Прескочи до съдържание

дневник Пътуване до Бразилия и Аржентина


Sun4o

Препоръчани мнения

А, щото ти каза за места, посочени от Сънчо, пък той само в Рио и Игуасу е бил...

Фернандо ди Нороня е скъпо място, с малко местно население, то е все едно на резорт в Малдивите да се чудиш дали е безопасно...

За сравнение ми направи впечатление колко много хора във форума се оплакват от кражби от кредитните им карти, а на мен лично в бандитската държава не ми се е случвало нито веднъж. Пазарувам с карта навсякъде, примерно 99%. Блокирали са ми картата един-два пъти по подозрение, но после винаги се оказва, че си е моя транзакция. Та просто не знам какво да мисля по отношение на България вече...

Сега се надявам да не съм си изпортил късмета, като го казах това...

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 39 минути , Lindt каза:

 Отделно Фернандо де Нороня ми е много интересна дестинация. 

А Lencois Maranhenses National Park? :smile3::wink:
114925_581eecad.jpg

caminhada-lencois-maranhenses.jpg

6rd_by-wikimedia.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

@Фил, не ме дразни, че и тая година няма да отида

Е, отиди де, защо няма да отидеш? Имаш цял дъждовен сезон пред теб. 

преди 20 минути , neuromancer каза:

А, щото ти каза за места, посочени от Сънчо, пък той само в Рио и Игуасу е бил...

Фернандо ди Нороня е скъпо място, с малко местно население, то е все едно на резорт в Малдивите да се чудиш дали е безопасно...

За сравнение ми направи впечатление колко много хора във форума се оплакват от кражби от кредитните им карти, а на мен лично в бандитската държава не ми се е случвало нито веднъж. Пазарувам с карта навсякъде, примерно 99%. Блокирали са ми картата един-два пъти по подозрение, но после винаги се оказва, че си е моя транзакция. Та просто не знам какво да мисля по отношение на България вече...

Сега се надявам да не съм си изпортил късмета, като го казах това...

 

А, не, казвах, че wilks ги е изброил местата по крайбрежието на страница 1 в същата тема. Прилежно, с картинки. Ако това не е убедително в полза на Бразилия, значи нищо не е. Сънчо не изпитва потребност да провери лично дали ще му харесат и не ангажира никого 😜

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също не мисля, че е толкова опасно в Бразилия. Никога не съм имала проблеми, а доста съм обиколила там. Но на мен ми е любима държава, пристрастна съм

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе де да знам, ама аз тази година пак ще ходя в Бразилия. За трети път :derisive:
Иначе за опасното, то и в България, в София е опасно в някои квартали, и часове на денонощието. За Брюксел, Барселона, Амстердам и други "културни" градове, пък съвсем да не говоря (от личен опит, не от приказки и прочетено), колко опасно е станало, че ще ме трият и наказват :rolleyes:


Всичко е до усещане, и разбира се до обикновените мерки за предпазливост и самосъхранение. Не само в Бразилия, а навсякъде, с малки изключения като стерилните градове (държави), от рода на Сингапур, където пък не е чак толкова интересно, разнообразно и вълнуващо по моите критерии :smile:
 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , wilks каза:

Всичко е до усещане, и разбира се до обикновените мерки за предпазливост и самосъхранение.

Точно така - и с какво чувство си си тръгнал от дадено място... 

 

Иначе - след 2 седмици обикаляне, и пеша сами в Рио (две дами), без да си търсим белята, и с градски транспорт, и с кола под наем в провинцията - където се изгубихме, и в природни паркове, и на Новогодишно парти на Копакабана - никога не сме били застрашени. 

 

@Lindt е права в изборите си. Трябва да пътуваме там, където се чувстваме комфортно. А изцяло освободено не знам дали има такова място на света вече. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 58 минути , neuromancer каза:

@Фил, не ме дразни, че и тая година няма да отида

Еми стига отлага вече! :grin: 
Оф, не знам дали някога ще успея да стигна до там ... :sad::unsure:

Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

А Lencois Maranhenses National Park:smile3::wink:
114925_581eecad.jpg

caminhada-lencois-maranhenses.jpg

6rd_by-wikimedia.jpg

Каква е тая неземна красота. Признавам си, че не бях и чувал за нея. Мислех да повтарям Бразилия заради Пантанал, Амазония и Салвадор, но сега този парк твърдо влиза в мечтите и плановете ми....

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , ruwenzogy каза:

Каква е тая неземна красота. Признавам си, че не бях и чувал за нея. Мислех да повтарям Бразилия заради Пантанал, Амазония и Салвадор, но сега този парк твърдо влиза в мечтите и плановете ми....

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 24.02.2019 г. в 14:33, Lindt каза:

Проблемът е,  че е февруари и аз пак почвам да се глася за Коледа някъде.

Кой искаше да ходи за Коледа в Бразилия? 

image.png.8fa95588c3ac12b88f5d9db583057ec8.png

image.png.10186a8b172580ef4f33072b1148a9bd.png

 

Има доста дати

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Фил каза:

Кой искаше да ходи за Коледа в Бразилия? 

image.png.8fa95588c3ac12b88f5d9db583057ec8.png

image.png.88a5c63d68225b0b4543b85a74ae55d6.png

 

Има доста дати

Аз заради подобни билети, до Рио от Бенелюкс за Коледа и Нова година, не мога да спя и си спамя из темите. Ама бях толкова непоколебимо отрязана, че си подсмърчам кротичко, вместо да харча пари. 

Връзка към мнение

Вижте сега....да се дообясня, понеже сте ми в темата😀.

Какво не ми хареса в Рио - това, което не ми хареса и в Токио - очакванията ми не се припокриха с видяното.

Освен гледките от Sugar Loaf и (на второ място) Christ the Redeemer, другото ми беше под разбиранията доста.

 

В световно известен и може би най-свързвания с Бразилия като държава град, да видиш свободно препитаващи се бездомници, които спят където си поискат, които са си живи потенциални престъпници заради недоимъка си и да гледаш как полицията безучастно ги подминава и оставя да си пикаят и....... по главните улици на града, това не го разбирам.

Все пак може доста да се постараят властимащите, градът има уникален потенциал. Ако Пловдив има 7 тепета (вече и по-малко), Рио има десетки. Ландшафт - уникален, море и плажове - като на картичка.....а усещането и най-вече миризмата - като от Столипиново. Това е моето виждане.

 

Иначе, напълно съм съгласен с @neuromancer за Игуасу, безопасно и готино място.

 За другите посочени - не знам, не са ми интересни за момента. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Абе няма нужда да се обясняваш, стана ясно 😀

Всъщност съм напълно съгласен с теб. От друга страна щатът RJ е фалирал, така че това явно не е приоритет, не че иначе щеше да изглежда като Исландия...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Sun4o, пикаещи на видно място видях и в Буенос Айрес и в Меделин. Май това е принос на испанските конквистадори към местния манталитет. Казвали са ми за подобни неща и в Испания и в Португалия - за Лисабон го знам от личен опит, че един се изпика пред мен, а после ми се извини. Сигурно беше на зор 😀

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.