Прескочи до съдържание

Филипини 2019 за 12 дни


Jorro

Препоръчани мнения

Здравейте,

Предвид добрите цени до Манила на Катарците обмислям да организирам почивка в края на януари . За да съм сигурен, че този път ще ми стигне времето за всичко искам да знам къде по колко дни ще ми трябват преди да си купя билети.

Изчетох доста теми, но като цяло все още не мога много добре да се ориентирам в пейзажа. 

Моля ви за малко съдействие по изготвянето на 2 програми, т.к ще бъдем две двойки, но с различни интереси така, че само ще пътуваме на отиване заедно 🙂

1. Престой около 6-7 дни на едно място по възможност в хубав хотел на плажа като ще се ходи 2-3 пъти на дневни турове. Тук важното е хубав хотел на хубаво място. Мислех си нещо за Палаван , но съм отворен и за други предложения.

2. Това ще е моята група. С приятелката ми искаме да обиколим колкото може повече места за 12-14 дни. В Манила не държа да прекарам много време по-скоро колкото време остане преди и след полетите от/до Манила. Искаме да отидем до Боракай , Палаван, Себу...поне от това, което прочетох. Отворени сме и за други предложения разбира се. По колко дни ще ни трябват за да ги посетим?  По възможност искаме предвижването м/у островите да е със самолет и да избягваме до колкото е възможно придвижването с автобуси за повече от 1-2 часа... За хотели нямаме претенции стига да са със собствена баня ... :)))

Благодаря ви предварително!

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Май само аз ще си пиша в темата.... Купих билети за края на януари. Сега търся настаняване, но не мога да открия подходящ курорт. Търся хотел за 6 нощувки със закуски поне за 2-ма души и бюджет 2000 евро общо, като търся нещо което наистина да си струва парите. Искам да е на плажа, да не е много далече от летището (максимум 1.30ч-2ч) и да е с хубав пясъчен плаж. Ще правят максимум 2-3 еднодневни тура в зависимост какви са опциите.

Моля ви за малко съдействие, т.к не мога да открия нищо интересно в booking, повечето са извън бюджета....

Връзка към коментар

@Jorro, кажи си точните дати. 2000 евро е много добър бюджет. Аз направих едно спекулатично търсене и намерих една-две лоши опции в Палаван, иначе Boracay се води мястото за плаж, макар че точно Ел Нидо е чуден за турове.

Връзка към коментар
1 hour ago, Rainy said:

@Jorro, кажи си точните дати. 2000 евро е много добър бюджет. Аз направих едно спекулатично търсене и намерих една-две лоши опции в Палаван, иначе Boracay се води мястото за плаж, макар че точно Ел Нидо е чуден за турове.

Благодаря @Rainy . 27.01.2019-03.02,2019 са датите . Като цяло Боракай не е ли много комерсиално? Иска ми се нещо по екзотично с природа и по-малко навалица...

Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

 Като цяло Боракай не е ли много комерсиално? Иска ми се нещо по екзотично с природа и по-малко навалица...

И аз така знам 🙂 Нека погледна и аз...

преди 4 минути , Jorro каза:

Иска ми се нещо по екзотично с природа и по-малко навалица...

@JorroТова как би се сторило на твоите приятели? 🙂 Примерно... 

 

https://www.booking.com/hotel/ph/frangipani-el-nido.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNYBGhQiAEBmAEuuAEGyAEM2AED6AEBkgIBeagCAw;sid=00e4426a7dca3ac768d4d1219e05b998;all_sr_blocks=282381801_120726447_2_1_0;checkin=2019-01-27;checkout=2019-02-03;dest_id=1505;dest_type=region;dist=0;group_adults=2;hapos=2;highlighted_blocks=282381801_120726447_2_1_0;hpos=2;nflt=fc%3D2%3Boos%3D1%3Breview_score%3D90%3Brpt%3D1%3Bht_beach%3D1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=genius;srepoch=1538220990;srfid=b9a0e44efbdc115e32229f5bb578b4c5bccc81cdX2;srpvid=2524519f55eb0081;type=total;ucfs=1&#map_closed 

Връзка към коментар

Според мен Боракай е добър избор. Ел Нидо е по-красиво, но за релакс определено плажа на Боракай е по-добър. А и Ел Нидо доста се натъпка, а хотелите или са скъпички или ужасни. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 9/29/2018 at 4:09 PM, Rainy said:

 

On 9/29/2018 at 5:05 PM, Роми said:

Според мен Боракай е добър избор. Ел Нидо е по-красиво, но за релакс определено плажа на Боракай е по-добър. А и Ел Нидо доста се натъпка, а хотелите или са скъпички или ужасни. 

Сега ще разгледам и Боракай.  В коя част е най-добре да се отседне - като чистота на вода, ивицата и т.н?

Други острови има ли, които да си заслужават? 

Редактирано от Jorro
Връзка към коментар

На 2ри започва голямото китайско преселение заради новата им година (на 5ти се пада през 2019та) . Така че 2 ри и 3ти ги прежали за спокойствие. И Ел  Нидо и Боракай ще са пренаселени  Ел Нидо е повече адвенчър и дневни трипове с красоти, Боракай парти и плаж.

Връзка към коментар
8 hours ago, T.E.Lawrence said:

На 2ри започва голямото китайско преселение заради новата им година (на 5ти се пада през 2019та) . Така че 2 ри и 3ти ги прежали за спокойствие. И Ел  Нидо и Боракай ще са пренаселени  Ел Нидо е повече адвенчър и дневни трипове с красоти, Боракай парти и плаж.

Има го и варианта да разделя почивката на две места по 3 нощувки, но като чели за толкова кратко време не си заслужава да се местим. За сега само на Боракай намирам хубави хотели на цени, които ми влизат в бюджета. Притеснява ме само да не попадна в някой, в който ще е шумно до ранни зори или плажа да е мръсен.... 

За сега май съм се ориентирал към Shangri-La's Boracay Resort and Spa , понеже ми се струва най-спокоен, но като чели ми се иска повече Себу или Палаван. Те няма ли да са по-спокойни като цяло?  Трябва ми нещо не много далеч от летище 1-2 часа макс, че повечето са в Ел Нидо, а повечето полети са до Пуерто Принцеса...

Връзка към коментар

Себу бих го избегнал, то йе просто хъб за интерсни неща, но не и да стоиш там. 

 

Ти си първият човек, който се чуди между Боракай и Ел Нидо, нямат абсолютно нищо общо. 🙂  Нe се чуди много китайците не спят. 🙂 Ел Нидо като бях проучил за какво става въпрос, преди да отида първия път, си резервирах от мaрт за февруари следващата година. 😄 

Връзка към коментар
1 hour ago, T.E.Lawrence said:

Себу бих го избегнал, то йе просто хъб за интерсни неща, но не и да стоиш там. 

 

Ти си първият човек, който се чуди между Боракай и Ел Нидо, нямат абсолютно нищо общо. 🙂  Нe се чуди много китайците не спят. 🙂 Ел Нидо като бях проучил за какво става въпрос, преди да отида първия път, си резервирах от мaрт за февруари следващата година. 😄 

хахах ясно, че нямат база за сравнение, но от една страна имам по-хубави хотели и по-лесен достъп до Боракай и по-скъпи хотели на големи разстояния от основното летище в ЕЛ Нидо... та затова....а за китайците си прав вече повечето места са букнати и направо се плаша...до 1-2 дена трябва да взема решение ...

На Палаван в коя част са хубавите плажове

Връзка към коментар

В Ел Нидо частта са добрите плажове на Палаван, но вече airswift имат доволно полети на нелоши цени директно до там. Поне това вече е доста по-добре от преди.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Някакви предложения какво да се види в Манила за 8 часа м/у полетите. Каца се от Бохол на Т3 в 13:30 и се излита вечерта в 22:30 за Доха. Предполагам има къде да се остави багажа на съхранение на Т3?

Ще бъде ли много скъпо да се наеме такси и да се обикаля с него ? Къде предлате да се отиде?

Връзка към коментар

Ползвай Grab, направо е без пари. Проблемът са задръстванията в Манила, така че предвиди доста време. За мен това е гаден, абсурден град, единственото ок за гледане са запазените укрепления в старата част. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Можете да убиете някакво време в някой от моловете в Макати (има и прилични местенца за хапване, препоръчвам Manam в Greenbelt). Но каквото и да правите, гледайте да сте се качили в Grab или такси за летището преди да е станал пиков час (към 17-18 часа), защото ще се видите в чудо докато си намерите свободна кола. 

Багажа си го оставете на ниво Arrivals (точно под стълбището срещу гишето за коли под наем) 🙂

Редактирано от VesseloVesse
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За 8 часа половината време в Манила ще ти отиде в транспорт от/до летището. Един сладолед на пеещите фонтани до старата част на града и обратно към летището. Общественият транспорт е ад. Подкрепям, че градът е абсурден. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 1.10.2018 г. в 10:51, T.E.Lawrence каза:

 

Ти си първият човек, който се чуди между Боракай и Ел Нидо, нямат абсолютно нищо общо.

Точно затова ми харесаха на мен и двете :)))   Баси, не знаех, че Боракай е бил затворен, сега ще търся инфо защо...

Връзка към коментар
On 1/15/2019 at 6:58 PM, noshtna_ptica said:

По-големият превод дойде, сега ще чакам и по-малкия 😉

Пак с въпрос. Харесала съм си един апартамент, но е с допълнително заплащане на хавлиите и спалното бельо. Много ме дразни това, когато не става въпрос за хостел - е как ще отидеш в луксозен апартамент и ще спиш в спален чувал? Дразни ме и фактът, че не пише колко се доплаща, още повече, че е с неотменима резервация и мога да попитам, ама след като го наема. В отзивите няма нищо за това плащане, но какво да очаквам? И да рискувам ли или по-добре да си заложа на сигурното?

 

37 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Ползвай Grab, направо е без пари. Проблемът са задръстванията в Манила, така че предвиди доста време. За мен това е гаден, абсурден град, единственото ок за гледане са запазените укрепления в старата част. 

 

16 minutes ago, VesseloVesse said:

Можете да убиете някакво време в някой от моловете в Макати (има и прилични местенца за хапване, препоръчвам Manam в Greenbelt). Но каквото и да правите, гледайте да сте се качили в Grab или такси за летището преди да е станал пиков час (към 17-18 часа), защото ще се видите в чудо докато си намерите свободна кола. 

Багажа си го оставете на ниво Arrivals (точно под стълбището срещу гишето за коли под наем) 🙂

 

11 minutes ago, Coo said:

За 8 часа половината време в Манила ще ти отиде в транспорт от/до летището. Един сладолед на пеещите фонтани до старата част на града и обратно към летището. Общественият транспорт е ад. Подкрепям, че градът е абсурден. 

 

Благодаря много. Предполагам няма да има проблем да букна граб за цялото време или ще излезе много скъпо? С карта може ли да се плаща? Как вървят горе-долу цените за да знам колко пари да предвидя? Колко време отнема в посока от Т3 до центъра? Предполагам за Spanish Old Town  казвате, че трябва да се посети?

 

Връзка към коментар

@Jorro, ние до старата част не стигнахме. Макати се води модерната бизнес част, по-светско е. Може би ако имахме поне една нощувка в Манила щяхме да обиколим повече, но трафикът наистина е убийствен. Макати е супер близо до Т3 на 15-20 минути с Grab. Аз честно не съм успявала да го букна за цял ден. Дори не успявах да ги убедя да ме изчакат за 15 минути между 2 забележителности. Може би ако хванете обикновено такси ще можете да се споразумеете за някаква крайна цена, но с Grab се съмнявам. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.