Прескочи до съдържание

Търся препоръки за не много туристик място и подходящо за деца


Препоръчани мнения

Здравейте,
след хиляди планове така бленуваната от мен екскурзия из Западни Блакани и Черна Гора ще отпадне, поради не предвидени обстоятелства. Пътуването се измества за септември началото и ще сме с децата две на 8г. и 3г., като тригодишното е доста голяма хуна и много голям щурак. Поради тази причина се преориентирахме към Гърция. Моля, за конкретни препоръки към места за настаняване, които да са много близичко до плаж или на него самия, да предлагат помощения тип апартамент и по възможност с хубава таверна в близост. Заради малкия е хубаво да има къде да се разхождаме и да беснеее (освен на плажа). Желанието ни е да избягаме от много комерсиалните и туристически места, търсим по възможност по-диви и самобитни местенца. Бях се ориентирала към западната страна на Пелион, но след като разгледах в мапса плажовете, се оказва, че повечето са непосредствено до шосе, а както споменах си имаме едно доста щуро момче и не е подходящ такъв вариант за нас. Път 7-8 часа не ни плаши.

Връзка към коментар

За съжаление в тази тема не открих отговори на моите въпроси. В нея основно се спори за цени и  се правят разни сравнения, които  не помагат с нищо на търсещия конкретни населени места :( 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , gery_2431 каза:

За съжаление в тази тема не открих отговори на моите въпроси. В нея основно се спори за цени и  се правят разни сравнения, които  не помагат с нищо на търсещия конкретни населени места 😞

 

Селца бол. Погледни Амудия и Сивота.

И двете на първо четене отговарят на изискванията, а от търсените апартаменти има навсякъде.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Когато децата бяха по-малки ходихме в хотелски комплекси - на Атон, Корфу, Скиатос. Те са със собствен плаж, обикновено пясъчен, кът за деца и осигурена храна.  Тогава в Гърция децата до 12 бяха безплатно, сега не знам как е. Такива апартхотели има доста на Ситония, в началото на септември основно с българи и много деца. По другите острови студиата и вилите или не са били на морето, или няма пясъчен плаж. Йонийските острови са прекрасни, но там чарът е в обикалянето на острова, дори до някои плажове се ходи пеш. Не е лесно да се даде препоръка.

Връзка към коментар
преди 8 минути , Zaro каза:

 

Селца бол. Погледни Амудия и Сивота.

И двете на първо четене отговарят на изискванията, а от търсените апартаменти има навсякъде.

Сивота я заглеждам , но ми се струва доста туристическо място.

Връзка към коментар
преди 47 минути , lesy каза:

Когато децата бяха по-малки ходихме в хотелски комплекси - на Атон, Корфу, Скиатос. Те са със собствен плаж, обикновено пясъчен, кът за деца и осигурена храна.  Тогава в Гърция децата до 12 бяха безплатно, сега не знам как е. Такива апартхотели има доста на Ситония, в началото на септември основно с българи и много деца. По другите острови студиата и вилите или не са били на морето, или няма пясъчен плаж. Йонийските острови са прекрасни, но там чарът е в обикалянето на острова, дори до някои плажове се ходи пеш. Не е лесно да се даде препоръка.

Иска ми се да не е голям хотелски комплекс. Тук в България ( и точно след десет дни ) почиваме в такъв и искам за есенната почивка да сме на нещо коренно различно. Искам атмосфера, хубава храна, място за игра или разходки и плаж на близо, който не е задължително да е пясъчен, моят щурчо и на камъни би се зарадвал 😁 , ако се сещате с каква цел 😁 . Принципно за мен и мъжът ми не би било проблем и да обикаляме с кола, но не знам дали с тези деца и целият им багаж, няма да е голяма хамалогия. 

Връзка към коментар

...хем диво и самобитно ,хем апартамент в близост до хубава таверна -според питането ..

звучи малко противоречиво

пп

добре е плажа да не е каменист ,да не би ,,щурчо,, да обели коленцата

 

__________________________________________________

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 48 минути , theo каза:

...хем диво и самобитно ,хем апартамент в близост до хубава таверна -според питането ..

звучи малко противоречиво

пп

добре е плажа да не е каменист ,да не би ,,щурчо,, да обели коленцата

 

__________________________________________________

Оффф явно защото си противореча и не мога да открия това което търся 😞 т.е. или едното или другото . Може би защото много харесах разни места на Пелион, които отговарят до голяма степен на представата ми за гръцко безвремие (но пък не отговаряха на други неща от тип удобство с деца) , ми е трудно да намеря нещо. Моята работа май е като в поговорката "И вълкът сит и агнето цяло" . 

Редактирано от gery_2431
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ходихме преди две години до Пелион и останах очарована от региона. Бяхме в комплекс Леда в Хорто. Къщите са двуетажни, пръснати сред много зеленина. Предлагат се както стаи и апартаменти, така и студиа с кухненски бокс, които са подходящи за семейства с едно или две деца. Туристите бяха от Германия, Дания, Норвегия, Испания. Плажът не е голям, не е пясъчен, но за нас не беше проблем, защото не се заседяваме на едно място. Ако проявяваш интерес към региона, ще ти потърся допълнителна информация / имам приятелка, която живее във Волос, и мога да питам нея, освен ровенето по сайтовете/.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , Ann каза:

Ходихме преди две години до Пелион и останах очарована от региона. Бяхме в комплекс Леда в Хорто. Къщите са двуетажни, пръснати сред много зеленина. Предлагат се както стаи и апартаменти, така и студиа с кухненски бокс, които са подходящи за семейства с едно или две деца. Туристите бяха от Германия, Дания, Норвегия, Испания. Плажът не е голям, не е пясъчен, но за нас не беше проблем, защото не се заседяваме на едно място. Ако проявяваш интерес към региона, ще ти потърся допълнителна информация / имам приятелка, която живее във Волос, и мога да питам нея, освен ровенето по сайтовете/.

Може ли линк към този комплекс?
Набелязала съм си селца от западната част : Милина и Афисос. Струва ми се, че на Афисос има някакъв плаж, можеш ли да разпиташ приятелката си за него?

Връзка към коментар

Удобства за деца в комплекса - детски басейн, детски клуб и детска площадка. Комплексът, макар и разположен близо до пътя, има ограда. 

Милина е съвсем наблизо, на около 4-5 км / приблизително/ от Хорто.

https://www.oceanelements.com/beach-holidays/greece/pelion/leda-beach-club

 

Ако напишеш в Гугъл "Леда Хорто", ще излязат и български сайтове. 

Връзка към коментар
преди 41 минути , gery_2431 каза:

Оффф явно защото си противореча и не мога да открия това което търся 😞 т.е. или едното или другото . Може би защото много харесах разни места на Пелион, които отговарят до голяма степен на представата ми за гръцко безвремие (но пък не отговаряха на други неща от тип удобство с деца) , ми е трудно да намеря нещо. Моята работа май е като в поговорката "И вълкът сит и агнето цяло" . 

Отидете в Леда вилидж на Пелион, щом сте си харесали регионс. Много спокойно и романтично място.

преди 9 минути , Ann каза:

Ходихме преди две години до Пелион и останах очарована от региона. Бяхме в комплекс Леда в Хорто. Къщите са двуетажни, пръснати сред много зеленина. Предлагат се както стаи и апартаменти, така и студиа с кухненски бокс, които са подходящи за семейства с едно или две деца. Туристите бяха от Германия, Дания, Норвегия, Испания. Плажът не е голям, не е пясъчен, но за нас не беше проблем, защото не се заседяваме на едно място. Ако проявяваш интерес към региона, ще ти потърся допълнителна информация / имам приятелка, която живее във Волос, и мога да питам нея, освен ровенето по сайтовете/.

Още един глас за Леда.

 

преди 4 минути , gery_2431 каза:

Може ли линк към този комплекс?
Набелязала съм си селца от западната част : Милина и Афисос. Струва ми се, че на Афисос има някакъв плаж, можеш ли да разпиташ приятелката си за него?

Търси в нета Leda Pelion и ще го откриеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление, снимките ми още седят в архива като роу файлове и не мога да онагледя, ама и няма нужда - в нета има доста материал 😀.

 

За мен беше невероятно удоволствие сутрин по една тениска само да пия първото кафе на метри от водата и да се любувам на танцуващите делфини.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 13 минути , Ann каза:

Сега питах, но дружката, каза, че или не знае, или наистина няма друг комплекс наоколо освен Леда.

Благодаря все пак 🙂 !
Не държа на комплекс и къща с двор ще свърши работа.

Редактирано от gery_2431
Връзка към коментар

Да си кажа, че сега в главата ми влезнаха и няколко острова: Самотраки, Паксос и Алонисос. Половинът много 
За Амулиани, според букинг няма свободни места.
Съпружеското тяло не много навит да се разправяме с фериботи, но ще видим 🙂 .

Връзка към коментар
Преди 1 час, gery_2431 каза:

Да си кажа, че сега в главата ми влезнаха и няколко острова: Самотраки, Паксос и Алонисос. Половинът много 
За Амулиани, според букинг няма свободни места.
Съпружеското тяло не много навит да се разправяме с фериботи, но ще видим 🙂 .

Емиии, тогава , кацате си с личния самальот, право там.

Щото, ако е от по-малките острови, все ще е ферибот.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Емиии, тогава , кацате си с личния самальот, право там.

Щото, ако е от по-малките острови, все ще е ферибот.

😂 😂 😂  имам в предвид, че заради прехода с ферибот, много не му се ходи на остров.

Връзка към коментар
преди 6 часа, gery_2431 каза:

Може ли линк към този комплекс?
Набелязала съм си селца от западната част : Милина и Афисос. Струва ми се, че на Афисос има някакъв плаж, можеш ли да разпиташ приятелката си за него?

 На Афисос има два плажа - горе-долу в двата края на селото - единият е организиран, с бийч барове и доста каменист, до другия се стига по едни стълбички надолу, неорганизиран, горе-долу пясъчен, трябва да си носите чадър. Не помня да има апартаменти точно на плажа нито на единия, нито на другия, но може и да бъркам, понеже бяхме преди 4 години

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Вече имам някакви по-конкретни идеи и два плана.

Първият е с отсядане в Афисос на Пелион, но като цяло може би ще отпадне този вариант. 
За втория план се спрях на вариант за Йонийското крайбрежие, предложен ми по-горе от Zaro. Той е четири нощувки в  Амудия, спокоен плаж няколко дни и разходки в района, а после още две в Парга, като я ползваме за отправна точка за дневен круиз до Паксос и Антипаксос и разходка до Лефкада или друг остров. Последните дни си ги представям по следния начин: рано сутринта след четвъртата нощувка в Амудия, се отправяме към Парга , ставaме колата на паркинга на хотела, в който ще сме (надявам се ще позволят) и се отправяме на дневен круиз. Следващия ден може би трябва да зависи от това как ще понесат децата обиколката с лодка. Каката вече пообиколи около Чинкое Терре и мисля няма да има проблем, но да го видим и малкия. Чудя се за връщането дали ще има нужда от междинна нощувка? Може би в Солун?
Чудя се също, дали нощувките в Амудия да не ги заменя със Сивота.

Редактирано от gery_2431
Връзка към коментар

Селцата под Лефкада са страхотни. Вече 6-7 години сме на море там. Няма туристи (почти), освен някои гърци и италианци, къщи на плажа, плажа без хора... 

Погоня, Митикас и т.н. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.