Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имам въпрос за Туй-онуй, някой знае ли дали чекираният им багаж става по-скъп, ако го добавя в последствие? На страницата им намирам само информация, че на летището е до 50% по-скъпо, но ако е онлайн? Намалили са си ръчния багаж на 5 кг (?!?) и освен дамска чанта, не знам какво може да се вземе, имайки предвид, че куфарчето ми е поне 1,5кг празно... Иначе щедри на размери - 55x40x20cm

 

Също така имат опция да си избера между 20 или 25 кг чекиран багаж, обаче пък пише в условията 'Each passenger can check in up to 3 bags, each weighing no more than 23kgs, up to the total check-in allowance' - как да го разбирам това??

Редактирано от searus
Връзка към коментар
преди 9 минути , Oldkozel каза:

На нас нито ни гледаха размерите, нито килограмите на ръчния багаж.

Оо, на нас са теглили, на абсолютно всички теглиха и яко касираха, само веднъж сме летяли с тях и беше голямо вадене и местене на багаж (тогава бяха цели 6кг)

Връзка към коментар

Понякога го мерят. Понякога не. 

Така е 5 кг са малко. Вземи си яке с повече джобове и в тях всичко тежко. После така както си е направо в полупразното куфарче 😊

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще пътуваме за цели 2 седмици и с малко дете, просто няма начин нито с джобове, нито с кошница на главата да стане 😁 взех голям багаж, но още не ми е ясно как хем си купуваш 25кг, хем максимума е 23...

Връзка към коментар

Няколко пъти сме летели с тях, и от Варна, и от Германия от различни летища.

Никога не са се вглеждали прекалено много в багажа ни, нито са го теглили.

Все пак там пътуват главно хора във ваканция и предполагам не искат да им "развалят" почивката още в началото при полета....

Веднъж от Фридсхафен полета се изпълняваше от www.flygermania.com и те едва го погледнаха багажа.

Връзка към коментар
Преди 1 час, searus каза:

Ще пътуваме за цели 2 седмици и с малко дете, просто няма начин нито с джобове, нито с кошница на главата да стане 😁 взех голям багаж, но още не ми е ясно как хем си купуваш 25кг, хем максимума е 23...

Ами нали пише, че имаш право на до 3 чекирани куфара? Щом имаш 25 кг багаж, ако единият ти куфар е 23 кг (колкото е максималното тегло на 1 куфар), би трябвало да имаш право на още до 2 чанти, с общо тегло 2 кг 🙂

Връзка към коментар

Е това ми се струва леко абсурдно, ако е истина... Ясно, че ще бъде разпределен по-равномерно, но все пак... За първи път се сблъсквам с такава багажна политика и се чеша по главата леко...

Връзка към коментар
преди 1 минута , searus каза:

Ясно, че ще бъде разпределен по-равномерно, но все пак...

Не е въпрос на равномерно разпределяне, а на факта, че някой трябва да ги вдига тези куфари. 🙂 

Връзка към коментар
преди 37 минути , Tim каза:

Няколко пъти сме летели с тях, и от Варна, и от Германия от различни летища.

Никога не са се вглеждали прекалено много в багажа ни, нито са го теглили.

Все пак там пътуват главно хора във ваканция и предполагам не искат да им "развалят" почивката още в началото при полета....

Веднъж от Фридсхафен полета се изпълняваше от www.flygermania.com и те едва го погледнаха багажа.

Може би на нас защото се случи на връщане от почивката и така и така ти е гадно, че е свършила, защо да не ти стане още по-гадно 😁

преди 4 минути , chandni каза:

Не е въпрос на равномерно разпределяне, а на факта, че някой трябва да ги вдига тези куфари. 🙂 

23-25, наистина ли? Чак такава трудност за 2 кг разлика? И ще вдигат 2 куфара, независимо, че ще са по-леки, 2 пъти навеждане, мятане... Както и да е, няма да споря, просто ми е странно

Редактирано от searus
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой някога някъде е сметнал, че служителите могат да вдигат куфари до 70 паунда (32кг), без да има опасност да се наранят. Всичко над 32 кг минава за карго и го хендълват като карго. 23-25 -  това са специфични ограничения на а/к.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, че са специфични ограничения, въпросът ми вероятно е по-скоро 'ще ме накарат ли да влача втори куфар, за да не им превиша 23те килца, който празен ще е 2 кила и има ли смисъл от цялата работа', и следващият въпрос 'аз защо всъщност изобщо взех "голям" чекиран и мога ли да го сменя на малък' (вероятно не, но да си попитам) - като ми е толкова акълът...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.