Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

преди 4 часа, Цвете каза:

До тук бира под 55- 60к за голяма няма.

Аз вчера взех 1л за 100.

Пътя в Нуса Пенида е много зле. Хубаво е, но в един момент ти писва да се друсаш часове наред. Поне половината път е оффроуд и се кара на 1-а, дупките са зверски. 

Поме взехме с едни 20год французойки кола за 600к за 6 човека.

Направихме и шнорхелинг на кристалноия плаж, беше уникално.

IMG_8125.JPG

IMG_8127.JPG

IMG_8137.JPG

  • Харесвам 21
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Бирата е около 40к във варунгите, в заведенията на плажа - 50 - 55к. В магазините можете да намерите кенчета за по 28-30к.

Доста заведения имат Happy hour от 17 до 20 часа и предлагат голямата бира за 33-35к.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Храмът Лемпуянг - в момента вътре се допускат само молещи се хиндуисти, опашката за снимки в портата с изглед към Агунг се виеше в 3 редици по 20 метра, като някои хора си правеха фотосесии по минимум 5 минути 😒.

Водният дворец Тирта Гангга - фотосесиите на всяка една от "кифлите" с продължителност по 10-на минути в езерото със статуите 😒.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Така и не попаднахме на храна, която да не е супер скъпа и с вкус на развалено... до днес. Препоръчвам на всеки, който е в Убуд (знам, че има магеланци отседнали много близо до заведението - видях ви) това място - Warung Krisna
Jl. Sandat No.8, Ubud, Kecamatan Ubud, Kabupaten Gianyar, Bali 80571, Indonesia
+62 812-3716-8883
https://maps.app.goo.gl/5dvo7hwaBGWBPgiu8

 

Готвят на място пред вас, супер вкусно е и доста евтино. Има само 5 маси обаче, някакво семейно е. Голямата бира там беше 35К ако не се лъжа. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По препоръка на @SANCHO ядохме в coco bistro, има ги на доста места. Много добре е, основно риби имат.

Не се престраших да ям на уличните бараки където готвят и мият всичко в големи легени.

попаднах на японска малка кръчма и се оказа невероятна и доста евтина. Пукнахме се от ядене 3-ма общо 11-12 неща  и дадохме 500к.

yukimaru sanur

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В Санур всичко, което сме опитали до момента, беше изключително вкусно и евтино. Ястията варират от 40к до 65к (традиционна балийска кухня. Опитахме и храна от нощния пазар, значително по-евтина, която по нищо не отстъпва на това, което са ни сервирали в заведенията. Препоръчвам Варунг Лила в Санур. Богато меню, ниски цени, добро обслужване. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Христиан каза:

Така и не попаднахме на храна, която да не е супер скъпа и с вкус на развалено... до днес. Препоръчвам на всеки, който е в Убуд (знам, че има магеланци отседнали много близо до заведението - видях ви) това място - Warung Krisna
Jl. Sandat No.8, Ubud, Kecamatan Ubud, Kabupaten Gianyar, Bali 80571, Indonesia
+62 812-3716-8883
https://maps.app.goo.gl/5dvo7hwaBGWBPgiu8

 

Готвят на място пред вас, супер вкусно е и доста евтино. Има само 5 маси обаче, някакво семейно е. Голямата бира там беше 35К ако не се лъжа. 

Тази кръчма е на 30 метра от къщата ни за гости. 2 пъти я заглежда, и така и не седнах е там. 

Утре сутрин местим бивака от Убуд към Амед. 

Предполагам всички са разбрали че на 23 и 24 има голям празник, да се чете ще има ядове с трансферите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Радослав каза:

Тази кръчма е на 30 метра от къщата ни за гости. 2 пъти я заглежда, и така и не седнах е там. 

Утре сутрин местим бивака от Убуд към Амед. 

Предполагам всички са разбрали че на 23 и 24 има голям празник, да се чете ще има ядове с трансферите. 

Значи вас съм видял. Бяхме заедно и на разходката с корабче в Истанбул? 

Връзка към коментар

@baiKolio как вървят обиколките на Бромо и Иджен?

Тази нощ бяхме на Иджен. Доста се озорих, мъжът ми по-малко. Доста ми беше трудно слизането, но най-вече качването от кратера нагоре. Сините пламъци бяха доста големи, но от време на време духаше доста прах със сяра долу. 

Днес след обяд бяхме на Бромо. Кратерът е затворен за посещение, тъй като в петък е изригнал и в момента не се допускат посетители на 1км. от него. Но иначе се прави обиколка на Пясъчното море. След Иджен ми бледнее много.

Връзка към коментар
преди 57 минути , dechy каза:

@baiKolio как вървят обиколките на Бромо и Иджен?

Тази нощ бяхме на Иджен. Доста се озорих, мъжът ми по-малко. Доста ми беше трудно слизането, но най-вече качването от кратера нагоре. Сините пламъци бяха доста големи, но от време на време духаше доста прах със сяра долу. 

Днес след обяд бяхме на Бромо. Кратерът е затворен за посещение, тъй като в петък е изригнал и в момента не се допускат посетители на 1км. от него. Но иначе се прави обиколка на Пясъчното море. След Иджен ми бледнее много.

Сутринта бяхме на Бромо, след вчерашния Иджен...

IMG_20190721_060347.thumb.jpg.564cf7e2b54a6ce98e1cd79d9eee925b.jpg

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към коментар

В Убуд ядохме и  ни хареса Warung Biah Biah...нещо като тапас бар и можеш да вкусиш от всичко по малко.Платихме 250 000 за 4-ма.Бира,голяма ,над 35 000 не съм пил ако Бинтанга се брои за бира де...ужасна е.

Водопада Тукад Сепунг е малко прехвалена работа ,но пък точно преди да се излезе долу на равното ,преди водопада,една жена пържи банани и сладки картофи,пържи и нещо като пирожки-невероятни са -2000 рупии за пирожка.

Много ни хареса на Penglipuran Village - тяхната Жеравна...влизаш директно в къщите им и виждаш как битуват хората.

Tirta Empul също е забележително място!

Благодаря на колегите по-горе за мненията им...мисля окончателно да премахна Лемпуянг и Нуса Пенида от списъка ни!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хора не знам къде сте се набутали, но при нас всичко е супер, ние сме в Санур във една вила на Петя и тук е прекрасно, храната е адски евтина и вкусна, както уличната,така и в ресторантите. В магазините е някаква евтинийка. До сега задръствания е нямало кой знае какви и в храма Лемпуянг ни пуснаха нямаше проблеми, имаше опашка но за час и тридесет минути си направихме много готино снимки 🙂 за сега всичко много ни хареса 🙂 нямали сме и разправии с местните...това е отчета за сега от мен 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , zvezda9001 каза:

Хора не знам къде сте се набутали, но при нас всичко е супер, ние сме в Санур във една вила на Петя и тук е прекрасно, храната е адски евтина и вкусна, както уличната,така и в ресторантите. В магазините е някаква евтинийка. До сега задръствания е нямало кой знае какви и в храма Лемпуянг ни пуснаха нямаше проблеми, имаше опашка но за час и тридесет минути си направихме много готино снимки 🙂 за сега всичко много ни хареса 🙂 нямали сме и разправии с местните...това е отчета за сега от мен 🙂

Ела да видиш около Убуд дали няма задръствания... Тия хора не се спират... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , zvezda9001 каза:

Хора не знам къде сте се набутали, но при нас всичко е супер, ние сме в Санур във една вила на Петя и тук е прекрасно, храната е адски евтина и вкусна, както уличната,така и в ресторантите. В магазините е някаква евтинийка. До сега задръствания е нямало кой знае какви и в храма Лемпуянг ни пуснаха нямаше проблеми, имаше опашка но за час и тридесет минути си направихме много готино снимки 🙂 за сега всичко много ни хареса 🙂 нямали сме и разправии с местните...това е отчета за сега от мен 🙂

Къде в Санур? Чак адски евтина храна не съм видяла.  Сега ще проверя магазините.

Връзка към коментар

За 3 дни в Бали ни свирнаха и предложиха нещо си 13567332 пъти. Явно изглеждаме като ходещи касички 😀 В Кута вечерта е много приятна атмосферата. Не видях пияни и сравненията със Слънчака са нелепи. 

IMG_20190721_222525.jpg

IMG_20190721_221652.jpg

IMG_20190721_220157.jpg

IMG_20190721_215037.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Нашият човек ни уведоми, че Лемпуянг ще е затворен от 24.07. до 28.07. за церемонии, тъй че , който има намерение да го посещава, да си знае.

Връзка към коментар
преди 11 часа, Цвете каза:

Къде в Санур? Чак адски евтина храна не съм видяла.  Сега ще проверя магазините.

Е как да не е евтина за 5 лева могат да се наядат двама човека от уличната, ако е на ресторант за 10 лева двама, ако това не е евтино здраве му кажи 🙂

Връзка към коментар
преди 11 часа, Цвете каза:

Къде в Санур? Чак адски евтина храна не съм видяла.  Сега ще проверя магазините.

Освен магазините, провери по улиците и за сергия (количка), на която пише нещо от рода на Martabak / Terang bulan. Взимай смело и от двете! Тези неща ги няма в никой ресторант, а са уникални! Няма проблем с хигиената, защото всичко се приготвя на място и минава през сериозна термична обработка, а повечето продавачи работят с ръкавици. Има пролем с калориите 😉

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, zvezda9001 каза:

Е как да не е евтина за 5 лева могат да се наядат двама човека от уличната, ако е на ресторант за 10 лева двама, ако това не е евтино здраве му кажи 🙂

Къде са тези ресторанти и какво ядете, бе хора?! За три дни не съм платила под 50 лв за трима в ресторант. А и Санур ми е като Китен и добре,  че утре местим към Убуд. От улични сергии не сме яли. Може да е, защото сме близо до главната улица в южната част, но подобни на твойте цени не срещнах никъде.  Ястията са от 45 к до Луната.  Дай локация, за да ползват другите заведенията в района. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Цените по кръчми са между 5-10лв  за ядене зависи къде и какво, обаче ДДС-то има по 6 и по 21%. Е има и по-скъпи, но са вече изключения.

 

Под 5лв само на бараките завити с перде на улицата и миене на всичко в леген, но като цяло там е сърахотна мръсотия и не знам кой се е престрашил да яде.

 

От нуса дуа първия ден взех млад кокос за 60к и не ми се стори много, а днес го взех същия от Virgin beach за 15к или само 4 пъти по-малко.

Драконов плод 30к/кг взехме 2 и бяха над килограм, Джак фрут също толкова.

Намерихме в магазин тигрова мас за по 2лв, на друго място  до един водопад  я видях за почти 10лв същата.

 

 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 7 минути , Alexander каза:

Цените по кръчми са между 5-10лв  за ядене зависи къде и какво, обаче ДДС-то има по 6 и по 21%. Е има и по-скъпи, но са вече изключения.

 

Под 5лв само на бараките завити с перде на улицата и миене на всичко в леген, но като цяло там е сърахотна мръсотия и не знам кой се е престрашил да яде.

 

От нуса дуа първия ден взех млад кокос за 60к и не ми се стори много, а днес го взех същия от Virgin beach за 15к или само 4 пъти по-малко.

Драконов плод 30к/кг взехме 2 и бяха над килограм, Джак фрут също толкова.

Намерихме в магазин тигрова мас за по 2лв, на друго място  до един водопад  я видях за почти 10лв същата.

 

 

Кокосов орех -20

Драконов плод - 25 за кг

Това е цената за кг и за други плодове.

Връзка към коментар

Драган фрут купувам от супермаркет по 3500 килограма.

F26EF9A4-6145-4695-8015-3CDD8F504D1F.thumb.jpeg.9b808a3245b8b8d91ccded42afdffce8.jpeg

Добре де, напишете в кой район на Санур са тези заведения. Тази вечер минахме оиловината улица и подобни не видях. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.