Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия през Февруари 2019


Препоръчани мнения

Здравейте, 

отварям нова тема с въпроси за ново пътуване което ме очаква догодина 🙂

От flyscoot.com си купихме билетчета Atina - Suingapur 02.02.2018, Ho Chi Minh - Berlin 17.02.2019. Вързаха се по 355 евро без свързващите полети, което ни се вижда добре за сега пък да видим 🙂

 

Програмата съвсем грубо я обсъдихме и на първо четене изглежда горе долу така:

03.02 - кацане рано сутринта (около 4) в Сингапур и целия ден обикаляне там

04.02 - разглеждане на Сингапур и следобеден или вечерен полет към Куала Лумпур 

Тук идва и първия голям въпрос, за който ще ми е нужна експертната помощ на запознатите:

Погледнах цените на полетите Сингапур - Куала Лумпур и с изненада установих, че обичайните цени от 20-30 евро за еднопосочен за нашата дата излизат цени от почти 200 евро. Оказва се, че Китайската Нова Година се падала на 05.02.2019 и се чудя дали това е причината за тази необичайна цена или просто е прекалено рано още?

06.02 - възможно най-ранен полет Куала Лумпур - Пукет

07.02 - дневно трипче Пукет

08.02 - дневно трипче Пукет

09.02 - Плаж, релакс Пукет

10.02 - релакс Пукет и късен полет към Камбоджа (цел ще е Ангкор Ват).

Тук има идея да търсим полет директно до Сием Риеп. Дали ще се намери нещо изгодно, за да спестим летене до Пном Пен и от там с автобус?

11.02 - Обиколка на Ангкор Ват и придвижване към Пном Пен (възможности за нощен танспорт?)

12.02 - Пътуване към Виетнам 

(тук вече идва мъглата) 🙂 

12.02 - 16.02 - Някъде из Виетнам - очаквам помощ и предложения

Струва ли си да се напъваме да обикаляме чак на север към Ханой или да се ограничим с централен и южен Виетнам, като се има предвид ограниченото време, което ще ни остане?

17.02 - Полет от Хо Ши Мин за Берлин около 15.00 часа

 

Нападайте ме със съвети и препоръки, още нищо в тази програма не е категорично и може да търпи промени, освен полетите натам и обратно 🙂

Връзка към коментар

Според мен няма никакво време за северната част на Виетнам, дните ще минат само в път, ясно, че ще трябват пак самолети, но като се ходи до Ханой е задължително да се отиде и до Ха Лонг, а това отнема минимум ден, после и до Сапа, а там минимум два дни и те свършиха... стойте си на юг, най-много до Хой Ан да стигнете 😀 Освен ако не решите да нощувате само в автобуси и влакове 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Анкор Ват за един ден плюс пътуване за Пном Пен - не знам дали си заслужава разкараването...Иначе съм сигурна , че ще намерите Пукет - Сием Рийп на добра цена...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, boogy83 каза:

 

Сингапур - КЛ може да се вземе и с нощен автобус - спестяват се време и пари а и автобусите са много удобни за спане, но и тук трябва предварителна резервация

Сием Реп - Пном Пен - Сайгон се прави с автобус за един мноооого дълъг ден , но мисля че вече излиза някаква местна АК.

Програмата е напълно изпълнима ако махнеш Пукет от уравнението. По-скоро разгледай на спокойствие Анкор и Виетнам, за другите места често излизат добри билети. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И вие сте уцелили бингото с разгара на китайската нова година. Това е единствената причина за билетите. Очаквай неприятни ценови изненади и с хотелите, особено пък Пукет. 

 

За автобусите из Камбоджа и до Хо Ши Мин - giant ibis. Дневни, нощнни, каквито си изберете. Има вече и вътрешни полети доста. 

 

Вече има директни полети Пукет-Сием Рип и Сием Рип -Ханой, но не се наемам да прогнозирам цени на полети за "най-веселата" седмица в годината, защото има и друго бинго - виетнамската нова година е също тогава.

 

Пс: С тези цени на големия полет+свързващи полети щеше да ви е по-изгодно промо на катарците от София. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На Пукет къде е добре да се вземе хотел, като се има предвид, че ще искаме поне два от дните да направим дневни трипчета и още един да ходм на плаж примерно.

Връзка към коментар
преди 23 часа, boogy83 каза:

На Пукет къде е добре да се вземе хотел, като се има предвид, че ще искаме поне два от дните да направим дневни трипчета и още един да ходм на плаж примерно.

Общо взето зависи от плажа. За трипчетата ще те вземат отвсякъде. И понеже плажът ти е "примерно" явно няма нужда се вталяваш, а по-скоро избери нещо по цена 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Общо взето зависи от плажа. За трипчетата ще те вземат отвсякъде. И понеже плажът ти е "примерно" явно няма нужда се вталяваш, а по-скоро избери нещо по цена 🙂

А вечерното купонясване къде е? Щото самия остров не е малък, а транспорта както разбирам от четеното тук не е добре "развит" 🙂

 

Връзка към коментар

Купонясването е на Патонг. Тип Слънчев бряг. Пукет е скъп, комерсиален, претъпкан и мръсен. Не ме замервайте с камъни, моля.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ако сте уцелили китайската нова година, цените не само няма да падат, но определено ще се вдигат. Този период е някаква лудница из региона. Евтини самолетни билети от Сингапур до КЛ няма да намерите, цената може леееко да се корегира надолу, но нищо съществено, така че най-добре с автобус. И те няма да са толкова евтини, колкото са по принцип, но все пак ще са по-евтини от самолет. Пак заради периода, купете си билети за автобуса възможно най-бързо след като ги отворят за купуване. Мисля, че отварят продажбата три месеца преди датата на пътуването.

Ето тук гледай за автобусни билети:

Red bus

Bus online ticket

Easy book

 

Това са съгрегаторни сайтове, вътре са повечето или всички автобуси. При автобусите е важно местата откъдето тръгват и пристигат, че имат много гари. Гледай да са близо до хотелите, където ще отседнете, за да не губете време в пътуване, а и пари за таксита.

Също е добре да запазите възможно най-бързо хотелите, пак заради китайската нова година. Въобще настройте се за голяма лудница.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Така.... ние си продължаваме с четенето и организацията, но дотук е ясна само половината програма. Втората част продължава да е мъглява и то главно откъм логистика.

 

Имаме от 10-ти до 17 време за Камбоджа и Виетнам и въпросите са следните:

 

Ако вземем сутрешен полет от Пукет до Сием Риеп (в 6.00 сутринта е най-изгоден) има ли как да оползотворим този ден в Сием Риеп?

Може би два дни в Сием Риеп ще са ни достатъчни. Тоест на 12-ти трябва да тръгнем от Сием Риеп, като желнието е да видим Пном Пен (не е задължително, може и да отпадне), може би два дни в Хо Ши Мин (тези два дни е добре да са последните два дни, понеже полета ни наобратно е от Хо Ши Мин) и останалите дни май искаме да отидем към Дананг или Хюе.

Моля за предложения как да подберем транспорта, така че да е хем бюджетен, хем времето да ни стигне?

 

 

Връзка към коментар
преди 14 часа, boogy83 каза:

Ако вземем сутрешен полет от Пукет до Сием Риеп (в 6.00 сутринта е най-изгоден) има ли как да оползотворим този ден в Сием Риеп?

 

Има време да се настаните и да поемете директно към храмовете. Със сигурност не го пиши загубен този ден, просто ще видите нещата може би с малко по-високо темпо. Оставете си самия Ангкор Ват за следващия ден. 

 

преди 14 часа, boogy83 каза:

Може би два дни в Сием Риеп ще са ни достатъчни. Тоест на 12-ти трябва да тръгнем от Сием Риеп, като желнието е да видим Пном Пен (не е задължително, може и да отпадне), може би два дни в Хо Ши Мин (тези два дни е добре да са последните два дни, понеже полета ни наобратно е от Хо Ши Мин) и останалите дни май искаме да отидем към Дананг или Хюе.

Т.е. в един идеален свят най-добре би било да летите от Сием Риеп към Дананг/Хюе с евтин полет. Ама светът не е идеален и цената на този полет е 175 долара в сайта на Cambodia Angkor Air. Много ще се улесни логистиката по този начин, ще трябва да си направиш сметката дали си заслужава. После полет от Hue към ХШМ.

 

С оглед на седмицата, която имате за двете държави, мисля че може Пном Пен да отпадне, но ако прецениш че горния полет е твърде скъп, може да направиш двудневен автобусен преход с един следобед в Пном Пен. В този случай ще трябва да пожертваш забежката към Hue, просто няма да остане време. 

 

Третия ти вариант е Сием Риеп - ХШМ с полет, от там да гониш двупосочен полет ХШМ-Да Нанг, но така ще загубиш още повече време, а и гледайки цените повърхностно сигурно ще е най-скъпия вариант и не е за препоръчване според мен. 

 

Така че просто прецени спрямо бюджета - ако разходите ти се виждат ок, летете до Да Нанг директно от Сием Риеп. Ако ти се струва скъпо, пуснете се с автобуса до ХШМ с един следобед в Пном Пен. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да допълня само Георги. Видяхте ли Хой Ан, който е до Дананг? Много по-уникално и красиво място е от Дананг и по-добрият избор между него и Хюе.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Какво бихте препоръчали като час за посещение на кулите Петронас в Куала Лумпур?

Там единствения ден в който ще имаме шанс да ги посетим е 5-ти февруари. Та не знам кога се стъмнява на тази дата и има ли смисъл да целим час, за да хванем и тъмно и светло или няма да е възможно такава "схема"?

Връзка към коментар

Не си насилвайте късмета и вземете билети за кой да е свободен час. Ама че ще изтървете залеза - голяма работа!

Просто се качете и се наслаждавайте на гледката.

 

Ей ги часовете, ако толкова държите на това. Имай предвид, че тези часове се разпродават най-бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Около 19 часа се съмва. Ако вземете билети за тогава или малко след това, ще хванете и светлините на града. То и за този часови диапазон билетите свършват най-бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
9 hours ago, DaBo said:

Около 19 часа се съмва. Ако вземете билети за тогава или малко след това, ще хванете и светлините на града. То и за този часови диапазон билетите свършват най-бързо.

Голяма глупост съм написала. Стъмва се около 1, не се съмва...😉

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, DaBo каза:

Голяма глупост съм написала. Стъмва се около 1, не се съмва...😉

Сега написа още по-голяма глупост :lol:

Ама споко разбрах те от първия път 🙂

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.