Прескочи до съдържание

Малдиви,Сейшели или Мавриций?


Blagovesta78

Препоръчани мнения

Само за разпределяне на нощувките ти отговарям.Минимум 3 на Ла Диг. Снимките, които са реклама на Сейшелите са от Ла Диг. 

Може и без Мае, а ако искате ден, два. 

Редактирано от lesy
Допълнение.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не,  Мае не е цел просто там са по-бюджетните опции и Ла Диг го виждах като дей трип от Praslin,  но явно си иска поне 2-3 пълни дни и за там. 

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 1 час, stanimir каза:

Не,  Мае не е цел просто там са по-бюджетните опции и Ла Диг го виждах като дей трип от Praslin,  но явно си иска поне 2-3 пълни дни и за там. 

Все пак си предвиди един ден на Махе, защото гледката от Кополия е невероятна - може да си направите чуден полудневен трек от Виктория, ако тръгнете пеша от града за около 2,5 - 3 часа сте горе на скалата, има страхотни гледки през цялото време.

Иначе откъм плажове Махе не може да се сравнява с Праслин и Ла Диг.

 

DSC_1292.JPG.478ec6d1a240c8998f0b18e04c0b6984.JPG

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Ние бяхме за Нова година 2018 за две седмици, 5 дни Махе и останалите 10 дни на Праслин. Останахме много доволни, времето беше супер, валя само един ден за два часа и после отново бе слънчево. На Махе има какво да се разгледа , но 5-6 дни са достатъчни. На Праслин плажовете бяха страхотни и могат да се правят различни еднодневни разходки. Единствено от гмуркането не бях свръх впечатлена, но това е лично мнение. Ние бяхме в Paradise Sun на Праслин и останахме супер доволни. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanimir каза:

Да не отварям нова тема,  има ли някой бил на Сейшели през август?  

Личното ми мнение -  екзотичните дестинации са за през нашата зима,  но в случая се налага съобразяване с отпуски и ученическа ваканция. 

 

Изчетох доста,  тогава е относително сух сезон и да има дъждове са краткотрайни. 

 

Все  пак ще се радвам да каже и някой от първо лице. 

 

Търси се нещо като 70% плаж и мързел + 30% активности 🙂

 

И как е най удачно да се разпределят 10 нощувки между Мае и Праслин ?  

 

Цената на катарците в момента е добра,  ако падне при някое промо няма да е с повече от 30-40€. 

 

 Доста писахме в тази тема .

 

Според мен повече време на Праслин . От там може и всеки ден до Ла Диг да ходиш . 

Мае също е интересен . Най хубавото е че и на трите можеш да си спретнеш такова съотношение на мързел към активност което  е с тенденция да  докара мързела до 100% 🙂 . 

 

 А няколко комплимента отварят всяко сейшелско сърце 🙂 . 

 

P4120256.thumb.JPG.ec90278025117db910dea3aa7aa8c66c.JPGP4120215.thumb.JPG.57ed8aa8963aea1d1266fc179d98915f.JPG

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 минути , ivooo каза:

 

 Доста писахме в тази тема .

 

 

P4120256.thumb.JPG.ec90278025117db910dea3aa7aa8c66c.JPGP4120215.thumb.JPG.57ed8aa8963aea1d1266fc179d98915f.JPG

 

 

 

Я, тая тема съм я пропуснал.  Ще чета!  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След много умуване,купихме билети за Мавриций,та сега вече след като дестинацията е ясна,имам питане -Някои дали е взимал рент а кар,и дали става с бг книжка?Направих запитване кам Ола Мавриций и ми отговориха,че няма проблем стига да не шофираш по-дълго от 3 месеца

(дано е така):)От 01.02.2019 до 06.02.2019 сме на Мавриций,ако има и други магеланци по това време...драснете по един ред:)Весела Коледа!

Връзка към мнение

Аз съм обиколил целия остров с рент а кар. Няма проблем с нашата книжка. Движението обаче е в лявата лента. Свиква се за около 15 минути. Има задръствания само около Порт Луис само в пиковите часове. Движението иначе е спокойно, пътищата хубави, но има много камери и трябва да се спазват знаците за ограничение на скоростта. Единствено трябва да се внимава повече за мотористите които не са малко и карат както могат, отляво и отдясно. Има доста кръгови кръстовища. 

 

Забравих да спомена, че е добре колата да не е за японския пазар, че вместо мигачи ще пускате чистачките 🙂

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Captain45 каза:

Аз съм обиколил целия остров с рент а кар. Няма проблем с нашата книжка. Движението обаче е в лявата лента. Свиква се за около 15 минути. Има задръствания само около Порт Луис само в пиковите часове. Движението иначе е спокойно, пътищата хубави, но има много камери и трябва да се спазват знаците за ограничение на скоростта. Единствено трябва да се внимава повече за мотористите които не са малко и карат както могат, отляво и отдясно. Има доста кръгови кръстовища. 

Благодаря и Весели Празници!

Връзка към мнение

Благодаря! Весели празници!

Незнам дали сте букнали кола вече, клас ползвах https://www.maki-car-rental.com/rent-a-car/mauritius.html и останах много доволен. Не съм имал никакви проблеми. Мисля, че са немска фирма, а там използват местни фирми. Платих през сайта им с карта. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Captain45 каза:

Благодаря! Весели празници!

Незнам дали сте букнали кола вече, клас ползвах https://www.maki-car-rental.com/rent-a-car/mauritius.html и останах много доволен. Не съм имал никакви проблеми. Мисля, че са немска фирма, а там използват местни фирми. Платих през сайта им с карта. 

Не съм букнала,защото не бях сигурна за книжката(да не искат международна шофьорска книжка)!Сега ще ги погледна тези:)

Връзка към мнение

Това е ксъметът ми от коледното парти:

IMG_20181231_074559_2.thumb.jpg.f06354035a2428cb8488bdc349291da5.jpg

 

И тъй като отчасти свързвам екзотичния остров с името на темата Малдиви,Сейшели или Мавриций, реших да направя кратко проучване:

От тези трите, от София най-лесно се стига (и най-евтино към момента) до Сейшелите, и най-скъпо към момент адо Мавриций.

След допълнително прочуване установих, че най-скъпо би струвало оставането за десетина дни на Сейшелите (допълнително оскъпено след прехвърляне до Праслин и Ла диг). 

Търси се почивка, и посещението на 38 плажа примерно освен, че не е най-силната ми страна и не е търсения ефект.

 

Това, което бих искал да знам, какви са преимуществата на Сейшелите пред Мавриций, така че да реша къде точно да отида 🙂

И моля тези били на някои от тези остров да ми даде акъл.

 

Благодаря предварително.

 

 

Връзка към мнение

От главно значение къде ще отседнеш. Ако е добри ризорти, най-скъпо е в Сейшелите, а най-евтино в Мавриций. В Мавриций има и доста добър среден клас ризорти. Но не мога да бъда полезна за условията под наем. В Сейшелите има много добри опции, но никога не съм била в Малдивите в нещо подобно. А и честно казано това ще е доста странно малдивско изживяване.В Мавриций мой близки бяха в страхотна вила и бяха очаровани. Но тя беше по-скъпа от среден клас ризорт там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 31.12.2018 г. в 7:58, Радо каза:

Това е ксъметът ми от коледното парти:

IMG_20181231_074559_2.thumb.jpg.f06354035a2428cb8488bdc349291da5.jpg

 

И тъй като отчасти свързвам екзотичния остров с името на темата Малдиви,Сейшели или Мавриций, реших да направя кратко проучване:

От тези трите, от София най-лесно се стига (и най-евтино към момента) до Сейшелите, и най-скъпо към момент адо Мавриций.

След допълнително прочуване установих, че най-скъпо би струвало оставането за десетина дни на Сейшелите (допълнително оскъпено след прехвърляне до Праслин и Ла диг). 

Търси се почивка, и посещението на 38 плажа примерно освен, че не е най-силната ми страна и не е търсения ефект.

 

Това, което бих искал да знам, какви са преимуществата на Сейшелите пред Мавриций, така че да реша къде точно да отида 🙂

И моля тези били на някои от тези остров да ми даде акъл.

 

Благодаря предварително.

 

 

Хубав късмет:)След месец и нещо,ще мога да дам мнение за Мавриций.Ние разделихме престоя си в два хотела(Constance Prince Maurice-Poste de Flacq) и Dinarobin Beachcomber Resort &golf spa v Le morne).Според мен тези резорти мога да ги сложа в топ 5 за Мавриций!Букнахме и рент а кар,за да си обикаляме острова надлъж и нашир!

Връзка към мнение

Не знам дали би отседнал в ризорт,  а и като че ли магеланци са отсядали предимно в по-евтини , които не знам доколко ще отговорят на очакванията ти. 

 

Това ми хваща окото. Май всичко друго е компромис 🙂 

 

https://www.north-island.com

 

П. П. Cега сериозно, виж последните серии за островите в Орел и Решка,  може да помогнат в избора ти. 

 

https://orelireshka.tv/reload/

 

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.