Прескочи до съдържание

Дубай-Манила-Дубай


Препоръчани мнения

преди 18 часа, Jorro каза:

Супер цени, но за много неподходящо време за посещение за съжаление...

Защо е неподходящо? До Дубай лятото има за 100 кинта двупосочно. От Манила не съм гледал но с air asia сигурно има някоя врътка да се направи? 

Връзка към коментар
преди 22 минути , boogy83 каза:

Защо е неподходящо?

Заради климата. Тогава е дъждовният период.

Климат във Филипините

Тропически морски и субекваториален, мусонен. Отделят се три сезона – определящи се от североизточния мусон "хабакат" и "амихан", дъждовен период от юни до септември (температура +23-33 С, валежи над 1000 мм.), прохладен сух сезон от октомври до февруари, температура 23-39 С, валежи до 400 мм.) и горещ сух (март-май, температура над +35 С, валежи между 300-800 мм.). От юни до октомври често има разрушителни тайфуни. Най-добро време за посещение на страната - периода от края на септември до средата на май.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

За мен хамалогията си заслужава,  ако човек иска да разгледа Дубай  + Филипини,  или евентуално евтини връзки към Австралия и то ако се абстрахираме от куция сезон. 

Това при положение,  че цялата логистика излезе под 300-350€ (за Австралия) .  В противен случай мисля не си струва предвид несигурността при полетите на Cebu,  и месеците в дебнене на изгодни връзки София - Дубай. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

А самолетите им как са? Специално за този полет?

 

Самолетите са ОК. 


20151111_072650.jpg.8835aa051c1f2d4df420e74634ae68b1.jpg

Иначе правят един гаден номер - набримчват климатика да духа на 18°C , настава кучи студ 
Frozen Snow GIF by funk
и стюардеските  започват да продават одеалца :grin:

Освен това - понеже има достъпна като цена храна - по време на полета азиатците непрекъснато поръчват инстантни нудълс-супички и разни други манджи и през цялото време в самолета мирише като в студентския стол на ВИАС.  :grin:

При положение обаче, че ме закараха от Дубай до Сидни и обратно за някакви си $130, им простих :grin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Аз от около 7-8 полета с тях, имах само 1 със закъснение от около 5 часа, всички други си тръгнаха на време. Наистина е адски студено, по-тясно между седалките и не само, че всички си купуват храна, а има такива, които си и носят храна в пластмасови кутии 🙂  Ама за тези пари, за които отидох до Филипините... пак ще го преживея 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пътувахме с WIZZ до Дубай, нощувка за смяна на летище, 2 свързани полета до Манила и Пуерто Принцеса със Себу, всичко беше ОК. После продължихме през Сеул и Осака за Хонолулу с Air Asia през май-юни, което е добър сезон за четирите страни

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.