Прескочи до съдържание

Информиране при падащи цени на самолетни билети


Препоръчани мнения

Може би е коментирано,но не открих отговор на въпроса,който искам за задам.Следя за евтини полети до Сеул с Qatar.Има ли опция това да стане автоматично,като получавам информация от авиокомпанията без лично да се налага да влизам в сайта им или пък в друга търсачка?Вероятно такава опция няма,а би било облекчение.:) 

Връзка към коментар
преди 11 часа, Georgie каза:

 

Може би е коментирано,но не открих отговор на въпроса,който искам за задам.Следя за евтини полети до Сеул с Qatar.Има ли опция това да стане автоматично,като получавам информация от авиокомпанията без лично да се налага да влизам в сайта им или пък в друга търсачка?Вероятно такава опция няма,а би било облекчение.:) 

Има такива приложение за Андроид от Google Play, примерно "Hopper - Watch & Book Flights".

Но вероятно има и доста други.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз се пробвах с price alert на skyscanner. Абсолютна никаква работа не върши. Проверките и ъпдейтите ги изпраща много нарядко, обикновено като има мега промо за няколко дни, изобщо не го хваща. Най-добрият вариант е сам да си проверяваш лично в сайта на компанията.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, T.E.Lawrence каза:

Аз се пробвах с price alert на skyscanner. Абсолютна никаква работа не върши. Проверките и ъпдейтите ги изпраща много нарядко, обикновено като има мега промо за няколко дни, изобщо не го хваща. Най-добрият вариант е сам да си проверяваш лично в сайта на компанията.

Това и аз съм го пробвал. Работи (изпраща ти ъпдейт) само ако някой е проверил точно тези полети за точно тези дати, иначе то самоинициативно не пуска проверки. Тоест, работи по дестинации, които са "популярни" и други потребители търсят. Това за полети от/до България няма как да сработи, вероятно в по-големите пазари е ефективно.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 2 часа, Боби каза:

Това и аз съм го пробвал. Работи (изпраща ти ъпдейт) само ако някой е проверил точно тези полети за точно тези дати, иначе то самоинициативно не пуска проверки. Тоест, работи по дестинации, които са "популярни" и други потребители търсят. Това за полети от/до България няма как да сработи, вероятно в по-големите пазари е ефективно.

Очевидно остава да поверявам лично,като най-сигурен вариант!Благодаря на всички,които отговориха!

 П.П.Аз предполагах,че има някаква възможност сайтът да установи факта,че се интересуваш от определа дестинация       ( както се случва,например ,с booking.com ),и да ти праща оферти.

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар

Има разни начини, ама изискват абонамент и повече познания.

Например expertflyer.com може да му укажеш места в какъв клас  да търси, проверява всеки ден и праща мейл ако намери

трябва да знаеш катарците в кой клас (буквата, прим. P,Q) си слагат промоциите 

 

ПП А нещото на букинг го спрях, защото никаква работа не ми върши. Търся примерно стая за 4рима за първи май или подобен празник,  няма. И после почват да ми валят мейли как намерили стая за мен на страхотна цена, а то нито за датата, която ми трябва, нито за броя хора, въобще загуба на време.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Преди да заминем за Бразилия, доста често търсих билети през https://www.farecompare.com/ от Рио до Фоз до Игуасу и цените се въртяха около 200€ на човек. Понеже след поредното търсене, сайтът ми предложи да се абонирам за промяна на цените, взех, че приех. Без каквито и да било надежди и очаквания, че даже си мислех, че само ще ми напълнят пощата със СПАМ... до момента, в който ми изпратиха имейл, че цената е паднала...и взех, че се сдобих с два билета за $194 вместо за 400€ ;) 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

Аналогично ползвам и съм доволен от същата услуга на liligo.com , много удобно е , много лесно от настройките може да следиш (price alert) за промяна на цената. По дифолт ти праща имейл при промяна с +/-25$ , но може да се промени от настройките.

A44593FF-384A-4F9B-A9CB-34BE17E3ECB3.png

  • Харесвам 10
  • Благодаря 4
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Имам спомени, че имаше търсачки в които може да нагласиш да те известява, когато има промяна в цената на конкретен полет, но в търсачките които ползвам не намирам такава опция. Някой може ли да ме насочи към търсачка, която има добре работеща подобна услуга.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Topfly каза:

Имам спомени, че имаше търсачки в които може да нагласиш да те известява, когато има промяна в цената на конкретен полет, но в търсачките които ползвам не намирам такава опция. Някой може ли да ме насочи към търсачка, която има добре работеща подобна услуга.

Ето тук съм писала за моя опит с Farecompare

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Topfly каза:

Имам спомени, че имаше търсачки в които може да нагласиш да те известява, когато има промяна в цената на конкретен полет, но в търсачките които ползвам не намирам такава опция. Някой може ли да ме насочи към търсачка, която има добре работеща подобна услуга.

Двете теми са обединени.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Google Flights известява със сигурност, но както коментирахме някъде тук- твърде късно известява. Иначе всеки ден праща мейли. Но докато дойде мейла, цената може пак да се е сменила...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.