Прескочи до съдържание

Е-виза за Индия - проблем с подаването на документи


Препоръчани мнения

e-Visa has 5 sub-categories viz. e-Tourist Visa(for 30 days/01 year/ 05 years) ,e-Business Visa, e-Medical Visa, e-Medical Attendant Visa and e-Conference Visa. A foreigner (other than those applying for e-Conference Visa) will be allowed to club activities permitted under these categories. Foreigners applying for e-Conference visa will be permitted to club the activities permitted under e-Tourist visa only (validity co-terminus with e-Conference Visa only i.e. 30 days). Only two e-Medical Attendant Visas will be granted against one e- Medical Visa.

***

ТОВА е ново. Когато аз вадих виза, такива опции нямаше. Директно за 1 година ми я издадоха. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес сутринта най-после ми прие плащането, но като чета в нета на колко много хора имат проблеми с това, главата ме заболя 😮

Сега има и вариант за 30дни виза.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 38 минути , Almizo каза:

Вчера и аз си взех е визата!Дано съм го измислил добре!

Screenshot_20190922-092548.png

Screenshot_20190923-180849.png

Screenshot_20190923-180829.png

2019-09-24_12.18.07.jpg

Браво, да ти е честита. 🙂 Виждам, че пише, че имаш право на "double" влизане, т.е. това сигурно са новите модели визи, за които говорехме по-нагоре? 🙄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Happy_Traveler каза:

Електронните са такива - double.

Не са, душко. 🙂 Малко по-нагоре обясних, че моята е multiple. Тези промени са направени през последните 2-3 месеца. Когато аз вадих моята, директно ми я издадоха за 1 година и multiple влизания. Изобщо нямаше опция за 30 дни или пък 5 години. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Първият "печеливш" с отказана е-виза. 

Кандидатства двойка, на мъжа дадоха, на жената отказаха, причина не пише. 

Днес ще опитаме отново и ако не стане мацката отива в посолството. 

/имаше проблем с плащането на нейната виза, но едва ли това има общо с отказа/. 

След някой друг ден ще споделя докъде стигнахме. 😶

 

 

  • Шок 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , yordankavo каза:

Първият "печеливш" с отказана е-виза. 

Кандидатства двойка, на мъжа дадоха, на жената отказаха, причина не пише. 

Днес ще опитаме отново и ако не стане мацката отива в посолството. 

/имаше проблем с плащането на нейната виза, но едва ли това има общо с отказа/. 

След някой друг ден ще споделя докъде стигнахме. 😶

 

 

Неприятно. Дано от втори опит успее. А имаше ли обяснение за отказа от страна на индийците?

Връзка към мнение

Развитието е, че няма развитие.
Веднага след отказа решихме да прежалим още една такса и пробвахме пак. Действието се развива в петък, 10.01!!!
Вчера, вторник, 14.01, към 17:00 часа, дойде отново отказ.
И пак любезно ни съветват да се пробваме за стандартна виза.

Веднага попълних апликация и скъсвам телефона и мейла на посолството, да мога да уговоря и да видя какво ще се прави, че трябва да летят в понеделник.
И естествено с никой още не мога да се свържа.
Казах ли по-нагоре, че кандидатстваха за 1-годишни туристически визи?

(Защо да е лесно, като може да е интересно, а? 😑)
 

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 15.01.2020 г. в 11:42, yordankavo каза:

....

И естествено с никой още не мога да се свържа.
Казах ли по-нагоре, че кандидатстваха за 1-годишни туристически визи?

(Защо да е лесно, като може да е интересно, а? 😑)
 

 

Да ъпдейтна по нашия казус.
Малко след като написах поста по-горе, някой отговори на 23-тия ми мейл да заповядаме в петък сутринта в посослството.
Притеснявах се, че полета е за понеделник, но отговориха, че няма проблем - дамата се явява сутринта на интервю, визата й е готова следобяд.
Така и стана - към 17:00 ч. едногодишната, мултипъл виза беше получена.

 

Не знам защо отказаха е-виза.
Ако е веднъж, хайде, може да е късата клечка, може да е грешка (несъвпадение на данни), но втори път?
Замислям се дали пък някъде из системите там не виждат някои неща за нас или за хората, за които подаваме - неща, които уж не са проблем, но те ги "разчитат" по определен начин? Или много филми гледам? 😉

 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , yordankavo каза:

 

Да ъпдейтна по нашия казус.
Малко след като написах поста по-горе, някой отговори на 23-тия ми мейл да заповядаме в петък сутринта в посослството.
Притеснявах се, че полета е за понеделник, но отговориха, че няма проблем - дамата се явява сутринта на интервю, визата й е готова следобяд.
Така и стана - към 17:00 ч. едногодишната, мултипъл виза беше получена.

 

Не знам защо отказаха е-виза.
Ако е веднъж, хайде, може да е късата клечка, може да е грешка (несъвпадение на данни), но втори път?
Замислям се дали пък някъде из системите там не виждат някои неща за нас или за хората, за които подаваме - неща, които уж не са проблем, но те ги "разчитат" по определен начин? Или много филми гледам? 😉

 

Колко платихте?

Връзка към мнение
преди 16 часа, ruwenzogy каза:

А как стои въпроса с виза за дете?

Нищо особено няма с визата за дете, освен че когато е през посолството искат декларация за напускане на страната (по техен образец, на англ.), ако няма да пътува с двамата родители, както и копие личните им карти и копие от акта за раждане на детето. Поне това ми искаха преди време, не знам дали има промени.
И се попълва форма - дали за е-виза или за обикновена, там няма нищо специфично.

Хаха
Сега се сещам, че за детето във формата тогава се попълваше месторабота на бащата, просто преди време (2 г.) имаше само такава опция. Което ме замисля, ако хипотетично едно дете живее само с майка какво се прави. 🤔

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.