Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Вчера летището в Мюнхен е било затворено часове наред, поради това, че човек е успял да мине покрай секюритито и да влезне в стерилната зона. Отменени са били стотици полети. На самото летище все още е хаус - има опашки за всичко - контакти, тоалетни, храна, .... Очаквай размествания на програмата, ако ще се прекачвате там.

image.png.fa04024fe6648f062ef97bc9c666435b.png

 

Повече информация тук: https://www.dw.com/en/munich-airport-closes-terminal-following-security-breach/a-44861037

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, patilana каза:

Е как се минава незабелязано покрай секюритито? Чудя се най - сериозно ?

 

Човешка грешка, нищо не е 100% сигурно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ми е любопитно - от чисто процедурна гледна точка - кой е виновен в случая и би следвало да понесе някакви последствия?

Очевидно не е авиокомпанията.

Летището? Какво казва Законът в този случай? 

Плащането на такси трябва да има някакъв смисъл и бизнес последици - или летището е Свещена Крава и никога не носи отговорности?

Връзка към коментар

Подозирам, че някоя камера е заснела нарушението.

А за да понесе някой отговорност, следва да е ясна причината (или причините), за да се стигне до този security breech.

Моята спекулация в случая е, че ще се окаже амалгама от няколко фактора, които са го причинили. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

...и във Франкфурт. Почти идентична ситуация - неоторизирано преминаване, евакуация, суматоха... Само че този път „нарушителите“ са били възрастен и дете!

Мисля, че в Германия определени хора (служби) трябва сериозно да се замислят.

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , Goal & Boss каза:

...и във Франкфурт. Почти идентична ситуация - неоторизирано преминаване, евакуация, суматоха... Само че този път „нарушителите“ са били възрастен и дете!

Мисля, че в Германия определени хора (служби) трябва сериозно да се замислят.

Не мога да повярвам, че може да се случи там, за Мюнхен мога, лично съм минавала без паспортна проверка преди години - реших да се движа с тълпата, а тя се оказа, че тича за връзка с други полети и някак си от транзита директно си излязох без никъде да ми проверят документа...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.