 часов преход + такси и бензин. Втори човек гид почти през цялото време + все пак е трансфер с лек автомобил, не самоорганизирано и ето ти разликата в цената.

Съгласен и благодаря за информацията. Но ни беше доста скъпо. Всяко зло за добро 🙂 В крайна сметка добре ни се получи .

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 5.10.2018 г. в 14:25, peter118 каза:

Съгласен и благодаря за информацията. Но ни беше доста скъпо. Всяко зло за добро 🙂 В крайна сметка добре ни се получи .

Здравей, на мен също ми дадоха доста висока цена, и то за трип от Сурабая.

Ние ще ходим преди това в Джокджакарта и след това към вулканите по обратен на твоя ред, първо Бромо, след това Иджен.

От Сурабая следвайки твоят план са необходими три нощувки, за да се организира и посети Бромо и Иджен, нали така, а не две, както са в туровете, или нещо не съм разбрала? Или може да се направи и с две нощувки, постижимо ли е с градския транспорт?

Може ли препоръки?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.