Прескочи до съдържание

Колко време преди вътрешен полет от летище Jorge Newbery (AEP) в Буенос Айрес спират чек ин?


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Седнах снощи да си напиша "ден по ден графика" за предстоящото пътуване в Южна Америка (както си правя винаги - с часове, номера на полети и пр.) и с ужас видях, че съм допуснал супер елементарна, направо "новобранска" грешка при букването на два от полетите - не съм видял, че LAN полетът от Сантиаго (Чили) пристига на летище Езейза в Буенос Айрес, но следващият полет (за Игуасу) е от другото летище - Jorge Newbery (AEP) при което имаме около 1 час трансфер с такси м-у летищата (че и понеделник се пада отгоре на всичко и ще има трафик)...

 

Първият полет пристига на EZE в 08.55 сутринта, а другият излита от AEP в 11.50. Обадих се по телефона на LAN в УК (него дават за страните в Европа, в които нямат бюра), оказа се обаче, че никакви смени на билети не се разрешават, било то и с глоба... Мацката ме посъветва да се опитам да хвана полета, за който си имаме билети и ако го изтървем, да купуваме на място - има 2 по-късни полета през този ден, спред нея щяло да има билети...

 

Та се чудя дали изобщо има смисъл да се опитвам да направя връзката... да кажем около час за паспортна проверка и вземане на багаж на EZE, примерно още час такси до другото летище и ни остават 55 минути преди полета (това при положение, че първият полет не закъснее изобщо). Някой има ли идея колко преди вътрешен полет там спират да чекират? То не, че не мога утре да се обадя пак и да питам де...

 

Ако просто купя нови билети е по 140 евро на глава (280 за двама ни), чудя се ако трябва да купувам на място колко ли биха стрували и дали би имало изобщо, от друга страна пък ако имаме късмет да хванем полета не само, че няма да дадем 280 евро отгоре, ами и ще отидем на Игуасу към 13.40 и все пак можем да видим нещо и през първият ден, докато иначе денят е само път...

 

Мнения?

Връзка към коментар

Нямам личен опит с такъв трансфер, но дори да бяха на едно летище риска си го има. Вече купени билетите обаче не бих рискувал да купувам нови билети. В крайна сметка не знаеш дали входящия ти полет няма да се забави също и така и допълнителния билет, който си купил да изгори. А и ако трансфера отнема час, 3.5 часа мисля е добър буфер, в никакъв случай не достатъчен, но приемлив...особено ако хванеш някой таксиджия пряк роднина на Фанджо :)

 

Не съм сигурен дали някоя пътническа застраховка би покрила такъв казус.

 

Иначе за цените на билетите в последния момент, ориентировъчно може да погледнеш цените от днес за утре, ще дадат добра ориентация.

 

Редакция - сега видях, че сухопътната дистанция между Буенос Айрес и водопадите е 14 часа. При положение, че с късния полет така и така губиш деня мисля, че е абсолютно приемливо автобус купен на място да ти е резервния вариант. А и аржентинските автобуси могат да са много луксозни, като бизнес класа на самолет. Мисля си, че ще излезе по-евтино от 280 евро и със сигурност ще е приятно прекарано време в наблюдаване на околните гледки. Стига да има удобен автобус де, но предполагам линията до Игуасу е разработена. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нямам личен опит с такъв трансфер, но дори да бяха на едно летище риска си го има. Вече купени билетите обаче не бих рискувал да купувам нови билети. В крайна сметка не знаеш дали входящия ти полет няма да се забави също и така и допълнителния билет, който си купил да изгори. А и ако трансфера отнема час, 3.5 часа мисля е добър буфер, в никакъв случай не достатъчен, но приемлив...особено ако хванеш някой таксиджия пряк роднина на Фанджо :)

 

Не съм сигурен дали някоя пътническа застраховка би покрила такъв казус.

 

Иначе за цените на билетите в последния момент, ориентировъчно може да погледнеш цените от днес за утре, ще дадат добра ориентация.

 

Редакция - сега видях, че сухопътната дистанция между Буенос Айрес и водопадите е 14 часа. При положение, че с късния полет така и така губиш деня мисля, че е абсолютно приемливо автобус купен на място да ти е резервния вариант. А и аржентинските автобуси могат да са много луксозни, като бизнес класа на самолет. Мисля си, че ще излезе по-евтино от 280 евро и със сигурност ще е приятно прекарано време в наблюдаване на околните гледки. Стига да има удобен автобус де, но предполагам линията до Игуасу е разработена. 

Георги мерси за отговора,

 

Точно това си мислех и аз (ако взема други билети да не закъснее първият полет и да загубим и тях), но все пак човек има понякога нужда от потвърждение от някой друг също :) Веднага си помислих и аз за автобусите и ги разгледах - има доста, пътя е по-скоро 17-19 часа, но е вариант. Цената на най-луксозните (седалката пада на 180 градуса) е около 150 долара, почти колкото самолета (280 евро е за двама), пътува се предимно през нощта, но последните 3-4 часа са по светло, вариант си е, ако няма самолетни билети или пък са майка си и баща си... Мнооого новобранска грешка, хем знаех за двете летища, но буквах много неща едно след друго... Направо си заслужавам усложненията...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Та се чудя дали изобщо има смисъл да се опитвам да направя връзката... 

 

Разбира се! Изобщо не се притеснявай. Имаш достатъчно време да си хванеш връзката. Точно тоя трансфер го направих преди три седмици. Граничната проверка и митницата на Езеиза отнеха по-малко от час. Таксито в делничен ден сутрин отне около 40 минути. Летище Аеропарке е като автогара. Опашки на чек-ин почти нямаше. Нито на рентгените. Хвърляш багажа и скачаш в самолета  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разбира се! Изобщо не се притеснявай. Имаш достатъчно време да си хванеш връзката. Точно тоя трансфер го направих преди три седмици. Граничната проверка и митницата на Езеиза отнеха по-малко от час. Таксито в делничен ден сутрин отне около 40 минути. Летище Аеропарке е като автогара. Опашки на чек-ин почти нямаше. Нито на рентгените. Хвърляш багажа и скачаш в самолета  :)

А кога да очакваме снимките и сводката, моля  :P

Връзка към коментар

Разбира се! Изобщо не се притеснявай. Имаш достатъчно време да си хванеш връзката. Точно тоя трансфер го направих преди три седмици. Граничната проверка и митницата на Езеиза отнеха по-малко от час. Таксито в делничен ден сутрин отне около 40 минути. Летище Аеропарке е като автогара. Опашки на чек-ин почти нямаше. Нито на рентгените. Хвърляш багажа и скачаш в самолета  :)

Мерси за постинга, хванахме я връзката, това летище е наистина като автогара - казват един гейт, самолета е на друг, на таблото е изписан трети. На чек-ин са ни сложили на куфарите етикети с други имена и друга дестинация, та багажа ни го нямаше като пристигнахме в Пуерто Игуазу. Вечерта го докараха в хотела, но куфара на жена ми беше отварян и липсваха неща. Вчера по Скайп от Бразилия звънях на номера на LAN в UK (там е контакта за държави в Европа, където няма представителство), поне някакви пари да ни дадат кретените за компенсация, ще пробвам и тези Травъл Номад застраховките как се държат като има клейм... Голяма тесла е това летище за вътрешните полети в Буенос Айрес, ако има как го избягвайте...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.