Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

На 17.12.2019 г. в 10:51, bungle каза:

Ние не сме доволни от Буда, изключително много претупваше нещата, на много места не пожела да влиза с нас и да разказва за историята, като цяло в дните, в които бяхме без него и си наехме скутер, си изкарахме къде-къде по-яко. Покрай оризовите полета ни заведе в мега надценения и tourist trap-ресторант.. беше потресаващо, че изобщо му се доверихме. 😕 

 

 

 

За съжаление и аз ще споделя, че не сме доволни от Буда. Не очаквахме да бъде екскурзовод, съответно и не обърнахме внимание дали ни обяснява или не, НО се държа изключително търгашки. Тъй като бяхме прочели хиляди положителни коментари за него, се доверихме на сляпо. Водеше ни все на скъпи и некачествени ресторанти, с които имаше явно някакви отношения, ние също ползвахме след това скутер на Нуса Пенида и си изкарахме в пъти по-добре. И за да не говоря само празни приказки и да плюя Буда (много мразя въобще да говоря лошо за някого), ще добавя как искаше да ни излъже по ужасно жесток начин. Първо го наехме само за два дена, без трансфери до летището. За тях ще напиша след малко. Както казах, бяхме решили да отседнем на Нуса Пенида след двата дена с Буда. За целта искахме да ни остави втория ден на пристанището, вместо в хотела (за това не ни е таксувал, беше част от уговорката) и тук започна драмата. Предварително бях изчела МНОГО информация за острова и неговите пристанища, фирмите бързи лодки, които пътуват до там, защото всяка фирма, спира на различно пристанище. Буда многократно ни пита дали искаме тур за острова, а аз му обяснявах, че сме си организирали програмата вече (щяхме да бъдем със скутер), но той пак ни обясняваше как негов приятел е на острова и ако искаме, да се запишем. След като разбра, че няма да ползваме услугите на приятеля му, ни пита дали имаме трансфер до хотела в Нуса Пенида. В интерес на истината бях си избрала две фирми с бързи лодки, които спираха на пристанище, което е на около 1 км. от нашия хотел и бяхме решили да ги минем пеша, но му казахме, че имаме трансфер. И той първо ни каза убедително, че в същия ден, в който бяхме с него, вече нямало лодки за Нуса Пенида. Аз онемях, защото нямахме много варианти, но настоявах, че все пак знам работното им време. След което Буда добави, че на острова имало само едно пристанище, а не както аз съм мислила - няколко. Предложи, да се обади на своя приятел, защото това пристанище е на 7 км от хотела ни. След разговора по телефона, спокойно ни обясни, че вече имаме осигурен превоз от 15:00, без да спомене цена. В крайна сметка съпругът ми го попита за цената и той каза 60 долара на човек, за сравнение - бързите лодки бяха около 40 лв на човек, докато Буда убедително обясняваше, че дори и да има някоя фирма за деня, цените са като тези на приятеля му. Аз настоятелно исках да ни закара на пристанището, пък ако има нещо, ще звъним на приятеля му. Отидохме в крайна сметка там, Буда подмина лавката с билетите за нашите фирми, а аз целенасочено се отправих натам. Какво се оказа? Имаше си лодки за този ден с часовете и цените, които знаех. Накрая Буда упорито искаше да ни пренесе багажа, видимо за да му дадем и бакшиш, но и тук успяхме да отстоим. Няма да споменавам студената вода в колата, която ни даде само веднъж първия ден, а през останалото време се правеше на разсеян. Не искам да звучи като оплакване, все пак ние излезнахме от положение, но нека е за урок за останалите, които тепърва ще пътуват за някъде - не винаги местата и хората, които имат най-висок рейтинг като услуга винаги са най-добрият вариант. Колкото до трансферите до летището, писала съм по-рано с кои бяхме от летището до хотела, а в обратна посока намерих много интересно решение, от което се възползвахме. За тези, които обичат масажите (ние за пръв път опитахме няколко такива в Бали и решихме и последния ден да го организираме с масаж, тъй като имахме късен полет), ангажирах едно място за масажи, което предлага безплатен трансфер от хотела до летището. Само че ние се връщахме от Нуса Пенида и ги ангажирахме да ни вземат от пристанището, да ползваме услугите им (категорично това беше най-добрият масаж, който ни направиха, а мястото беше наистина релаксиращо, имахме си собствена вана и душ след процедурите, а цените бяха повече от прилични), след което ги помолихме да си оставим багажа при тях, да се разходим 2- 3 часа (точно срещу СПА центъра има много евтин и огромен магазин за сувенири), хапнахме, върнахме се като хората ни бяха заключили багажа през цялото време, преоблякохме се и шофьорът ни закара в уредения час на летището. За всичко това платихме само за масажите, нямахме допълнителни такси. Така че, ако някой ходи и се чуди как да оползотвори последния ден, без да дава излишни пари, мога да кажа и СПА центъра и ще се радвам да бъда от полза. Надявам се коментарът ми да не ви е отегчил, че стана по-дълъг от очакваното, но не исках само да изказвам негативно мнение, а да се обоснова... 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Здравейте, имам резервирани билети за Бали с две деца на 4г и сме резервирали 5нощувки в УБуд, 5 Нуса лембонган и 3 около Улувату. Но напоследък много започнах да се коменая за Лембонган. Мислих си че там ще може да се плува на плажовете и да се прави някакъв шнорхелинг от самия плаж, но чувам много крайни мнения. Острова бил меъсен, прехвален и ставало само за сърфисти. Може ли да ме насочите към друга точка в Бали (север, изток) където да не е толкова комерсиално и да имаме някаква морска почивка - гледане на рибки, корали и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като допълнение към горното мнение, аз искам да попитам, дали някой магеланец е нощувал в района на Ловина. Точно там, на север. Е, не е нито Пемутеран, нито Менджанган, но сме си го избрали за три нощувки преди да се прехвърлим на Ява за вулкани, водопади и прочие. 

Няколко въпросчета: 

1) Дали  може някой да даде мнение, кое от местата за шнорхелинг си струва най-много. Според това, което чета, са поне три в рифовете срещу централния плаж на Ловина бийч, но има и още няколко в околността. 

Предполагам, че на място може да говорим с някой, който предлага да ни закара с лодка до рифа. Един от нас не може да плува. На тия обикновени лодки от плажа дали дават спасителни жилетки?

Основната атракция в ловина е едно идиотско преследване на диви делфини с лодки. Повечето фирми, които намирам, наблягат на това, евентуално в комбо със шнорхелинг. Делфините смятам да ги пропуснем, мерси (не е като да не сме виждали, край морето сме израснали). Ама се надявам да няма проблем да си направим просто шнорхелинг.

2) Някой може ли да препоръча местен шофьор (гид е може би силна дума). Понеже контактите, които имаме, включително на форумния Буда, все са от другия край на острова и искат много високи цени за еднодневни турове около Ловина. Практически включват и нощувки на шофьора, което ни оскъпява доста. Нямам намерение да даваме 60 долара на ден за километраж, който ще е много по-малък от по-дългите и по-евтини турове, които ще правим от Санур.

4) Тези (полу)дневни трипове от Ловина мислим да са до водопади, водопади и пак водопади. Най-красивите водопади на Бали са точно в северната част на острова и макар че черешката на водопадената торта ще е на Ява, не виждам защо да не изядем колкото можем повече парчета, преди да стигнем до черешката.

Ако някой е правил "chasing waterfalls" програма на Бали, кои бихте избрали в северно Бали, примерно 5-6.  Че ние пак сме отбелязали на картата към две дузини поне 😁

5)Някой посещавал ли е комплекса Banjar hot springs? Имаме малко разногласия дали да го включваме. Аз поне бих искал малко да релаксирам преди по-тежката програма на Ява. Та струва ли си да се отдели време за спа и масажи в този комплекс, или ще намерим такива навсякъде около Ловина.

6) Последно... засега...

Колко време и финанси би отнело, ако отидем самостоятелно на мястото, откъдето тръгват лодки за Менджанган. Без да сме част от предварително организиран тур. Дали би ни стигнало времето, ако сутринта тръгнем от Ловина, направим шнорхелинг на остров менджанган и после продължим към ферибота за Ява.

Ако на менджанган няма да го бъде, то поне на Пемутеран?

Уговорката ни е да ни посрещнат в 13 ч (тоест 14 ч балийско време) на порт Кетапанг от Яванската страна, но тая уговорка търпи да я отложим поне с два часа. Целта е в този ден да не се пренатоварваме, че през нощта ще ходим на Иджен.

 

П.П. Уточнявам, че сме в края на януари, баш в разгара на дъждовния сезон. Та се чудя дали изобщо да планираме какъв да е шнорхелинг?

П.П.П. Буда е зает за нашите дати, та не знам, кой от племенниците му колко се оправя с английския 🙂

Връзка към коментар
преди 52 минути , master_of_germs каза:

аз искам да попитам, дали някой магеланец е нощувал в района на Ловина.

Да, аз имах две нощувки там, на практика един пълен ден, като вид почивка между Ява и Бали. Какво да кажа - не съм очарована. Поне пред нашия хотел плажът беше почти никакъв, с черен пясък. Тъй като това с делфините категорично го бях отхвърлила и не ми се киснеше край басейна, ни остана да правим разходки из вътрешността. Като първа среща с Бали беше очарователно да попаднем на храмов празник. Но като цяло - Ловина бих я пропуснала на Бали.

Иначе съм очарована от Мундук - селище в центъра на острова, потънало в зеленина, на високо, планина се води, и е прохладно там, много идилично място. И до водопад ходихме, ама кой - не ме питай, хич не знам. До който гидът ни заведе......

Преди 1 час, master_of_germs каза:

Някой може ли да препоръча местен шофьор (гид е може би силна дума).

Мога, но пак не е от северната част на острова, та не знам какви цени ще предложи....

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, irinata каза:

Здравейте, имам резервирани билети за Бали с две деца на 4г и сме резервирали 5нощувки в УБуд, 5 Нуса лембонган и 3 около Улувату. Но напоследък много започнах да се коменая за Лембонган. Мислих си че там ще може да се плува на плажовете и да се прави някакъв шнорхелинг от самия плаж, но чувам много крайни мнения. Острова бил меъсен, прехвален и ставало само за сърфисти. Може ли да ме насочите към друга точка в Бали (север, изток) където да не е толкова комерсиално и да имаме някаква морска почивка - гледане на рибки, корали и т.н. 

Здравей!

Ние прекарахме един ден на Нуса Лембонган и освен красивата гледка към централния им плаж, който е каменист и с огромни вълни, предимно за сърфисти, не можем да кажем, че имаше място, на което, да се плува. Струва ми се, че 5 дена са прекалено много за този остров. Като цяло Бали не е точно плажна дестинация, но все пак ние обиколихме хубави плажове, които са с пясък и те бяха Nusa dua beach,  Pandawa beach, Padang padang beach. Въпреки това са комерсиални и не отговарят изцяло на това, което търсите. Ние бяхме отседнали основно на Нуса Пенида, успяхме да видим всички забележителности и плажове и там плажовете предимно са пълни с корали и не стават за плуване, а само за шнорхелинг. Най-популярният и хубав за тази цел е Crystal Baу.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, master_of_germs каза:

 

1) Дали  може някой да даде мнение, кое от местата за шнорхелинг си струва най-много. Според това, което чета, са поне три в рифовете срещу централния плаж на Ловина бийч, но има и още няколко в околността. 

Предполагам, че на място може да говорим с някой, който предлага да ни закара с лодка до рифа. Един от нас не може да плува. На тия обикновени лодки от плажа дали дават спасителни жилетки?

Основната атракция в ловина е едно идиотско преследване на диви делфини с лодки. Повечето фирми, които намирам, наблягат на това, евентуално в комбо със шнорхелинг. Делфините смятам да ги пропуснем, мерси (не е като да не сме виждали, край морето сме израснали). Ама се надявам да няма проблем да си направим просто шнорхелинг.

 

🙂

Трябва да се има едно на ум за шнорхелинга около Бали. Не мога да коментирам за северната част на Бали, но на едно от местата за шнорхелинг между островите Нуса Лембонган и Нуса Пенида след скачане във водата течението просто си ме отнесе. Плуваш и нищо не може да направиш, освен да седиш на едно място. Лодкаря после си ни събра всички "плувци".Там за пръв път почувствах какво е нищо да не зависи от теб. На Manta bay пък изрично не пускаха никой без спасителна жилетка да влиза във водата. А там бяха толкова големи вълните, че жена ми (може да плува) и още едно момиче изобщо не скочиха във водата да търсят Манти, а се държаха панически за клатещата се лодка. Има и по - спокойни места де , но определено не е като в Гърция примерно 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Цвете каза:

Мисля, че на място ще намерите шофьор.можете да пишете до хотела, да ви препоръчат, но ще е по- скъпо.

Бях в края на ноември за гмуркане на Бали и от хотела ми намериха шофьор с много добър английски и с прекрасни познания за бита, културата и религиите както в Бали, така и в Индонезия. За цял ден с посещение на Tirta Ganga, Besakih Temple, Monument Puputan Klungkung (отбелязващ битката между кралското семейство и холандците през 1908 г.) и едно етнографско много приятно село Tenganan платих 40 долара. По пътя спирахме на много места за снимки, за jackfruit, salak and mangosteen, за търсене на бяло кафе. Цената включваше автомобила, горивото, обясненията за туристическите обекти, които посетихме, разговорите за бита и културата на Бали и Индонезия. Беше много приятно и лежерно пътуване. 

 

image.png.b8a3b077c6a40850bed2be8e719e5868.png   

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Yavor, за нещо доста сходно (Лемпуянг, Тиртаганга и стоп при Синята лагуна и плажа Биас Тугел ни искат 55 долара. А точно Синята лагуна сме избрали за по-спокоен шнорхелинг. @Capitan Morgan

Каналът между Пенида и Лембонган е всеизвестен с бруталните течения даже и на такъв като мене, дето никак не е вманиачен по подобен род дейности. От друга страна пък манти, да му се не види. Кога друг път бих ги видял... Но за там разумът вероятно ще надделее и ще пропуснем. Затова и търсим нещо на север. Че трудно се намират трима души с такъв разнобой на интересите като нашите. А там може да има разделение. Кой на плаж и шнорхелинг, кой на джунгли и водопади 😁

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, nestinarka каза:

Здравей!

Ние прекарахме един ден на Нуса Лембонган и освен красивата гледка към централния им плаж, който е каменист и с огромни вълни, предимно за сърфисти, не можем да кажем, че имаше място, на което, да се плува. Струва ми се, че 5 дена са прекалено много за този остров. Като цяло Бали не е точно плажна дестинация, но все пак ние обиколихме хубави плажове, които са с пясък и те бяха Nusa dua beach,  Pandawa beach, Padang padang beach. Въпреки това са комерсиални и не отговарят изцяло на това, което търсите. Ние бяхме отседнали основно на Нуса Пенида, успяхме да видим всички забележителности и плажове и там плажовете предимно са пълни с корали и не стават за плуване, а само за шнорхелинг. Най-популярният и хубав за тази цел е Crystal Baу.

 

Благодаря за отговора. Моят план беше да де позиционираме на Лембонган, но да посетим Пенида. Някак си ме достраша да сме на Пенида, разбрах че няма дори лекар (заради децата), но ако пък логистично е много сложно това разхождане между островите може и да си струва да поседим 2-3дни в Пенида. Там по-добре ли е за малките от към плажове?

Връзка към коментар

Относно Нуса Лембонган, на мен лично доста ми хареса. Точно като за 5 нощи 🙂 Отседнахме в Pamedal Beach, откъдето правихме доста обиколки със скутери. Плажа пред хотела е хубав, ставаше и за плуване, а навътре в океана има риф, до който се стига безпроблемно и може да се шнорхелува. Единствен недостатък- има доста лодки. 

Забележителностите, които си струват са Mangrove point (близо до хотела, около 15 мин с тротинетка, а на място може да се наемат канута и да се обикаля из мангровите гори), Devil's tears (уникален залез, но далечко), Mashroms beach (хубав плаж, интересни образувания, но и там, препълнено с лодки). Може да обикаляте из Ceningan island (пак с мотори, обаче), където има готини плажчета и гледки. Може да отидете до Yellow bridge, от където да се договорите с някой лодкар да ви откара до Пенида, като по път направите мантите и кристалния плаж... Когато ние бяхме, два дена поред лодки не ходеха до там, поради страхотното течение, но изживяването да плуваш с тези същества беше уникално (а и незнайно защо, все около нас се навъртаха 🙂

Пенида е красив остров... като изключим пътищата. УжасТ ужасен! Карането на мотори дава свобода да обикаляте, но пътчетата са толкова тесни, разбити и прашни..., а и шофьорите на по- големите коли не ви "бръснат" за нищо, та ако решите да го направите- вземете си за всеки случай разни превързочни материали и антисептик. Наемането на кола/ван, ще ви раздруса яко, а и сте с още хиляда човека по едно и също време, на едно и също място (колите имат един и същи маршрут)

В заключение - Бали и Лембонган не са ми точно "плажни дестинации", но са уникални за обикаляне и разпускане. 

 

пп- Не можах да се начудя на "ентусиазма" на повечето, да се спазарявате с един и същи гид, въпреки многобройните предупреждения за недоволство от него. Разтърсете се за коли под наем (с шофьори) и се пазарете. Нашите обиколки струваха по около 60-80$, но бяхме с автобус, че малко повечко народ се събрахме:), а почти всичките ни шофьори говореха разбираемо английски

пп 2- Хубаво е да се има предвид, че на Пенида (както и на Гили-тата), сладка вода няма.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@irinata криво да седим право да говорим !

Единственото място на Бали, което се препоръчва и от местни, и от чужденци, за морска почивка с деца, е Санур. 

Всички други плажове , пясъчни и споменавани нагоре, са с дълбоки води от самото влизане. Стават за разходка и толкова.

Специално Паданг Паданг плажа, как пък никой не каза, че се стига след слизане по многобройни стръмни стъпала, които трябва да се преодолеят и на връщане ! Представям си съпругът ти, натоварен с детски играчки, води и лакомства, и мисля, че това ще е последният ви безгрижен ден на иначе прекрасния остров ! В добавка - и там водата е дълбока, а хората са един върху друг, заради ограниченото място и известността на плажа, като филмов декор. Иначе има капанчета за разни неща, та може да не мъкнете всичко за децата от горе, но все пак ...

преди 23 минути , vesi каза:

Не можах да се начудя

Хората сме различни, не е нужна чуденка, а приемане. За някои 

 

преди 24 минути , vesi каза:

почти всичките ни шофьори говореха разбираемо английски

не е приемливо поради естеството на собствения им английски. Пък като си сам 

 

преди 25 минути , vesi каза:

струваха по около 60-80$,

 са малко множко на фона на 45 $ на кола.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 27.12.2019 г. в 6:12, irinata каза:

 

Благодаря за отговора. Моят план беше да де позиционираме на Лембонган, но да посетим Пенида. Някак си ме достраша да сме на Пенида, разбрах че няма дори лекар (заради децата), но ако пък логистично е много сложно това разхождане между островите може и да си струва да поседим 2-3дни в Пенида. Там по-добре ли е за малките от към плажове?

Лесно се стига от единия остров до другия, има лодки, които превозват, а цените бяха от порядъка на 10 долара. И на Пенида, и на Лембонган, се придвижвахме със скутер, защото бяхме двама, а наемането на кола е много по-високо като цена, но при вас няма много алтернативи, предвид децата. Пътищата и на двата острова са ужасни, но сме нямали инцидент, за щастие. Колкото за лекар - не се е налагало и не знам. Като цяло на Пенида има много красиви места, но не мисля, че са подходящи за деца. Плажовете, както споменах, са основно пълни с корали и или имат огромни вълни и не стават за тази цел....  Иначе има великолепни гледки, които дори и от високо, си заслужава, да се видят, но да биете целия този път, само за едната гледка, не мисля че това е желаната почивка. 

Връзка към коментар
На 29.12.2019 г. в 16:18, nestinarka каза:

Лесно се стига от единия остров до другия, има лодки, които превозват, а цените бяха от порядъка на 10 долара. И на Пенида, и на Лембонган, се придвижвахме със скутер, защото бяхме двама, а наемането на кола е много по-високо като цена, но при вас няма много алтернативи, предвид децата. Пътищата и на двата острова са ужасни, но сме нямали инцидент, за щастие. Колкото за лекар - не се е налагало и не знам. Като цяло на Пенида има много красиви места, но не мисля, че са подходящи за деца. Плажовете, както споменах, са основно пълни с корали и или имат огромни вълни и не стават за тази цел....  Иначе има великолепни гледки, които дори и от високо, си заслужава, да се видят, но да биете целия този път, само за едната гледка, не мисля че това е желаната почивка. 

Ами тотално смених програмата. Сега сме решили вместо Лембонган да идем до Пемутеран и там да съчетая със шнорхелиг. Просто прецених, че ако ще правим някакъв шнорхелинг, който е подходящ и за деца е там. 

 

Обаче сега без да досаждам имам няколко други странични въпроса.

 

Както си мислих, че ще е по лесно и евтино да се откараме до Пемутеран за сметка на Лембонган, се оказа че съм в голяма грешка. Аз наистина започвам да не проумявам как е възможно на това Бали да е по-скъпо отколкото в Европа? Та как да се предвижим до Пемутеран? Одиния ни маршрут ще е Убуд-Пемутеран, а другия Пемутеран-Джимбаран....?

 

И другия ми въпрос е: Каква сума да имам предвид за джобни (храна, напитки, бира и т.н. ) дневно. Тъй като аз мислих, че спокойно ще се вместим 4-ма в 70-80долара, се оказва май че едно ядене в ресторант си е около 30 за двама само. 

Връзка към коментар
преди 6 минути , irinata каза:

Ами тотално смених програмата. Сега сме решили вместо Лембонган да идем до Пемутеран и там да съчетая със шнорхелиг. Просто прецених, че ако ще правим някакъв шнорхелинг, който е подходящ и за деца е там. 

 

Обаче сега без да досаждам имам няколко други странични въпроса.

 

 

 

И другия ми въпрос е: Каква сума да имам предвид за джобни (храна, напитки, бира и т.н. ) дневно. Тъй като аз мислих, че спокойно ще се вместим 4-ма в 70-80долара, се оказва май че едно ядене в ресторант си е около 30 за двама само. 

За да намерите по- евтина храна е достатъчно да свиете встрани от главната улица в Убуд, например. Не съм добра в сметките и не помня колко съм похарчила, но мисля, че предвидената от теб сума ще стигне. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , irinata каза:

Ами тотално смених програмата. Сега сме решили вместо Лембонган да идем до Пемутеран и там да съчетая със шнорхелиг. Просто прецених, че ако ще правим някакъв шнорхелинг, който е подходящ и за деца е там. 

 

Обаче сега без да досаждам имам няколко други странични въпроса.

 

Както си мислих, че ще е по лесно и евтино да се откараме до Пемутеран за сметка на Лембонган, се оказа че съм в голяма грешка. Аз наистина започвам да не проумявам как е възможно на това Бали да е по-скъпо отколкото в Европа? Та как да се предвижим до Пемутеран? Одиния ни маршрут ще е Убуд-Пемутеран, а другия Пемутеран-Джимбаран....?

 

Организирайте си кола със шофьор от Убуд до Пемутеран, като пътьом да разгледате различни други места. Ние ще правим така от Санур в южната част на острова до Ловина в северната. Пътьом сме си заплюли оризовите тераси Джатилувих, вратата Хандара, храмът Братан и някой друг водопад. Пазарим се с разни шофьори, които ни искат 60 до 65 долара за този преход. При вас може да е малко повече, защото Пемутеран е по-далече, но пък и Убуд е малко по-близо, отколкото Санур. Друг вариант е автобус от Денпасар го Гилиманук и после друг до Пемутеран, но не знам с деца и багаж как ще ви се получи. Ще си отиде по-голямата част от деня в път. Вижте също и цените в Grab, поне на мене на телефона ми дава ориентировъчни цени с граб, при задаване на маршрут в гугъл мапс.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, master_of_germs каза:

Организирайте си кола със шофьор от Убуд до Пемутеран, като пътьом да разгледате различни други места. Ние ще правим така от Санур в южната част на острова до Ловина в северната. Пътьом сме си заплюли оризовите тераси Джатилувих, вратата Хандара, храмът Братан и някой друг водопад. Пазарим се с разни шофьори, които ни искат 60 до 65 долара за този преход. При вас може да е малко повече, защото Пемутеран е по-далече, но пък и Убуд е малко по-близо, отколкото Санур. Друг вариант е автобус от Денпасар го Гилиманук и после друг до Пемутеран, но не знам с деца и багаж как ще ви се получи. Ще си отиде по-голямата част от деня в път. Вижте също и цените в Grab, поне на мене на телефона ми дава ориентировъчни цени с граб, при задаване на маршрут в гугъл мапс.

 

Да, със шофьор категорично. Просто не знаех дали има такива които се съгласяват да те карат цял ден, че после да се и прибират у дома. 

Връзка към коментар
В момента, irinata каза:

Да, със шофьор категорично. Просто не знаех дали има такива които се съгласяват да те карат цял ден, че после да се и прибират у дома. 

Ами въпрос на договорка. На мене ми казват, че тази цена ще включи и нощувка на шофьора. Особено, ако искате и в следващи дни да ги ползвате.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нашия преход беше от Санур до Пемутеран за 60$. По пътя ходихме във ферма за лувак, после храма Бератан (ние избрахме да го видим от езерото, разходка с лодка), обяд на вюпойнт до езерата Тамблинган и Буян и водопада Мундук. Спряхме за малко и на Хандара гейт, колкото да се посмея на рускините с големите рокли. Пристигнахме по светло, не помня час, но около четири да речем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , Bellaero каза:

Нашия преход беше от Санур до Пемутеран за 60$. По пътя ходихме във ферма за лувак, после храма Бератан (ние избрахме да го видим от езерото, разходка с лодка), обяд на вюпойнт до езерата Тамблинган и Буян и водопада Мундук. Спряхме за малко и на Хандара гейт, колкото да се посмея на рускините с големите рокли. Пристигнахме по светло, не помня час, но около четири да речем.

Същото си договорихме и ние, за тези пари, но малко по-различна програма: от Санур до Ловина, без кафеени плантации, (и особено без тоя прословут лувак, дето ми се гади, само като помисля за него, дори повече отколкото ми се гади от мириса на кафе или на цигари), но с оризови тераси и най-напред храма Таман Аюн.

Връзка към коментар

@master_of_germs, дано ви хареса Ловина. Аз послушах приятелка, че не става, а минавайки от там и на мен не ми хареса. Мърляво и никакво. Джатилууих са огромни и много красиви тераси.

Много ще ми е интересно да разкажеш за Менджанган после.

Четох те нагоре за шнорхелинг на Синята лагуна. Дано да успеете, там океанът е бурен и е дълбоко. Не ме послуша за Амед 🙂

Не помня писах ли ти за Върджин бийч, жестока работа, красота. Бял пясък и тюркоазен бистър океан уцелихме ние. Плитко е, но теченията и вълните са огромни. Мъжът ми се накефи страхотно, мен ме беше страх.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно от вчера насам яко чета за Върджин бийч, че гледам и други магеланци са го избрали. Амед наистина ми идва много, много далече, а и за менджанган не съм сигурен, дали ще мога. Какво да направя, като човекът, дето го влече шнорхелинга, изобщо не се включва в правенето на програма. Моите цели са центрирани върху Ява: Водопади, вулкани, храмове. И то точно в тоя ред на приоритети. Бали и Сингапур са ми само предястие и десерт, без които спокойно мога да мина. 😄 Амед ще е за друг път, когато от Бали реша да се отправяме на изток.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Просто хубав плаж в нищото е. Дано уцелите време и същите условия като при нас. Наистина става за плажуване. 

Амед ти е на 25-30 минути от Лемпуянг. И всъщност нали знаеш за Лемпуянг какво е положението - възможно най-рано, че да сведете чакането за снимка до два часа 😁 Чудесно се съчетава ако спите в Амед, където пък всъщност най-много става за неопитни шнорхелисти. 😁

Кои водопади избра в крайна сметка? Другарят Буда никак не искаше да чува за Секумпул от Убуд, той е по лесните трипчета 😁

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Bellaero каза:

Просто хубав плаж в нищото е. Дано уцелите време и същите условия като при нас. Наистина става за плажуване. 

Амед ти е на 25-30 минути от Лемпуянг. И всъщност нали знаеш за Лемпуянг какво е положението - възможно най-рано, че да сведете чакането за снимка до два часа 😁 Чудесно се съчетава ако спите в Амед, където пък всъщност най-много става за неопитни шнорхелисти. 😁

Кои водопади избра в крайна сметка? Другарят Буда никак не искаше да чува за Секумпул от Убуд, той е по лесните трипчета 😁

Затова племенникът на Буда ще ни остави в Ловина и оттам ще си намерим транспорт наоколо, Излиза много по-изгодно. 

Най-мразя да се местя всеки ден. А на Ява ще се налага да го правя. Затова на Бали налагам вето върху постоянното местене. 5 нощувки в Санур, 3 в Ловина. От Санур до Амед идва много далеч за дневен трип заедно с Лемпуян и Тиртаганга. Аз лично нямам никакво желание за Лемпуян, но останалите го искат. 

 

Понастоящем програмата ни е следната:

23.01 - пристигане много късно, 23:00 ч по разписание. Трансфер до Санур с klook

24.01 - спане до обяд. от 13:00 ч - тур - Suluban beach, Thomas beach, Uluwatu temple + кечак

25.01 - тур Лемпуян, Тиртаганга, шнорхелинг на синята лагуна, плаж на Bias Tugel... в чуденка дали да не се прави Амед/Липа или Virgin beach???

26.01 - тур водоапад Тегенунган, водопад Канто Лампо, водопад Тукад Чепунг (може и да не са всички, но особено последния ще се опитаме); Тирта емпул; Gunung Kawi (незадължителен, според както сме с времето), Saraswati and Ubud market

27.01 - според това дали сме намерили нещо на свястна цена и според дали времето позволява - лодка до Нуса Пенида с евентуален шнорхелинг (знам ли ги кога се появяват тия манти?) и спирка на плажа Келингкинг. С възможност баирбудалите да се покатерим и да снимаме отгоре. Не щем да ни лашкат с джипове по разбитите пътища на острова.

Ще пробваме да си го изнамерим на място, настаняването ни е на по-малко от километър от пристанището в Санур. 

А може и просто да си прекараме един мързелив ден на плажа в Санур.

28.01 - трансфер от Санур до Ловина бийч, попътно - Taman Ayun, Jatiluwih,  Ulun Danu Beratan, Handara gate, Wanagiri hidden hills (евентуално)

29.01 - тур от Ловина бийч - Munduk+Melanting+Red Coral waterfalls; banyumala twin waterfalls, и/или шнорхелинг при Ловина бийч. Може да се разделим по интереси.

30.01 - Водопади до втръсване - Секумпул+Громбонг+Фиджи; Гит-гит, Алинг-Алинг, Дженмбонг (който иска, може да е на плаж/шнорхелинг)

31.01 - трансфер до ферибота в Гилиманук. Още не сме решили дали да спираме попътно в Пемутеран или за Менджанган, или да ходим директно на ферибота. Настаняване в Кетапанг и отмаряне,

01.02 - в плунощ тръгваме към Иджен - връщане, закуска трансфер до Sidomulyo, Lumayang. Ако не сме разбити от трека и пътя - опит да се преборим със стихиите и да стигнем някак си до гледка към водопада Кабут Пеланги

02.02 - рано, че е уикенд - поглед отгоре и спускане до водопада Tumpak Sewu с малка отбивка до водопада Гоа Тетес. По-късния предиобед - спускане го водопада Капас Биру. Ако, но само ако водачите преценят, че е възможно, и ако дотогава пиявиците не са ни източили кръвчицата, и ако реката, дето девет пъти трябва да я пресечем през дъждовен сезон, не се окаже повече от човешки бой дълбока - бихме могли да видим и водопада Чобан Срити.

Ако сме оцелели - някак ще ни транспортират до Cemoro Luwang 

03.02. - Бромо по изгрев - класика; закуска; водопад Мадакарипура - трансфер го жп гара Сурабая Губенг; влак за Йогякарта - много късно присигане.

04.02 - ден за релакс в Джогджа малко пазар, надали ще имаме сили за нещо друго.

05.02 - ранно посещение на Борободур, ама не по изгрев. - после Прамбанан, между тях съм набелязал и още един водопад, но подозирам, че ще ни е втръснало.

06.02 - полет Йогякарта - Сингапур късно сутринта, Пристигане в ранния следобяд. Настаняване. Jurong Bird park

07.02 - Singapore zoo, River safari, Night safari

08.02 - Ботаническа градина, Gardens by the bay със светлинно шоу вечерта

09.02 - полет Сингапур-Доха-София

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.