Прескочи до съдържание

Застраховка за самолетен билет


Препоръчани мнения

Имам следния казус. Неочаквано изникна възможност за пътуване до Ню Йорк за началото на октомври. От тук следват няколко проблема.

Нямам виза.  Вече подадох документи, но най-ранната дата за интервю беше за 10-ти септември. Съответно ме притеснява, че ако чакам за визата, билетите до Ню Йорк (които и без това не са озобено евтини, намерих за 600$) ще се вдигнат още повече. А ако не ми дадат виза, тия пари си потъват в канала.

И се замислих дали има някаква затраховка за това ако се откажа, да ми възставновят сумата за билетите. Някой дали има опит с това?

На каква стойност е една такава застраховка? Дали се закупува в момента на купуване на билтети? Или може да е след това? А какво е положението с rumbo, edreams и подобните му?

Благодаря предварително за споделената информация.

 

ПС: Предварително се извинявам ако темата не е в подходящия раздел.

Връзка към коментар

Има застраховка "Отмяна на пътуване" и може да се застрахова само самолетен билет. Правил съм си такава застраховка само за самолетен билет при Армеец и Групама, но не ми се е налагало да ги ползвам. Отказът на виза обаче е изключен риск и при двата застрахователя.

Някои авиокомпании възстановяват пълната сума при отказ на виза, но това трябва да е изрично посочено в условията за анулация на конкретната тарифа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

600 долара е доста височка цена, ако има сериозни промени предполагам ще са по-скоро надолу 🙂 Та, извинявай, че не е конкретно по твоя въпрос, но според мен си кандидаствай за визата и чак след това купувай билети.

 

Иначе такива застраховки ги обсъждахме преди време, но по-скоро от академичен интерес, уж имаше такива но май не покриваха България. Ситуацията е такава, че ти искаш да купиш негъвкав билет (демек най-евтиния), но да има гъвкави условия за отмяна, а това като правило не се случва 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди няколко години имах подобен проблем. Посъветваха ме да проверявам за свободни часове за интервю всеки ден. Няколко дни по-късно се появи свободен час за около седмица по-рано. Понякога хората си отменят интервютата и се появяват свободни слотове. Само от теб зависи дали ще можеш да вземеш по-ранния час, защото може да е случай от днес за утре.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Виж на сайта на Алианц, мисля, че застраховката "Отмяна на пътуване" при тях включва и неправомерен отказ на виза. Въпрос на допълнително тълкуване е какво означава "неправомерен" , но може да хвърлиш един поглед 🙂

 

https://www.allianz-assistance.bg/turisticheski-zastrahovki/zastrahovka-otmqna-putuvane/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря, ще им хвърля един поглен, но май се примирих за сега, че ще чакам 🙂

 

преди 7 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Преди няколко години имах подобен проблем. Посъветваха ме да проверявам за свободни часове за интервю всеки ден. Няколко дни по-късно се появи свободен час за около седмица по-рано. Понякога хората си отменят интервютата и се появяват свободни слотове. Само от теб зависи дали ще можеш да вземеш по-ранния час, защото може да е случай от днес за утре.

А как точно се проверява за свободни часове? Аз като влезна в профила, виждам само отказа от интервю и заявка за спешно интервю 🙄

Връзка към коментар
преди 34 минути , savagejo каза:

Благодаря, ще им хвърля един поглен, но май се примирих за сега, че ще чакам 🙂

 

А как точно се проверява за свободни часове? Аз като влезна в профила, виждам само отказа от интервю и заявка за спешно интервю 🙄

За съжаление не си спомням, това го правих преди около 2 години 😞 .

Връзка към коментар
преди 10 минути , ShaMan-H_Fel каза:

За съжаление не си спомням, това го правих преди около 2 години 😞 .

Намерих го, благодаря ти че спомена за тази възможност. 🙃

Грешката ми беше, че бях отворила страницата на български, а има какво да се иска от превода на менютата 😂

Другата седмица съм на интервю, стискайте палци 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Почти всички авиокомпании имат пълен рифънд при отказ на виза по тарифите към САЩ.

Ето първата=най-ниската=най-рестриктивната тарифа на Луфтханза, която докопах:

 ANY TIME                                                                    
      TICKET IS NON-REFUNDABLE.                                                 
      WAIVED FOR DEATH OF PASSENGER OR FAMILY MEMBER.                          
          REFUND PERMITTED BEFORE DEPARTURE IN CASE OF                          
          REJECTION OF VISA. EMBASSY STATEMENT REQUIRED.
     

Същата е ситуацията и с почти всички други авиокомпании.

За да се случат нещата по този начин е нужно:

1. Пътуването да се издаде на един билет, с тръгване от София;

2. Да се вземе билет през офис на авиокомпанията или коректен агент.

*по правило таксите за издаване на билет (20-40 Евро) не се връщат, защото покриват реално извършен труд по направата на резервацията, издаването на билета, обработването на рифънда и т.н.

Успех!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.