Прескочи до съдържание

Банкок за 2 дни и половина - бърза програма


Capitan Morgan

Препоръчани мнения

Здравейте. Трябва ми малко помощ да избистря програма за Банкок . Ще имаме около два дни и половина .

 

Ден 1.  Кацане 12.50 от Сингапур . 40м ще ни стигнат ли да съберем 1 или 2 чекирани куфара, минем граничен контрол ( визи от БГ )  и вземем евентуално тайландска СИМ карта и нещо от безмитния ? Почти съм букнал трансфер до хотела , но гледам че съм оставил само 40 м след кацане. Хотела е  бюджетен - Parvena Hotel Sathorn , но се надявам да свърши работа. Та след 15 часа не съм планирал нищо . Чакам предложения 🙂 За вечеря гледах тoва : Bangkok Sky Dining Buffet уж заради гледката , но има доста негативни коментари главно за качеството на храната . И бара от Hangover  - Sky Bar, the Dome at Lebua State Tower , но там 100 % ще ни резнат главите за по едно пиене и то ако се класираме заради дрес кода 😎 

Ден 2 . Сутринта ще ходим на : Damnoen Saduak Floating Market & Maeklong Train Market Tour .Връщат ни около 1-30 -14 :00 . След това пак чакам предложение . Евентуално някой нощен пазар близо до нас . Вечерта предполагам района на Patpong .

Ден 3 . Оставяме багажа в хотела и разглеждаме храмовете до към 15-16 часа.Тук имам дилема как най - бързо да стигнем до там и ако остане време след това как да го уплътним .Трансфер 19 :00 - полет 00.20 часа

 

Като цяло искаме да пробваме от местната храна (улична или заведения ? ) и да се разходим в истинския Банкок , че явно половината неща са направени за туристите . Благодаря 🙂

 

 

Връзка към коментар

40 минути от кацането до излизането ако кацате на Suvarnabhumi просто забрави. Имате най-малко 20 минути докато стигнете до immigration-a, където стават страховити опашки. Летището е голямо и има доста ходене пеш. Ако имате и багаж, нещата стават още по-сложни. Нас ни отне около 2 часа само с ръчен багаж. Сим карти на D-tac (Telenor) се продаваха на Arriavals до gate 7. Има киоск със служители, а пред него има и машина за самообслужване. Избираш необходимата SIM карта, плащаш, сканираш си паспорта и... off you go!

 

Ако наистина пристигате на Suvarnabhumi, не ти препоръчвам да си организираш предварително трансфер. Просто няма как да предвидиш колко ще ви замотаят. От летището до даунтаун се сстига много лесно с airport rail link-а и от там вече зависи къде ви е хотелът.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На Suvarnabhumi  сме . Иначе намерих двупосочен трансфер за 6 ма за 55 $ общо , но явно ще трябва да го откажа 😪 То и в тази конфигурация от 6ма човека се чудя как ще се придвижваме там . В хотела пише че има безплатни тук - тук в радиус 3 км 😀

 

 

Връзка към коментар

Като гледам, с airport rail link-a до Asok Всъщност спирката на ariport linka е Makkassan (5-тата, като не броите летището) и от там с метрото от Phetchaburi за 4 спирки стигате до района на хотела си.

 

Всъщност, ако хванете Express link-a (червената линия, сте на първата/единствена спирка)

airport-link-map.jpg


П.С. Ето как изглежда dtac киоска на летището. Точно до gate 7 на изхода е, така че няма как да го пропуснете.

25868937250_1aea128569_c.jpg

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.