Прескочи до съдържание

Помощ за закупуване на билет с Air China и/или China Southern Airlines


Препоръчани мнения

Някой да е наясно как могат да се закупят билети за някоя от горепосочените авиокомпании? През официалните сайтове не става, тъй като по всичко изглежда, че и на двете места искат някакви малоумни верификации, които вървят само през китайски мобилен номер...

Връзка към коментар

Здрасти. Стана ми интересно и направих някоя и друга проба. 

 

China Southern ме пусна до края на плащането, с английски телефонен номер и т.н. - всичко си измислих.

 

https://global.csair.com/

 

Правила съм пробни резервации за China Eastern - никакви проблеми... И никакви верификации не ми иска.

Връзка към коментар

Купи полета през посредник. 

Пътувала съм и с двете компании, но билетите и двата пъти купихме през посредник. След това не можеш да си видиш билета, понеже не е закупен директно от тях. Аз бях писала на ФБ страницата им и те ми бяха обяснили как да намеря билета, за да се чекирам, но си беше екзотика да го направиш. Така или иначе полетите си бяха ок и нямам забележки. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пробих желязната стена на Air China през английския домейн, ама стигнах до плащането и не ми приема картите с някакви кретенски обяснения....

 

Писна ми тия малоумници и май ще се минава през посредник, колкото и да го мразя като вариант. Какво ще препоръчате? Тия trip.com ще свършат ли работа без излишни разправии? Искам да си платя, да ми пратят електронно потвърждение и да не го мисля повече.

Връзка към коментар

Както обикновено става напоследък, сам си отговарям, ама в интерес на онези, които евентуално ще се сблъскат с подобен проблем, съм длъжен да отбележа, че най-накрая плащането мина успешно през немската версия на Air China :~)

 

Иначе се пробвах и в Southern и там при опита за плащане получих някакво мега малоумно съобщение от рода "плащането може да е успешно, ама може и да e неуспешно, а дали е успешно, може да разберете като си проверите банковата сметка" - ахахахаха, пълни дебилчици :~D

 

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Привет! 

Нахлувам в темата с отделен въпрос.

Имам билети с Air China, закупени през gotogate. Имам 6-буквен код за потвърждение от gotogate, и имейл от тях за покупката, обаче нямам номер на e-ticket. Като се log-на в gotogate виждам 13-цифрен код на e-ticket, който започва с 9999. Дотук добре. Обаче в сайта на Air China не мога да си видя резервацията с този код - казва ми, че такъв билет не съществува. Как ли не пробвах, и не става. На някой случвало ли му се е?

 

Редактирам се:

@mililia случайно спомняш ли си този екзотичен начин какъв е? 🙂

Връзка към коментар
преди 5 минути , MCC каза:

Привет! 

Нахлувам в темата с отделен въпрос.

Имам билети с Air China, закупени през gotogate. Имам 6-буквен код за потвърждение от gotogate, и имейл от тях за покупката, обаче нямам номер на e-ticket. Като се log-на в gotogate виждам 13-цифрен код на e-ticket, който започва с 9999. Дотук добре. Обаче в сайта на Air China не мога да си видя резервацията с този код - казва ми, че такъв билет не съществува. Как ли не пробвах, и не става. На някой случвало ли му се е?

До колкото помня в сайта на Air China излизаха само резервации направени там.

 

Ето тук има повече инфо: http://www.airchina.com.cn/en/service/ticket-validating/ticket_validating.shtml

Връзка към коментар

@yordanov, благодаря! Добро напомняне да се чете малкия шрифт.

Видях си билета.

Интересното е, че след като се лог-неш успешно в travelsky, след това вече излиза и на сайта на Air China. 

Да се надяваме, че ще мога да се чекирам онлайн от сайта на Air China като му дойде времето.

Иначе доста забутан UX. 

Връзка към коментар
преди 31 минути , MCC каза:

 

@mililia случайно спомняш ли си този екзотичен начин какъв е? 🙂

С Air China се чекирахме на летището. Обаче с билет на China Eastern успях да се чекирам предварително. Помня, че им писах във ФБ и те ми казаха как да си търся резервацията. Уловката беше да се търси с името. Вече не помня дали търсех с малко име и номер/код на билета или имената се изписваха име фамилия, а после код на билета. Беше дребна разлика от начина, по който се търси обикновено билет на сайта на авиокомпания, но човек не би се сетил, ако не му го кажат.

Пробвай във ФБ на страницата на авиокомпанията и виж какво ще ти отговорят.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.