Прескочи до съдържание

Въпроси за Замбия


make631963@abv.bg

Препоръчани мнения

Здравейте, 

Казвам се София Калбурова и обичам пътешествията. Предстои ни пътешествие до Замбия, но имам някои въпроси за организацията. Ще бъда благодарна, ако някой от Вас ми даде информацията която търся. 

-някой знае ли как да си резервираме

билет  от Ливингстън за резервата Долно Замбези и на каква цена е билета? Също така и за заявяване на джип за сафари? 

Предварително благодаря! 😍

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Самолетни билети от Ливингстън до Долно Замбези се резервират с Proflight Zambia. Първо трябва да се лети до Лусака (около 330 щатски долара на човек за отиване и връщане), после от Лусака до Долно Замбези (около 400 долара на човек отиване и връщане). Това са самолетните билети. Иначе има автобуси от Ливингстън до Лусака, а от там ще трябва да си резервирате трансфер с кола до Долно Замбези, който за двама би трябвало да ви излезе по-евтино от самолетните билети, може би нещо от сорта на 400-500 долара в двете посоки. Другата опция е да си наемете кола и сами да си карате, ако можете да се оправяте в държава като Замбия. 

За Долно Замбези си пригответе между 1,300 и 1,800 долара на вечер за двама за сафари (преспиване, храна, две места в джип, някъде може да влизат и алкохолни напитки в цената). Някъде извън парка може да минете и по-тънко - с около 900-1000 долара на вечер за двама. 

 

На 16.08.2018 г. в 11:34, make631963@abv.bg каза:

Здравейте, 

Казвам се София Калбурова и обичам пътешествията. Предстои ни пътешествие до Замбия, но имам някои въпроси за организацията. Ще бъда благодарна, ако някой от Вас ми даде информацията която търся. 

-някой знае ли как да си резервираме

билет  от Ливингстън за резервата Долно Замбези и на каква цена е билета? Също така и за заявяване на джип за сафари? 

Предварително благодаря! 😍

Трябваше да цитирам, за да излезе известие. Отговорът ми на въпросите е горе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-лесно е да се свържете с някой туроператор за сафарита в Лусака и да се включите в група, ако това ви устройва. Разстоянията в Замбия са огромни и ако времето ви е кратко, си резервирайте полет.

За автобусите от Ливингстън до Лусака  - билети трябва да се купят предния ден. Автогарата е в центъра, на 2 преки от главната улица (срещу пазара за сувенири). Пътят е 7-8 часа, но шофьорите карат като луди. За шофиране с кола - би отнело пак толкова, ако спазвате огранчението на скоростта, но се минава през центъра на 2-3 големи града - Каломо, Чома и Мазабука, където движението е хаотично и всичко е изнесено върху платното.

Автогарата в Лусака е огромна и хаотична. Оттам трябва да си оранизирате трансфер до парка, защото до него няма никакъв наземен транспорт с автобуси.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.