Прескочи до съдържание

По следите на “Кръстникът” в Доминикана, на Фернандо Ботеро в Колумбия и на печената Капибара в Еквадор


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Да, на мен също винаги ми е била интересна историята на Ескобар.

Гидът ни разказа, че семейството му било много, много бедно. Когато той трябвало да тръгне на училище, нямал обувки. И майка му, отишла на пазара и откраднала някакви обувки. А пък те, там, нали са много набожни, след това дълго плакала и молила Бог за прошка. И тогава, малкият Пабло се заклел, че като порастне,ще направи така, че на майка му, никога, нищо да не липсва.

Освен това,  когато вече имал много пари, / ставаше въпрос за 47  милиарда долара, ако не греша/ развивайки благотворителност за  бедните, той си осигурявал тяхната подкрепа. Показах квартала Комуна 13 в Меделин, където в различни къщи са държани отвлечените за откуп хора по негово нареждане. А за когото не плащат, бил измъчван и убиван. Много хора по негово време и по негова заповед, изчезвали безследно.

А по едно време, той просто не е знаел, какво да прави с всичките пари, дето ги имал. Повярвал си, че може да ги легализира.

И чак до там се взел на сериозно, че се добрал до Конгреса и замечтал да стане президент.

Но министърът на правосъдието на Колумбия - Родриго Бония, подел широка кампания, против проникването на “мръсните пари”  Конгреса, в резултат на което, през януари 1984 година Ескобар бил изключен от Конгреса и това бил краят на политическата му кариера.

На 30 април, министърът бил застрелян от упор от мотоциклетисти, в министерския Мерцедес.

От там започва войната между Ескобар и държавата.

@Radnev,давам ти един линк, на руски е, много хубаво е систематизирана историята на Ескобар, може да ти е интересно.

 

https://www.yaplakal.com/forum2/topic1260803.html

 

И в крайна сметка, явно, се е самоубил, нищо, че един от военните/ полицаите,  бил обявен за герой, че го е застрелял.

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

а за още по-ефектно, просто гледайте Narcos, историята е точно същата, както са я разказали гидовете на Alexandra :smile:

https://m.imdb.com/title/tt2707408/

Редактирано от antea
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , antea каза:

а за още по-ефектно, просто гледайте Narcos, историята е точно същата, както са я разказали гидовете на Alexandra :smile:

https://m.imdb.com/title/tt2707408/

Гледали сме го:)))

В едно интервю, синът оспорва “поне пет неща, които не са верни” във филма.

Ама, ние, чак толкоз, не задълбахме.

Интересното е, че едни в Колумбия го смятат за най-големия престъпник и бандит, пък други -едва ли не,за герой, ала Робин  Худ.

Истината е, че е било кървава война и са пострадали много хора.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сетих се, че не съм показала камъните Ларимар.

Особено много ми хареса идеята на медалиона, на втората снимка и веднага ще бъде копнат за модел.:))))

От едната страна е полусферичка от камък, от другата страна е Мадоната , вградена в обкова на камъка.

 

46E3BECE-0486-4D6F-9357-5FEDD8E4D75F.thumb.jpeg.a979c3a344bb62ff4359cff7d024d911.jpeg

 

Ето го, аз купих няколко, за себе си и за подаръци. Спазарих ги за по 5 долара на плажа.

Камъкът не е никаква ценност, но е симпатичен.

 

D2806B24-69E6-450A-9BE2-28F6A99E7171.jpeg.44e4b1b7948e65cdf9a78739edb6dcbc.jpeg

 

Всъщност, от Доминикана купихме само това+едни пурички с шоколад, ванилия и карамел.

 

736025E8-D236-406A-97CF-6371CA2BE484.thumb.jpeg.0ae689a2cafc1c2eea0a4303e2e4d888.jpeg

 

А от Колумбия и Еквадор, само магнити:((((

Даже, ми останаха 50 000 СОР, дето никой не ще да ми ги обмени, нито тука, нито в Доминикана.

Забравила съм ги в един джоб, иначе, щяхме да купим нещо на летището в Богота на връщане.

Ще се пробвам в България да ги сменя. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Сетих се, че не съм показала камъните Ларимар.

46E3BECE-0486-4D6F-9357-5FEDD8E4D75F.thumb.jpeg.a979c3a344bb62ff4359cff7d024d911.jpeg

 

 

D2806B24-69E6-450A-9BE2-28F6A99E7171.jpeg.44e4b1b7948e65cdf9a78739edb6dcbc.jpeg

 

Всъщност, от Доминикана купихме само това+едни пурички с шоколад, ванилия и карамел.

 

736025E8-D236-406A-97CF-6371CA2BE484.thumb.jpeg.0ae689a2cafc1c2eea0a4303e2e4d888.jpeg

 

А от Колумбия и Еквадор, само магнити:((((

 

Хубави бижута!

Признай си, че източи кредитната карта на любимия мъж!

Не си подминала хубавата марка, нали?

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

За мен историята за Ескобар е била винаги много интересна, но силно преекспонирана. Спомням си 2001 година за първи път ходих до Венецуела (нищо общо със сегашната Венецуела ) и имаше много колумбийци. Разбира се "надушихме се" бързо (пиеха черен Джак с разредител пина колада) и бързо се обединихме за общо изнудване на горките бармани. Разбира се ги поразпитахме. Те бяха удивени, че смятаме Меделин за най-опасния им град, а Ескобар и такива като него за най-големия проблем на страната . Казваха, че бича за Колумбия са ултра левите движения като ФАРК , разказваха че са дошли от Перу (Сандеро Луминосо), а преди това от Боливия и уви направиха много вярна прогноза- че когато Колумбия ги изхвърли ще отиде Венецуела, а после в Панама... Е във Венецуела си имат и луд президент, но и същата паплач като в Колумбия .          

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@AlexandraKo  абсолютно винаги имам в дамската чанта тапи за уши. Безценни 🙂 Никакви шумни пътници, чалгарска музика или ревящи малки деца не ми нарушават спокойствието 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Роми каза:

За мен историята за Ескобар е била винаги много интересна, но силно преекспонирана. Спомням си 2001 година за първи път ходих до Венецуела (нищо общо със сегашната Венецуела ) и имаше много колумбийци. Разбира се "надушихме се" бързо (пиеха черен Джак с разредител пина колада) и бързо се обединихме за общо изнудване на горките бармани. Разбира се ги поразпитахме. Те бяха удивени, че смятаме Меделин за най-опасния им град, а Ескобар и такива като него за най-големия проблем на страната . Казваха, че бича за Колумбия са ултра левите движения като ФАРК , разказваха че са дошли от Перу (Сандеро Луминосо), а преди това от Боливия и уви направиха много вярна прогноза- че когато Колумбия ги изхвърли ще отиде Венецуела, а после в Панама... Е във Венецуела си имат и луд президент, но и същата паплач като в Колумбия .          

Още, когато пуснах поста си за Ескобар, бях започнал да пиша за ФАРК, но го изтрих, за да не разводнявам темата.

В смисъл историята на Ескобар започва много преди той да се появи на сцената и основния въпрос, който човек трябва да си зададе е: "Защо, по дяволите, кокаиновите картели са възникнали баш в Колумбия???". 

Освен ФАРК, през годините са съществували редица други паравоенни организации, коя лява, коя дясна, водещи непрестанна партизанска война помежду си, съперничещи си с картелите или помагащи им, въоръжавани под носа или с негласното съгласие на колумбийското правителство.

И пак в тази насока, преди десетина години, бяха убили един от най-изявените наркобосове в Колумбия, който си имаше своя паравоенна органзация ......... сега проверих в нета - Мигел Мунеру и "Обединени сили за самоотбрана на Колумбия". 

Или казано с прости думи в Колумбия държавата е нещо много по-различно от това, което ние определяме като държава.😁

Аз не съм срещал колумбийци, но си мисля, че през определен период Ескобар си е бил проблем и то от екстра класа. Правил е атентати, убивал е политици, полицаи, военни, съдии...

 

@AlexandraKo - руският сайт е много добър.👍

Ааааа и още нещо ... Punta de anca - Baby beef ... как го изядохте това нещо бе?  Как го преглътнахте? Как не ви дожаля поне малко бе??? Че и се хвалите. И снимки качвате. А другите лайк, лайк, лайк ... Засега минавате само със забележка, но другия път .....................

 

 @antea, след като си гледала Narcos, значи си минала първоначалното си обучение 😀. Сега е време да навлезеш в дълбоките дебри на колумбийската джунгла и да се отдадеш на истинската, неподправена колумбийска версия на живота на Ескобар - El Patron del mal (Кралят на злото). Само 90 серии 😁.

 

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Всъщност, от Доминикана купихме само това+едни пурички с шоколад, ванилия и карамел. 

 

Е как само това? Аз за какво ше харча пари там ?:scratch_one-s_head: То куфар с пурички не се пълни?

И без майтап, аз особено харесвам в подобни пътеписи смесването на разкази и снимки със своя история. Много ти благодаря за времето, което отделяш за нас, дето си подсмърчаме по шаренийките  и историята в България!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, patilana каза:

Е как само това? Аз за какво ше харча пари там ?:scratch_one-s_head: То куфар с пурички не се пълни?

И без майтап, аз особено харесвам в подобни пътеписи смесването на разкази и снимки със своя история. Много ти благодаря за времето, което отделяш за нас, дето си подсмърчаме по шаренийките  и историята в България!

 

Ами, няма какво да се купи. Освен, някой шарен сувенир и грозноват магнит.

В Богота ходихме и по магазините, че имахме време, имат някакви техни марки, ама, хем грозно, хем скъпо.

Ето, сега в Мадрид, имаме точно 20 кила повече, от пазаруваме.

То са дрехи, то са обувки, твърди сирена и салами - тЕ тука ела да пълниш куфара.:))))

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , AlexandraKo каза:

В Богота ходихме и по магазините, че имахме време, имат някакви техни марки, ама, хем грозно, хем скъпо.

В Богота бяхме на мол, даже в 2 - не защото си падаме по молове и шопинга, но ни се налагаше да си купим топли дрехи за Боливия и Перу. Имаше всякакви американски марки и цените бяха по-ниски отколкото в България. Аз успях да си купя полар, панталон, раница. nomad си търсеше маратонки, че неговите сдаваха багажа, но там 47ми номер не е да се среща под път и над път. Беше много смешно, защото влизаме в магазина, той пита за маратонки 47ми номер, те започват да го гледат със страхопочитание и въпреки, че той ги е питал (продавачите бяха все мъже), те се обръщат към мен и започват да ми обясняват как  за съжаление нямат, но в еди кой си магазин можело да има. И така в няколко магазина подред.

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

И ние пазарувахме подаръци за сина. Аз не бях чувала марките, американски, наистина, но сина ги знаеше и остана доволен. За протокола, аз от марки не се интересувам, за мен е важно да ми хареса.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@AlexandraKo май докато се натуткам вие сте си вече вкъщи! Добре дошли и спокойна почивка от почивката!

 Ох, момичета, успокоихте ме! Само дето напоследък се чудя с този обсебен от чужденци пазар, как да подкрепям местните икономики ?

преди 12 часа, AlexandraKo каза:

То са дрехи, то са обувки, твърди сирена и салами - тЕ тука ела да пълниш куфара.:))))

Той Мадрид е ясен! И аз го почитам като шопинг дестинация!  За там винаги се предвижда празна раница за ръчен багаж! 9 - 10 кила си е добър пазар:laugh:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, patilana каза:

@AlexandraKo май докато се натуткам вие сте си вече вкъщи! Добре дошли и спокойна почивка от почивката!

 Ох, момичета, успокоихте ме! Само дето напоследък се чудя с този обсебен от чужденци пазар, как да подкрепям местните икономики ?

Той Мадрид е ясен! И аз го почитам като шопинг дестинация!  За там винаги се предвижда празна раница за ръчен багаж! 9 - 10 кила си е добър пазар:laugh:

Ми, от Колумбия, можеш да купиш кафе, например. :))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз това се сетих при сутрешното, съботно кафепиене. Сигурно имаш наблюдения върху местния кафеен пазар. Би ли споделила, когато можеш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , patilana каза:

И аз това се сетих при сутрешното, съботно кафепиене. Сигурно имаш наблюдения върху местния кафеен пазар. Би ли споделила, когато можеш?

О, дааа, с удоволствие!

Кафето в Колумбия е религия.

Ще ти напиша подробно, още повече, че сега ме подсети, че нищо не написах за него:(

Ама, като се яви малко време, че съм разтурила куфарите:)))

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

О, дааа, с удоволствие!

Кафето в Колумбия е религия.

Ще ти напиша подробно, още повече, че сега ме подсети, че нищо не написах за него:(

Ама, като се яви малко време, че съм разтурила куфарите:)))

Ще ми бъде интересно!

Най-доброто кафе на зърна, което съм купувала, беше колумбийско. Черно, мазно, със страхотен аромат. Руснаците бяха направили поредния невероятен и безумен бартер. Пакети кафе от по 5 кг. срещу специално производство.

Изкупихме го чужденците основно, защото те бяха любители на чай и разтворимо кафе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няколко думички за втората религия в Колумбия.

 

columbiacafe.jpg.b8d3229f7858ed6b4462e961b1e703f5.jpg

 

Колумбия се счита за третия световен лидер по производството на кафе, като количество, след Бразилия и Виетнам.

Разглеждах  класация на Кенет Дейвис, един от най-известните дегустатори на кафе в света.По вкусови качества, според него, обикновено, първото място се печели от кафета, отглеждани в Кения. И наравно с него, в топ- десетката, разните сортове  кафе, отглеждани в Колумбия.

Кафе може да се отглежда на различна надморска височина. Но, казват, че най- хубавото и качествено става на 1200-1800 мнв. Почвите на тази височна в Колумбия били песъчливо-глинести, което позволявало влагата да се оттича и да не загниват коренчетата на растенията.

Всички дейности по отглеждането и събирането на кафето са ръчни. Обикновно, това са малки семейни фирми, с традиция. Казаха ни, че почти една трета от населението е заето в производството на кафе. Освен това, контролът бил много строг - докато стигне кафето до магазина, имало 14 нива на проверка, без никакви компромиси.

В Колумбия се отглежда предимно Арабика в няколко разновидности: Бурбон, Катура, Марагоджип и Типика.

Интересен факт: колкото по-нависоко се отглеждат дърветата, толкова по-малко е кофеинът в зрънцето, а колкото по-ниско - толкова повече кофеин има.

Като идеалното съдържание на кофеин  се получава на 1200-1800мнв.

Освен това, височината на кафееното дръвче не трябва да надвишава 480 см, защото се влошава качеството на зрънцата. За това ги подрязват на височина 120-180 см, за да не бъдат високи / ако се остави дървото, стигало до 10 м. височина/, а да бъдат кичести и разклонени.

При производството на кафе всичко е важно - и влажността на почвата и въздуха, и зрелостта на зрънцата, и тяхната големина, и транспортирането, и сушенето, и съхраняването.

Дървото Арабика било много капризно към студено и често го нападали вредители, тоест, никак не е просто да се отгледа. Въпреки че, вече са селектирани по-устойчиви сортове.

Казаха ни, че едно дърво дава около 1 килограм кафе на година.

В света съществували около 70 вида кафеени дървета, Арабика и Робуста заемат 98% от отглежданите.

В Колумбия се отглеждат няколко различни сорта кафе - Богота, Колумбия екселсо, Попая екселсо, Нарино и пр.

Colombian_56c042dd-9e76-4e69-aca0-cacdc99c83e2_grande.jpg.05c0e8256a13455a37fc3e091c1c481f.jpgcolombian-trans.png.fd2950108516847da7a9326d1a9b1b96.pngColumbian-Narino-Excelso-La-Union-front-510x510.jpg.52672e88dfac8694cee7087c81f57be1.jpgcolombia-buca-2_1024x1024.jpg.4b342b341fa983a75128237379290400.jpg

 

 

Най-много видове видяхме с марката Хуан Валдес.

Любопитен факт - кой е Хуан Валдес? Това е персонажът, изобразен на тази картинка,на фона на Андите и с неговото муле, наречено Кончита,  който в 2010 година станал на 50.:)))

colombian-coffee2.jpg.069ef1490650dd6740c0d5b508d44100.jpg

 

 Но това не е конкретен човек, това е измислица, нещо като марка или знак за качество, което се поставя на оригиналния колумбийски продукт, за да го защити от имитации.

coffee-shop-juan-valdez-in-bogota-the-colombian-version-of-starbucks-AT3XGJ.jpg.11e42d4b8b5dd2ae2f92341fa367187e.jpg713m3jraxJL._SY550_.jpg.71f471ca530bb6095b5f77963349f415.jpg15002188552-two-41tg3YCrE6L.jpg.5352bdbccd34e839abd9a55506df832c.jpg0770721163145L.jpg.e5825b28cacf0340e8cae8a197930174.jpgchocolate-freeze-dried-coffee-95g-1.png.6cb3b180c6631c588150b328b2cc2d9e.png

 

Най-класното кафе, което се произвежда в Колумбия е Опиум.

Но правото да го отглежда, има само компанията Beacon.

Не се продава масово, както другите видове кафе, само в специализирани магазини.

opium-group_212d553b8a44ea4_800x600.png.dd6fb529e7caa4b4fca1c00add211e4f.pngYVi9VGI5-dg.jpg.4020a5ced4d49435a70e8d06f59a13c0.jpg

 

В заключение искам да кажа, че опитахме много и разни видове кафе. Всичките ни харесаха.

Но Опиум-ът, наистина е по- различен, хареса ни най-много.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Като стана въпрос за кафе / темата е необятна/, ми се ще да разкажа за най-скъпите видове кафе по света.

 

Блек Айвори

 

Най-най скъпото кафе, около 1000 долара за килограм / като погледнах ей сега из нета, цената е даже, повече от това/ и около 50 долара за една чашка. Може да се опита само на няколко места в света - Тайланд, Малдиви и Абу Даби.

За какво иде реч? Кафе Арабика минава през храносмилателната система на слон, където претърпява млечно-кисела ферментация, в резултат на което, вкусът става по-мек и не толкова горчив.

За да се получи 1 кг такова кафе, на слона му се дават 33 килограма зърна, смесени с плодове, ориз и тръстика. След 15-30 часа, всичко това, минава през храносмилателния тракт на животното и каквото излезе, внимателно се прочиства, промива и изсушава.

 

1000x-1.jpg.bc5fa6c92a6ee94aa850416c09663e2a.jpg

 

На второ място е Копи Лувак.

 

Подобен начин на производство, само че, тук, гостоприемникът е Палмова цибетка, животинче, което на мен ми прилича на мъничка лисичка. Тя яде най-узрелите зрънца, които в стомаха претърпяват същата млечно - кисела ферментация. годишно от това кофе се произвеждат около 500 килограма и то също е много скъпо.

Първото не съм опитвала, но това ми е много познато. Имаше и у нас заведения, където се продаваше, скоро не съм се интересувала. Била съм във ферма в Индонезия, на разни места по света може да се купи, ама, чак пък, чудо невидяно, не ми се струва.Между другото - във Виетнам също може да се купи, не е много скъпо и беше много хубаво.

 

samye-dorogie-sorta-kofe2.jpg.b2cac56a5724c89b90c362b95deea59e.jpg

 

Блу Маунтийн.

 

Произвежда се само в Ямайка, цена за килограм, около 450 долара.

Това е разновидност Арабика, чиито зрънца имат синьо-зелен цвят и кръгла форма. Вкус - леко кисел и мъничко тръпчив.

Особеностите се обуславят от климата и почвата, смята се за много елитен бренд и трудно може да се намери извън Ямайка. Отвори ни се нова дестинация - Ямайка, за да опитаме това кафе.:party:

 

Jamaican-Blue-Mountain.jpg.9028823fb2a3a41046c862e12922e586.jpg260986143_AR-309189960.jpgmaxh332maxw504.jpg.a20f596d614cc0109c8633d06d86a449.jpg

 

 Хасиенда Есмералда

 

Расте само по склона на някаква планина в Панама , на вулканична почва, пък в сянката на определено дърво,  около 250 долара за килограм.

 

81CPfxE6BvL._SY550_.jpg.0dc4cbc2c3524f69e78beb369c629037.jpg2198849_A.jpg.3b92aa0399fbb8de9e7960c55958dd0f.jpg

 

следва...

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , AlexandraKo каза:

Като стана въпрос за кафе / темата е необятна/, ми се ще да разкажа за най-скъпите видове кафе по света.

 

Блек Айвори - най-най скъпото кафе, около 1000 долара за килограм / като погледнах ей сега из нета, цената е даже, повече от това/ и около 50 долара за една чашка. Може да се опита само на няколко места в света - Тайланд, Малдиви и Абу Даби.

За какво иде реч? Кафе Арабика минава през храносмилателната система на слон, където претърпяват млечно-кисела ферментация, в резултат на което, вкусът става по-мек и не толкова горчив.

За да се получи 1 кг такова кафе, на слона му се дават 33 килограма зърна, смесени с плодове, ориз и тръстика. След 15-30 часа, всичко това, минава през храносмилателния тракт на животното и каквото излезе, внимателно се прочиства, промива и изсушава.

 

1000x-1.jpg.bc5fa6c92a6ee94aa850416c09663e2a.jpg

 

На второ място е Копи Лувак.

 

Подобен начин на производство, само че, тук, гостоприемникът е Палмова цибетка, животинче, което на мен ми прилича на мъничка лисичка. Тя яде най-узрелите зрънца, които в стомаха претърпяват същата млечно - кисела ферментация. годишно от тва кофе се произвеждат около 500 килограма и то също е много скъпо.

Първото не съм опитвала, но това ми е много познато. Била съм във ферма в Индонезия, на разни места по света може да се купи, амо, чак пък, чудо невидяно не ми се струва.Между другото - във Виетнам също може да се купи, не е много скъпо и беше много хубаво.

 

samye-dorogie-sorta-kofe2.jpg.b2cac56a5724c89b90c362b95deea59e.jpg

 

Блу Маунтийн.

 

Произвежда се само в Ямайка, цена за килограм, около 450 долара.

Това е разновидност Арабика, чиито зрънца имат синьо-зелен цвят и кръгла форма. Вкус - леко кисел и мъничко тръпчив.

Особеностите се обуславят от клмата и почвата, смята се за много елитен бренд и трудно може да се намери извън Ямайка. Отвори ни се нова дестинация - Ямайка, за да опитаме това кафе.:party:

 

Jamaican-Blue-Mountain.jpg.9028823fb2a3a41046c862e12922e586.jpg260986143_AR-309189960.jpgmaxh332maxw504.jpg.a20f596d614cc0109c8633d06d86a449.jpg

 

 Хасиенда Есмералда

 

Расте само по склона на някаква планина в Панама , на вулканична почва, пък в сянката на определено дърво,  около 250 долара за килограм.

 

81CPfxE6BvL._SY550_.jpg.0dc4cbc2c3524f69e78beb369c629037.jpg2198849_A.jpg.3b92aa0399fbb8de9e7960c55958dd0f.jpg

 

следва...

 

Ах, Алекс! Голям провокатоар си! Сега искам да тръгна към дестинациите с най-добрите кафета в света! Опитвала съм само Копи Лувак и имам в къщи, но искам да опитам и другите на място!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Кафе от остров Света Елена

 

Расте на 300 м височина, на вулканична почва, елитен сорт, който се смята че е такъв, заради това, че расте на най-чистото място но планетата.

Цена - около 200 долара/кг.

coffeeharrods.jpg.9b66f1ffce4b8ca5e6cc9728386a19dc.jpgcoffeeimage.jpg.7fa28a6dad06121c2e9b55646754c68d.jpg

 

Ел Инжерто

 

Отглежда се в Гватемала, цена - около 110 долара/кг.

 

index.jpg.0cb227432b1159ceff18279fdcaca432.jpg

 

Фазенда Санта Инес

Най-доброто бразилско кафе. Цената е като на предишното.

Fazenda-Santa-Ines-250g_1024x1024.jpg.255d9f5a8536adb82b0cb4394e5c89a6.jpgvvv.jpg.e53a17b4bd976269aedbf157c9bd9c94.jpg

 

Следват Лос Плейнс от Салвадор, Кона кафе от Хавай и  пр.

 

На когото му е  интересно, тук .

 

преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Ах, Алекс! Голям провокатоар си! Сега искам да тръгна към дестинациите с най-добрите кафета в света! Опитвала съм само Копи Лувак и имам в къщи, но искам да опитам и другите на място!

Супер - аз си планувам Св. Елена и Ямайка, на първо време:yahoo:за кафепиене.

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

Кафе от остров Света Елена

 

Расте на 300 м височина, на вулканична почва, елитен сорт, който се смята че е такъв, заради това, че расте на най-чистото място но планетата.

Цена - около 200 долара/кг.

coffeeharrods.jpg.9b66f1ffce4b8ca5e6cc9728386a19dc.jpgcoffeeimage.jpg.7fa28a6dad06121c2e9b55646754c68d.jpg

 

Ел Инжерто

 

Отглежда се в Гватемала, цена - около 110 долара/кг.

 

index.jpg.0cb227432b1159ceff18279fdcaca432.jpg

 

Фазенда Санта Инес

Най-доброто бразилско кафе. Цената е като на предишното.

Fazenda-Santa-Ines-250g_1024x1024.jpg.255d9f5a8536adb82b0cb4394e5c89a6.jpgvvv.jpg.e53a17b4bd976269aedbf157c9bd9c94.jpg

 

Следват Лос Плейнс от Салвадор, Кона кафе от Хавай и  пр.

 

На когото му е  интересно, тук .

 

Супер - аз си планувам Св. Елена и Ямайка, на първо време:yahoo:за кафепиене.

До там да я докараме - за едното кафепиене да прелетим половин свят! Харесва ми! Мечтииии...!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Дани Магелани каза:

за едното кафепиене да прелетим половин свят!

Някои за винопиене обикалят, други за биропиене, що да не и за кафепиене 🙂 Не, че не може в къщи да си пием, ама друго си е на място - хем да те разведат наоколо, хем да ти разкажат, хем да ти покажат, хем да опиташ...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , bulpa каза:

Някои за винопиене обикалят, други за биропиене, що да не и за кафепиене 🙂 Не, че не може в къщи да си пием, ама друго си е на място - хем да те разведат наоколо, хем да ти разкажат, хем да ти покажат, хем да опиташ...

Да, прекрасно е! Да имаш необходимите ресурси да го правиш - време, пари и здраве!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.