Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 10 часа, Rainy каза:

Ryan

@Rainy,ако имаш карта Дайнърс и си направила покупка свързана с въпросното пътуване, за да активиращ застраховката, Дженерали биха могли да ти изплатят до 200 Usd.

 

Според мен  на Раян за известно време трябва да се гледа като на кортикостероидни лекарства-да се използват рядко,само в изключително належащи ситуации,в който няма друга алтернатива,иначе са опасни за здравето:)

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
В момента, Мари Николова каза:

@Rainy,ако имаш карта Дайнърс и си направила покупка свързана с въпросното пътуване, за да активиращ застраховката, Дженерали биха могли да ти изплатят до 200 Usd.

@Мари Николоваимам Diners, но избягвам да я ползвам за online разплащания, че ако се наложи claim и ще зацапам свещите с тези 2500 км 🙂 Всъщност, аз имам годишна застраховка в нелоша английска компания - поне на хартия де. Пуснала съм заявка за възстановяване на разходи - които няма да са изцяло възстановими - има £50 excess, а и застрахователите са едни бързи и любезни :grin: Ще трябва да си прегледам личната застрахователна политика... 

 

преди 8 минути , Мари Николова каза:

Според мен  на Раян за известно време трябва да се гледа като на кортикостероидни лекарства-да се използват рядко,само в изключително належащи ситуации,в който няма друга алтернатива,иначе са опасни за здравето:)

Искрено ме разсмя! 🙂 Благодаря! 

Връзка към коментар

Малко update.

 

Реших да не очаквам повече обаждане от Aviation ADR и да пусна оплакването си към CAA относно Ryanair. След като попълних всички данни по claim-а си, системата идентифицира, че Ryanair имат договорка  с Aviation ADR и ми изпрати следния мейл,

 

Thank you for your complaint regarding Ryanair.
  
The most appropriate route to pursue your claim is through Alternative Dispute Resolution (ADR). Since the introduction of ADR in the aviation sector we no longer accept complaints about Ryanair or indeed any airline where an option to use ADR exists. ADR providers are better placed to handle complaints since the airline have agreed to be bound by the ADR provider’s decision, as long as you accept it; something we cannot guarantee if we deal with your complaint as we have no power to impose our view.

If you wish to pursue your claim you should contact the ADR provider designated to handle your airline complaints: Consumer Dispute Resolution Ltd at:

 

Consumer Dispute Resolution Ltd
33rd Floor Euston Towers
286 Euston Road
London
England

P: +44 (0)20 3540 8063

www.aviationadr.org.uk 

More information about Alternative Dispute Resolution can be found on our website at http://www.caa.co.uk/Passengers/Resolving-travel-problems/How-the-CAA-can-help/How-to-make-a-complaint/

 

като автоматично ме прехвърли във въпросния форум.

 

Съвсем надлежно си попълних всичко, както и качих разни снимчици - системата дава тази възможност. 

Поисках съвсем скромно две неща само:

- Обезщетение по европейската регулация - нищо повече като пари.

- Официално извинение от авиокомпанията за грубото й поведение и като компания, и на нейните служители.

 

Накрая получих и автоматичен account с live Dashboard - ето това представлява част от него (няма лични данни, освен първото ми име).

 

image.png.08c5ec383058a2456afa8a86adf0eeba.png

 

Да видим 🙂 

 

Видях, че в CAA мога да пусна официалното оплакване към Stansted, но първо ще ги изчакам за официален отговор както е по регламент. Ако не го получа и не си спазят срока, написан ми в Twitter, ще ги настъпя и тях.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Rainy каза:

Малко update.

 

Реших да не очаквам повече обаждане от Aviation ADR и да пусна оплакването си към CAA относно Ryanair. След като попълних всички данни по claim-а си, системата идентифицира, че Ryanair имат договорка  с Aviation ADR и ми изпрати следния мейл,

 

Thank you for your complaint regarding Ryanair.
  
The most appropriate route to pursue your claim is through Alternative Dispute Resolution (ADR). Since the introduction of ADR in the aviation sector we no longer accept complaints about Ryanair or indeed any airline where an option to use ADR exists. ADR providers are better placed to handle complaints since the airline have agreed to be bound by the ADR provider’s decision, as long as you accept it; something we cannot guarantee if we deal with your complaint as we have no power to impose our view.

If you wish to pursue your claim you should contact the ADR provider designated to handle your airline complaints: Consumer Dispute Resolution Ltd at:

 

Consumer Dispute Resolution Ltd
33rd Floor Euston Towers
286 Euston Road
London
England

P: +44 (0)20 3540 8063

www.aviationadr.org.uk 

More information about Alternative Dispute Resolution can be found on our website at http://www.caa.co.uk/Passengers/Resolving-travel-problems/How-the-CAA-can-help/How-to-make-a-complaint/

 

като автоматично ме прехвърли във въпросния форум.

 

Съвсем надлежно си попълних всичко, както и качих разни снимчици - системата дава тази възможност. 

Поисках съвсем скромно две неща само:

- Обезщетение по европейската регулация - нищо повече като пари.

- Официално извинение от авиокомпанията за грубото й поведение и като компания, и на нейните служители.

 

Накрая получих и автоматичен account с live Dashboard - ето това представлява част от него (няма лични данни, освен първото ми име).

 

image.png.08c5ec383058a2456afa8a86adf0eeba.png

 

Да видим 🙂 

 

Видях, че в CAA мога да пусна официалното оплакване към Stansted, но първо ще ги изчакам за официален отговор както е по регламент. Ако не го получа и не си спазят срока, написан ми в Twitter, ще ги настъпя и тях.

Хич не ги чакай, направо пиши.

Тия срокове, са само, евентуално, на човек да му писне и да се откаже.

В такива случаи , не само пиша, ами и всеки ден препращам писмото до всички инстанции , проверено - работи. Докато не ми отгворят адекватно.

Нахалният винаги печели - дават му,каквото иска, само, да им се махне от главата.

Само, дето, в случая не е нахалство, а настойчивост.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

Хич не ги чакай, направо пиши.

Тия срокове, са само, евентуално, на човек да му писне и да се откаже.

В такива случаи , не само пиша, ами и всеки ден препращам писмото до всички инстанции , проверено - работи. Докато не ми отгворят адекватно.

Нахалният винаги печели - дават му,каквото иска, само, да им се махне от главата.

Само, дето, в случая не е нахалство, а настойчивост.

🙂 Има определени условия, за да е успешен един claim, и основното е да се спазят условията. За никъде не бързам, ще ги почакам. Тук системата е... бавна 🙂 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Rainy каза:

🙂 Има определени условия, за да е успешен един claim, и основното е да се спазят условията. За никъде не бързам, ще ги почакам. Тук системата е... бавна 🙂 

Така е. И аз мисля, че това е правилния начин ако искаш да постигнеш целта си. Освен това напоследък май има доста оплаквания, а хората, които ги обработват едва ли са много повече. Преди малко пуснах две различни оплаквания на сайта на Ryanair и номерата, които им присвоиха се различават с 46 за около 3 минути... Изобщо днес доста се "оплаквах" и в подкрепа на спазването на правилата и комуникация с подходящ и възпитан тон мога да кажа, че след кратък чат със съпорта на мобилния оператор Three ми подариха "All you can eat" на предплатена карта за седем дена, което отново ще ми свърши чудесна работа в Швейцария.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Интересно решение са намерили британците. Правителството назначава NEB по Регламент 261. Интересно кой и как е успял да раздели отговорността по един и същи регламент на 2 различни институции за различните а/к... 🙄

Връзка към коментар
преди 36 минути , akair каза:

Интересно решение са намерили британците. Правителството назначава NEB по Регламент 261. Интересно кой и как е успял да раздели отговорността по един и същи регламент на 2 различни институции за различните а/к... 🙄

Нямам представа от системата им. Британците са ми скривали шапката по отношение на оплакванията - всъщност тук се научих да се боря за правата си. В България бях много... смотана 🤔

 

Update. Вчера пуснах оплакването, днес получих това писмо, с което ме информират за началото на процеса. Предоставям текста, защото може да е интересен на много магеланци, макар много от вас сигурно познават принципно процедурата.

 

---

 

Dear XXX,

Thank you for lodging your complaint with Aviation ADR. 

I am pleased to report that I have now completed the initial assessment of your complaint and can confirm that it is within our jurisdiction. 

Our complaint process is as follows:

 

·         Initial assessment;

·         Step 1 – review of the information and evidence supplied by complainant;

·         Step 2 – Airline review of complaint and response;

·         Step 3 – Completion of complete complaint file;

·         Step 4 – Early resolution (where possible) – complaint handler may make a recommendation for resolution;

·         Step 5 – If early resolution is unsuccessful the case is referred to the adjudication team for a written decision;

·         Step 6 – a final written decision is produced.

 

We will have already asked you to provide us with any evidence you consider relevant to the complaint. Any information you have already supplied is attached to the case.

 

For us to handle your complaint efficiently and in a timely manner we suggest that all evidence which you feel supports your case is uploaded to our portal as soon as possible and at the latest within the next seven days to ensure that it is considered during the investigation into your complaint.

 

The evidence you need to submit is dependent upon the issues you have raised, but to give you an idea of the kind of information we need, we have listed some examples:

a clear, detailed synopsis of your complaint is essential to allow us to understand your complaint. This should include all relevant information including the key events that occurred and your reason for believing you are entitled to the desired outcome you have specified;
 

It is essential that we have evidence of your flight booking either by way of booking confirmation, travel itinerary, tickets (electronic or paper) or boarding passes;

 

If your desired outcome includes reimbursement of any settlement of incurred expenditure we will require evidence to substantiate this i.e. proof of purchase;
 

If you have a lot of literature to submit, it would be helpful if you refer us to the parts you feel most relevant to your complaint. However, please do not use a highlighter pen, as this will not show up when documents are scanned onto our portal;
 

correspondence between yourself, the company and any other individuals or organisations involved in your complaint, is always useful. 
 

This list is not exhaustive, and you may have other items which are relevant. Please make sure you send copies of any documents you would like us to consider, as we are usually unable to return evidence submitted. 

 

If you have already submitted all the information you consider relevant, please disregard this message. 

A member of our pre-investigation team will be in contact in due course regarding your complaint.  

Yours sincerely,

Nilmini De Silva

Initial Assessment Team

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 27.07.2018 г. в 23:56, Rainy каза:

... Слагам категоричен бан и на тази авиокомпания, и на Станстед.

 

....Отдавна такава ярост не ме е обхващала.

 

...Ryanair и Станстед стават моя лична битка. И омразата ми е искрена.

И Daily Star са писали за теб :wink3: :grin:

Brits vow to BOYCOTT Ryanair and ‘bring down’ airline over strikes and compensation
FURIOUS Brits have vowed to boycott Ryanair and “bring down” the airline after a flurry of strikes and a compensation scandal “ruined lives”


Ще успеете ли да ги приземите?:rolleyes: :unsure::rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
преди 6 минути , Фичо каза:

И Daily Star са писали за теб :wink3: :grin:

Brits vow to BOYCOTT Ryanair and ‘bring down’ airline over strikes and compensation
FURIOUS Brits have vowed to boycott Ryanair and “bring down” the airline after a flurry of strikes and a compensation scandal “ruined lives”


Ще успеете ли да ги приземите?:rolleyes: :unsure::rolleyes:

Хахахахахаа... Едва ли! Хората винаги ще се интересуват от ниски цени и ще забравят проблемите с времето. Въпросът е да се промени регулацията... 

 

П.П. Статус на оплакванията ми:

 

Ryanair: Още чакам отговор на моето оплакване. От регулатора казаха до края на септември и не съм ги притеснявала. Тук търпението е сериозно качество 🙂 

 

Stansted Airport: Тормозя словесно една тяхна PR-ка. След първоначалното високомерно отношение започна да се обръща към мен с официалната ми титла :grin: Ако не получа отговор до една седмица на последното си писмо - има изискване за кореспондеция с тях и го спазвам, подавам оплакване и срещу тях в другия регулатор 🙂 

Връзка към коментар
На 30.09.2018 г. в 8:44, Rainy каза:

Хахахахахаа... Едва ли! Хората винаги ще се интересуват от ниски цени и ще забравят проблемите с времето.

@Rainy за твое морално удовлетворение публикувам връзка към една статия. Вътре ми направи впечатление едно изречение:

Цитат

Авиокомпанията по-нататък заяви, че резервациите, особено около училищните ваканции през октомври и Коледа, са по-малко заради опасенията на пътниците от нови отмени на полети.

Точно когато е голямата жътва, техните резервации са паднали. Много се радвам, че се бориш срещу неправилно отношение (поведение) от страна Станстед и FR към теб. А още по-радостно е, когато хората гласуват и с портфейлите си. 😉

 

Както бях писал преди време в този форум, рано или късно отношението на FR към клиентите и служителите ще даде своите плодове. Мисля че везната вече тръгна в тази посока. В резултат ще забравим за свръхевтините билети, но аз така или иначе никога не съм пътувал за <£10.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

О да, парен каша духа, ние като пострадали по празници въобще не си и помисляме за Райън изобщо, сигурна съм, че много от хората с отменени полети мислят като нас, особено семейните... Засега удържаме фронта и ги бойкотираме, докато не променят нещата така, че да не се чувстваме като овце за стрижене, не мисля, че ще стигнат много далече в дългосрочен план (лично мнение, несъобразено със статистика или борса). Аз като недоволен потребител предпочитам да дам повече пари на някой друг. Не разполагам вече със свободата да се мятам на първия евтин полет нанякъде и като част от една малко по-специфична група (от онези с децата, които са вързани към ваканциите и празниците), моделът на Райън просто не ни върши работа. Дори си глася търсачките да не ми показват изобщо техни резултати. Не знам дали наистина са им паднали продажбите, но ако да, аз лично се радвам - това ще рече, че пазарът се опитва да регулира нещата и надежда има 😉

Редактирано от searus
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 30.09.2018 г. в 10:44, Rainy каза:

 

Stansted Airport: Тормозя словесно една тяхна PR-ка. След първоначалното високомерно отношение започна да се обръща към мен с официалната ми титла :grin: Ако не получа отговор до една седмица на последното си писмо - има изискване за кореспондеция с тях и го спазвам, подавам оплакване и срещу тях в другия регулатор 🙂 

Познай твоите "приятели" от Станстед къде може да дойдат. :grin:


"Днес най-голямата британска летищна група, потвърди  своите намерения да участва в тръжната процедура по отдаване на концесията на летище София, чието начало бе дадено от българското правителство на 5 юли 2018 г.

....

В момента MAG управлява три от основните летища във Великобритания – Манчестър, Лондон Станстед и Ийст Мидландс, които заедно обслужват 60 милиона пътници на година, до над 270 дестинации чрез 70 авиолинии."  


Източник
 

 

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Нека ви update-на с развитието на случая. За някои магеланци може би ще е интересно...

 

Току що получих съобщение от Aviation - Alternative dispute resolution ( ADR ). Отсъдили са в полза на авиокомпанията (Ryanair).

 

Което е ок. Не съм във война, а само исках официално да протестирам и да променя статуквото. Законът реши, че не съм права. И аз го приемам.

 

Не успях да се преборя и със Станстед за подобряване на обслужването им и информационната им система. Проблемът там са размитите отговорности между летище и авиокомпания, когато иде реч за гранични случаи в процедурите. 

 

Беше ми интересно да опитам. Тук има шансове за успех. И наистина вярвам, че подобни действия са в полза на потребителите в дългосрочен план. Всъщност, всичко, което имаме като права сега, е започвано някога от "идиоти", на които са се присмивали на наивността 🙂 

 

Поздрави!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.