Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 22 минути , Bellaero каза:

Каква цена е ок да се плати за масаж? 

На уличните до 150 за крака (рефлексотерапия) + ойл масаж. Само крака 50-70.

В хотелско СПА за рефлексотерапия+ойл масаж 350-400. На 4 ръце -400

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , Bellaero каза:

Каква цена е ок да се плати за масаж? 

Моята приятелка плати 80К за цяло тяло за 1 час в Убуд и остана доволна. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И понеже полетите за София май бяха вечерта една идейка за уплътняване на времето.

Аквапарка в Денпасар дълго време ( за в момента не съм се интересувал) беше номер едно в Азия. Та на любителите на адреналина препоръчвам. Има една тръба на която мерят по кльощавите, че да не заседнат в нея 😊

И да кажа ако има разочаровани . Бали не е Индонезия . Бали е една миниатюрна част от нея. Една от най комерсиалните части на света въобще. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние утре ще сме на аквапарка преди полета, ще докладвам.

преди 3 часа, bonboneva каза:

Къде в Убуд?

Dropped pin
Near Jl. Sandat 2-9, Ubud, Kecamatan Ubud, Kabupaten Gianyar, Bali 80571, Indonesia
https://maps.app.goo.gl/pjdpfJBvJY4iR9FP8

 

Някъде около пинчето. Не виждам да ги има в Google Maps, ама там така или иначе няма други масажи. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така и така сте на Бали, отидете до Лабуан Баджо да видите комодските варани + други интересни неща. Догодина островите с вараните ща бъдат затворени за посещение. Оризовите тераси няма да избягат, догодина пак ще са си там. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ходихме 😄 Вараните не ме впечатлиха особено, затова пък някои плажове доста. За дайвърите би било още по-интересно.

Има манти, но не им е сезона в момента и са редки. Също костенурки, малки акули.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А храната в ресторантите на мърлявото градче Лабуан Баджо как ме впечатли! Страхотни гурмета на смешни цени. Явно са собственост на чужденци, които са обучили местен персонал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, dechy каза:

А храната в ресторантите на мърлявото градче Лабуан Баджо как ме впечатли! Страхотни гурмета на смешни цени. Явно са собственост на чужденци, които са обучили местен персонал.

Най популярния е на чужденци. Той е към дайв центъра. Иначе точно казано. Мърляво градче. За дайвинг обаче е супер. То и затова се ходи там. Вараните обикновено са само допълнителен бонус. Има и малко дневни туристи, които правят по една екскурзия за варани плюс 2 спирки за шнорхел и изчезват. 

Въпреки това поздравления за въображението. 

Манти има по близо до Бали. В манта пойнт на Нуса Пенида. Почти 100% гарантирано. 

Проблема е че хората обикновено ходят за 1 ден там. Друсат се цял ден с кола да си направят селфи с ония скали като дракон и на Angel s billabong  и Brouken beach и си отиват. А за Нуса Пенида си трябва няколко дни. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 24.07.2019 г. в 21:03, baiKolio каза:

Ако на някой в Убуд му затрябва тур агенция за трансфери или някакви занимания, с чисто сърце мога да препоръчам Yanik What's up +628123956847. 

 

 

Оказа се, че пича е и шофьор! Изкарахме си страхотен ден с него след като уволних предния тарикат 🙂

 

А снощи имахме страхотна вечер в компанията на Цвете, Илия и Павела! 

Толкова ни беше сладка приказката, така се отплеснахме, че накрая вече стана досадно да ни питат сервитьорките дали е било хубаво и приключихме ли с ястията, та да отнасят посудата...

Като се огледахме - ми то станало почти полунощ, няма никой друг в ресторанта 🙂 , а целия персонал нареден в редица до масата ни 🙂🙂🙂

Та нямаше как, станахме, и тъкмо да поемаме по стъргалото и се усетихме, че от толкоз лакърдии снимка даже не си направихме...

За ужас на персонала се върнахме вкупом всички да се щракнем 🙂🙂🙂

Горките, сигурно си помислиха, че се връщаме да си допием 🙂🙂🙂

Абе, страхотен ден!!!

 

  • Харесвам 15
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 6 часа, ivooo каза:

Манти има по близо до Бали. В манта пойнт на Нуса Пенида. Почти 100% гарантирано.

Ние ходихме  и видяхме манти. Страхотно изживяване!

За Нуса Пенида сухопътно единствено Kelingking си заслужава да преживееш ужасяващия път до там. Трябваше някой да даде тази насока преди. Ние видяхме от морето Билабонг  и счупения мост и можеше да пропуснем друсането, ако знаех, че не нищо особено отгоре.

преди 1 час, baiKolio каза:

Оказа се, че пича е и шофьор! Изкарахме си страхотен ден с него след като уволних предния тарикат 🙂

 

А снощи имахме страхотна вечер в компанията на Цвете, Илия и Павела! 

Толкова ни беше сладка приказката, така се отплеснахме, че накрая вече стана досадно да ни питат сервитьорките дали е било хубаво и приключихме ли с ястията, та да отнасят посудата...

Като се огледахме - ми то станало почти полунощ, няма никой друг в ресторанта 🙂 , а целия персонал нареден в редица до масата ни 🙂🙂🙂

Та нямаше как, станахме, и тъкмо да поемаме по стъргалото и се усетихме, че от толкоз лакърдии снимка даже не си направихме...

За ужас на персонала се върнахме вкупом всички да се щракнем 🙂🙂🙂

Горките, сигурно си помислиха, че се връщаме да си допием 🙂🙂🙂

Абе, страхотен ден!!!

 

Чудесна вечер беше! Благодаря ви!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@Цвете добре, че писа във фейса за Нуса пенида, та ти се доверих и ги пропуснахме тия двете. Първо отидохме до Kelingking и после се позиционирахме на Crystal bay. Искахме да влезем с лодка за шнорхелинг , но предпразнично не работеха. Все пак децата видяха рибки  и само на няколко метра навътре от брега.

На нас Бали ни хареса, видяхме всичко запланувано . Също така и успях да се разболея с температура, така че откакто сме в Санур си го караме супер лежерно. 

Сигурна съм , че останалата част на Индонезия е още по-интересна, но не ми се напъваше с децата за програма максимум. Доволни сме.

 

Благодаря на всички, които споделиха по нещо.

Снощи пробвахме Coco bistro. Накрая питахме как да си хванем такси, а те ни предложиха безплатен транспорт с техен шофьор. 

 

Днес ще лежим край басейна до полета.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Препоръчвам в Нуса Дуа ето този варунг за максимална автентичност - само местни сядат, мизерничко е, но е адски вкусно и евтино (около 3 лв) 😁

 

IMG_20190726_185106.jpg

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 25.07.2019 г. в 22:22, ivooo каза:

Най популярния е на чужденци. Той е към дайв центъра. Иначе точно казано. Мърляво градче. За дайвинг обаче е супер. То и затова се ходи там. Вараните обикновено са само допълнителен бонус. Има и малко дневни туристи, които правят по една екскурзия за варани плюс 2 спирки за шнорхел и изчезват. 

Въпреки това поздравления за въображението. 

Манти има по близо до Бали. В манта пойнт на Нуса Пенида. Почти 100% гарантирано. 

Проблема е че хората обикновено ходят за 1 ден там. Друсат се цял ден с кола да си направят селфи с ония скали като дракон и на Angel s billabong  и Brouken beach и си отиват. А за Нуса Пенида си трябва няколко дни. 

Флорес и околните острови обаче са маларийни райони. Това доста ме стресна. Даже бях купила Маларон, но в крайна сметка не го пих. Минахме само с репеленти с DEET 50%.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Goal & Boss каза:

Някой ако се пуска към Uluwatu, пътьом може да преслуша ето това местенце:

 

Waroeng Kampoeng

Утре пренасяме кервана в тази посока.Ако имаш друго полезно инфо за Uluwatu area ще съм ти благодарен!

Връзка към коментар

Някой може ли да потвърди, че за полета навръщане не може да се направи чек ин през апликацията? Достатъчно е да покажем паспорт, на място ще можем ли да си изберем места?

Връзка към коментар
преди 6 минути , CarpeDiem каза:

Някой може ли да потвърди, че за полета навръщане не може да се направи чек ин през апликацията? Достатъчно е да покажем паспорт, на място ще можем ли да си изберем места?

През апликацията не може 100%. За места не знам, ние ги бяхме избрали предварително. 

Връзка към коментар

Въпреки че и ние си бяхме избрали места предварително в офиса на Търкиш, за краткия полет от Истанбул до София, не бяхме на избраните места. Даже не бяхме един до друг, а през пътеката. За един час се издържа, но за дългият полет би било кофти.

Връзка към коментар
преди 14 минути , dechy каза:

Въпреки че и ние си бяхме избрали места предварително в офиса на Търкиш, за краткия полет от Истанбул до София, не бяхме на избраните места. Даже не бяхме един до друг, а през пътеката. За един час се издържа, но за дългият полет би било кофти.

И при нас беше така за този полет, не знам защо. С другите не е имало проблем. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.