Прескочи до съдържание

Автобус номер 100 в Ница


Jenny

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

бих искала да попитам за автобус 100 в Ница, който се движи по Крайбрежният булевард, ако някой е наясно - маалко да ми разясни!
Благодаря!

Връзка към коментар

На всички спирки, на които спира №100  е изписан неговия номер. Цената е 1,50 евро и може да се плати на шофьора. Стига до Кан, като през май, когато ние бяхме това става за час и половина. Тръгва от Avenue de Verdun  от ляво на градината Алберт 1, като застанеш с гръб към морето.

Какво точно те интересува?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Mamas каза:

На всички спирки, на които спира №100  е изписан неговия номер. Цената е 1,50 евро и може да се плати на шофьора. Стига до Кан, като през май, когато ние бяхме това става за час и половина. Тръгва от Avenue de Verdun  от ляво на градината Алберт 1, като застанеш с гръб към морето.

Какво точно те интересува?

Казаха ми, че с него мога да се разходя из близките градчета. Въпроса е до кои... 🙂

Връзка към коментар

Номер 100 стига до Ментон, през Монако, в линка има разписание и спирките на автобуса

 

http://www.lifeinriviera.com/pdf/schedule/lignesdazur/100.pdf

 

От официалният сайт на автобусния транспорт в Ница можете да си свалите карти с населените места и маршрутите на автобусите

https://www.lignesdazur.com/en/maps/71

 

Във вашия случай - карта № 6

 

За Кан отива автобус № 200

http://www.lifeinriviera.com/pdf/schedule/lignesdazur/200.pdf

 

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Потвърждавам, че автобус 100 пътува от Ница през Ез, Монако, Монте Карло и стига до Ментон. В Ница тръгва от Порт-а (Пристанището), спирката е до църквичката. Билета е 1.5 евро к се купува от шофьора. 

 

Автобус 200 е до Кан.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 48 минути , oli_mali каза:

Потвърждавам, че автобус 100 пътува от Ница през Ез, Монако, Монте Карло и стига до Ментон. В Ница тръгва от Порт-а (Пристанището), спирката е до църквичката. Билета е 1.5 евро к се купува от шофьора. 

 

Автобус 200 е до Кан. 

Благодаря за ценната информация! :thank_you:

Връзка към коментар
На 11.10.2018 г. в 12:19, oli_mali каза:

Потвърждавам, че автобус 100 пътува от Ница през Ез, Монако, Монте Карло и стига до Ментон. В Ница тръгва от Порт-а (Пристанището), спирката е до църквичката. 

Тази църквичка Notre Dam du Port ли е? И от кога е тази информация? Че чета различни неща за тази начална спирка във връзка с някакви ремонти?

Връзка към коментар

Същата е.

Ремонти винаги могат да те изненадат.

 

Има и 100Х (Monaco Express) , който тръгва от Vauban и не минава по крайбрежието, а по магистралата.

 

Дневните/седмични карти и билета за 10 пътувания не важат за "регионалните" автобуси (100, 200, 400...) извън региона на Ница (Cagnes sur Mer, Saint Lauren du Var, Nice, Villefranche sur Mer, Eze, Cap D'Ail). Тоест за Монако и Кан не стават. 

 

За тях или си купувате единичен билет от шофьора , или си купувате Ticket Azur от будките (който важи и за едно прекачване на друг градски автобус или трамвай) - по 1,50.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Двуцветко каза:

Тази църквичка Notre Dam du Port ли е? И от кога е тази информация? Че чета различни неща за тази начална спирка във връзка с някакви ремонти?

Да, това е църквата. Информацията е от преди 3 седмици (края на Септември 2018). Има ремонти наоколо заради строителството на трамвайната линия, но те не засягаха маршрута.

Връзка към коментар
На ‎11‎.‎10‎.‎2018 в 12:19, oli_mali каза:

Потвърждавам, че автобус 100 пътува от Ница през Ез, Монако, Монте Карло и стига до Ментон. В Ница тръгва от Порт-а (Пристанището), спирката е до църквичката. Билета е 1.5 евро к се купува от шофьора. 

 

Автобус 200 е до Кан.

Леле извинявайте за грешката!!!!!  Наистина е така. Казаното от мен важи за 200 и 400.

Може да се свали и приложението на https://www.lignesdazur.com/en/maps/71 , но там ги няма 100, 200, 400 и пр.и беше доста тежко, иска добър интернет и не винаги успяваше да ме намери. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Mamas каза:

Леле извинявайте за грешката!!!!!  Наистина е така. Казаното от мен важи за 200 и 400.

Може да се свали и приложението на https://www.lignesdazur.com/en/maps/71 , но там ги няма 100, 200, 400 и пр.и беше доста тежко, иска добър интернет и не винаги успяваше да ме намери. 

И като се заговорихме за автобус 200 - откъде може да се хване той в Ница? 🙂

Връзка към коментар

И един тъп въпрос - за Ез, коя е най-удобната спирка от маршрута на автобус 100? 

От изброените нито една не ми се вижда да минава през селото или?

 

image.png.490229f2b7d35e6dae8fe6e188490917.png

Връзка към коментар
преди 23 минути , Двуцветко каза:

И като се заговорихме за автобус 200 - откъде може да се хване той в Ница?

Това, което съм описала за №100, важи за 200 и 400, като място на тръгване или поне удобна спирка. След това минават по променадата, и спират на повечето спирки. На спирките има написани номерата на автобусите, които спират на тях.

Ние не ходихме със 100 до Ез, а с някой от другите градски автобуси, трябва да проверя кой номер беше да не се окажа пак лош помощник.

Този автобус сприраше точно на входа на градината.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Mamas каза:

 

Ние не ходихме със 100 до Ез, а с някой от другите градски автобуси, трябва да проверя кой номер беше да не се окажа пак лош помощник.

Този автобус сприраше точно на входа на градината.

Намерих инфото -

 

There are two buses from Nice to to Eze Village, the #82 or the #112.  Don’t be misled into taking the Bus #100 which seems to pass Eze on its way to Monaco:  this bus goes to Eze-sur-mer… which is at the beach! …So unless you want to hike up a steep mountain to get to the famous perched village, don’t take the 100.

 

Both buses, rather inconveniently, leave from the East side of town, 2 blocks inland from the Port at the Max Barel bus stop. 

 

image.png.e6edeb9c889c6232993dd3e47d27246e.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Това и аз го четох и значи хванахме 82, спирките са почти еднакви със 112, но не са много на често. На отиване почакахме близо 30 мин., освен това нещо не си спазиха разписанието, поне според приложението.

Но спира точно до входа на гриданата.

Връзка към коментар

@Двуцветко, вече си се ориентирал, докато отговоря 🙂

 

Автобуси № 82 и 112 минават през самото село, а № 100 минава през жп гарата, долу покрай морето. На селото спирката се казва - Eze village, на гарата: Eze Gare. Разликата е около 430 м. денивелация, което не е най-приятното изкачване в горещ ден, ама като се подлъгах - го взех на абордаж. Още повече, че maps.me показваше, че има инфо център посредата (оказа се табелка, с инфо защо пътеката се казва "Пътеката на Ницше")

 

Разписание със спирките на автобус № 82

 

https://www.lignesdazur.com/ftp/lines/ligne-82-au-28-05-15.pdf

 

Разписание със спирките на автобус № 112

 

https://www.departement06.fr/documents/A-votre-service/Deplacements/transports-en-commun/112.pdf

 

Автобус № 83, свързва гарата на Езе със селото

https://www.lignesdazur.com/ftp/lines/170904ligne-83.pdf

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 часа, Mamas каза:

Това, което съм описала за №100, важи за 200 и 400, като място на тръгване или поне удобна спирка. След това минават по променадата, и спират на повечето спирки. На спирките има написани номерата на автобусите, които спират на тях.

Ние не ходихме със 100 до Ез, а с някой от другите градски автобуси, трябва да проверя кой номер беше да не се окажа пак лош помощник.

Този автобус сприраше точно на входа на градината.

100 и 200 тръгват от различни места, вървят в различни посоки и нямат общи спирки.

100 е от пристанището и върви на изток към Ментон

200 е от площад Масена (центъра) и върви на запад през променадата към Кан.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, adreno каза:

100 и 200 тръгват от различни места, вървят в различни посоки и нямат общи спирки.

100 е от пристанището и върви на изток към Ментон

200 е от площад Масена (центъра) и върви на запад през променадата към Кан.

Имала съм предвид, че съм сбъркала номерата на автобуса вместо за 100 съм описала място на тръгване за 200 и 400, мисля, че който трябва ме е разбрал.

Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

ами явно аколо Коледа и Нова година го спират поне по данни от сайта :

 

100N.JPG.8759408f9a7039882a498e36319b7930.JPG

 

проверено и това е от 22 декември нататък, до колкото може да се разчита на информацията де...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.