Прескочи до съдържание

Нова Зеландия - помощ и предложения - от Wellington накъде?


Препоръчани мнения

Много ми се искаше да повторя южния остров на Нова Зеландия и си купих билет на CATHAY PACIFIC за края на ноември за Крайсчърч , но пък  заради супер цената от 266 евро  не можах да устоя и си взех още един с грешката на UNITED и почти бях сигурен ,че билета няма да отцелее ,но пък напротив,поне засега билета си е ОК, а  и  минаха повече от 2 месеца и се поуспокоих вече.

  Към края на януари кацам в WELLINGTON и ще се получи така ,че ноември и началото на декември ще бъда на южния остров,и след 2 месеца пак там ..... ще ми стане малко множко за южния. Знам че веднага ще ми кажете обиколи и северния ,....но да си кажа честно, имам някакво странно усещане ,че северния остров няма да ми допадне много, бях 2 дена в AUCKLAND януари 2015г. и като цяло  не съм впечатлен толкова много, както от южния, по урбанизиран е, с повече народ , по градски живот, по мръсно, като цяло  не си падам по градския туризъм.Искам нещо диво, пусто, без туристи щъкащи навсякъде , по принцип гледам да избягам от хората , работата ми в България е свързана с много хора и гледам да си почина от точно това. Та много ви моля за помощ и предложения , абсолютно навит съм и да излетя нанякъде от WELLINGTON, билета съм го взел за 266 евро така ,че спокойно мога да си позволя да си взема още нещо  на някъде другаде .....имам бюджет за харчене 🙂

много моля за помощ...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имаш избор от много островни държави. От тези, които съм посещавала остров Тана, Вануату беше най-малко туристически. Но там основните атракции са плажове и не знам дали ще ти допаднат като идея.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Iceman каза:

Много ми се искаше да повторя южния остров на Нова Зеландия и си купих билет на CATHAY PACIFIC за края на ноември за Крайсчърч , но пък  заради супер цената от 266 евро  не можах да устоя и си взех още един с грешката на UNITED и почти бях сигурен ,че билета няма да отцелее ,но пък напротив,поне засега билета си е ОК, а  и  минаха повече от 2 месеца и се поуспокоих вече.

  Към края на януари кацам в WELLINGTON и ще се получи така ,че ноември и началото на декември ще бъда на южния остров,и след 2 месеца пак там ..... ще ми стане малко множко за южния. Знам че веднага ще ми кажете обиколи и северния ,....но да си кажа честно, имам някакво странно усещане ,че северния остров няма да ми допадне много, бях 2 дена в AUCKLAND януари 2015г. и като цяло  не съм впечатлен толкова много, както от южния, по урбанизиран е, с повече народ , по градски живот, по мръсно, като цяло  не си падам по градския туризъм.Искам нещо диво, пусто, без туристи щъкащи навсякъде , по принцип гледам да избягам от хората , работата ми в България е свързана с много хора и гледам да си почина от точно това. Та много ви моля за помощ и предложения , абсолютно навит съм и да излетя нанякъде от WELLINGTON, билета съм го взел за 266 евро така ,че спокойно мога да си позволя да си взема още нещо  на някъде другаде .....имам бюджет за харчене 🙂

много моля за помощ...

Понеже също подготвям Нова Зеландия, изчетох много сериозно всички теми и най-вече тази....

Извинявай, аз те уважавам като сериозен човек и много чаках да напишеш нещо за пътуването си, Най-вече програмата, нощувките и някои други дребни нещица, които сметнеш за необходимо. Ти си човек с планинарски опит, обичаш природата и красотите... Та твоето пътуване остана някакси скрито, аз разчитах на това – /и форума като цяло/.   Да не говорим за офертите, които би могъл да споделиш....

Ти си отби номера с няколко реда, но на мен ми липсваше практическата информация. Тогава /преди няколко години/ не ми пукаше особено, но сега , четейки ме хвана чак яд и си викам  "Гледай го това момче. Направи си пътуването. Обича същите неща като мен, а не сподели нищо съществено..."

Сега заминаваш пак и отново започват въпросите, без да ги има отговорите....

Приеми го като много добронамерена и приятелска критика...

 

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Северният остров предлага и много красиви места, без да са много населени. По твоята "специалност" ще отбележа Тонгариро Нешънъл парк. Вярно, че има много хора, но пък е уникално място. Най на север има 90 мили плаж и още много красоти. Полуостров Коромандел е невероятно красив. То какво ли не е там!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз отивам натам след 2 седмици и ще пиша.

 

Не си падам по градове, ще обикалям и хайк-вам където може 🙂

 

Програмата е от сорта:

 

- Коромандел -  Катедрал Коув

- Роторуа - малко вулканични езера, може би маорско представление, може би хайк

- Нешънъл Парк - Тонгариро Кросинг зимно, 1 ден ски в Уакапапа

- Уелингтън - там не знам, имам познати и ще ме водят. Огледай Пинакълс хайк, аз за съжаление няма да имам време - https://www.wellingtonwanders.com/single-post/2016/08/30/Putangirua-Pinnacles

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Точно се върнах, пуснах нова тема със снимки. По тази тема нещата които най ми харесаха са:

- Rangitoto Island (между 2 и 12 часа разходка)

- Wai O Tapu (2-3 часа)

- Тонгариро Кросинг (внимателно с прогнозата за времето) - 8 часа

- Пинакълс - (2-3 часа) https://www.wellingtonwanders.com/single-post/2016/08/30/Putangirua-Pinnacles 

- Катедрал Коув (2-3 часа)

 

Доколкото знам изкачването на Mt. Taranaki е също яко, както и това: https://www.thecoromandel.com/towns/pauanui/activities/walks-and-tracks/listing/pauanui-trig-track

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.