Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, харесала съм едни билети със Саудитските авиолинии, обаче имат 8 часа престой в Джеда. Някой беше написал не много хубави думи за това летище, та малко се притеснявам. Може ли летелите през там да споделят мнение.

Връзка към коментар

@slujitel, аз мисля, че нехубавите думи бяха за столицата Riyadh... За това са още по-нехубави - от най-сериозния сайт за ревюта. Моите колеги, които редовно пътуваха до там, бяха в тих потрес всеки път. 

 

Аз не бих си причинила това - и със самата авиокомпания, и за техните летища, но вие си преценете - ако цената си заслужава...

 

http://www.airlinequality.com/airport-reviews/jeddah-airport/ 

Връзка към коментар
преди 31 минути , slujitel каза:

Здравейте, харесала съм едни билети със Саудитските авиолинии, обаче имат 8 часа престой в Джеда. Някой беше написал не много хубави думи за това летище, та малко се притеснявам. Може ли летелите през там да споделят мнение.

Най-вероятно си чела моя коментар от миналия октомври.

 

Освен ако междувременно не са правили модернизация - приготви се за ужасен транзитен престой на може би най-отблъскващото летище в света. Малко (почти никакви) места за сядане, амортизиран претъпкан терминал до степен пръсване, миризливи тоалетни, изключително нелюбезни и особено бавни/незаинтересовани служители и тн.

 

Със сигурност ще оцелееш, но няма да е приятно. Аз се спасих в лаунджа там, който е поносим, а входа беше 120 саудитски риала (за съжаление не приемат Diners / Priority Pass и тн).

 

Ако престоят е над 7 часа можеш безплатно да ползваш транзитния "лаундж" (стая с 15-ина стола) на Saudi Airlines, който е с една идея по-добре, като дори дават някаква храна. Нивото пак е супер зле, но определено е за предпочитане от висенето в основния терминал.

 

Самата авиокомпания иначе е горе-долу ОК - единствено трябва да внимаваш как си облечена. Не сервират и алкохол, което не е голяма болка.

 

Честно казано има причина да продават билетите си толкова евтино и дори така много бих се замислил дали да летя с тях отново.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И аз ще летя със Саудитските авиолинии в края на годината.При мен на отиване престоя в Джеда е 2 часа,а на връщане също е 8 часа.Но скоро четох.че има изграден изцяло нов модерен терминал за международни полети.

Връзка към коментар
преди 40 минути , valpet каза:

И аз ще летя със Саудитските авиолинии в края на годината.При мен на отиване престоя в Джеда е 2 часа,а на връщане също е 8 часа.Но скоро четох.че има изграден изцяло нов модерен терминал за международни полети.

Да, мой близък летя скоро, наистина има, и всичко е много добре уредено, няма нищо общо с това, което е било. Оплака се единствено от отношението. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ни престой почти цяла нощ на летището Джеда. Само лоши неща съм чувала, но някъде видях, че строят ново летище. Някой пътувал ли е скоро от там? Дали вече е построено или ни чака адска нощ....

Връзка към коментар
преди 22 минути , v.tikalova каза:

Здравейте, предстои ни престой почти цяла нощ на летището Джеда. Само лоши неща съм чувала, но някъде видях, че строят ново летище. Някой пътувал ли е скоро от там? Дали вече е построено или ни чака адска нощ....

Преместих въпроса в тази тема, където се коментира това летище.

В тази тема също има коментари.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.