Прескочи до съдържание

Планове за Коледа и Нова година


Препоръчани мнения

И аз в последните години за Коледа и Нова година пътувам повече до големи градове- намирам цените на курортните дестинации за безумни. Последните няколко години бяхме все в Азия и то не курортни дестинации -  Хонг Конг  - обичам го на Нова година и вече 3 пъти сме били , Израел, но тази година сме във Франция -  Гренобъл и Лион. Моите искат ски, а аз никак не обичам планината през зимата и затова - компромис . Алпийски град и ски и след това 2 дни в Лион. На море- в края на януари за рождения ми ден. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 12 часа, luba_rizova каза:

Ние за Коледа винаги сме си вкъщи. Не заменям каминка, чорапче, домашни сладки с щолен, греяно вино, елха, за друго

И при мен това е закон!Бъдни Вечер и Коледа са най-топлите семейни празници.Кога,ако не точно тогава да се събере цялото семейство?И аз не заменям тихата нощ и сигурността на дома за каквато и да е дестинация!А на Нова Година е важно да съм с приятели,независимо къде.

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 минути , zon каза:

Стискай палци да летят, че част от персоналът им пак се готви за стачка по Коледа и Нова година. Не са обявили още дни.

Искрено съчувствам на стреса на хората, ако това се случи. Помня аз колко бях стресирана миналата година. Категорично съм се отказала да пътувам с тях по време на празници, но и очевидно е, че не можем да си избираме сигурни компании по ред причини. Би трябвало да си правим поне застраховка...

Връзка към мнение
преди 2 минути , Гост каза:

Искрено съчувствам на стреса на хората, ако това се случи. Помня аз колко бях стресирана миналата година. Категорично съм се отказала да пътувам с тях по време на празници, но и очевидно е, че не можем да си избираме сигурни компании по ред причини. Би трябвало да си правим поне застраховка...

За съжаление те си стачкуват редовно тази година, не само по празници. Набелязали са си петък, като ден за стачка. За сега не са обявили дни за Коледа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , zon каза:

За съжаление те си стачкуват редовно тази година, не само по празници. Набелязали са си петък, като ден за стачка. За сега не са обявили дни за Коледа.

Миналата година не бяха стачки, а липса на персонал... Част от проблема - за който вероятно всички са наясно - е, че правим много прехвърляния "по средата на нищото" и ако има отменен полет, липсата на каквато и да защита може да остави в много неприятно положение пътуващите. Помня, полетът ми с Ryanair от Hamburg на 23-ти декември вечерта висеше на косъм и аз нямах почти никакви алтернативи, ако беше отменен - освен влакове до Берлин или Франкфурт. Много тегаво... 

 

Аргументът - път е, носете си рисковете - е резонен. Просто тогава цените са съвършено непоносими, Ryanair не реагира и ако еднo тричленно семейство трябва да си вземе билети по спешност, може да няма налични едни 1500 евро в сметката си. Затова - поне застраховка. Искрено се надявам да няма проблеми. Тъжно е човек да бъде зарязан на Коледа на майната си, колкото и да е клиширано такова мрънкане.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Не съм пътувала досега с прехвърляния с лоукост компании. Нямам сметка откъм време, губи се за трансфер, а от Белгия има доста полети, също от съседните страни и цените също са добри.

 

Доколкото успях да разбера таз годишните стачки на персоналът тук са защото искат договори по белгийското законодателство и да влязат по рано в сила, а преди това вече са се споразумели чрез синдикатите си това да стане по късно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.