Прескочи до съдържание

Рекапитулация от Уикенд с Основателя 08-10.11.2013


Polina

Препоръчани мнения

Добър ден драги магеланци,

 

Дойде време за рекапитулация от проведената II-ра официална среща от тип „Задължителни“ с Основателя. 

Място на събитието: гр. Долна баня, в.с. Кедър

Дата: 08-10.11.2013г.

Срещата протече в следния дневен ред:

1 ден: Пристигане и настаняване на форумците по вилите. Уточняване местоположенията на външните нужници спрямо фазата на Луната.  Вечеря.

2 ден: Закуска – ранно ставане с цел наблюдение, коя булка ще е между първите и дали ще има борба за менците; 10-11:30ч – свободно време, 11:30-17:30 – разходки из природата; 17:30-19:30 – време за игра, 19:30-20:30 – събрание в заседателна зала 4 ; 20:30 - ----ч. вечеря;

3 ден: Закуска – ранно ставане и наблюдение на булките / отново/. 10-11:30 – сладки приказки кат за последно, фотоснимане и поемане към следващата дестинация; прибиране в София около 19ч.

Ден 1: Пристигането и настаняването се осъществяваше постепенно. Нямаше опашки и допълнителни вълнения. Нужниците бяха по местата.

Вечерята протече гладко. Обслужващия персонал бе недоверчив към уменията на Магеланци да пресушават де що има сливова ракия. Доказахме умело на кръчмаря, че е подходил несериозно към нашата сбирка и го предупредихме да е подготвен за следващата вечер..

Tъй като наличната сливова вече бе изчерпана се взе единодушно решение да се премести цялата група в заседателна зала 4. Там ракийопиенето продължи до 2ри петли. Бяха дегустирани ракии от различните географски области на страната, но така и първенец не се избра.. Тоооолкова бяха добри. :party:

По време на вечерята някак си така междудругото беше вмъкната идеята да се иде за ден-два-три до Дортмунд.

Вечерта, всъщност приключи благополучно сутринта в 05:00ч.

 

Ден 2: Денят започна обещаващо. Пийване на кафенце , хапване на мекички и наблюдение между перденцето на механата, коя ли ще е първата щастливка за менците при кладенеца.

Уви, такава нямаше.. постепенно механата започна да се пълни от магеланци... изгладнели, но свежи.  Лек присмех и закачки огласяше чудната съботна утрин, слънцето добавяше още настроение към нашия ентусиазъм и така някой поеха на лека разходка до Боровец, други към малки водопадчета и чудни хижички, а трети просто останаха да си мързелуват по стаите или терасите препичайки се от ноемврийското слънце (ужким)…

След дългите и ободрителни разходки в късния следобяд групата магеланци отново беше на линия. Вечерта започна със забавлителни игри на табла и белот, чиито победители дори бяха споменати в късните вечерни спортни новини.

Следваше час и половина ракийопиене и дегустация на неопитаните предишната вечер народни илачи. Подходящо към тях вървяха Царска туршийка, камби и кисели краставички.

Около 21ч всички в купом бяха отново събрани в механата за официалната част. Бяха раздадени почетни втори грамоти и под гръмки аплодисменти бе развято Магеланското знаме!

post-21-0-71047300-1384249582_thumb.jpg

Вечерта протече в еуфория и закачки.

След 00:00ч сбирката бе пренесена отново в заседателната зала, където:

  • Окончателно се разбра, че в Дортмунд ще се ходи на пролет!
  • Че немския ще се учи задължително от филмите на Тереза Орловски
  • Че първата пролетна сбирка ще е на агънце (не едно, а няколко) някъде из Юндола

Ден 3:  Сутринта бе свежа и слънчева! Магеланците също. Булките явно поспиваха, а будните лежерно се излежаваха в постелите си. Това, което предстоеше на закуска бе раздаването на луковици.

За официалното закриване на парада на магеланците бе предвидена достойна снимка пред Мегеланския флаг.

post-21-0-24925400-1384249787_thumb.jpg

Макар и неприятно, следваше сбогуване с част от групата. Останалите продължихме към Белчин, където се поразходихме из новопостроените антични руини на Цари Мали Град.

Неофициално II-рата сбирка бе закрита в Яремското ханче със свински и телешки джоланчета, боб чорба, люти чушки, суджуци на скара, златисти картофки и разни други дребни десерти и сладости…

За да финализирам и канализирам нещата ще кажа, че обичам идеите / и мечтите/ ми да се реализират, за което БЛАГОДАРЯ/ИМ на Брани, че ги осъществява! Да продължава все така!

 

Извод: Времето минава абсолютно неусетно и никой неразбира кога се стъмва и кога се съмва!

 

На мен ми беше много приятно, отново ви Благодаря, че дойдохте и се забавлявахме.

Ако пропускам нещо тук е мястото да ме допълните. :)

 

И така.. дерзайте до следващата среща, която ще е на софийска територия между 15 – 21.12.2013 година, под наслов "Не на тютюневия дим, да - на безбройните бири" :)

Както разбирам, ако има смелчаци за размяната на Коледни подаръци на живо и на биропиене ще е точно тогава.. :santaclaus:

 

Искренно ваша Снежанка! :girlblum:

 

 

 

ПС. Това е при мен за лалета, който се е сдобил с другата инструкция, ако може да я сканира и пусне също.

Tulip0001.pdf

 

 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 21
Връзка към коментар

А да попитам защо в сайта на логото го няма самолета, а вместо него се мъдри някакъв автобус? Върнете ми самолета, моля :)

 

...не сме само един автобус хора, цял самолет сме :lol:

Редактирано от Nine
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А да попитам защо в сайта на логото го няма самолета, а вместо него се мъдри някакъв автобус? Върнете ми самолета, моля :)

 

...не сме само един автобус хора, цял самолет сме :lol:

Логото се мени тематично.. сега сме в седмицата на наземния транспорт..

Връзка към коментар

То какво да добави човек...само да благодаря на Поли, че любезно ме пожали като най-големия мързел в компанията, който общо взето прекара съботата в спане :) Уви, разминах се с бай Кольо, но ще остане за следващия път. 

 

Относно луковиците - не съм сигурен дали всички желаещи получиха, но при следващото идване декември би трябвало да мога да донеса още, ако има някой пропуснат да свирка :)

 

Рапорт даден, рапорт приет. 

 

П.С. Автобусчето е точно за тематичните дни, които се проточиха с ден отгоре, ще гледам днес да ги приключа. Малко съм технически ограничен с преносимия компютър. Иначе самолетчето си е официалното лого и се връща скоро.

Връзка към коментар

С бай Кольо и ние се разминахме, за което съжалявахме всички в колата на Фичо, ма то пък с тия комуникации да няма връзка с този номер няколко поредни часа си е направо главозамайващо.

 

А ми няма как да опиша, Жоро на всички, че си спал тъй като аз бях на х. Гургулица и не съм и забелязала какво си правил, а след това само подучух информация, която леко подложих на съмнение..

Тук всъщност е мястото да вметна, че все още можете да си намерите качествени БГ обувки. Мрън доказа, че може да стигне до който и да е водопад на токчета и те да не се разпаднат, ожулят или каквото ви на ум дойде. Разбира се, дори не направи опит за свободно падане.

 

А аз се зачудих защо не ми даде обещаната торбичка с луковици след като ги раздаде сутринта.. :P .

Може всеки път да ни носиш различни луковици:), колкото и скромно да звучи :rolleyes: .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз искам да благодаря на всички за хубавото прекарване. Разбира се не мога да не поднеса специални адмирации на моето момиче :) за яките сбирки.

 

Хора къде са ви снимките бре? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз искам да благодаря на всички за хубавото прекарване. Разбира се не мога да не поднеса специални адмирации на моето момиче :) за яките сбирки.

 

Хора къде са ви снимките бре? 

Моето момче, добре че не съм те вкарала в някой развод.. :P .

Относно снимките и аз това питам..., къде са ви снимките? :)

На ВИП-а рекламните вече ги видяхме.. Кедър трябва да му плаща и това е!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Признавам си, че бях от булките, които не търчахме рано - ранили с менци на рамо, пропуснах и водопадите, но пък се включих активно в свалянето на нивото  на сливовата, в дегустирането на туршийки и регионални ракийки.  Допадна ми оживлението при  споменаването на името на Тереза Орловски, обсъждането за ликвидирането на невинни агънца, фотосесията на последната сутрин. Но най - вече усмивките  и спокойствието на магеланци, само след няколко часа след прибирането ни вече всичко  това ми липсваше! С благодарности  и топли чувства : магеланка - патиланка Тити   

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Поли, Тити специално се е регистрирала за да ти благодари. :)  Кви менци рано-зарана след сутрешно лягане, звучи като филм на ужасите.  :scared: Аз снимки нямам освен една и ще я пусна на Командира той да ви я разпраща. Въпреки, че не виждам проблем да я пусна и в тази тема, все пак не съм снимала Магеланец сгащен с Тереза Орловска...  xD която както се оказа е видна и заслужила учителка по немски за подрастващи. :biggrin:  Фантастише...  :lol:

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Поли, Тити специално се е регистрирала за да ти благодари. :)  Кви менци рано-зарана след сутрешно лягане, звучи като филм на ужасите.  :scared: Аз снимки нямам освен една и ще я пусна на Командира той да ви я разпраща. Въпреки, че не виждам проблем да я пусна и в тази тема, все пак не съм снимала Магеланец сгащен с Тереза Орловска...  xD която както се оказа е видна и заслужила учителка по немски за подрастващи. :biggrin:  Фантастише...  :lol:

Представяш ли си? Така ме трогвате тука от миналия петък, че просто не мога да опиша чувствата :)

Всъщност аз тайно се надявах да изловим някоя булка за снимка, поне за една физ. зарядка, уви нямаше желаещи...

А Тереза...вундербааааа, кви детски спомени само се върнаха :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А Тереза...вундербааааа, кви детски спомени само се върнаха :blush:

хохохо до там ли сте стигнали?

я-я-я я-я-я шнеле...шнеле...зер гууд...дас ист фантастиш майне клайне шатци  :lol:  (T.O.V. - Teresa Orlowski Video, Original, BetaMax) ;) a.k.a. Foxy Lady ...култово :)

 

Веднъж с едни приятели си мислехме, че тази жена заслужава международна просветна награда за принос в обучението на базово ниво по немски на хиляди, да не кажа милиони гимназисти през 90-те.  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Троянска сливова се лее,

Агънце предсмъртно блее.

Ясно значи, сбрали са се магеланците,

Майстори на таблата и танците.

Само Поли е леко е унила,

Каничка поредна се'й преполовила.

От Ирак обаче Красен акостира,

От предишни сбирки той ракията намира.

Брани грамотите вади,

Никотин е с други изненади.

Стикери за всички има,

Да ни знаят и в чужбина.

Луковици, знаме и туршия,

Пак се вдига олелия!

Рибарица и Долна баня скръбна нота пишат,

Бришат сълзи и въздишат,

Да се върнат веселите магеланци,

На Жоро смелите спартанци.

Теди вади техниката нова

Прави новини за Нова.

Модата е вече ясна,

Всяка хижа им е тясна.

И зае се тука Дюк:

"Заминаваме на юг!

За Гергьовден да се преброим,

Юндола да покорим!"

Тити директивата пое,

Гери вдигна във съгласие ръце,

Работата май е ясна,

Даже Поли е съгласна!

Знамето в Родопа ще развеем!

И ще пием. И ще пеем!

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Троянска сливова се лее,

Агънце предсмъртно блее.

Ясно значи, сбрали са се магеланците,

Майстори на таблата и танците.

Само Поли е леко е унила,

Каничка поредна се'й преполовила.

От Ирак обаче Красен акостира,

От предишни сбирки той ракията намира.

Брани грамотите вади,

Никотин е с други изненади.

Стикери за всички има,

Да ни знаят и в чужбина.

Луковици, знаме и туршия,

Пак се вдига олелия!

Рибарица и Долна баня скръбна нота пишат,

Бришат сълзи и въздишат,

Да се върнат веселите магеланци,

На Жоро смелите спартанци.

Теди вади техниката нова

Прави новини за Нова.

Модата е вече ясна,

Всяка хижа им е тясна.

И зае се тука Дюк:

"Заминаваме на юг!

За Гергьовден да се преброим,

Юндола да покорим!"

Тити директивата пое,

Гери вдигна във съгласие ръце,

Работата май е ясна,

Даже Поли е съгласна!

Знамето в Родопа ще развеем!

И ще пием. И ще пеем!

Кога успя да го съчиниш, бе Жоре? Това е култово направо.. хахаха.. "каничката и се преполвила", край излезна ми име вече.. :) 

Огледах мястото в Родопите, дори преди малко съобщиха и почивните дни за май месец.. от 01.05. - 06.05. вкл.ще го мислим :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хахаха, wilks, ма все едно си бил на масата с нас, абсолютно същите германски реплики се оказа че знаят специалистите :)

...което още веднъж доказва (не че има нужда де), че каката си е свършила перфектно просветната мисия през онези години ;)

25 години по-късно репликите все още са запечатани и добре консервирани в паметта ми, както изглежда и на присъствалите на срещата :-)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какви хора сте, бе! Уикенда го обърнахте на уйкенд :)

Айде, аз като дойда на някоя сбирка, ще ви донеса диск с избрани пъшкания на Тереза Орловски :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мисля, че всички са свидетели: Капитана даде заявка за присъствие на сбирка!!!

Който не ходи в Долна Баня как не знае коя е Тереза Орловски...това ще ми е урок.

Bardon27 - направо ме разби, страшно си го измислил, браво :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Айде, аз като дойда на някоя сбирка, ще ви донеса диск с избрани пъшкания на Тереза Орловски :)

А така! Крайно време беше някой да се сети и за малко културна програма :clapping:, стига само пиене и плюскане!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.