Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

преди 4 часа, Capitan Morgan каза:

Ако някой още има свободно време може да отскочи за шнорхелинг на Нуса Лембонган. Днес бяхме и го препоръчвам с 2 ръце. Заведоха ни на 3 места : wall point и mangrove point - много корали и много разноцветни риби и едно по - дълбоко място със силно течение (лодката кара след хората). Там имаше много големи тумбести риби, може би метър дълги. После обяд и кратка разходка из острова ( возене по 10 - 15 м на посока в открита джипка). Имаше и 1 час за релакс на dream beach. 

След коментарите тук кенселирах дундуркането на Нуса Пенида и ще ходим пак там утре, но само за шнорхелинг с надеждата да видим Манти 🙂

Ако имате конкретни въпроси за Нуса Пенида, мога да съдействам, защото ние прекарахме по-голямата част от времето си там. Определено има какво, да се види и какво да се прави на острова. Иначе

тези дни подробно ще опиша нашето пътуване. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , nestinarka каза:

Ако имате конкретни въпроси за Нуса Пенида, мога да съдействам, защото ние прекарахме по-голямата част от времето си там. Определено има какво, да се види и какво да се прави на острова. Иначе

тези дни подробно ще опиша нашето пътуване. 

Аз пък съжалих, че си загубих времето с този остров. Ще се радвам да прочета, какво толкова интересно има.

Връзка към коментар

Тъй като плануваме една нощувка на Nusa lembongan ме интересува ползвал ли е някой услугите на някой шофьор за daytrip както на Бали? Чудя се дали разстояния от по 2-3 км ще са проблем за ходене пеша? Тъй като ще сме 8-10 човека и скутерите не са нашата страст 🙂 Проучвам и въпроса със speed boat до там и все още търся най-добрата оферта... 

Връзка към коментар

Здравейте, 

За скоро заминаващите горещо препоръчвам нашият гид Gede Raka  https://www.facebook.com/they.raka.3 Случайно избрахме фирмата чрез трипа. Your Bali driver. 

Стандартна цена за тур 40 долара. Лемпуян и други места - 60, Езерото и храма - 50. Като не сме се пазарили. Двама възрастни и дете. 

Изключително чисто, възпитано, интелигентно и ненатрапчиво момче. В същото време бърз, старае се да направи така, че да не се губи време по опашки и се вре навсякъде. На Лемпуян намери на опашката авери и буквално прередихме поне за час чакане хора. Не, че е за хвалене, но .... постоянно беше с нас за разлика от други гидове. 

 

Маймуните в гората са слаба бира. На Улувату за 5 минути видяхме как на двама крадат диоптерни очила от главите. 

 

Като се приберем ще споделям още. 

 

Връзка към коментар
преди 1 час, bakotiu каза:

Тъй като плануваме една нощувка на Nusa lembongan ме интересува ползвал ли е някой услугите на някой шофьор за daytrip както на Бали? Чудя се дали разстояния от по 2-3 км ще са проблем за ходене пеша? Тъй като ще сме 8-10 човека и скутерите не са нашата страст 🙂 Проучвам и въпроса със speed boat до там и все още търся най-добрата оферта... 

Личният ми опит от Лембонган е, че ходенето пеша е по- опасно от карането на скутери. Тротоари няма, и придвижването става покрай уличното платно в "индианска нишка". Цената на скутерите е около 75 К рупии на ден. Другият вариант е, след като слезете от ферито да се спазарите на място с някой шофер да ви направи тур, като колите са тип пикапи, с пейки отзад.

Ако имате достатъчно време, отидете до Жълтия мост и си договорете лодка, с която да отидете до местата за шнорхелуване (Манта бей и Кристалния плаж са страхотни). На нас ни излезна по 200 К на човек за цял ден, като освен шнорхелуването, отидохме и до Пенида, където прекарахме остатъка от деня и към 18 ни закара обратно към Лембонган.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, bakotiu каза:

Тъй като плануваме една нощувка на Nusa lembongan ме интересува ползвал ли е някой услугите на някой шофьор за daytrip както на Бали? Чудя се дали разстояния от по 2-3 км ще са проблем за ходене пеша? Тъй като ще сме 8-10 човека и скутерите не са нашата страст 🙂 Проучвам и въпроса със speed boat до там и все още търся най-добрата оферта... 

Острова е малък и всички движат с моторчета. Трафика не е като на Бали. Туристите ги разкарват с отворени джипки ( ще се събере всички в една) и на място ще намерите веднага човек да ви разкара за примерно за 2 часа до основните забележителности. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, nestinarka каза:

Ако имате конкретни въпроси за Нуса Пенида, мога да съдействам, защото ние прекарахме по-голямата част от времето си там. Определено има какво, да се види и какво да се прави на острова. Иначе

тези дни подробно ще опиша нашето пътуване. 

Имам уговорка с Буда за дневна екскурзия: от хотел ни в Ubud -  Sanur - Kelingking - Cristal bay - Tegenung Waterfall - Ubud. Мислите ли, че е добър вариант или е загуба на време?

UbUb

Връзка към коментар
преди 52 минути , vesi каза:

Личният ми опит от Лембонган е, че ходенето пеша е по- опасно от карането на скутери. Тротоари няма, и придвижването става покрай уличното платно в "индианска нишка". Цената на скутерите е около 75 К рупии на ден. Другият вариант е, след като слезете от ферито да се спазарите на място с някой шофер да ви направи тур, като колите са тип пикапи, с пейки отзад.

Ако имате достатъчно време, отидете до Жълтия мост и си договорете лодка, с която да отидете до местата за шнорхелуване (Манта бей и Кристалния плаж са страхотни). На нас ни излезна по 200 К на човек за цял ден, като освен шнорхелуването, отидохме и до Пенида, където прекарахме остатъка от деня и към 18 ни закара обратно към Лембонган.

А вие правихте ли шнорхелинг или само разходка с лодка? Къде ви кара с лодката на Пендида? Имам оферта от вилата в която ще нощуваме за шнорхелинг за 8 човека с private boat за 1.800,000 рупии за около 4 часа (от 08.00 до 11.30-12.00ч) (Manra Point, Crystal bay i Mangrove point)? Дали е изгодно или може и нещо по добро? 

Връзка към коментар

Да, правихме шнорхелинг на три места- Crystal Bay, Manta bay и Gamat bay. 

Програмата ни беше следната - дойдоха да ни вземат от хотела към 8.15, отидохме до Жълтия мост, откъдето тръгнахме към местата за шнорхелуване. Приключихме към 11.30 (имаше страхотни вълни, та приключихме бързичко), след което поехме към Пенида. Взехме си моторчета, с които обиколихме острова (малко припряно, че пътищата са им отврат и ни отне доста време за придвижване от точка А до Б...). Към 18 успяхме да се довлечем обратно до пристанището, където ни чакаше същия лодкар, за да ни върне до Лембонган. Към 19 бяхме в хотела.

Цената я спазарихме на място предишния ден- има доста посредници (лодкарите не искаха да преговарят директно с нас), цената започна от над 500К/ човек. Стиснахме си ръцете за 200 К/човек. 

 

пп- Мангровите гори ги посетихме предишния ден, като си наехме си канута на място (150 К за кану/ 2-3 часа), та не влизаха в плановете за тази екскурзия.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , bonboneva каза:

Имам уговорка с Буда за дневна екскурзия: от хотел ни в Ubud -  Sanur - Kelingking - Cristal bay - Tegenung Waterfall - Ubud. Мислите ли, че е добър вариант или е загуба на време?

UbUb

Санур е курорт (с приличен плаж), не знам какво очаквате да видите. Tegenung Waterfall, за мен беше разочарование като водопад, но има хубави места за снимки. За останалите места не мога да дам отзиви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , bonboneva каза:

Имам уговорка с Буда за дневна екскурзия: от хотел ни в Ubud -  Sanur - Kelingking - Cristal bay - Tegenung Waterfall - Ubud. Мислите ли, че е добър вариант или е загуба на време?

UbUb

Tegenung всъщност Tegenungan waterfall на Бали ли е? Не е лош водопада. Аз всъщност нямах почти никакви очаквания от него, но не беше зле, пълноводен. Има доста слизане по стълби. 

Интересна екскурзия - комбинация от обиколка с кола на Бали и след това с лодка ли е?

 

P7261304.JPG

Връзка към коментар
преди 3 минути , dechy каза:

Tegenung всъщност Tegenungan waterfall на Бали ли е? Не е лош водопада. Аз всъщност нямах почти никакви очаквания от него, но не беше зле, пълноводен. Има доста слизане по стълби. 

Интересна екскурзия - комбинация от обиколка с кола на Бали и след това с лодка ли е?

 

P7261304.JPG

Водопадът ни е по път за Санур, понеже повечето дни ще сме в Убуд. От Санур се прехвърляме на лодка за Нуса Пенида. Послушах съвета по-горе и оставих за там само Келингкинг и Кристалния плаж. Надявам се така да спестя доста от неприятното пътуване на острова, за което се спомена.

Връзка към коментар

 

Маймунската гора за мен е напълно безопасна, при условие, че се спазват всички указания.

На входа може да се остави и багаж, ако някой има чанти и пр, не трябва да се носят  бутилки и други неща, които привличат вниманието им,  не трябва да се пипат животните, гледат от близко и т.н.

Разбира се, винаги има хора, които не спазват всичко, лично видях как някои седят седнали на земята, маймуните отиваха до тях, качваха се върху тях, дърпах дрехи и чантички и т.н., следва пипане и понякога е нормално да има проблеми.

Не е по-различно от уличните кучета в България, уж се безобидни, но понякога не са, даже има и смъртни случаи у нас.

 Аз лично видях за 1 час поне 3-4 човешки бебета на 1-2 год с родителите си. Ако беше опасно нямаше да пускат да се влиза ми се струва.

Има някакъв минимален шанс за проблем, но то има и при качването на самолет..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

E, нас ни нападна заради шишето още преди да сме платили билетите, да сме влезли и да сме се запознали с всички правила за безопасност.

При Линдт също е било абсолютно непредизвикано и по независещи от нея причини. Девойката на снимката с раницата на гърба, върху която скочи маймуната, също явно никой не я е предупредил да я остави на входа...Охраната не е навсякъде, за да съдейства, та не е особено безопасно. Все пак са диви животни.

Била съм в подобна маймунска гора в Европа, където маймуните не са в естествената си среда, но правилата са много строги и се спазват. Маймунките са доста кротки и дружелюбни, не се чувства заплаха по никакъв начин. Може да се хранят също при спазване на определени правила.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , Alexander каза:

 

Маймунската гора за мен е напълно безопасна, при условие, че се спазват всички указания.

На входа може да се остави и багаж, ако някой има чанти и пр, не трябва да се носят  бутилки и други неща, които привличат вниманието им,  не трябва да се пипат животните, гледат от близко и т.н.

Разбира се, винаги има хора, които не спазват всичко, лично видях как някои седят седнали на земята, маймуните отиваха до тях, качваха се върху тях, дърпах дрехи и чантички и т.н., следва пипане и понякога е нормално да има проблеми.

Не е по-различно от уличните кучета в България, уж се безобидни, но понякога не са, даже има и смъртни случаи у нас.

 Аз лично видях за 1 час поне 3-4 човешки бебета на 1-2 год с родителите си. Ако беше опасно нямаше да пускат да се влиза ми се струва.

Има някакъв минимален шанс за проблем, но то има и при качването на самолет..

А камера, фотоапарат поне може ли да носим?

Връзка към коментар

Да, на врата. Не забелязах да проявяват интерес към фотоапаратите. 🙂

Освен това, като отидохме до Центъра за първа помощ, записаха мъжа ми в една тетрадка като първи пострадал за дена. Попитах по колко нападнати хора обикновено има на ден, та се оказа, че са поне по 8-9 човека. Та не са толкова малко.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , dechy каза:

Освен това, като отидохме до Центъра за първа помощ, записаха мъжа ми в една тетрадка като първи пострадал за дена. Попитах по колко нападнати хора обикновено има на ден, та се оказа, че са поне по 8-9 човека. Та не са толкова малко.

Хората подценяват дивите животни и не мислят, че на тях може да се случи. Мен пък ме ухапа елен/сърна в Нара, Япония е и там се оказа, че не е единичен случай и има Х инцидента всяка година, които се репортнати и много такива, които не са.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 11 минути , Carrie каза:

Хората подценяват дивите животни и не мислят, че на тях може да се случи. Мен пък ме ухапа елен/сърна в Нара, Япония е и там се оказа, че не е единичен случай и има Х инцидента всяка година, които се репортнати и много такива, които не са.

И мен ме нападна сърна в Нара. Но аз реагирах бързо. Успя да изяде половината от хартиената карта на Нара, която разглеждах в момента.

Връзка към коментар
Преди 1 час, dechy каза:

E, нас ни нападна заради шишето още преди да сме платили билетите, да сме влезли и да сме се запознали с всички правила за безопасност.

При Линдт също е било абсолютно непредизвикано и по независещи от нея причини. Девойката на снимката с раницата на гърба, върху която скочи маймуната, също явно никой не я е предупредил да я остави на входа...Охраната не е навсякъде, за да съдейства, та не е особено безопасно. Все пак са диви животни.

Била съм в подобна маймунска гора в Европа, където маймуните не са в естествената си среда, но правилата са много строги и се спазват. Маймунките са доста кротки и дружелюбни, не се чувства заплаха по никакъв начин. Може да се хранят също при спазване на определени правила.

Ние ходихме в друга маймунска гора - Alas Kedaton. През цялото време имаше човек с пръчка с нас "за всеки случай"(после искаше да му посетим магазина хах). Маймуните бяха дружелюбни и си ги храниш от ръка с фъстъци за 2 пари.Имаше и прилепи. Та и там ни казаха че в др. маймунска гора в Убуд са агресивни. 

IMG_20190721_155141.jpg

IMG_20190721_155155.jpg

IMG_20190721_155742.jpg

IMG_20190721_160004.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, bonboneva каза:

А камера, фотоапарат поне може ли да носим?

Всеки си решава, аз носих,  както и повечето да не казвам всичко хора, но не съм се приближавал прекалено и винаги бях готов да отстъпвам, ако усетя че не съм желан.

 

Също не е добре да се правят резки движения, ръкомахания и пр.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да, нашият  също шофьор ни препоръча другата маймунска гора, защото там били по-добри маймунките. Аз разбрах, че има предвид Sangeh Моnkey forest, но може и да не съм доразбрала. Все пак отидохме в убудската, защото ни беше на 200 м. от хотела.

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, dechy каза:

Европа, където маймуните не са в естествената си среда

Че те и на Бали не са в естествената си среда. За тях естественото е гората, в която живеят, от дъжд на вятър да бъде прекосявана от човек, който си гледа неговата си работа и не го е много грижа за маймуните. А не да живеят насред друм, където всекидневно се извървяват хиляди хора и всички те се зверят в тях.

преди 2 часа, Дани Магелани каза:

И мен ме нападна сърна в Нара

Сега остава някой да бъде нападнат и от охлюви...

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.