Прескочи до съдържание

сБирка на по бирка еп.11 - 07.11.2018


Polina

Препоръчани мнения

 

Дори още не е минал Вси светийския празник, а аз бързам да ви обявя датата на ноемврийската ни сбирка.

Мястото се досещате къде е, опълченците ще сте вие,  разбира се явявайки се като магеланци, а мястото ще е о!шипка, на ул. Будапеща. 

Ден преди Архангел Михаил,  а именно на 07.11.2018, от осемнадесет часа и тридесет минути ще се състои и нашето крехко опълчение, опс биропиене илк всякакво друго пиене.

Ако сте си запазили маскировъчния костюм си го облечете, ведро настроение носете и готови за нови подвизи бъдете! 

Краен срок за вашето окончателно решение е ден по-рано - 06.11.2018, 16:00ч.

Отговорник на събието е Основателя и нека това Ви вдъхва респект - не го срамете, а уважението си заслужете и бира го почерпете! 

Списъкът ще го започне кой...

 

 

1. mililia

2. violeta

3. Roberto Baggio

4. Childish

5.patilana

6. master-a

7. lyusi

8. aikula3d + 1, и децата - 2-3, колкото доведе! 🙂

9. Фичо

10. edbloom

11. jungfraujoch

12. samuraika

13. Яничка

14. Happy traveler +1?

15. cck

16. Monika_Koko

17. Георги

18. Брани

19. mary_shery

20. Миланка

21. peterpup

22. Божидар

23. mradulova+2

24. wiliko

25. mia69

26. skliw

27. Mary

28. Eti*

29. Dian

30. Marmorina

31. Цвете

32. Eager_Traveler_Paul

33. Ellena

34. Lindt

35. Gentleman_Basta

36. bay_kolio

37. Елчо

38. Пожето

39. stebal

40. ruwenzogy

41. mistress-a

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Childish каза:

Никой не свързва този ден вече с Великата Октомврийска Социалистическа Революция...

Записвам се.

Начииии, дрес код - червено:girl_cray2:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Polina каза:

 

Ако сте си запазили маскировъчния костюм си го облечете

 

преди 1 час, AlexandraKo каза:

Начииии, дрес код - червено:girl_cray2:

 

Точно тия дни си мислех, понеже цветовете се поизчерпаха (а пък то нали и без това мъжете различаваме пряко сили до 5-6 цвята :grin:),  дали би представлявало интерес някоя сбирка да я направим с леко каранавално-маскировъчен елемент.  Какво имам предвид - много от магеланците при пътуванията в чужбина сигурно са си взимали различни сувенири свързани с облеклото и на подобна сбирка съответно някой може да си сложи мексиканското сомбреро , друг - исландския/перуанския пуловер или пончо, виждал съм че @FlyTraveler , например, има куфия и агал, някои, посещавали Щатите може би имат тексаска "каубойска"шапка, Eager_Traveler_Paul може да има тюбетейка  от азиатската обиколка :wink3:,   със сигурност някои магеланци са си взимали маски от Венеция, струва ми се, че някой магеланки имат кимоно, а други - сари, аз имам едни оригинални тиролски къси гащи от еленска кожа с тиранти и кокалено еленче на тях (отделен въпрос, че са от едни времена, когато бях строен мъж и сега вече мога да влезна в тях само с взлом :grin: ) . Та мисълта ми е, при желание, всеки да се облече изцяло или частично с някакъв характерен елемент на облеклото на на някоя страна, която е посещавал (а може пък и без да я е посещавал - ако има подарък някакъв) .
Преди време в една приятелска компания си правехме всяка година по това време подобен купон с дегизиране и ставаше голяма веселба :smile3:. За съжеление тази тайфа се поразпадна, понеже някои хора заминаха в чужбина. 
В общи линии това е - не знам дали за тази сбирка, или за коледно-новогодишната, или някоя друга ..., ако въобще има интерес, де. :wink3:



 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фичо каза:

 

 

Точно тия дни си мислех, понеже цветовете се поизчерпаха (а пък то нали и без това мъжете различаваме пряко сили до 5-6 цвята :grin:),  дали би представлявало интерес някоя сбирка да я направим с леко каранавално-маскировъчен елемент.  Какво имам предвид - много от магеланците при пътуванията в чужбина сигурно са си взимали различни сувенири свързани с облеклото и на подобна сбирка съответно някой може да си сложи мексиканското сомбреро, друг - исландския/перуанския пуловер, виждал съм че @FlyTraveler , например, има куфия и агал, някои, посещавали ЩАтите може би имат тескаска "каубойска"шапка,  струва ми се, че някой магеланки имат кимоно, а други - сари, аз имам едни оригинални тиролски къси гащи от еленска кожа с тиранти и кокалено еленче на тях (отделен въпрос, че са от едни времена, когато бях строен мъж и сега вече мога да влезна в тях само с взлом :grin: ) . Та мисълта ми е, при желание, всеки да се облече изцяло или частично с някакъв характерен елемент на облеклото на на някоя страна, която е посещавал (а може пък и без да я е посещавал - ако има подарък някакъв) .
Преди време в една приятелска компания си правехме всяка година по това време подобен купон с дегизиране и ставаше голяма веселба :smile3:. За съжеление тази тайфа се поразпадна, понеже някои хора заминаха в чужбина. 
В общи линии това е - не знам дали за тази сбирка, или за коледно-новогодишната, или някоя друга ..., ако въобще има интерес, де. :wink3:



 

 

Фичоооо, веднага си те представих с тиролските гащи с кокаленото  еленче😀Ма, ще ти трябва и шапка с перце.

Аз от странство си купувам само шапки, щото, винаги ми стават и не се влияят от общия обем😥. Че то, с тия кила нагоре-надолу...😥

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

А аз специално си бях поръчала баварска (въобще немско- австрийско- швейцарска) носия - или dirndl- да има за някой бирфест. Но не мисля някъде да се появявам с нея. Не за друго, но да не ми поръчат едни 16 🍺, които ще трябва да нося, вместо да пия. 😁

 

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , aleksandrina каза:

 dirndl- да има за някой бирфест. Но не мисля някъде да се появявам с нея. Не за друго, но да не ми поръчат едни 16 🍺, които ще трябва да нося, вместо да пия. 😁

 

Ами колко му е да удължим октоберфеста до ноември :grin:, а за бирите нямай грижа - ще помагаме и за носене, и за пиене! :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , aleksandrina каза:

А аз специално си бях поръчала баварска (въобще немско- австрийско- швейцарска) носия - или dirndl- да има за някой бирфест. Но не мисля някъде да се появявам с нея. Не за друго, но да не ми поръчат едни 16 🍺, които ще трябва да нося, вместо да пия. 😁

 

Тези носии не бяха ли с едни хубави деколтета? Мисля, че биха били одобрени от съфорумците 🙂 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
В момента, Childish каза:

Тези носии не бяха ли с едни хубави деколтета? Мисля, че биха били одобрени от съфорумците 🙂 

Същите. Със сигурност ще бъдат одобрени, а тия дето все ги пропускахме, че не ни харесваха цените ще трябва пак да идем, за да се снабдим с тях. Което ме радва много. Снабдяването с деколте де, не ходенето в Мюнхен.:grin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Childish каза:

Тези носии не бяха ли с едни хубави деколтета? Мисля, че биха били одобрени от съфорумците 🙂 

Да бе, нали си говорихме веднъж , дето трябва да се внимава, къде си връзваш джувката на Дирндл -то.:girl_cray2:

Ето, например, Фичо, с нЕкоя дама, кани го на бира.:)

 

2D69B052-CEA1-45D8-A28B-5429E1D321F9.jpeg.0e82f128ca2e8cf77a7a760109f67761.jpeg

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Пак ме изненадахте със сБирка в ден, когато имам занятие със студенти до много късно...

Нейде из мазето все още трябва да имам една "будьоновка". Записвам се, но ще да пристигна по-късничко и за кратко с бърз революционен кавалерийки набег.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Фичо каза:

 

 

Точно тия дни си мислех, понеже цветовете се поизчерпаха (а пък то нали и без това мъжете различаваме пряко сили до 5-6 цвята :grin:),  дали би представлявало интерес някоя сбирка да я направим с леко каранавално-маскировъчен елемент. 

 

 

    Аз мога да ти услужа с koteka  . С тях всеки мъж изглежда някак си по представителен .

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 7 минути , ivooo каза:

 

    Аз мога да ти услужа с koteka  . С тях всеки мъж изглежда някак си по представителен .

 

 

Кога казвате ще е този дрескод?

И ако може да се запишат повече съфорумци, моля! Ох, не повече - всичкиииииии! :laugh:

@Polina, въведи го като задължителен за сбирките, моля!

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Той Фичо има и сомбреро, мексиканско.. Ако влиза и за предстоящата игра като точка..снимка с Фичо по сомбреро на магеланска сбирка на по бирка. Ако не има и котека, която от следващата сбирка я считаме за задължителен аксесоар.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 минута , Polina каза:

Той Фичо има и сомбреро, мексиканско.. Ако влиза и за предстоящата игра като точка..снимка с Фичо по сомбреро на магеланска сбирка на по бирка. Ако не има и котека, която от следващата сбирка я считаме за задължителен аксесоар.

Това ме заинтригува, записвам се. Обаче ако Фичо не е по сомбреро, ще съм много разочарована .

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Polina каза:

Ако не има и котека, която от следващата сбирка я считаме за задължителен аксесоар.

А магеланците, които дават дис(like) на идеята за котека, можем да продължим след  Магеланската сБирка на Магеланска дис-котека 😉 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, Фичо каза:

 

 

... различни сувенири свързани с облеклото и на подобна сбирка съответно някой може да си сложи мексиканското сомбреро , друг - исландския/перуанския пуловер или пончо, виждал съм че @FlyTraveler , например, има куфия и агал...:wink3:



 

 

Fly ти Traveler има традиционни шапки от доста краища на света, освен това и разни други одежди освен арабските (от Залива) куфия и агал (правил съм си експерименти да ги облека, да сложа тъмни очила и да отида да кварталния магазин), примерно египетска галабая със съответната шапка, два чифта бирмански мъжки поли (лонги) със съответните бродирани ризи + шапка от тръстика, пълен костюм на индийски махараджа барабар с тюрбана и разни други. Жалко, че не съм в София за сбирката 😞  Дали да не пробвам да се появя с някой от костюмите на срещата във Варна утре...  🙂 🙂🙂 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.