Прескочи до съдържание

Югоизточна Азия Март 2019


Препоръчани мнения

Здравейте! През март ни предстои първото пътуване до Югоизточна Азия и ще съм благодарна за всякакви съвети, свързани с програмата ни и избор на хотели. Запазих самолетни билети през Qatar - на 9 март вечерта пристигаме в Сингапур и се връщаме на 22 март от Пукет. Ще обиколим Сингапур, Сием Реп, Бангкок и островите. Съпругът ми много иска един ден тур в джунглата и ще се радвам, ако препоръчате някой :)

 

Засега идеята за програмата е следната:

 

10.03. - 11.03. - Сингапур (Chinatown, Little India, Ботаническата градина, Gardens by the Bay, Marina Bay Sands, Merlion Park, евентуално зоопарка или S.E.A. Aquarium)

12.03. - пътуване към Сием Реп с JetStar Singapore и обиколка на града

13.03. - Angkor Wat, Bayon, Ta Phom, The Elephant Terrace

14.03. - Kulen National Park

15.03. - пътуване до Бангкок с AirAsia и разходка в града

16.03. - Grand Palace, Wat Pho, Wat Arun

17.03. - Siam Ancient City, евентуално Erawan Museum

18.03. - 21.03. - пътуване до Пукет с AirAsia (идеята ни е всеки ден да сме на тур до близките острови - Phi Phi, James Bond Island, Khao Lak), евентуално FantaSea Show

 

 

Връзка към коментар

Според мен е екстра програмата като за толкова време. Само на 12 март може да направите също обиколка по храмовете, в градчето няма абсолютно нищо за гледане. Пазари и заведения може да ги видите и вечер след като приключите обиколките. 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Георги каза:

Според мен е екстра програмата като за толкова време. Само на 12 март може да направите също обиколка по храмовете, в градчето няма абсолютно нищо за гледане. Пазари и заведения може да ги видите и вечер след като приключите обиколките. 

http://www.angkornationalmuseum.com/about_the_museum

https://en.wikipedia.org/wiki/Angkor_National_Museum

В Siem Reap е и си струва гледането....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Wings of time видях, че се препоръчва да се купят билети онлайн, а на други места пише, че шоуто е безплатно 🙄

Също се чудя дали Kulen си заслужава и дали да не останем един ден повече в Пукет, не съм букнала още полетите с AirAsia 

Връзка към коментар
преди 9 минути , giafil каза:

Мерси, giafil 🙂Мисля да посетим музея, ще кацнем в Сием Реап около 3.30 и няма да имаме време за храмовете първия ден. 

Четох и за някакъв цирк в градчето, но сигурно на място ще решим дали ни се ходи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Mims каза:

За Wings of time видях, че се препоръчва да се купят билети онлайн, а на други места пише, че шоуто е безплатно 🙄

Също се чудя дали Kulen си заслужава и дали да не останем един ден повече в Пукет, не съм букнала още полетите с AirAsia 

Ами, ние ходихме до водопадите, интересно е, но не бих предвиждала време специално за там. По скоро бих ходила само, ако имам време за уплътняване. 

За мен обаче да заменяте ден в Сием Реп за Пукет е загуба. В Камбоджа не сте предвидили време за Розовия Женски храм, както и за храма на Индиана Джоунс. Въобще от към храмове сте много оскъдни, а това което можете да видите там е уникално. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , mililia каза:

Ами, ние ходихме до водопадите, интересно е, но не бих предвиждала време специално за там. По скоро бих ходила само, ако имам време за уплътняване. 

За мен обаче да заменяте ден в Сием Реп за Пукет е загуба. В Камбоджа не сте предвидили време за Розовия Женски храм, както и за храма на Индиана Джоунс. Въобще от към храмове сте много оскъдни, а това което можете да видите там е уникално. 

Даа, сега видях снимки на двата храма, наистина изглежда уникално. Не знам защо така съм ги пропуснала.. Вие как посещавахте храмовете - наемахте си тук-тук/такси или си плащахте тур? 

 

А туровете от Пукет не си ли заслужават? Phan Nga и Maya bay изглеждат доста примамливо

Връзка към коментар

Maya bey е временно затворен за туристи, имай го предвид.

Аз бих оставила повече време за храмовете в Ангкор ват - това, което ще видите там няма къде другаде да се види, но всичко е въпрос на предпочитания, разбира се. 

Връзка към коментар

Здравейте !!! 

Някой знае ли до кога ще е затворен Maya Bay . Първо беше до септември, след това го удължиха и октомври. Някаква актуална информация някои ако има ще съм благодарен !!! Че преди няколко дни запазих три нощувки на Пи Пи Дон за средата на ноември с идеята да може да се види Maya Bay  сутринта рано без тълпите от хора!!! Ако е затворен и ноември, някакви предложения какво друго да обиколя искам хубави плажове и от онази светло синя вода !!!  Остров Бамбоо е в плана !!! 

Връзка към коментар

Водата си е светло зелена на Мая бей, за синя евентуално Симиланските о-ви.

 

 

Снимките са отпреди 3 години.

EAEE6CED-D2EC-47F3-822E-B60E0AA9375B.jpeg

 

BCCA0598-48E5-4BA7-B08D-9C2676AEBC0C.jpeg

Редактирано от stanislavpp
Връзка към коментар

До Женския храм, заедно с няколко други храмове около него ходихме с тук-тук. До храма на Индиана Джоунс бяхме с кола, до водопадите също бяхме с кола. 

По принцип най-удачни начин за разглеждане е с тук-тук. Договарят се с някой за всички обиколки, естествено, ако не ви допадне, винаги може да го смените. Аз останах много доволна от нашия. 

 

Що се отнася за типовете на Пукет, ами сигурно са приятни, но дали ще видите един или десет залива няма да има много голяма разлика. Плажове има в Тайланд, Филипини, Индонезия и т. н., но храмовете в Камбоджа са уникални и са само там. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mims каза:


🙄

Също се чудя дали Kulen си заслужава и дали да не останем един ден повече в Пукет, не съм букнала още полетите с AirAsia 

Въпросът беше за избор между Кулен или трип от Пукет.

Ако трябва да се избира между храмовете на Ангкор Ват и Пукет, това е нещо съвсвм различно. Естествено, че храмовете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 8.10.2018 г. в 10:36, Mims каза:

Съпругът ми много иска един ден тур в джунглата и ще се радвам, ако препоръчате някой 🙂

 

 

При това положение вмъкнете един ден за Канчанабури.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Mims каза:

За Wings of time видях, че се препоръчва да се купят билети онлайн, а на други места пише, че шоуто е безплатно 🙄

Също се чудя дали Kulen си заслужава и дали да не останем един ден повече в Пукет, не съм букнала още полетите с AirAsia 

 За S.E.A. Aquarium и Wings Of Time има отстъпки в комбинации или със Singapore Tourist Pass, който за два дни е 16$ и се избива само от тези две атракции, като има и други http://thesingaporetouristpass.com.sg/special-deals/

За Сингапур питай, че ми се прясно прясно - няма и месец 🙂

Връзка към коментар

Препоръчвам ти да смениш тура до Джеймс бонд island с тур до Similan islands- едно от най-прекрасните места, които съм посещавал. Mакар да е много път до там според мен си заслужава.

Снимка на Georgi Kolev.

Снимка на Georgi Kolev.

Снимка на Georgi Kolev.

 

Редактирано от Jorro
Връзка към коментар
преди 11 часа, Shlosera каза:

 За S.E.A. Aquarium и Wings Of Time има отстъпки в комбинации или със Singapore Tourist Pass, който за два дни е 16$ и се избива само от тези две атракции, като има и други http://thesingaporetouristpass.com.sg/special-deals/

За Сингапур питай, че ми се прясно прясно - няма и месец 🙂

Има ли големи опашки за атракциите в Сентоса? Колебаем се за Universal Studios, но ако трябва да чакаме 2-3 часа, няма смисъл.

Можеш ли да препоръчаш хотел, чудя се в кой квартал ще е най-удачно

преди 11 часа, Jorro каза:

Препоръчвам ти да смениш тура до Джеймс бонд island с тур до Similan islands- едно от най-прекрасните места, които съм посещавал. Mакар да е много път до там според мен си заслужава.

Снимка на Georgi Kolev.

Снимка на Georgi Kolev.

Снимка на Georgi Kolev.

 

Колко е пътят до там? 1-2 часа в посока е приемливо според мен. Ако Maya Bay е затворен и другата година, можем да отидем и до James Bond и до Similian islands. Мисля да запазим туровете направо на място, може ли от днес за утре да се запази без проблем?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mims каза:

Има ли големи опашки за атракциите в Сентоса? Колебаем се за Universal Studios, но ако трябва да чакаме 2-3 часа, няма смисъл.

Можеш ли да препоръчаш хотел, чудя се в кой квартал ще е най-удачно

Ние бяхме на Geylang Road в Platinum Residence, който е апартаментен комплекс. Запазихме го през airbnb - чисто просторно и удобно. Ние гонихме добра цена и за това предпочетохме място, което е по отдалечено от централната част, но пък с много други удобства - в близост до две метростанции, летището и автобусната спирка на City Plaza от където пътувахме за Куала Лумпур. Има много ресторанти от типа на табли с цени на ястията колкото на обедно меню в България. Може би най удобното място е около Singapore River - Colonial District и на границата между China Town и бизнес квартала, но там определено е по скъпо и пак се налага ползването на метро или автобус. Горе долу за този район говоря, а от тук тръгват Hop On Off автобусите, които са добра алтернатива за придвижване за краткото време за което ще сте в Сингапур. 

 

Малко снимки от местата за които говоря. 

Това е Geylang Road:

 

DSC00501.JPG.2ad02e4c7083eb201827939591ab342c.JPG

 

Ресторант на Geylang Road:

 

DSC00500.JPG.3375bdf95bb53f321fd2e81553b5528e.JPG

IMG_4833.thumb.JPG.15e32661c0962c78e3dcf2184f0e2af9.JPG

 

Супа с fish balls и нудъли:

 

IMG_1802.thumb.JPG.2c65aa95f58d7784fd46ace80997084a.JPG

 

Апартамента в който бяхме:

 

IMG_1792.thumb.JPG.630cfd99675e91ee82fa2682a0290b18.JPG

 

IMG_1935.thumb.JPG.aa86af762f43c2020fcbcf329e061f2e.JPG

 

 

На Сентоса нямаше никакви опашки по атракциите. За краткото време за което ще сте в Сингапур не препоръчвам Universal Studios, особено ако няма деца поне на 5-6 години с вас. Другото, което не ми хареса там е лифта, който е твърде скъп за това, което предлага. Придвижването на самия остров с него е по удобно отколкото с автобусите, но те пък са си безплатни. Впрочем два дни в Сингапур са малко по мое мнение. Това е невероятен град, в който има за всеки по нещо - само една обиколка по моловете е ден, защото има много ценово изгодни попадения и не познавам жена, която да не се прехласне по различните марки които ще види. Също така цените могат да станат още по изгодни, като се върне тяхното ДДС на летището. Толкова много неща има да се видят и да се усетят, особено ако сте хора, като нас, на които юркането и ранното ставане не се нрави... особено след като трябва да изравняваме часова разлика... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мерси, Shlosera :} ще разгледам и квартири в Airbnb, хотелите са с доста високи цени, а не ми се спи в капсула или в стая без прозорци.. 

Знам, че времето е много малко, но искаме да видим и трите държави, а не можем да си вземем повече от 10 дни отпуск. Иначе може би съм от малкото жени, които не обичат да обикалят по молове и не ги включам в програмата

Връзка към коментар

Промених малко програмата след съветите, които ми дадохте - отказваме се от Kulen и ще отделим още един ден на храмовете, предвиждаме и един ден за Erawan waterfalls Kanchanaburi :)

Полетите с Thai Smile ни устройват повече откъм часове и цена. Сега се опитвам да запазя билети, но като гледам не може с дебитна карта.. Някой, летял с тях, да е използвал друга опция за плащане освен с кредитна карта?

Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Аз без проблеми съм резервирал на техния сайт и с български дебитни карти,  и с револют.

Странно.. На мен не ми прие дебитната карта два пъти, а минути преди това резервирах през JetStar и нямаше проблем. Ок, ще пробвам пак утре

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.