Прескочи до съдържание

План за 3 дни в Сием Реап


ivailo_radev

Препоръчани мнения

Банда, отвори си една хубава възможност за 15 дни Виетнам и Камбоджа. Планът го нагласихме по дни и места за Виетнам. Проблематични останаха 3-те дни в Сием Реап. Т.е. те не са проблематични, ние ги нагласихме с четене и гледане на пътеписи и видеа, ама искам да се допитам и до вас дали е добре така.

Фокусът е на релаксиращо посещение на Ангкор и плаващо село. Не целим да видим всеки един храм, ама пък искаме и да позапълним дните. Хотелът ни има и басейн, така че не е проблем след 15:00-16:00 да сме в Сием Реап или на басейна.

29.12.2018 – Отиване рано (около 5:00 сутринта) до билетния център за купуване на билети. След това отиваме в Phnom Bakheng Temple. След Phnom Bakheng отиваме до Angkor Thom East Gate и около 7:30 (за отварянето) на Байон. След Байон някои от другите храмове в Ангкор Том. След тях Preah Khan Temple. Връщане в хотела.

30.12.2018 - 5:00am - Angkor Wat (ама не от страната на изгрева, а от противоположната). След Angkor Wat отиваме в Ta Phrom Temple, с надеждата да пропуснем тълпите. Ако сме относително рано готови (преди 10), връщане в хотела за закуска. След това се отправяме към Kampong Khleang village. Там прекарваме някакво време от деня и следобяд връщане в хотела.

31.12.2018 – Около 6 искаме да сме при Pre Roup, след това Eastern Mebon и около 7:30 - Ta Som. След Ta Som добавяме Prasat Krol Ko и Prasat Prei. В 19:50 ни е полетът за Ханой, т.е. към 18 ще гледаме да сме на летището. 

 

Добре ли са така дните? Къде може да оптимираме и да добавим нещо? Следобедите (след 3-4) сме ги оставили за стоене на басейна, мотане из Сием Реап, пазарчета и т.н. И по-ранни вечери, че да може да ставаме рано.

 

С тук-тук сме се разбрали за 20 долара на ден, като решихме и водач да имаме с нас, който ще е около 40 (ама е и фотограф, страшна работа) на ден. Единствено, когато ходим до Kampong Khleang ни иска още 20 долара отгоре. Моето проучване показва, че са относително нормални цени това, ама ако не са, мога да предоговарям. Срам нямам, ама от друга страна не искам да им изтисквам последната стотинка на хората, за да си намаля с 5 долара примерно.

 

Еми благодаря ви предварително за съдействието и полезните съвети.

Връзка към коментар

Това беше нашия план за Анкор, за мен е оптимален. Първи ден - голям кръг, втори - изгрев и малък кръг, трети - сутринта Женския храм , после водопада и следобед - езерото.(ето тук пише кои храмове са включени  http://schein-guesthouse.com/html/travel-tips.php?p_lang=en) .Цената за тук тук мисля, че е ок, ние сме плащали мааалко по - евтино, но тте си имаха твърди цени.  Не знам защо не искате да гледате изгрева от езерото - изключително е красив. Само няма никакъв смисъл да се ходи по тъмно (лично мнение)...На нас ни писна и отидохме да разглеждаме. И извежнъж се появи слънцето, червено...Тръгнахме обратно към езерото, където още не се беше появило и беше наистина страхотно изживяване да вървим с него...Да не говорим, че голяма част от хората, които в 5:30 - 6ч. бяха около езерото, към 8 вече ги нямаше...Има нещо много особено в това в абсолютна тъмница да усещаш тълпа, която ходи към езерото - няма никаква светлина, освен луната, само шум от стъпки и спъващи се хора..

Момчето, което караше,  си знаеше от кой храм да почне - никъде не сме сварвали навалица, обикновено бяхме или сами, или с още 4 - 5 човека по храмовете (края на февруари, все пак туристически сезон), тръгвали сме в 8 - 8:30 сутрин....

Аз съм фен на масажите, в Сием Рийп са още по - евтини от Тайланд и вечер с удоволствие ходихме

IMG_5037.JPG

Връзка към коментар

https://www.facebook.com/mao.khvan

Препоръчаха ни го няколко различни девойки от една голяма немска група за пътуване. Аз към фотографските му умения имам критики, ама проблемът е в мен по-скоро, на повечето хора ще им хареса как снима. Иначе и като гид казват, че  е доста добър. Има и някакви ревюта в tripadvisor, ама не са много (около 100 все пак де).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси Иво! Ти не си ли същият Ivo Radev от Фейсбук групата на Бисерка? Помня, че бяхте ходили в Оман, а гледам, че май не си си ъпдейтнал посетените държави. 🙂

Връзка към коментар
преди 11 минути , Happy_Traveler каза:

Мерси Иво! Ти не си ли същият Ivo Radev от Фейсбук групата на Бисерка? Помня, че бяхте ходили в Оман, а гледам, че май не си си ъпдейтнал посетените държави. 🙂

Абсолютно същият съм - ние и в Занзибар и в Мексико ходихме, ама не съм ги добавил. Но добър повод сега да го направя :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Екстра е плана на пръв поглед и цените също са ок. Когато аз ходих дневната тарифа беше около 15$, но предполагам от тогава цените са скочили, при всички положения не са те излъгали. Попитай специално дали ще има вода в тук-тука, определено е нужна, а могат да решат да ти искат допълнително за нея. При повечето тук-туци е безплатна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За близките храмове стандартната цена си е още $15 за цял ден, а вие дори ще ходите и половин ден. Абсолютно всеки туктукаджия ще те вози за $15 и ще е супер щастлив. Аз бих платил $10 за половин ден, което е нормална цена без голямо пазарене. Последната стотинка на хората изстикваш ако се разберете за $7, което вече те няма да са щастливи, аз не бих го направил, но ще се съгласят. Тези по интернет дебнат големите пари и неориентираните туристи като цяло, не помагаш на бедните по никакъв начин така. 

 

Не правете луда инфлация, помислете за хората след вас. В Камбоджа хората са мега щастливи, ако си намерят работа за $150 на месец.

 

Всяка година слушам теории как било нищо да се плаща повече и сумите стават все по-големи.  Точно преди няколко дни един канадец ми развиваше теории за Тайланд какво било за мен да платя $50-60 долара повече, що да не съм ги  дадял...

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 часа, T.E.Lawrence каза:

За близките храмове стандартната цена си е още $15 за цял ден, а вие дори ще ходите и половин ден. Абсолютно всеки туктукаджия ще те вози за $15 и ще е супер щастлив. Аз бих платил $10 за половин ден, което е нормална цена без голямо пазарене. Последната стотинка на хората изстикваш ако се разберете за $7, което вече те няма да са щастливи, аз не бих го направил, но ще се съгласят. Тези по интернет дебнат големите пари и неориентираните туристи като цяло, не помагаш на бедните по никакъв начин така. 

 

Не правете луда инфлация, помислете за хората след вас. В Камбоджа хората са мега щастливи, ако си намерят работа за $150 на месец.

 

Всяка година слушам теории как било нищо да се плаща повече и сумите стават все по-големи.  Точно преди няколко дни един канадец ми развиваше теории за Тайланд какво било за мен да платя $50-60 долара повече, що да не съм ги  дадял...

Много ти благодаря за мнението. Точно това ми е идеята - хем хората, които ни возят, да получат някаква нормална цена, хем  пък да не вдигаме цените ей така просто. Понеже после и ние го изпитваме на гърба си при други дестинации, където преди 2-3 години са искали 10 долара за нещо, а сега по 40-50. Благодаря ти за мнението.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , ivailo_radev каза:

Много ти благодаря за мнението. Точно това ми е идеята - хем хората, които ни возят, да получат някаква нормална цена, хем  пък да не вдигаме цените ей така просто. Понеже после и ние го изпитваме на гърба си при други дестинации, където преди 2-3 години са искали 10 долара за нещо, а сега по 40-50. Благодаря ти за мнението.

Ние бяхме през април и държахме на кола с климатик. За половин ден из града платихме 20 долара. За сметка на това, на другия ден за кола до храмовете, билет и "гид" на руски, ни взеха на 4 души по 100 долара на човек.  Проверявай и не се доверявай!

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
На 18.09.2018 г. в 11:40, ivailo_radev каза:

С тук-тук сме се разбрали за 20 долара на ден, като решихме и водач да имаме с нас, който ще е около 40 (ама е и фотограф, страшна работа) на ден. Единствено, когато ходим до Kampong Khleang ни иска още 20 долара отгоре. Моето проучване показва, че са относително нормални цени това, ама ако не са, мога да предоговарям. Срам нямам, ама от друга страна не искам да им изтисквам последната стотинка на хората, за да си намаля с 5 долара примерно.

 

 

 

Еми благодаря ви предварително за съдействието и полезните съвети.

 

Здравейте! Бихте ли споделили доволни ли сте от услугата с гида. Свързах се с него и ми предлага за " On 1st :big tour + floating forest ( sunset) On 2nd : sunrise+ small tour + floating village " "I charge 60$/per day (including tuk tuk + tour guide + photographer, cool water )"

Връзка към коментар

Според мен можете да получите нормален автомобил на тази цена. По-комфортно е и по-чисто. Аз бих махнала веднага селото и бих го заменила с някой от отдалечените или малките храмове. Плуващото село далеч не е като истинските в Борнео, а си е капан за туристи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами ние в крайна сметка не бяхме с него. Просто решихме, че не искаме гид и фотограф и ни трябва просто тук-тук. Спряхме се на едно момче - https://www.facebook.com/sros.seng.7 и сме страшно доволни от него. Караше винаги наобратно на всички останали, та почти на всички храмове си бяхме сами или с много малко хора. Изключение беше Байон и Ангкор Ват, разбира се. Той ни даде и такава книжка, която продават пред храмовете, да си четем, докато се возим. И сме много доволни от това си решение. За плаващото село - много е важно кое е. Както Роми е писала, най-близкото си е чист туристически капан. Обаче ние това си го бяхме прочели и направихме тур до Компонг Клеанг (може и да не се пише така,ама все тая) и беше много готино - видяхме само още една двойка туристи в селото и си се разхождахме на спокойствие. Никой не те кара да купуваш нищо, всички ти се радват и ти махат. Много готино. Дали да отидете до по-далечни храмове или плаващо село, трябва да прецените сами, понеже на нас примерно след 2 дни храмове, вече такива не ни се гледаха и почти цял ден в селото беше много по-интересен. Ама това си е личен избор. А за Мао Кхван - ако няма кой да ви снима и не сте много добри в снимането, си е готино да си имате фотограф. На мен понеже фотографията ми е хоби, смея да твърдя, че направих по-хубави от неговите снимки и най-вече съм доволен, че нямахме гид, понеже просто се разхождахме из храмовете и се наслаждавахме на спокойствието. А когато срещнахме групи с гид, той нон-стоп нещо бъбреше и мен щеше да ме побърка това. :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.