Прескочи до съдържание

Разделяне на 9 дни в Корфу


Препоръчани мнения

Бърз въпрос относно Корфу.

Планирам 8-9 нощувки през септември. Исками се да ги разделя на 2 места, така че да можем да поразгледаме възможно най-много плажове и местенца из острова.

Моля за вашите препоръки за селища/селца, в които да се разположим, така че да не ни се налага да пътуваме по час -два всеки ден до плажовете/забележителности. Предполагам, че в столицата няма да е особено подходящо, поради разположението в средата на острова, пък и паркирането не е особено лесно от това, което разгледах. Естествено, че ще се разходим и до там, но от гледна точка място за нощуване не ми изглежда особено стратегическо.

Връзка към коментар

И аз да повдигна отново темата.

Чуденето ми е по-скоро за северната част. Дали да се ситуираме около Палеокастрица или Сидари, предвид желанието за всекидневно пътуване и разглеждане?

Връзка към коментар

на мен ми е трудно да дам обективно мнение, въпреки че скоро бяхме там, понеже си избрахме за престоя вила по красота и заобикаляща обстановка, без да гледаме за плажове наоколо, поради което изначално приехме, че всеки ден ще се пътува нанякъде

 

но все пак, струва ми се, че западната страна на острова е много по-красива и с доста по-хубави плажове, между Сидари и Палеокастрица на равно разстояние е един от големите и хубави пясъчни - Агиос Стефанос, аз лично бих си избрала нощувки около Палеокастрица - пейзажът просто е прекрасен и има няколко скрити плажчета, до които се ходи само с лодка

 

отделно от Палеокастрица е по-близо на юг до Пелекас, което само по себе си е разкошно планинско селце /+ таверни и кафененца/, а под него има и супер плаж също

 

пак южно от Палеокастрица е езерото Корисион, на който също има супер плаж на дюните откъм морето

 

от Палеокастрица цепейки през средата на острова е и по-близо до Керкира

 

плажът на Сидари не ме впечатли изобщо, голям е, съответно пълен с много хора - предимно англичани, супер плитък, леко глинест под водата, а и точно на него изведнъж се оказахме в обхвата на Водафон Албания, вместо в ЕС

 

откъм източната страна, по крайбрежието между Лефкими и Керкира, и на север от Керкира, се редят нещо като "курорти" - разбирай крайбрежна улица с ресторанти и супер тясна плажна ивица почти до улицата, изобщо не ми е в представата за плаж, иначе има и по-хубави откъм североизток- към някой от големите хотели или такива по-скрити - ако се дебнат отбивки с табели, ние от тази страна три пъти ходихме на плажове в района на Барбати - примерно на Piedra del Mar  и на Verde Blu

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сидари е едно от много малкото места, които съм намразил от пръв поглед. Там наистина има достатъчно място за паркиране, обаче плажът е отвратителен,  глинест е и водата е ужасно мътна. 

Палеокастрица, от друга страна, е просто приказна. 

Но не съм бил с кола, така че трудно мога да дам мнение, дали е по-удобно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

И аз подкрепям настаняване около Палеокастрица (и по принцип западния бряг) - лесно се стига до Керкира и плажовете, много красиво. Сидари и тоз Каналдамур така и не разбрах какво им харесват .... 🤔 

Така че може да разделите няколко дни в този район и няколко пак на западния бряг около езерото или някъде в посока Лефкими.

Последно ходихме Май тази година и за пръв път посетихме тур в оливерница - интересно ми беше. Големи консуматори на зехтин сме, а толкова неща не съм знаела (не че съм научила всичко, де 🙂 ).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.