Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Едни бързи 120% по схемата Виена - Милано - Виена 18-20.05. Купих и след 10ч ми казаха, че няма начин да летя, че кредита веднага дадоха. Като няма мачове за залагане, УИЗ са си екстра.  Сега залагам на Скопие - Ларнака.

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Сигурен ли си в датите? Ларнака-Варна на 5 юни се продава и в момента. Ако са отменили полета би трябвало да не излиза в разписанието вече, поне на теория, ама знам ли им системите...

 

2020-05-07 (3).png

Да,и аз се учудех как ми отменят полета на 5 Юни,а  продават за тази дата билети 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , muffytoz каза:

Да,и аз се учудех как ми отменят полета на 5 Юни,а  продават за тази дата билети 🙂

Ако са анулирали само 1-ви юни, но отиване и връщане са ти на една резервация, логично е да ти анулират и връщането... Няма как да се връщаш от някъде, където не са те закарали.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , kakadu каза:

Едни бързи 120% по схемата Виена - Милано - Виена 18-20.05. Купих и след 10ч ми казаха, че няма начин да летя, че кредита веднага дадоха. Като няма мачове за залагане, УИЗ са си екстра.  Сега залагам на Скопие - Ларнака.

Скопие Ларнака на 17 Май с флекс е много добра оферта 200лв билета 😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

Ако са анулирали само 1-ви юни, но отиване и връщане са ти на една резервация, логично е да ти анулират и връщането... Няма как да се връщаш от някъде, където не са те закарали.

Не мисля,че е така

По същата причина ,при нискотарифните ако не ползваш едната отсечка,не ти изгаря другата

Ако има полет ,който се осъществява на 5 юни,няма причина да го отменят, независимо че на 1юни ти е отменен

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Branko каза:

Не мисля,че е така

По същата причина ,при нискотарифните ако не ползваш едната отсечка,не ти изгаря другата

Ако има полет ,който се осъществява на 5 юни,няма причина да го отменят, независимо че на 1юни ти е отменен

Да, обаче те ти нарушават плановете. Съответно представят варианти. Аз съм имал такъв случай преди време, когато Уизз летяха от София до Рим. Полетът ми на връщане изгоря, предложиха ми замяна на полета с друга дата или възстановяване на резервацията върху цялата сума под формата на кредит или валута.

Нормално е да предложат варианти, когато полетите са на една резервация.

Връзка към коментар

Може би не се изразих правилно.

Ако полета на 1 е отменен,но на 5 ще се изпълнява,не биха ти анулирали билета и за този на 5 без да искат съгласието ти за това

В случая и двете отсечки са канселирани,за това и отменят двете,ако се изпълняваше едната щяха да ти дадат избор за нея

Връзка към коментар

Аз нещо не мога да включа - защо купувате тези билети? Имате кредити, които скоро изтичат или печелите по 20 % отгоре на кредита 🙂 Не следя редовно темата, сега се зачетох 🙂

Връзка към коментар
преди 4 минути , Eva eva каза:

Аз нещо не мога да включа - защо купувате тези билети? Имате кредити, които скоро изтичат или печелите по 20 % отгоре на кредита 🙂 Не следя редовно темата, сега се зачетох 🙂

И двете 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, lio каза:

Като си купите полет + флекс, когато бъде отменен от уизз, не от вас чрез използването на флекса:

Уизз възстановява ли цялата сума(+цената на флекса) и върху цялата сума 20%?

Не съм имал такъв случай и ми е интересно 🙂

Цените за услуги не се въстановяват при никакви ситуации т.с. връщат отгоре цялата атойност на билета, но без цената на флекса

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

Аз нещо не мога да включа - защо купувате тези билети? Имате кредити, които скоро изтичат или печелите по 20 % отгоре на кредита 🙂 Не следя редовно темата, сега се зачетох 🙂

Печелим по 20%. Аз вече няколко пъти го превъртях моя кредит. Цялата врътка идваше от продажбата на билети от страна на Уиз за страни с вече влезли в сила забрани за пътуване. Вече се затегнаха нещата, сега очакванията са за София-Бове на 13 май, но все още няма нищо официално от френското правителство.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, oli_mali каза:

Печелим по 20%. Аз вече няколко пъти го превъртях моя кредит. Цялата врътка идваше от продажбата на билети от страна на Уиз за страни с вече влезли в сила забрани за пътуване. Вече се затегнаха нещата, сега очакванията са за София-Бове на 13 май, но все още няма нищо официално от френското правителство.

С флекс ли ? Двайсетте процента избиват ли флекса ?

Кредита може ли да се ползва и за закупуване  на услуги през сайта на Уиз (букинг, рент а кар ) ,както е с картата или е само за  билети  ? 

Връзка към коментар
10 hours ago, Мари Николова said:

Тези линии нали ги коментирахме.Или са тръгнали да ги отменят вече?😂

Тръгват, отменят, отново отварят и т.н. 🙂 Просто визуализирах за да може по лесно да си избирате за къде няма да летите, но ще имате самолетен билет 🙂

 

Уиз ер междо другото стратегически се е насочил към Гетуик в Лондон. В момента се опитва да купува масово слотове от авиокомпании, които се отказват да летят до Гетуик. Авиокомпаниите които се очакват да намалят капацитета на Гетуик или напълно да се отеглят са British airways, Virgin, Easyjet, Norwegian и т.н.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 59 минути , epetkov каза:

И после казваш, че си само един ентусиаст. Каква разбивка само! Какъв финанасов  анализ! 

Е, това отнема 5 до 10 ( ако смилаш по-бавно информацията 🤪) мин. четене на условията на флекса на Уизз. 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 4 часа, so'90 каза:

Ларнака - Лутън 15 май се продава. Официално казаха че летището е затворено до 17 май. Нотама на LCLK пише затворено до 14 вечерта. Рискът е оправдан.

Точно тоя полет много го умувах, но в крайна сметка се отказах. Няколко пъти попадам на информация, че до Лондон ще има 3-4 евакуационни полета и нищо чудно Wizz да оперира един от тях. При условие, че почти всички други полети от/до Кипър вече ги махнаха до края на месеца, не вярвам Лондон да е забравен. Освен това бегъл преглед на сайта на летището в Ларнака показва, че дори днес, въпреки забраната до 17.05, има 2 полета до Великобритания (те са единствените за целия ден) - един до Лондон и един до Манчестър.

 

Преди 1 час, epetkov каза:

И после казваш, че си само един ентусиаст. Каква разбивка само! Какъв финанасов  анализ! 

Травъл ентусиаст съм, но също така обичам да изпипвам нещата докрай. Просто циркулираше много разхвърляна и невинаги коректна информация и си плачеше за обобщение, а доколкото виждам повечето хора ги мързи да четат условия 🙂

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
Галин Маргаритов
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Понеже вече няколко пъти мяркам неточна информация искам да уточня какво точно се връща при отмяна на полети.

 

Когато полет с добавен Флекс се отмени по желание на пътника Wizz връща в акаунта пълната сума с изключение на таксата за самия Флекс. Пример, ако билетът струва 124 лв, от които Флекс е 24 лв, то когато сами отмените ще получите обратно в акаунта си кредит 100 лв. Този тип кредит е валиден само 3 месеца.

 

Когато полет (независимо с добавен Флекс или без) се отмени от авиокомпанията и изберете рефънд опцията за 120% кредит се случва следното. Връща се пълната платена сума (включително и таксата за Флекс), като +20% се добавя единствено върху тарифата на билета и административната такса, но не и върху допълнителните услуги. Пример, ако билетът струва 220 лв (разбивка: 100 лв тарифа + 16 лв административна такса + 24 лв Флекс + 30 лв приорити + 50 лв чекиран куфар), ще получите в акаунта си кредит 243.20 лв (разбивка: 100 лв +20% тарифа + 16 лв +20% административна такса + 24 лв Флекс + 30 лв приорити + 50 лв чекиран куфар). Този тип кредит е валиден 2 години.

А ако имам няколко  вида кредита тримесечен,едногодишен ,двугодишен,примерно и започна да купувам билети , автоматично от кредита за най - кратко време ли ще си взимат парите или ще ме питат кой от трите кредита да използвам ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.