Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

Споделям, ако на някой би му било от полза, цени за възрастен (в хил. рупии) на някои забележителности с билети, с уговорката че са актуални към края на юли, но ги актуализират от време на време.

За детето (на 5г.) билети ни искаха само в Monkey forest. Там има билет за деца >3г. (60К) и тъй като предполагам доста хора ходят заради децата, следят изкъсо 🙂

 

Tegenungan waterfall 20
Tegalalang rice terrace 20
Tirta Empul Temple 50
Goa Gajah Temple 50
Taman Ayun Temple 30
Ulun Danu temple 50
Jatiluwih rice terraces 40
Tanah Lot Temple 60
Pandawa beach 15
Padang Padang beach 15
Uluwatu Temple 50
Monkey forest 80
Taman Ujung (water palace) 50
Tirta Gangga 40
Besakih Temple 60
Tibumana waterfall 15

 

Barong dance беше 100, но с удоволствие бих го пропуснал.

Така наречените coffee plantation са всъщност coffee tasting + люлки + кафе от скъпото + една лелка, която демонстративно бърка кафе в една тава. Нищо общо с други плантации, в които сме били и наистина отглеждат подправки. Изобщо това световно известно кафе си мисля, че е една от най-големите измами на този остров. Продава се почти на всякъде в несметни количества и просто не си представям къде отглеждат толкоз животинки, които да тъпчат с кафе..

 

Оризовите полета край Jatiluwih са доста по-големи и човек може да се разходи из тях без да му искат donation на всеки метър. Там има само вход, докато при Tegalalang билета е само до една площадка най-горе.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Всъщност, права си @bonboneva - може и да се получи.

И все пак се замисли: 8:00 тръгвате от ферипорта в Санур. От Убуд до там са около 2 часа (пусни си на Гугъл мапс, за да видиш точно). Значи в 5:30-6:00 сутринта ще те вземат (ако не ти е проблем - супер).

Оттам насетне е изпълнимо при положение, че няма да има шнорхелуване. Но се приготви за задръствания на таксита по пътищата (както някой написа и пусна снимки), настрой се, че нашите разбити пътища са магистрали в сравнение с техните. И всичко друго ще е ок - и изпълнимо, както е по програмата, която си пуснала.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, bonboneva каза:

В такъв случай да питам: струва ли си Нуса Пенида от Убуд? 🙂

 Това си зависи от човека . Тук имаме истински машини , които за дни покоряват не просто места а по няколко държави . От тяхно име не мога да дам отговор .

От друга страна такива като нас на това му викат препикаване . За нас е много по ценно да си направим кефа. Може с часове да висим някъде и да се наслаждаваме на момента  , да попиваме с часове и без бързане всичко с всяко от  сетивата си . Без планове , без бързане и без програми .

 

Отговора си е само твой .

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 5 часа, Радослав каза:

За мен Нуса Пенида си струва отвсякъде. Даже ме хвана яд, че изкарах 3 дни на Кута /заради купона/ Вместо да заделя 2 нощувки на Пенида и да обиколя острова.

Я, хареса ли ти? Аз в последните страници се натъквам на доста несигурни мнения за Нуса Пенида и се чувствам малко виновна, че на толкова хора съм пробутала острова, без да съм ходила лично 🙂 Добре е все пак, че не са конкретни, защото на мен си ми седи в плановете за няколко дни. 

 

Връзка към коментар
преди 8 часа, ivooo каза:

Който е слизал до долу 40 минути и час нагоре особено в жегата ще ти каже че много си струва 🙂.

Такива като нас дето сме го гледали само от високо и от лодка. Твърдо не 

Все не ми остава време да опиша нашия престой, но ще стане скоро (надявам се). Тъй като ние слизахме до долу Kelingking, ще споделя поне това на кратко, тъй като се коментира. Лично аз като човек, който категорично не обича катеренето, нито по-тежките физически дейности, плюс бонуса, че изпитвам ужас от високото, след като стигнахме до мястото и видях величествената гледка отгоре, реших, че няма да се измъкна със слизането до долу. Самото слизане ни отне не повече от 30 минути, включвайки паузи за снимки, мъкнещи се и пищящи китайци пред нас. На самия плаж смело мога да кажа, че беше УНИКАЛНО - невероятен цвят на водата, прекрасен ситен пясък и огромни вълни. Мислихме, че лудите като нас да слезнат до долу ще са малко, но за наша изненада бяха много. Останахме да се излежаваме на прекрасния пясък, да се борим с вълните (не правете това, определено осъзнахме, че

човек не може да пребори природата). Долу не очаквайте чудеса - няма маси, шезлонги или кой знае какви екстри, има само красива вода, приятен пясък, едно ,,барче” - на маса са извадени охладени безалкохолни и алкохолни напитки, които преди да ви ги дадат са били в хладилна чанта, а цените са убийствени - 30К за кола и 50К за голяма минерална вода, като бонус - има и спасител. Предвид вълните, шанс за шнорхелинг не съществува (това не ни попречи да нарамим шнорхелите и плавниците и да ги помъкнем надолу с нас). На плажа останахме около 4 часа и след като гладът ни застигна (не че не си носихме разни залъгалки за ядене, но имахме нужда от силна храна) решихме да се върнем по обратния път. Лично аз бях категорична, че този ужасен път на горе няма да мога да го кача и час, предвид липсата ми на каквато и да било физическа подготовка, умората от плажа и борбата с вълните и безумно стръмната пътека нагоре. Оказа се, че въпреки всичко, се качихме точно за 30 минути, с доста почивки, което за мен си беше повече от постижение. Ако ни питате дали си заслужава, въпреки всичко, ще кажем - категорично ДА. За нас това беше едно от най-хубавите места, които посетихме в Бали. Надявам се да съм дала известна представа за плажа...

FEA260CC-0150-48D1-BB80-47FE066C29DE.jpeg

FF3BDB18-60BF-4DFF-BBEE-98265536D0E8.jpeg

6FCE4985-C6B9-486D-B0F2-67BCB81C1D8F.jpeg

50DB3155-5C52-43D4-948B-20DB32259965.jpeg

9B18F3F7-C7D8-4576-974A-9236FD73FB90.jpeg

  • Харесвам 13
  • Браво 5
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Има СИМ- карти и на летището. Цени не съм сравнявала. Възможно е да са малко по-скъпи, отколкото на други места.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Искам да попитам тези, които са ползвали услугите на Буда... уговорката ни е да платим в американски долари... какви банкноти приема?

Това, което чета  да се носят нови банкноти по 50 и 100 само за чейнч бюрата ли важи?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , bonboneva каза:

Здравейте!

Искам да попитам тези, които са ползвали услугите на Буда... уговорката ни е да платим в американски долари... какви банкноти приема?

Това, което чета  да се носят нови банкноти по 50 и 100 само за чейнч бюрата ли важи?

Понеже той ще обменя парите в същите тези бюра - важи и за него. За по-малките номинали и по-омачканите банкноти ще му дадат по-лош обменен курс.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Goal & Boss каза:

Понеже той ще обменя парите в същите тези бюра - важи и за него. За по-малките номинали и по-омачканите банкноти ще му дадат по-лош обменен курс.

Добре, но ако се плаща всяка вечер как да платя 55 долара с две банкноти по 50? Или той трябва да ми даде дребни или аз на него...

 

Връзка към коментар
преди 22 минути , bonboneva каза:

Добре, но ако се плаща всяка вечер как да платя 55 долара с две банкноти по 50? Или той трябва да ми даде дребни или аз на него...

 

Ще платите накрая цялата сума. Няма проблем да платите в каквато и да е валута, ще сметнете по курса. Това не е никакъв проблем, Буда е достатъчно гъвкав.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 36 минути , bonboneva каза:

Добре, но ако се плаща всяка вечер как да платя 55 долара с две банкноти по 50? Или той трябва да ми даде дребни или аз на него...

 

 

И по 1$ съм му давал, не е направил проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз мисля, че няма да имате проблем.

Нашето Маде (на Буда му бяха свършили всички братовчеди, та го изрових от Трип адвайзъра) приемаше и евра и долари и местни. Беше обявил 35 долара на ден, само единия ден поиска 40, че направихме повече от спазарените 10 часа и си поиска 40 УСД. Питах: "в евро?", очаквайки да обяви курс 1:1, но чейнджа в главата му за мили секунди изисли и каза: "Но проблем - 35".

Последния ден му платихме за летищния трасфер в местни хиляди пари прясно изтеглени от Революта.

 

Подозирам, че след магеланската лятна инвазия и левове ще са готови приемат. 🙂

 

Ако пак свърши на Буда родата, и някой иска да има Маде за гид, да пише да му давам Whatsapp-a.

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Здравейте! В моя случай Буда е на разположение, та се спазарихме за основните неща. Останаха ми обаче някои въпроси 😊 Моля, споделете на кой ресторант в Джимбаран води клиентите си Буда, добър ли е, цени, начин на плащане. Ясно е, че работи с някой определен, но искам и ние да сме доволни все пак 😀 

Според Вас добре ли е да купя предварително билети /например за Bird park/ от Klook или да купувам на място. Цените от сайта са по-добри. Програмата е уточнена и смятам да се водим по нея т.е. зная в кой ден къде ще бъдем /може би 😉/

Благодаря на отзовалите се 🤩

Връзка към коментар
преди 3 часа, mariya* каза:

Здравейте! В моя случай Буда е на разположение, та се спазарихме за основните неща. Останаха ми обаче някои въпроси 😊 Моля, споделете на кой ресторант в Джимбаран води клиентите си Буда, добър ли е, цени, начин на плащане. Ясно е, че работи с някой определен, но искам и ние да сме доволни все пак 😀 

Според Вас добре ли е да купя предварително билети /например за Bird park/ от Klook или да купувам на място. Цените от сайта са по-добри. Програмата е уточнена и смятам да се водим по нея т.е. зная в кой ден къде ще бъдем /може би 😉/

Благодаря на отзовалите се 🤩

Ресторантът, в който бяхме беше добър, но не помня име. Можете да си изберете сами къде искате да отидете. Или го попитайте как се казва. Има менюта - плата + бира или сок. Мисля от 800000 до1500000 пари( цени не помня и не съм записвала) Можете да си харесате морска твар от аквариумите и да ви приготвят, но е по- скъпо.

Връзка към коментар

Ние не сме доволни от Буда, изключително много претупваше нещата, на много места не пожела да влиза с нас и да разказва за историята, като цяло в дните, в които бяхме без него и си наехме скутер, си изкарахме къде-къде по-яко. Покрай оризовите полета ни заведе в мега надценения и tourist trap-ресторант.. беше потресаващо, че изобщо му се доверихме. 😕 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Буда е доста скъп и прехвален. Един ден бяхме с негов братовчед и общо взето все едно си имахме само шофьор. Измънка 3-4 пъти нещо и това беше. Препоръчвам с 2 ръце Клоок. И индивидуалните и груповите турове са ОК , а цените са без конкуренция. На един от груповите турове питахме шофьора просто да ни остави на връщане нас 2мата някъде в Джимбаран за да си отидем на ресторантче на плажа. Шофьора пита другите от групата двойка руанаци и 2 филипинки дали искат да ходят и те и направо ни закара на ресторант на плажа, договори ни някава отстъпка , изчака ни да се наядем и си ни върна по хотелите без това да е включено в програмата 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, bungle каза:

Ние не сме доволни от Буда, изключително много претупваше нещата, на много места не пожела да влиза с нас и да разказва за историята.......... 

 

преди 40 минути , Capitan Morgan каза:

Буда е доста скъп и прехвален. Един ден бяхме с негов братовчед и общо взето все едно си имахме само шофьор. Измънка 3-4 пъти нещо и това беше. Препоръчвам с 2 ръце Клоок. 🙂

Всеки е в пълното си право да е доволен от нечии услуги или не, ама трябва да е наясно за какво се договаря.

Буда предоставя единствено транспорт  и не се рекламира като екскурзовод. Вижте си в офертите от него, дали ви е калкулирал друго освен транспорт, бензин и паркинг. Това, че понякога влиза с вас и ви обяснява нещо, следва да приемете като бонус от негова страна, а не да го обвинявате в претупване и неизпълнение. В Клоок се предлагат турове, а Буда предлага транспортна услуга. Все едно да си наемете трансфер от точка А до точка Б и да сте недоволни, че шофьора не ви е разказвал за забележителностите по пътя.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

klook освен турове предлагат и само транспорт за Х часа (кола и шофьор). Наистина човек трябва да си прецени какво иска - само транспорт от А до Б, или някой да го води, показва и обяснява.

Връзка към коментар

Ударете един сърч във форума ни с "Буда гид" и вижте какво много хора са писали - сега изведнъж се оказва, че Буда е просто шофьор? 😄 

Плюс това, самият той е написал това: 

image.png.b1c82dd2e7d437d0e01f1bfe90d252d0.png

Soooo... 😄 

Редактирано от bungle
Връзка към коментар

Ние не сме ползвали Буда и фамилия, но нашият шофьор и гид като цяло не ни разказваше кой знае колко много за всяка отделна забележителност и на места също влизахме сами. Иначе през цялото време ни говореше за живота и обичаите на Бали и в Индонезия. Общувахме си доста непринудено и на всякакви теми, не само на чисто информативни за туристическите обекти. Когато бяхме изморени или не ни се говореше, разбира се не досаждаше с постоянни приказки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз се свързах с друг шофьор и агенция, бяха препоръчани тук, умишлено не исках да е Буда, нямаше и смисъл по време на инвазията. Взе ни от летището, в останалите дни само още един път се появи, през другото време няколко пъти излъга че е болен и пращаше някой друг. Това беше голям късмет, защото всички останали бяха по-добри, особено единия, който специално си пожелахме да е всички дни, в които е свободен, с нас. Никой от тях не беше професионален гид, не съм и очаквала. Гидовете струват много повече пари и трябва да се прави разлика. Това, което беше важно за мен е поведението на шофьора - точно както е описано от dechy . Първият - ако замълчиш или се отпуснеш за малко започва да ти задава въпроси всичко наред ли е и това непрестанно. И макар и да поднасяше интересна информация беше много досаден. Вторият имаше усет, разказваше и за семейството си, и за живота си, но винаги когато е желано и не се натрапваше по никакъв начин. Мил и с професионално поведение. Ако някой има желание, мога да го свържа, цените не бяха по-високи от на Буда, някои може би и по-евтини. Колата удобна и приятна, с минерална вода, охладени и ароматизирани кърпи, когато се качим след някоя забележителност в жегата и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.