Прескочи до съдържание

Влизане в Дубай при наличие на виза за Израел


Препоръчани мнения

Пускам отделна тема за Дубай за да разбера дали сте чували за такива проблеми....

Имаме изтекли визи за Израел с входящо и и изходящо печатче от там от преди 2 години в общо 3 от 4 те паспорта (едното дете е с подменен паспорт).

Разбрах, че за ваденето на виза това не е проблем, защото всъщност не се сканират всички страници от паспорта. Четах също, че в сайта на посолството на ОАЕ в Англия пишело, че Израелска виза не е проблем за посещение на ОАЕ, но пък и четах сайта на външно, където  пише

"Внимание! Може да ви бъде отказано влизане или преминаване през страната, ако паспортът съдържа валидна или изтекла виза за Израел или входни и изходни печати от ГКПП на Израел."

източник http://www.mfa.bg/15/findanembassy/0/119/

Та... какво показва практиката? Някой сблъсквал ли се е с този проблем. Има ли приятели/познати, които са му разказвали от първо лице, единствено число, а не истории от типа - на шурата, на шурелинчоно съседа еди какво си....

Ако има някакво значение имам стар паспорт (преди посещението в Израел), където се вижда, че съм влизала в Дубай в далечната 2007 и очевидно не съм правила золуми.

 

Пътуването е на 23 януари. Имам на практика 2 месеца. Ако трябва да сменям и паспортите простооооооо.... Част от паспортите са нови и имат валидност още по 2-3 години. Какво им казвам на гишето като причина, че искам да ги подменя? Не мога да ги обявя за откраднати, нито да ги залея с кафе заради наличието на америкатски визи, които ще ми трябват :lol: . Т.е. трябва да си подменя паспорта "официално" и съответно да си взема стария.

Редактирано от На път
Връзка към коментар

Пускам отделна тема за Дубай за да разбера дали сте чували за такива проблеми....

Имаме изтекли визи за Израел с входящо и и изходящо печатче от там от преди 2 години в общо 3 от 4 те паспорта (едното дете е с подменен паспорт).

Разбрах, че за ваденето на виза това не е проблем, защото всъщност не се сканират всички страници от паспорта. Четах също, че в сайта на посолството на ОАЕ в Англия пишело, че Израелска виза не е проблем за посещение на ОАЕ, но пък и четах сайта на външно, където  пише

"Внимание! Може да ви бъде отказано влизане или преминаване през страната, ако паспортът съдържа валидна или изтекла виза за Израел или входни и изходни печати от ГКПП на Израел."

източник http://www.mfa.bg/15/findanembassy/0/119/

Та... какво показва практиката? Някой сблъсквал ли се е с този проблем. Има ли приятели/познати, които са му разказвали от първо лице, единствено число, а не истории от типа - на шурата, на шурелинчоно съседа еди какво си....

Ако има някакво значение имам стар паспорт (преди посещението в Израел), където се вижда, че съм влизала в Дубай в далечната 2007 и очевидно не съм правила золуми.

 

Пътуването е на 23 януари. Имам на практика 2 месеца. Ако трябва да сменям и паспортите простооооооо.... Част от паспортите са нови и имат валидност още по 2-3 години. Какво им казвам на гишето като причина, че искам да ги подменя? Не мога да ги обявя за откраднати, нито да ги залея с кафе заради наличието на америкатски визи, които ще ми трябват :lol: . Т.е. трябва да си подменя паспорта "официално" и съответно да си взема стария.

 

Опит, споделен от мой познат, но който в момента работи в Швеция.

Значи, по принцип в почти всички западни държави за хора, често пътуващи из арабския свят и Израел е обичайна практика да имат по 2 паспорта, един за арабския свят, а другият за Израел, точно защото има проблеми с допускането до някоя от проблемите територии поради наличие на визи/печати за другата. Той е питал в България, но са му отговорили, че при нас подобна практика няма и няма изгледи да има. 

Неговите колеги са предимно западноевропейци, т.е. двата паспорта не са практика само в Швеция, а и в други държави от ЕС - Англия, Ейре и т.н. В случая става дума за пътувания при командировки, а не туризъм. 

Връзка към коментар

По -добре го обяви за откраднат, защото ще платиш глоба и ще ти направят  акт, че не си полагал нужните грижи да го съхраняваш. Глобата, която платих през 3 години беше 50 лв. ;) Провери колко е сега. Моят случай беше, че не можах да го намеря след ремонт. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

По -добре го обяви за откраднат, защото ще платиш глоба и ще ти направят  акт, че не си полагал нужните грижи да го съхраняваш. Глобата, която платих през 3 години беше 50 лв. ;)

A визите за Америка какво да ги направи?

Редактирано от Polina
Връзка към коментар

Не, не ме устройва да го обявя за откраднат. Просто сигурно има процедура за предсрочно преиздаване. Преставям си просто какво ще се случи да се появим на американска територия и да представим 3 паспорта с американски визи, които са обявени за откраднати :lol: .

 

Чували ли сте за върнати хора?

Редактирано от На път
Връзка към коментар

A визите за Америка какво да ги направи?

Тя каквото и да направи с паспорта си, дали ще го обяви за загубен / откраднат, тези визи така или иначе си остават валидни, независимо, че паспорта е вече невалиден или продупчен. Просто при следващо влизане в щатите ще трябва да пътува и с двата си паспорта, за там драма няма. То така или иначе паспорта й най-вероятно ще изтече принципно преди Американската й виза заради малоумщината БГ паспортите да са валидни по 5 години, а не по 10 както е навсякъде по света.

Иначе и аз зная от колеги, че практиката е точно такава, каквато описва Zaro просто защото няма начин да разчиташ, че ще са благосклонни точно към теб на граничния контрол. Най-вероятно обаче, няма да имаш проблем, освен ако не си родена в Израел или не си ходила твърде често до там. За съжаление вече в Израел граничарите не се навиват да бият печатите на влизане и излизане на отделно листче, каквато практика е имало преди време и сега хората с Български паспорт сме в доста неизгодна позиция не само за ОАЕ, а за доста други държави в региона като Иран, Кувейт и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам за Дубай, но от моя опит преди няколко години, няма нужда да го обявяваш за откраднат и други подобни фалшификации, просто искаш смяна на паспорта и толкова.

Връзка към коментар

Да, няма никакво ограничение колко по-рано може да се смени един паспорт. Вече подадах документи за смяна на паспорт, който е валиден до 2017. Единственото нещо, което ме питаха е дали съм видяла това :lol: .

Иначе от xxx ми отговориха, че трябва да сменя паспорта.

От една друга агенция ми отговориха, че са имали 10 000 туриста, от тях са имали 15 с израелски печати и всички са влезли през годините. Това, което ме притесни мен лично е, че ние сме група от 6 човека и имаме общо 5 печата (едното ми дете е със сменен паспорт и няма). Ако съотношението е 15/10 000 нормално, то 5/6 със сигурност ще им направи впечатление и ще създаде проблеми.

Та... сменям паспортите на моето семейство. пуснах обикновена поръчка. Не бързам за никъде

Редактирано от Георги
премахнато име на агенция
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Тя каквото и да направи с паспорта си, дали ще го обяви за загубен / откраднат, тези визи така или иначе си остават валидни, независимо, че паспорта е вече невалиден или продупчен. Просто при следващо влизане в щатите ще трябва да пътува и с двата си паспорта, за там драма няма. То така или иначе паспорта й най-вероятно ще изтече принципно преди Американската й виза заради малоумщината БГ паспортите да са валидни по 5 години, а не по 10 както е навсякъде по света.

Иначе и аз зная от колеги, че практиката е точно такава, каквато описва Zaro просто защото няма начин да разчиташ, че ще са благосклонни точно към теб на граничния контрол. Най-вероятно обаче, няма да имаш проблем, освен ако не си родена в Израел или не си ходила твърде често до там. За съжаление вече в Израел граничарите не се навиват да бият печатите на влизане и излизане на отделно листче, каквато практика е имало преди време и сега хората с Български паспорт сме в доста неизгодна позиция не само за ОАЕ, а за доста други държави в региона като Иран, Кувейт и т.н.

 

Това за Израел не е вярно, аз пролетта ходих и направо ми дадоха печата на отделен лист, дори не се наложи да искам. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това за Израел не е вярно, аз пролетта ходих и направо ми дадоха печата на отделен лист, дори не се наложи да искам. 

Явно пак са върнали практиката или просто служителят е бил благосклонен. Лято 2011 бяхме цяла тумба хора, около 30-тина човека и на всички ни биха печатите в паспортите. Вярно, че пътувахме през Турция с Turkish, може и това да е повлияло, знам ли. Добре е да се знае, че това пак сработва. :)

Връзка към коментар

Аз го писах и в други теми , но бях в Израел края на ноември 2013 . Няма печати - дават ти картонче със сканираната ти паспортна снимка на влизане и на излизане ти дават подобно изходящо картонче.

Това го правеха с всички пътници на "Бен Гурион" без да настояваш изрично за такова нещо. На  никого не слагаха печат.

На път пък сподели , че няма никакви проблеми с печат от Израел да влезеш в Дубай. Все пак това е мега бизнес и туристическа дестинация и ще е безумно да отрежат хората пътували до Израел .

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, искам да попитам за мнение при обратния вариант - имам визи в паспорта от Дубай, Нигерия, Сенегал, Русия. Предстои ми ходене в Израел. Мислите ли, че бих имал проблеми на границата?

Връзка към коментар
Георги Матеев

Аз го писах и в други теми , но бях в Израел края на ноември 2013 . Няма печати - дават ти картонче със сканираната ти паспортна снимка на влизане и на излизане ти дават подобно изходящо картонче.

Това го правеха с всички пътници на "Бен Гурион" без да настояваш изрично за такова нещо. На  никого не слагаха печат.

На път пък сподели , че няма никакви проблеми с печат от Израел да влезеш в Дубай. Все пак това е мега бизнес и туристическа дестинация и ще е безумно да отрежат хората пътували до Израел .

 

Потвърждавам, при влизане през "Бен Гурион" не слагат печат в паспорта.

 

Ако обаче влизаш в Израел през друг КПП (например Акаба-Еилат на йорданско-израелската граница), печат се бие в паспорта със сигурност и друга опция няма.

 

В същото време познавам много хора, които са ходили до ОАЕ с израелски печат в паспорта и не е имало никакъв проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.