Прескочи до съдържание

Е-виза за Индия - проблем с подаването на документи


Препоръчани мнения

Здравейте всички! Мъчим се с подаването на документите за електронна виза за Индия, където ще ходим през август.   Голяяямо мъчение се оказва. Стигнахме до референтни имена в Индия. Задължително поле е. Моля миналите по този път да споделят за какво иде реч? Предполагам, някакви контакти с някой на индийска територия, но ако нямаш такъв? Някъде,  в друга тема питах какво да правя с предварителната резервация за хотели (никак не ни се иска отсега да резервираме, искаме да можем да сме гъвкави), която разбрах, че трябва да имаме при подаване на документите за виза. Та някой, май Здравко Ангел ми каза, че не помни те да са писали за тези резервации и да пропускам това инфо... Ама на, запецнахме на тези референтни имена. Може ли някой, който е минал по този път да ми подскаже? Благодаря! 🙂

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Здрасти, ние имахме уговорен местен водач и на референтно име писахме неговото, както и адреса на компанията, от която беше той. Не знам доколко се проверява тази информация, но в Trip Advisor има безкрайно много имена и адреси на водачи, така че просто пиши на някой или пък ако искаш да е съвсем формално, напиши нечие име и адрес и така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 4 минути , МиРеЛи каза:

Привет, благодаря ти. Не беше ми минало през ума 🙂

То ако не го е изпробвал човек, не му минава през ума. Да са живи и здрави от Lonely Planet с всички адреси на хотели и хостели, които публикуват в гидовете си, че иначе не знам откъде щяхме да търсим места за нощуване, които да попълваме в ненужните формуляри на повечето граници.

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!
Ако някой не е ползвал системата за e-Visa наскоро, както аз, да знае, че таксата вече е USD 80, с банковата става около USD 82.
Друго ново за мен беше полето за информация за предходна виза и казусът: "Ако не си знаеш номера на предходната виза какво правиш?". Питах, писах, отговориха ми, че ако не знаеш номера маркираш отметка "No" (т.е. не си бил в Индия).
Хубав ден на всички!
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Взех тези дни е-виза. отне 12 часа да ми я дадат.

Фотографията трябва да е КВАДРАТНА, за това нагласяте на телефона си на "square" при фотографирането. Фонът отзад почти бял, не сив. Приема само jpeg,  а NE jpg формат. под 1МБ, за да го постигнете зуумнете леко върху фотографията, която снимате, или върху лицето си, така пикселите стават по-малко и фотографията е точно под 1мб, че видях зор, моята беше 1,017МБ. Може да използвате за подразване на снимката или намаляне на пикселите също така и фотовизуализатор в WINDowS 10, eto taka se prawi i posle izberete JPEG!!!! da se zapameti pod lentata za "save as" na prozoretsa

, i 

 

За фотографията на паспорта, трябва да е pdf формат.

Адрес също на приемно лице си вземете от някой гугл мап - потърсете тур оператор. пише ги в гугл мап като търсите "India touroprators", може и от Лоунли Планет, аз попитах за реален човек познат на приятели и той ми позволи да ползвам името му и адреса. Писах и някакъв хотел, че имам резервация. Може в гугл мапс да си изберете някои около 25$, NE ви  ви питат в молбата за колко вечери сте резервирали.

 

Визата е за 2 месеца с две влизания!, double с други думи. Бие се на летището и от тогава започва да тече, а НЕ от момента на електронното взимане на е-виза . 

До 4 месеца след като са ви дали е-виза можете и трябва да влезнете в Индия и визата почва да тече реално от този ден- два месеца. НЕ може да се удължава е-виза.

 

Така че носете си на летището хартиено копие на е-виза. Самолетни Билети отиване и напускане на Индия, или продължавне и летене от друга дръжава, примерно при мен от Непал,    Обратен поелт е най-важното, за да ви я бият там. Могат и да ви я откажат ако нямате самолетен билет , че ще напуснете Индия по някое време. Дали с Автобус можете да напуснете и важат ли го - не знам.

 

Успех

Редактирано от kalinski
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

8 страници попълвах и когато трябваше да стигна до страницата за плащането, ме отведе в някаква друга страница, която ми показа попълнен формуляр за кандидатсване, който да разпечатам и изпратя в посолството...

Къде бъркам?

 

П.П. Моя грешка е - избрал съм да попълвам хартиен документ за виза...глупав Сънчо.

Връзка към мнение

Попълних този път всичко както трябва.

Но накрая ми взеха само 25 долара... Толкова ли струва визата или това е само някаква такса за електронната им услуга?

Връзка към мнение
преди 26 минути , Sun4o каза:

Попълних този път всичко както трябва.

Но накрая ми взеха само 25 долара... Толкова ли струва визата или това е само някаква такса за електронната им услуга?

https://www.indiavisacorp.com/visa-fees

 

Според официалния сайт е $80 за българи. Колко по-рано може да се кандидатства за е-виза? Някъде прочетох , че 34 дена най-рано преди датата на влизане в Индия .

Връзка към мнение

Аз намирам тази информация https://indianvisaonline.gov.in/evisa/images/Etourist_fee_final.pdf

Според нея цената е 25 долара за българи за едномесечен престой.

Мисля, че официалният сайт за он-лайн кандидатстване е това https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , desislavna каза:

Аз намирам тази информация https://indianvisaonline.gov.in/evisa/images/Etourist_fee_final.pdf

Според нея цената е 25 долара за българи за едномесечен престой.

Мисля, че официалният сайт за он-лайн кандидатстване е това https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Да, грешката е моя 80 е за виза в посолството +5 лв допълнително някви такси. Сега виях и в сайта на посолството.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имайте предвид, че е-визата започва да тече от датата на издаването ѝ.

Аз изгорях с 2 визи, понеже не го бях разбрал това нещо.

И сега ще кандидатствам пак...

  • Шок 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Sun4o каза:

Имайте предвид, че е-визата започва да тече от датата на издаването ѝ.

Аз изгорях с 2 визи, понеже не го бях разбрал това нещо.

И сега ще кандидатствам пак...

Ти си решил да ходиш в Индия? Не мога да повярвам! 🙂  Къде там? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Визата е за 1 година, не за два месеца. С право на многократни влизания в страната. Не можеш да се извади по-рано от 4 месеца преди пътуването, самият сайт не ти го позволява. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо или съм зациклила здраво ☺️😆....ама вие какво попълвате в "visible identification marks" на 2ра страница?

И има опция за виза за 30дни, която ти дава да кандидатстваш за нея 2 месеца преди влизането в страната, да не би тя да е 25долара, а едногодишната 40долара?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , Росина каза:

.ама вие какво попълвате в "visible identification marks" на 2ра страница?

това значи "видими белези", примерно липсва ухо, белег от сабя през лицето, такива неща

Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

това значи "видими белези", примерно липсва ухо, белег от сабя през лицето, такива неща

предполагам, че се пише  "няма" тъй като има звездичка и не може да остане празно

 

 

Не иска да ми приема плащането и това е 🤔🤔🤔🤔

Връзка към мнение
Преди 1 час, Росина каза:

предполагам, че се пише  "няма" тъй като има звездичка и не може да остане празно

 

 

Не иска да ми приема плащането и това е 🤔🤔🤔🤔

Пиши N/A в полето за белезите (marks). За плащането защо не иска, какво ти пише? При мен стана от третия път, чрез Пейпал. 

преди 3 минути , Happy_Traveler каза:

Пиши "big boobs" и веднага ти дават виза. 😆 Шегувам се, естествено!

На лицето ли баш са й поникнали?!? 😂😂😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Djulka каза:

Пиши N/A в полето за белезите (marks). За плащането защо не иска, какво ти пише? При мен стана от третия път, чрез Пейпал. 

На лицето ли баш са й поникнали?!? 😂😂😂

Хехе, при такъв отличителен знак, никой няма да я заглежда в лицето:yahoo:

Хич не се шегуваааам!

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 39 минути , Djulka каза:

Пиши N/A в полето за белезите (marks). За плащането защо не иска, какво ти пише? При мен стана от третия път, чрез Пейпал. 


😂😂😂

Transaction Failled! We apologize that your transaction was not able to go through. Нито с Пейпал става нито без 🙄🙄😫

Връзка към мнение
преди 17 минути , Росина каза:

Transaction Failled! We apologize that your transaction was not able to go through. Нито с Пейпал става нито без 🙄🙄😫

Хм... 🤔  Изчакай час-два и опитай пак. Да не им се е бъгнала системата, знам ли. 

Връзка към мнение
На 7.09.2019 г. в 14:17, Happy_Traveler каза:

Ти си решил да ходиш в Индия? Не мога да повярвам! 🙂  Къде там? 

Делхи и Агра. 3 дена ѝ давам на Индия.

На 7.09.2019 г. в 17:51, Djulka каза:

Визата е за 1 година, не за два месеца. С право на многократни влизания в страната. Не можеш да се извади по-рано от 4 месеца преди пътуването, самият сайт не ти го позволява. 

Явно вадим различни визи. Аз говоря за електронната. За Индия😉

преди 18 часа, Росина каза:

 

И има опция за виза за 30дни, която ти дава да кандидатстваш за нея 2 месеца преди влизането в страната, да не би тя да е 25долара, а едногодишната 40долара?

И аз така мислех и кандидатсвах за визата 35 дена преди датата ни. Издадоха ми я два дена по-късно, започва да тече от деня на издаване и свършва в деня преди да влезем...Та затова пиша - не я вадете рано-рано. Ако датата на излизане ви е 10 октомври, подавайте документите след 10 септември. И да, визата ми струваше 25 долара, 30 дневна е. И не може да се променят датите, обаждах се чак в Индия за консултация. Изгорях си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Sun4o каза:

Делхи и Агра. 3 дена ѝ давам на Индия.

Явно вадим различни визи. Аз говоря за електронната. За Индия😉

И аз така мислех и кандидатсвах за визата 35 дена преди датата ни. Издадоха ми я два дена по-късно, започва да тече от деня на издаване и свършва в деня преди да влезем...Та затова пиша - не я вадете рано-рано. Ако датата на излизане ви е 10 октомври, подавайте документите след 10 септември. И да, визата ми струваше 25 долара, 30 дневна е. И не може да се променят датите, обаждах се чак в Индия за консултация. Изгорях си.

Говорим за едни и същи визи. Е-виза. За Индия. За 1 година е, с многократни влизания. Нямаше друга опция, когато я извадих аз. Само различни модели - туристическа, с лечебна цел, т.н. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.