Прескочи до съдържание

Виетнам и Камбоджа през март/април


Viktor_

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци, 

 

Ще направим първото си пътуване до Югоизточна Азия и се насочихме към Виетнам и Камбоджа.

Периодът ще е март или април. Все още не са закупени билетите, тъй като не съм сигурен за дните които ще са ни нужни, а и цените не ми изглеждат подходящи в момента. Направих ориентировъчен план, като той е доста стандартен и базиран на темите които намерих във форума. Тъй като доста хора са били в тези държави, бих се радвал на съвети за оптимизиране. Та това е първоначалният план, като изключвам летенето от и до двете страни:

 

Ден 1 - Обиколка на Ханой 

Ден 2 & 3  - Двудневен круиз из Ha long Bay

Ден 4 - Day trip to Trang An или Tam Coc - Четох за тура, който е посещавал малко места. Като цяло върху кои места да се фокусираме в райнона? Доколкото видях Tam Coc също е наблизо. Могат ли да се комбинират двете или идва твърде много?

Ден 5 - Полет Hanoi - Hue и обиколка на града

Дне 6 - Motorbike Tour от Hue до Hoi An. Пътува се през Hai Van Pass, различни селца, обяд и след това Marble Mountains и  Elephant Waterfall и те оставят до хотела.  Видях че някой от магеланците го беше правил, хареса ми идеята и изглежда интересно. 

Ден 7 - Разходка из Hoi An. 

Ден 8 - Плаж около Hoi An или day trip. Някакви препоръки в района?

Ден 9 - Полет Da Nang - Ho Chi Min. Разходка из града. 

Ден 10 - Ho Chi Min

Ден 11 - Day tip Mekong. Изглежда доста туристическо, но преполагам ще е интересно да се види една от най-големите реки в света. По-въжможност късен полет до Siem Rep.

Ден 12 - Ankgor Watt - голям кръг

Ден 13 - Ankgor Watt - малък кръг

Ден 14 - Езерото Tonle Sap - Доколкото разбрах не било много пълноводно в този период, та може да се замени с нещо друго. 

 

Изкочиха и няколко допълнителни въпроса:

Интересно ми е дали има начин да отсея фалшивите турове преди букване?

Визата за Виетнам смятам да я взема от препоръчаният във форума сайт - https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/en_US/trang-chu-ttdt  Доколкото разбрах визите за Камбоджа можем да вземем на място от летището. Дали не е по-добре нея да я взема също предварително?

За тези страни се препоръчват 5-6 ваксини. Има ли такива които задължително да направим?

Доколкото разбирам времето в района не се различава много през тези два месеца. Има ли значение кой от двата ще изберем?

 

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

- Това на линка е директно онлайн виза - плащаш, получаваш и принтираш. Другите сайтове дават само покани, с които се вади виза на летището, по-скъпо и губиш страница от паспорта.

 

- Ваксини не ви трябват.

 

- Март е по-добре. Времето е по-нормално. Април е техният юли, т.е. най-горещият месец + камбоджанската (и тайландска) нова година в средата му - съответно повече навалица и верятно по-скъпи полети. 

 

Програмата е ок като цяло. За виетнамските турове: Изпилено бекпекърско като качество и цени - the sinh cafe, по-скъпо  и качество без компромиси - funny travel за северната част. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Viktor_ каза:

Здравейте Магеланци, 

 

Ще направим първото си пътуване до Югоизточна Азия и се насочихме към Виетнам и Камбоджа.

Периодът ще е март или април. 

Доколкото разбирам времето в района не се различава много през тези два месеца. Има ли значение кой от двата ще изберем?

 

Благодаря!

През април беше голяма жега в Камбоджа. Ако можеш, изтегли към февруари пътуването.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние бяхме в Камбоджа в средата на март и беше много топло - температурата беше около 36-37 градуса, но по напечените камъни в Ankgor Watt се усещаше още по-голяма жега.

Ето темата ни, в която има и програмата.

Точно заради жегата ние завъртяхме програмата, тръгвайки от Камбоджа, после Сайгон и нагоре към Ханой.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вик, супер сте го решили, обаче за април ще ти трябва доста студена бира по тези места. От друга страна, обаче, на 6-9 февруари догодина е националният празник Тет и тогава цените се качват и си е навалица, така че може да не е толкова удачно и началото на февруари. Ако ви е кеф, март-април, просто се подгответе добре.

Връзка към коментар
преди 17 часа, Mary каза:

Точно заради жегата ние завъртяхме програмата, тръгвайки от Камбоджа, после Сайгон и нагоре към Ханой.

Май ще е най-добре и ние да обърнем програмата. Но заради полети мисля че ще се наложи да извадим multiple entry visa.

Връзка към коментар

Послушах съветите и ще започнем от Камбоджа в края на февруари. Успяхме да вземем и билетите. Та около тях имам 2 бързи въпроса:

 

- На един билет ни е SOF>DOH>SGN>REP като минаваме през Хо Ши Мин транзит за Сием Реп. Тъй като преминаваме транзит не би трябвало да ни трябва multiple entry visa за Виетнам нали? Питам за всеки случай 

 

- След 3 дни в Сием Реп трябва да се  върнем обратно в Хо Ши Мин. Доколкото виждам по маршрута лети само една компания Cambodia Angkor Air като от обявените в сайта 60 USD при избиране на полет цената скача двойно заради гориво и различни такси. Някой има ли представа дали има често промоции? И струва ли си като алтернатива да се върнем по земя? 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Обърнах програмата и имаме вече всички билети. Започваме от Камбоджа, но имам въпрос за програмата. 

Ден 1 - Ankgor Watt - голям кръг

Ден 2 - Ankgor Watt - малък кръг

Ден 3 - Езерото Tonle Sap

 

В краят на третият ни ден летим за Виетнам и ще трябва да сме на летището към 4 следобед. 

Според вас заслужава ли си ходенето на езерото при положение че имаме по-кратко време?

Видях че парка Phnom Kulen също е вариант, но се пътува около 2 часа в посока и не знам дали си заслужава. 

Някакви идеи за полудневно пътуване около Сием Реп с което бихме заменили езерото?

Връзка към коментар

Езерото можете да го вмъкнете с някой от другите дни. Не е като за гонене на самолет, предвид че сменяш две лодки. Иначе аз съм го правил без проблем къстъм програма с Beanteay Srei ( най-красивият и далечен храм от големия кръг) + отделния още по-далечен храм Beng Mealea. Езерото е по-дбре надвечер да хванеш залеза.

 

Иначе наблизо посока езерото или като отделно за убиване на време някой друг час има едни храмове т.нар. Roluos group.

 

За такъв кратък престой Пном Кулен не си заслужава толкова.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.