Прескочи до съдържание

Прекачване на Лутън за 80 мин.


Препоръчани мнения

Здравейте! Имам пътуване по програма Еразъм + до Естония с нискотарифни АК. Връщането от Талин до София е през Лондон Лутън, като имам 80 мин. 12:30 на обяд кацаме в Лутън и 13:50 е полета за София. Ще успеем ли да хванем полета и може ли да ми дадете някакви съвети как най-оптимално да изплозваме наличното време за трансфер?

Става въпрос за полети с Уиз Еър 

Редактирано от Ники Петров
Връзка към коментар

Има доста теми за прекачване с отделни билети, даже не ми се търси коя е най-пълна. Ама с тия 90 мин не е добре. Ако първия полет закъснее 1 час няма да го хванеш. Оставя се доста повече време, към 3 часа. 

А иначе на Лутън доколкото си спомням няма какво да правиш, освен да обиколиш магазините или да седиш на опашката, това въобще не ти е проблем...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Има доста теми за прекачване с отделни билети, даже не ми се търси коя е най-пълна. Ама с тия 90 мин не е добре. Ако първия полет закъснее 1 час няма да го хванеш. Оставя се доста повече време, към 3 часа. 

А иначе на Лутън доколкото си спомням няма какво да правиш, освен да обиколиш магазините или да седиш на опашката, това въобще не ти е проблем...

Дано няма закъснение...иначе става много лошо. Става въпрос за края на месеца и наистина се притеснявам. Уиз прибират ръчните в багажното, но ще се опитам да събудя човечност в служителите на летището в Талин, за да взема багажа с мен в салона и след това да тичаме към всичко останало.

Връзка към коментар

Ама и багаж ли имаш? Вземи си приорити (ако е от тия компании дето ти дават багажа в кабината). Иначе докато влезеш в Англия, за да си вземеш багажа си утрепал един час, ако нямаш биометричен паспорт, плюс чакане после за секюрити. Абе чети форума или питай преди да купуваш такива билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

Ама и багаж ли имаш? Вземи си приорити (ако е от тия компании дето ти дават багажа в кабината). Иначе докато влезеш в Англия, за да си вземеш багажа си утрепал един час, ако нямаш биометричен паспорт, плюс чакане после за секюрити. Абе чети форума или питай преди да купуваш такива билети.

Само с ръчен пътувам, а относно избора на билети.. не зависи от мен. Не е лично, а служебно пътуване.Иначе имам червен паспорт от 2016 г.

Връзка към коментар

Купи си и място на първите или последни редове ,да си близо до изхода и се качвай в първия автобус от самолета към летището.Застани до самата врата на автобуса,да слезеш първи и бягай през цялото време.Моли хората ,да ги прередиш на секюрити .Сега прочетох,че май има и Fast Lane на секюрити за 3 паунда.В Лутън не проверяват паспортите на заминаване.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар

Като е служебно пътуване какво те бърка? Ако стане беля ти няма да плащаш сметката.

Всичко зависи дали ще закъснее полета малко или не, а няма кой да предскаже това.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам, че пътуването си организира сам, просто му поемат разходите.

Вземи си приорити както са те посъветвали, за да си влезеш с куфара. В Англия винаги ни тарашат багажа, само една спирала за очи да съм забравила да извадя в легенчето. Така че от това ти давам съвет да не носиш течности или да си ги подредиш предварително в прозрачно тяхно пликче , да не те забавят на секюрити. 

 

Връзка към коментар
преди 33 минути , silvia_b каза:

Предполагам, че пътуването си организира сам, просто му поемат разходите.

Така че от това ти давам съвет да не носиш течности или да си ги подредиш предварително в прозрачно тяхно пликче , да не те забавят на секюрити. 

 

Има обща сума като лимит. Ако я надвиши, е за негова сметка.

Потвърждавам казаното.

На Лутън към София,  след полет от Бали, не само ми тарашиха ръчния багаж, но и носиха някъде да проверят малко шишенце с лекарство, съдържащо етерично масло.

Връзка към коментар
преди 17 минути , Alexander каза:

Ако е така, още по-зле, а уж не е новак.

Би трябвало е да пита преди да купи билетите, сега какъв е смисъла изобщо?

Отиваш и каквото стане.

Каквото стане ще е - ако не закъснее втория самолет, полетът е изпуснат. Не съм черногледа, а реалист. Хубавото е, че Уиз правят бординг дори 10 минути преди излитане - личен опит, още си попивам потта от тичането, но не съветвам да се разчита на това. Моята препоръка е да се потърси алтернатива още сега. Лутън е много криво летище... Късмет и правилно решение пожелавам!

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 2.09.2018 г. в 0:23, neuromancer каза:

ако нямаш биометричен паспорт

Гишетата за проверка с биометрични паспорти са само за лица над 18 години.

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

Да, знам (всъщност не съм сигурен за годините), ама си мислех, че Ники Петров вече порасна 🙂

минал е успешно, значи всичко е ОК

Връзка към коментар

Здравейте! Реално пише, че са за лица над 18 години, но аз и моето приятелче минахме със скромните ни 16 години без проблем. Сканира, снимка , щрак и си в Англия.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.