Прескочи до съдържание

Планове за Коледа и Нова година


Препоръчани мнения

Цяла година си мислих, че няма да ходим никъде на празниците, но сега, в средата на октомври, се оказва, че почивните дни са твърде много, а и не мога да изляза в отпуск преди това, както планирах. Съответно прекарах последните дни в azair, което не ми помогна да си осигуря адекватен достъп до Канарски острови, Мадейра и каквото топло място се сетих около Европа. Вече бях почти склонна да отида в Египет или Мароко, но и за там не намерих нищо прилично. 

Та направленията на темата са 2:

- Може да ми помогнете като споделите, че сте видели неадекватно ниска цена до Азия, Африка, Америка или въобще някъде. 

- Може да ме дразните като напишете вие какво сте измислили за празниците.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

- Може да ми помогнете като споделите, че сте видели неадекватно ниска цена до Азия, Африка, Америка или въобще някъде. 

Единствената неадекватно ниска цена, която съм виждала, е била в магеланци,  до Океания и островите. Бях се депресирала 😞 

 

преди 10 минути , Lindt каза:

...да си осигуря адекватен достъп до Канарски острови, Мадейра и каквото топло място се сетих около Европа...

От лятото гледам или за Канарските острови - имах покана от приятелка, или Funchal за фойерверките и чудния климат, но цените бяха умопомрачаващи още тогава. По празници нискотарифките не са предимство,  по-скоро стандартните билети, купени в началото на периода на продажба (много месеци по-рано). Това е диамантеният им период на авиокомпаниите, те не са чак толкова тъпи, пък и ония едно-еврови билети трябва да се избиват...

 

преди 10 минути , Lindt каза:

- Може да ме дразните като напишете вие какво сте измислили за празниците.

По Темза с корабче. За трети път. С приятели от България 🙂 

 

Желая ти успех, човек никога не знае!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 9 минути , Lindt каза:

Цяла година си мислих, че няма да ходим никъде на празниците, но сега, в средата на октомври, се оказва, че почивните дни са твърде много, а и не мога да изляза в отпуск преди това, както планирах. Съответно прекарах последните дни в azair, което не ми помогна да си осигуря адекватен достъп до Канарски острови, Мадейра и каквото топло място се сетих около Европа. Вече бях почти склонна да отида в Египет или Мароко, но и за там не намерих нищо прилично. 

Та направленията на темата са 2:

- Може да ми помогнете като споделите, че сте видели неадекватно ниска цена до Азия, Африка, Америка или въобще някъде. 

- Може да ме дразните като напишете вие какво сте измислили за празниците.

Не мога да помогна, но всеки път ме развеселяваш, като те чета.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Освен да вземеш някой евтин билет ,до дестинация, намираща се на север от нашите географски ширини и да оползотвориш четирите часа светлина по това време на годината,за да разгледаш някоя друга забележителност,с риск да умреш от студ -за друго не се сещам.😀

 

П.П. Моите планове са за Юни месец 2019 г.

Редактирано от krasen_denev
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Ние с Дани Магелани сме в Сингапур. Билети купихме през февруари. Не се сещам кой сподели QR билета, ама си беше супер!

Топли местенца покрай Европа - трудна работа по Нова Година.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , krasen_denev каза:

Освен да вземеш някой евтин билет ,до дестинация, намираща се на север от нашите географски ширини и да оползотвориш четирите часа светлина по това време на годината,за да разгледаш някоя друга забележителност,с риск да умреш от студ -за друго не се сещам.😀

Не, чак толкова зле не е 🙂 Ще прекараме Бъдни вечер в самолет до Мадрид, после ще се спуснем с паузи за разглеждане до Севиля и ще се върнем през Меминген на 31.12.  Ако не измъдря по-топло място де. 

Да си призная, в неделя можех да сглобя Фуертевентура за около 130 евро, ама ме домързя да пазарувам и някои отсечки решиха да се утроят. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Lindt каза:

 ама ме домързя 

Заради негово величество мързела,можеш да жертваш почти всичко! 🌄  :acute::acute::acute:🌅

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

И аз така се надявах някой добри хора да вземат и да допуснат  лека грешка с  едни самолетни билети до топло и екзотично място.  Обаче...тцъ. Все пак надеждата още е жива! Дано всевиждащото око на Магеланци да улови някоя неустоима оферта.

Редактирано от Monika_Koko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Докладвам, че най-сетне си имаме пътуване. Не че е за мечтано място или имаме представа какво ще правим, но отиваме на гости в Англия. @Гост

 , разкажи за това корабче по Темза, моля 🙂 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Докладвам, че най-сетне си имаме пътуване. Не че е за мечтано място или имаме представа какво ще правим, но отиваме на гости в Англия. @Гост

 , разкажи за това корабче по Темза, моля 🙂 

Разсмя ме! Браво! 🙂 Сега ще ти спретна малко информация, НО - преди това трябва да проверя какви свободни билети има, ако има.

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

Разсмя ме! Браво! 🙂 Сега ще ти спретна малко информация, НО - преди това трябва да проверя какви свободни билети има, ако има.

 

Благодаря!

Ми да, гледах, гледах полети, научих картата на Европа идеално и не измислих къде да отида. И си казах, че хората сигурно ненапразно хвалят фойерверките, защо и аз да не ги видя ?

Връзка към мнение

Аз пък хич не обичам ходенето някъде за Коледа или Нова година. Прекалено е задължаващо. А в последно време (с 2 деца и липса на ранно планиране) и разоряващо...

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

И си казах, че хората сигурно ненапразно хвалят фойерверките, защо и аз да не ги видя ?

Грешка!

Хората когато някой ги пита „как беше?“ за място или събитие, което не са харесали и ги е яд, че са си загубили времето и парите, обикновено удрят голяма хвалба, за да идат и други да се нахендрят.

Догодина и ти ще хвалиш фойерверките в Лондон :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Аз пък хич не обичам ходенето някъде за Коледа или Нова година. Прекалено е задължаващо. А в последно време (с 2 деца и липса на ранно планиране) и разоряващо...

Съгласна съм с теб, но цяла година си пестя отпуска. И изведнъж фирмата ми решава, че няма да работим по празниците. И ок, няма да пътуваш.... Но какво да правиш 10 дни в София през зимата? Защото това не е като другите градове - с украса, събития, тук осветление дори няма. Местиш се от маса на маса, евентуално на някой бар и така целите празници. На третия ден ми иде да се застрелям. И затова предпочитам да я прекарам тази Нова година на летище, в автобус, на пътя, ама не и в тук. 

Въпрос на общителност, разбира се. Повечето хора обожават да се събират с роднини и приятели. 

преди 5 минути , Goal & Boss каза:

Грешка!

Хората когато някой ги пита „как беше?“ за място или събитие, което не са харесали и ги е яд, че са си загубили времето и парите, обикновено удрят голяма хвалба, за да идат и други да се нахендрят.

Догодина и ти ще хвалиш фойерверките в Лондон :grin:

Аз отивам при сестра ми. Каквото и да предложи Лондон, поне ще зарадвам едно човече с присъствието си. А Жижо ще си пише там дипломната работа, ако му е скучно. 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

А Жижо ще си пише там дипломната работа

Отначало прочетох „ще си пие дипломната работа“ и реших, че човекът специализира дестилация, ама... Жалко.

  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Lindt каза:

Благодаря!

Ми да, гледах, гледах полети, научих картата на Европа идеално и не измислих къде да отида. И си казах, че хората сигурно ненапразно хвалят фойерверките, защо и аз да не ги видя ?

Лондон е разкошен за самата Нова Година 😍 Ако спадаш към две групи:

 

1) Имаш много пари.

2) Много си откачена.

 

Решавам, че не си много богата (сега си заслужих боя!) и няма да ти предлагам опциите за вечерен тоалет и table for 2* £998.00 (По-скъпите опции ще ги преглътна, има не малко).

https://www.citycruises.com/special-events/new-years-eve/hispaniola/ 

 

Решавам, че си дама, и не ти се виси права САМО за фойерверките, пък макар и за £10 (тук внимавам, че има няколко магеланци на които вече съм купила билети...), но тези билети така или иначе свършиха. Била съм, беше фантастично. Но повече не бих повторила  🙂 

 

Остават два избора:

Първият - лодка за около £200 на човек, с неограничени питиета и някакви мезета. Силно допускам, че не си падате по наливането, но т.нар. all inclusive е много удобен, така че не го отхвърляйте. Правила съм го два пъти.

Вторият - лодка за около £80-£130 на човек, осигурява ти само билета, музиката и дивеенето на борда - в зависимост от лодката. За мен самата лодка е много важна. Разгледай тук...

 

https://www.designmynight.com/london/new-years-eve-boat-parties-in-london

 

След внимателно прецеждане на аргументи, тази година моят избор - къде да заведа приятелите си - е този (купила съм билети).

 

https://www.londonpartyboats.co.uk/packages/ticket-details.asp?event=new-years-eve-thames-party-cruise-2018-mv-pearl-of-london-159 

 

Ако имаш въпроси, на разположение съм 🙂 

 

 

 

Връзка към мнение

Всъщност за Коледа ще бъдете ли вече там? Виж какво намерих:

 

https://www.timeout.com/london/things-to-do/christmas-at-kew-gardens-1

 

image.jpg

 

https://soupandchampagne.blogspot.com/2017/12/christmas-at-kew.html

 

На мен Kew Gardens са ми голяма слабост, така че предложението ми е пристрастно, но все пак.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎9‎.‎10‎.‎2018‎ г. в 11:59, Гост каза:

Единствената неадекватно ниска цена, която съм виждала, е била в магеланци,  до Океания и островите. Бях се депресирала 😞 

 

 

@Гост - моля те дай повече инфо за тази цена, до кои острови точно, има ли я още и къде да търся? Благодаря!

Връзка към мнение
преди 2 минути , Травеолани каза:

@Гост - моля те дай повече инфо за тази цена, до кои острови точно, има ли я още и къде да търся? Благодаря!

О, не, не, това беше миналата година, съжалявам... Няколко магеланци отидоха. Просто цената беше потресаващо ниска - от Европа. Аз не можех да си позволя пътуване, но запомних. Иначе такива ниски цени по това време не съм виждала, освен някаква фамозна грешка. Това е диамантеното време на авиокомпаниите и е нормално...

Връзка към мнение
преди 2 минути , Гост каза:

О, не, не, това беше миналата година, съжалявам... Няколко магеланци отидоха. Просто цената беше потресаващо ниска - от Европа. Аз не можех да си позволя пътуване, но запомних. Иначе такива ниски цени по това време не съм виждала, освен някаква фамозна грешка. Това е диамантеното време на авиокомпаниите и е нормално...

Ясно, реших все пак да питам, ако се намери някоя ниска цена до ФП и Океания 🙂

Благодаря за отговора 🙂

Връзка към мнение
преди 6 часа, neuromancer каза:

Аз пък хич не обичам ходенето някъде за Коледа или Нова година. Прекалено е задължаващо. А в последно време (с 2 деца и липса на ранно планиране) и разоряващо...

И ние от няколко години прекратихме пътуванията по Коледа и Нова година извън Бг.:(

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние за Коледа винаги сме си вкъщи. Не заменям каминка, чорапче, домашни сладки с щолен, греяно вино, елха, за друго. Тази година има доста почивни дни за тогава, но няма как. Не може да оставим децата. За НГ повечето пъти пътуваме, но сега с този пършив ден си е подигравка. За сметка на това, Великден от 6 години не сме го карали семейно, баланс трябва да има в този живот. Ако нямах деца обаче, също бих забегнала И за Коледа, за НГ е ясно. Ще си вземем топлото от 4.01,та не ми е драма, все пак ще следя тук за идеи евентуално за догодина. 😀

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Споделям си аз тук... рядко гледам цените като веднъж купя билети, но днес търсех разписанието и се впечатлих. Вчерашната ми покупка беше за 72 евро на човек. Днес райън са решили, че е напълно логично 29.12-01.01 да се продава за 37 евро. Ама много ме ядосва тази авиокомпания. 

  • Шок 3
Връзка към мнение

Решили са, че полета вече е избит с твоите парички и сега са пуснали евтино останалите места 🙂

 

Кофти усещане,  но имам почти аналогичен случай това лято.  Случва се,  здраве да е.  Поне на мен бързо ми минава. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 29 минути , Lindt каза:

Споделям си аз тук... рядко гледам цените като веднъж купя билети, но днес търсех разписанието и се впечатлих. Вчерашната ми покупка беше за 72 евро на човек. Днес райън са решили, че е напълно логично 29.12-01.01 да се продава за 37 евро. Ама много ме ядосва тази авиокомпания. 

Стискай палци да летят, че част от персоналът им пак се готви за стачка по Коледа и Нова година. Не са обявили още дни.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.