Прескочи до съдържание

Билет София-Лима


Препоръчани мнения

Здравейте, дойде време да се организира и поредната екскурзия.

Идеята е да посетим Перу за около 16-18 дни (май ще ни стигнат за основните атракции).

Та сега се оглеждаме за билети в интервала 25/02/2014 до към 18/03/2014.

От това което видях най-евтини са от Мадрид през САЩ или Амстердам, но са с много дълъг престой, а и за САЩ ще трябва виза.

Та ако имате нещо на предвид  ще съм благодарен да го споделите.

Връзка към коментар

За момента няма по-добро, но ако изскочи нещо и не я забравя тая тема ще имам предвид :) Цените конкретно до Лима са някакви нереално високи, та се надявам все от някое летище да станат по-евтини, без да е необходимо да се минава през САЩ. 

 

Наскоро намерихме билет на едно момиче за Буенос Айрес/Лима, мисля че 600 евро и излезна с тръгване от София и връщане в Лондон...а сега Лима за под 1200 с директен полет не излиза, което е малко безумие. 

 

Само за протокола, Мадрид - Лима около 460 евро с прекачване в САЩ и 700, ако избегнеш САЩ. При тия разлики общо взето може и да си заслужава риска да се пробвате за виза...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да и аз стигнах до тоя извод, но пък лошото е че полетите Мадрид - САЩ - Лима са с кофти часове и трябва да имаш две нощувки и в Мадрид. Преди време имаше на AirEuropa директни за около 600 евра но изчезнаха :mad:  доста бързо.

Май ще изчакаме за по-добри цени ако ли не ще сменим дестинацията :)  

Връзка към коментар

Полет на KLM от Амстердам директен го дава 870 евро за горните дати, а от Мадрид през Амстердам пак за същите дати, пак на KLM излиза 647 евро - двупосочни.

Редактирано от но нейм
Връзка към коментар

China Southern Airlines изпълнява Лима - Амстердам, но търсачките не показват такива полети.  Любопитно ми беше каква е цената.

 

Някаква идея?

Ами, оперира се от КЛМ, а от сайта им, цена не излиза.

А аз, не мога да разбера, как Мадрид- Амстердам- Лима, от КЛМ, ми излиза с 30% по- ниска цена от Амстердам- Лима.

Редактирано от vesi
Връзка към коментар

А аз, не мога да разбера, как Мадрид- Амстердам- Лима, от КЛМ, ми излиза с 30% по- ниска цена от Амстердам- Лима.

Това си е редовен номер на авиокомпаниите, вече го приемам за нещо нормално.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А аз, не мога да разбера, как Мадрид- Амстердам- Лима, от КЛМ, ми излиза с 30% по- ниска цена от Амстердам- Лима.

Основателят ги беше обяснявал тия неща в една тема, сега обаче не сещам в коя, той ще каже де ;)

Връзка към коментар

Кратка версия на обяснението: цената се базира на това колко биха платили пътниците между двете отсечки, а не колко са им режийните разходи. От Мадрид имат конкуренция, при това конкуренция на директни полети, следователно ако искат пътници от Мадрид по линията трябва да подбият цените на директния полет. От Амстердам пък обратното - няма конкуренция на директен полет, а и има хора, които биха платили премиум за да нямат излишни прекачвания. Съвсем в реда на нещата е примерно да видиш Иберия пък да е по-евтина от Амстердам - Мадрид - Лима, отколкото Мадрид - Лима. 

 

Та цените се базират на това какво може да поеме пазара, на нищо друго.

 

Това е и една от причините да не се разрешават неща като да се качиш на междинна отсечка от полета ти, ако изпуснеш началото, целия билет изгаря. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.