Прескочи до съдържание

Ко Самуи и околностите


Traveling couple

Препоръчани мнения

Здравейте,

благодаря много за всички писали по темата, прочетох каквото намерих като пътеписи и теми.
Преди да намеря сайта Ви сме запазили с мъжа ми хотели на Ко Самуи и Ко Тао, както и полета е платен с Qatar- ците, като това е първото ни голямо пътуване без туристическа агенция. Пътуваме началото на декември 2018 и се връщаме средата, всички хотели са през Booking, като в Ко Tao хотелите са много скъпи, но са специални и двата много ни харесаха с по две нощувки и осигурен транспорт, всички останали дни ще спим в евтини, но приятни места, като нощувките са под 80 лв. идеята ни е да сме далеч от хората и хотелите са малки и с добри отзиви. Част от дните няма да спим в хотела, а вероятно ще пътуваме, но заради багажа и да имаме нещо сигурно запазихме квартирите. Бяхме запазили една нощувка в Ко Панган, но ни анулираха резервацията, не приемат карта Visa и решихме, че няма да спим на острова, а само ще минем през него.
Плана към момента е следния: Ще купуваме екскурзии на място, като към момента само гледаме опции и паркове. Имаме желание да видим колкото се може повече животни (свободни извън зоопаркове и други подобни резервати, където ги държат под строй) и плажове, както и тайландски масаж, интересни храни и екзотични плодове.
Виза ще изкараме от тук. Ще си носим храна и алкохол лекарства, за всеки случай.
Не сме слагали ваксина за жълта треска и още не съм поръчала хапчета за малария, за които има доста информация.

 

Към момента планираме следното:

1. Шнорхелинг около хотелите;

2. Гледане на залеза;

3. Придвижване между отровите с ферибот, както и по-малките околни такива.

4. По съвет от групата ще опитаме да хванем този ферибот https://rajaferryport.com/?act=p&title=sailing-schedule и да отидем до Краби, като, а от там да организираме  Sunset plankton tour и Пи Пи;

5. Ще опитаме да направим една нощувка в някой парк, с организирана екскурзия или директно през парка. 

6. Ако има възможност ще стигнем до Камбоджа, но само с организирана екскурзия.

 

Имаме няколко часа в Банкок, но не съм сигурна, че ще успеем да ги оползотворим, тъй като ще сме с багажа между полетите, не ни се отсядаше там - бягаме от лудницата, но бих направила възможното, за да видя един пазар и малко от града, но вероятно няма да успеем.

Моля посъветвайте ни какво можем да видим около островите и други съвети за хора, които никога не са били в Тайланд?

Връзка към коментар

Тази година бях за първи път в Тайланд, и аз съм по предварителните планирания (не чак в толкова голяма степен) и като отидох там разбрах, че от това няма никакъв смисъл. Съвсем спокойно може да решавате какво да правите ден за ден, спане също съм сигурна, че може да си намирате там(аз бих го избегнала заради загубата на време). Няма нужда от ваксини и притеснения, Анкор Ват е вълшебен и няма нищо опасно или страшно, може и сами да си го организирате. Щом сте по островите - плаж, шнорхелинг и  масаж, това е съвсем достатъчно. На място като се разходите вечер ще разберете какво може да се види на острова.. От Ко Самуи има дневни трипове до острови  със спиране за шнорхелинг, препоръчвам. Съветът ми (от личен опит) - няма нужда от прекалено предварително планиране, там всичко може да се организира бързо и  в пъти по - евтино оттук....Храна не знам защо ще носите, но все пак както си прецените...Щом сте решили на кои острови ще бъдете, оттам нататък всичко на място. И не вземайте много дрехи -  и да се забравили нещо, там има огромен избор на ниски цени...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За Ко Самуи мога да ви посъветвам да яхнете моторче и с една карта под ръка ще разглеждате супер местенца. Острова не е чак толкова голям и няколко дена са му достатъчни. Big Buddha , Secret Garden , Na Mueang Waterfalls са уникални места. Общо взето на всеки 500 метра има къде да се спре и разгледа. Найтлайфа е супер  - Соло Бар , Арк Бар , Ча- Ча Муун са топ клубчета. За шнорхелинг хубаво място е Ко Тан - на половин час път с лодка.  Също така настроение и хубав апарат за мнооого снимки 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благодаря за насоките, ще опитаме да направим и видим оптимално много неща, като се върна ще пиша подробно със снимки, какво ни е харесало. Надявам се да успеем да видим поне основните места и повече рибки, а и акули в Тао.

 

Редактирано от Traveling couple
Връзка към коментар
На 11.09.2018 г. в 17:49, Traveling couple каза:

Не сме слагали ваксина за жълта треска и още не съм поръчала хапчета за малария, за които има доста информация.

 

Мине се не мине време  и се прокрадва идеята да зобим хапчета и да се дупчим с ваксини като ходим в Тайланд. Та съвсем сериозен въпрос към всичките 470 магеланци, които са се отбелязали, че са ходили в Тайаланд. На някой някога случвало ли му се е да види заразен с малария или жълта треска в Тайланд или региона? Ама честно, първа ръка информация? Не нещо тип "двама овчари дали интервю в Дейли мейл и чули как било опасно и имало риск". За всичките над 50 посещения в страни из цялата Югоизточна Азия единствено в Убуд са ме хапали комари (никога не съм ползвал репеленти) и никога не съм виждал заразен местен или турист с малария или жълта треска. 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 14.09.2018 г. в 16:16, T.E.Lawrence каза:

Мине се не мине време  и се прокрадва идеята да зобим хапчета и да се дупчим с ваксини като ходим в Тайланд. Та съвсем сериозен въпрос към всичките 470 магеланци, които са се отбелязали, че са ходили в Тайаланд. На някой някога случвало ли му се е да види заразен с малария или жълта треска в Тайланд или региона? Ама честно, първа ръка информация? Не нещо тип "двама овчари дали интервю в Дейли мейл и чули как било опасно и имало риск". За всичките над 50 посещения в страни из цялата Югоизточна Азия единствено в Убуд са ме хапали комари (никога не съм ползвал репеленти) и никога не съм виждал заразен местен или турист с малария или жълта треска. 

Проблемът е че личните лекари влизат в някакъв общ информационен сайт, виждат там Тайланд и веднага "Ооо, има заболявания, блъскай ваксините и хапчетата". Хич не навлизат в детайли дали ще спиш 3 дни на палатка в джунглата около Чанг Май или ще се излежаваш по плажовете на Пукет, а разликата от земята до небето. 

 

Някой ако е по в час да погледне дали този списък е адекватен и да го бучнем някъде на видимо място: https://www.cdc.gov/malaria/travelers/country_table/t.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

аз до момента не съм купила нищо, но ме притеснява, че и в посоченият линк има Краби и Пукет, а ние реално до Краби почти задължително ще стигнем, заради Ко Poda - където ще опитаме да плуваме с флуоресцентен планктон, а и някъде по джунглите, ако имаме възможност ще влезем.
Догодина планираме Африка, а миналата година бяхме в Индия, така че няма да са ни излишни живот и здраве нито хапчетата за малария нито ваксината за жълта треска, въпроса с ваксината е, че е трудно да се намери и има шанс да има усложнения...

До момента от ваксините за хепатит и тн никога не сме имали странични ефекти, а ми е спокойно, че сме ги били и сме направили каквото сме могли, за да не рискуваме излишно и да не се притесняваме да опитваме различни неща.
И двете страни сме прави, вероятно е презастраховане, ако се окаже, че уцелим късата клечка и получим странични ефекти  ще е голям проблем, но ако не ваксината не пречи и реално дава свобода да се движиш където прецениш без да пресмяташ дали евентуално съм влезнала в кофти район или случайно няма да уцелим единствения заразен комар 🙂 ... Освен това утре ще летим за друго място и пак може да се наложи да се бие, реално все някога ще е... За съжаление, ако знаехме какво ще стане щеше да е по-лесно да вземем решение, но нямаше да е толкова интересен живота на всички ни.
Благодаря за мненията.

Редактирано от Traveling couple
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, благополучно се върнахме от пътешествието. Когато имам време ще напиша кратко резюме. Като цяло беше хубаво, правихме доста неща.
Благодаря на всички за коментарите.

ПС: Когато планирате пътуването си - опитайте да не е в дъждовен период - пътищата се наводняват и не вали 15 мин и после да спре, а може да откара с дни.
Има какво да се прави и има чудесни хотели, но ако търсите дестинация за шнорхелинг и чиста природа, там трудно ще ги намерите вече... Водата е мътна, шнорхелинг е възможен на около 200 метра навътре и на дълбоко, дори на Ко Тао. Хората са мили и хотелите са добри, екскурзии има доста, има възможност за дайвинг, което е най-смисленото нещо, но пак е извън дъждовния сезон, защото вълнените не помагат...

Има уникални залези, възможност за романтична вечеря и невероятни гледки. Много плодоядни прилепи, огромни пеперуди, мангрова гора и безброй други забавления, като плуване във водопад и тн.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.