Прескочи до съдържание

Малдиви,Сейшели или Мавриций?


Blagovesta78

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци!В края на януари планираме посещение на някой екзотичен остров.Смятаме първо да посетим Дубай за 5 дни и 5-6 дни да отделим на някой остров(Малдиви,Сейшели или Мавриций)!Интересува ме следното-на кой от изброените острови климата е най-прохладен по това време на годината?Да споделя,че не сме плувци и разчитаме на друг тип развлечения(посещение на разни забележителности,градини,паркове и т.н).На Сейшелите тотално се влюбих в хотел Constance Lemuria -Praslin,обаче не ми се дават толко пари за да отседнем там,дали има day pass ticket за този хотел,примерно с обяд и ползване на басейните?Всяко инфо ще ми е от полза!Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 15 минути , Blagovesta78 каза:

Да споделя,че не сме плувци и разчитаме на друг тип развлечения(посещение на разни забележителности,градини,паркове и т.н).

В този случай зачеркнете Малдивите и ще се чудите между останалите две възможности.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

  По ред на въпросите . И трите места  са подходящи целогодишно . И на трите места климата е страхотен . Няма да умрете от жега .

 Щом не сте плувци изключи Малдивите ( 1200 острова 🙂 ) . Там основните атракции са свързани с водата или с творенето на селфита за фейса 🙂 . 

 На Лемурия На Сейшелите ( към 150 острова  🙂 ) пускат само на плажа ( единия от тях )  Anse Georgeete , но само с предварително записване .

 Какво точно  значи екзотично 🙂  .

Едновременно сме писали . 

 

 

Редактирано от ivooo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Определено на Сейшелите има доста повече места за разглеждане,разходки както и малки съседни острови и красиви плажове.Мавриций някакси освен добрите затворени комплекси не успя поне мен да ме впечатли с нещо кой знае какво.Ако отпаднат Малдивите,определено бих избрал Сейшели

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дъждовен сезон е и на Мавриций и в Сейшелите. И в двете места е вероятно да е доста дъждовно. Ако можете преместете в май или поне в края на април.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Мавриций има много интересни неща за посещение. Бях 14 дни и всикш ден посещавахме различни места. Тръгнах с доза скептицизъм, но ме хареса много. Например, в parc de la vanille има огромни костенурки от остров Алдабра, Нилски крокодили и др:

 

 

 

 DSC_0124.JPG.819349f6a3fb839fdfc0c45f983aa129.JPG

 

В цветната земя може да вземете quad bike или да се пускате по въже

DSC_0218.JPG.06d09c75b51ad7c99c967fc6a6a4ea6d.JPG

 

В Ганга Талао 

DSC_0096.JPG.7363aea5c851a9ac5047f911296d93f5.JPG

 

Има няколко интересни музеи- в една от захарните фабрики, музей на историята на острова и захарта --L'aventure du sucre, domaine de labourdonnais--старо колониялна имение, от скоро реставрирано и отворено за посещение,  Black Penny в Порт Луи. Може да посетите, освен столицата, Quatre Bornes, Cybercity. Black River Gorges--много красиво и т.н. С една дума, има много интересни неща за гледане. 

   

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

oli_mali, честно да ти кажа, не мога да преценя. мъничко е е детенцето. Няма нищо, което не е подходящо за малко дете, но си е далеч и вие ще трябва доста да си правите програмата съобразно неговите изисквания. Ама това важи за всяко пътуване, особено далечно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Интересно...

Бил съм и на трите. Трудно се сравняват. По въпроса за детенцето, понеже ние навсякъде се мъкнем с децата, бих казал, че няма значение, може би само на Малдиви-те има няколко ризорта, в които е забранено за деца. Нашето беше на 7 месеца, когато бяхме там.

Аз на твое място бих започнал от времето. Една седмица предимно дъжд, може да развали вкуса и на най-красивото място.

A гледайки времето, трябва да избереш Малдиви:

1.png.99ef360a02ef6e8cdbffd09eac380993.png

2.png.082c49503dd4ef4fb697e95c18a51da7.png

Untitled.png.c50d07bd4351f16573ae01e7a98f85e1.png

 

 

По въпросът за красотата е въпрос на вкус, за това най-добре разгледай снимки.

Но как да избере човек....😁

как да кажеш кое е по-красиво:

Малдиви, о-в Мирихи

68067_4367638983676_215309712_n.jpg.14337106a3a61435fd1a188508b17970.jpg

Мавриций

941657_10200646805907102_1364119129_n.jpg.7a1ec55c6dd557eb9664cf69a0cfb8da.jpg

Сейшели, о-в Ла Диг

35236967_10214978206263154_3195719898907017216_n.jpg.efa3769751d76bb6825b1bf11c095f5d.jpg

 

П.С.

Констанс Лемуриа ми се вижда надценен, не бих им дал толкова пари.

 

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Понеже и аз се интересувам от Constance Lemuria -Praslin четох в tripadvisor,  че предлагат обяд или вечеря и съответно разходка из ризорта. Но не съм проучвала подробно все още. Blagovesta78  ако намериш някаква информация, ще се радвам да споделиш 🙂

 

Връзка към мнение
На 8.11.2018 г. в 15:02, Росина каза:

Понеже и аз се интересувам от Constance Lemuria -Praslin четох в tripadvisor,  че предлагат обяд или вечеря и съответно разходка из ризорта. Но не съм проучвала подробно все още. Blagovesta78  ако намериш някаква информация, ще се радвам да споделиш 🙂

 

Разбира се,че ще споделя!Този хотел е уникален,но на вечер е по 1050 евро(доста ми се вижда),иначе обяд с разходка+басейн звучи много добре!:)

Връзка към мнение

Комплексчето е голямо. С голф игрище. Ние се поразходихме на връщане от плажа. Никой не ни е спирал. ( Сигурно е от излъчването 😁). Е не сме им яли в ресторантите де 😊. Даже един чичак като видя че сме се поизморили ни закара до изхода с една голф количка. 

 

 Иначе мнението ми за такива места е че за да си там, трябва да имаш толкова пари че да не ти прави впечатление цената. 

 

 Другото е познатата в БГ картинка. Най новия модел мерцедес с газова уредба. На предния капак разстлан вестник. И добре облечени момче и момиче режат отгоре хляб и телешки салам😁

 

Ще се въздържа от квалификации. 

 

Айде че е време за обед във Фиджи 😊

 

IMG_20181109_184446.thumb.jpg.72bfe18d20acee6097a328003dd24252.jpgIMG_20181109_184423.thumb.jpg.4a7bd57ef8cd9da495fa69428fe743fc.jpg

 

  • Харесвам 19
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Подкрепям мнението на Иво с две ръце. Към дамата пуснала въпроса, бих препоръчал ризорт в Малдивите като първи вариант, ако е в бюджета , разбира се.

 

п.с. Съжалявам , но не виждам абсолютно нищо уникално във въпросният хотел на Сейшелите, наистина има хиляди подобни, а и по-добри по света...

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Откъде измислихте тази цена 1050 евро на вечер? Аз съм била в хотела за 3 нощи преди 4 години. Разбира се цена не помня точно, но ми се върти някъде около 400-450 евро на полупансион за двама. Вярно беше на оферта, може да е било и по-евтино, но не съм сигурна. Направих опит сега да проверя цената и веднага ми излезе 600 евро за двама на полупансион и то в април, което е най-доброто време за мен.

Хотели Constance има и в Мавриций и в Малдивите. В Малдивите не съм била в техните хотели, но в Мавриций са многооо добри - цените не са ниски, но са малко по-ниски от Сейшелите. Препоръчвам горищо този в Пост де Флак. Важно е да търсите не около празниците - то и без това на Нова година може да е ад от валежи - и да следите немските оператори, излизат доста често цени за около 250 евро за двама на полупансион за Мавриций. 

А за Малдивите - моя фаворит е Conrad Maldives. Но аз по принцип обичам тази верига и си я следим, а там и ползваме специални цени, доста по-ниски от обичайното. 

Но честно казано във всеки резорт ще изкарате добре, стига да не отивате с огромна кошница от очаквания. аз лично се чувствам добре при всеки прекрасен плаж в Тихоокеанските острови, дори и да съм в по-рустик условия.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, Роми каза:

Откъде измислихте тази цена 1050 евро на вечер? Аз съм била в хотела за 3 нощи преди 4 години. Разбира се цена не помня точно, но ми се върти някъде около 400-450 евро на полупансион за двама. Вярно беше на оферта, може да е било и по-евтино, но не съм сигурна. Направих опит сега да проверя цената и веднага ми излезе 600 евро за двама на полупансион и то в април, което е най-доброто време за мен.

Хотели Constance има и в Мавриций и в Малдивите. В Малдивите не съм била в техните хотели, но в Мавриций са многооо добри - цените не са ниски, но са малко по-ниски от Сейшелите. Препоръчвам горищо този в Пост де Флак. Важно е да търсите не около празниците - то и без това на Нова година може да е ад от валежи - и да следите немските оператори, излизат доста често цени за около 250 евро за двама на полупансион за Мавриций. 

А за Малдивите - моя фаворит е Conrad Maldives. Но аз по принцип обичам тази верига и си я следим, а там и ползваме специални цени, доста по-ниски от обичайното. 

Но честно казано във всеки резорт ще изкарате добре, стига да не отивате с огромна кошница от очаквания. аз лично се чувствам добре при всеки прекрасен плаж в Тихоокеанските острови, дори и да съм в по-рустик условия.

Не съм я измислила,в букинг е толкова на вечер(01.02.2019).Няма как да гледам за април,отпуската ни е от 26.01 до 10.02.По принцип най-много искахме на Бали.....но и там не е сезон......та никъде не уцелваме добър сезон,освен Малдиви,но се притеснявам,че там ще ни е доста скучно:)

Връзка към мнение
преди 7 часа, stanislavpp каза:

Подкрепям мнението на Иво с две ръце. Към дамата пуснала въпроса, бих препоръчал ризорт в Малдивите като първи вариант, ако е в бюджета , разбира се.

 

п.с. Съжалявам , но не виждам абсолютно нищо уникално във въпросният хотел на Сейшелите, наистина има хиляди подобни, а и по-добри по света...

 

 

В бюджета ни е,но Малдивите мисля не са за нас(не плуваме,не се гмуркаме)и няма какво да правим там.Разбира се има много прекрасни места по света,но за нашите дати всичко е дъждовен сезон...та затова е и това чудене...накъде да поемем?:)

Връзка към мнение
преди 1 минута , Blagovesta78 каза:

Разбира се има много прекрасни места по света,но за нашите дати всичко е дъждовен сезон...та затова е и това чудене...накъде да поемем?:)

Що не се закачите към оная оферта за Лапландия? 🙂 Според мен ще е по-интересно от Малдивите.

Редактирано от Goal & Boss
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Само да нахвърлям: края на януари и целия февруари е сух сезон на Занзибар. А там има и други неща, освен плуване и гмуркане. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вижте Малките Антили- времето във вашия период е прекрасно, и има  доста неща за виждане. А ако отидете в Сейнт Лусиа гледката към вулканите си е дори по-красива от гледките в Мавриций. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, Blagovesta78 каза:

В бюджета ни е,но Малдивите мисля не са за нас(не плуваме,не се гмуркаме)и няма какво да правим там.Разбира се има много прекрасни места по света,но за нашите дати всичко е дъждовен сезон...та затова е и това чудене...накъде да поемем?:)

И аз не плувам изобщо, но правих шнорхелинг с жилетка и маска. Рифовете на повечето места са много близо до брега. А под водата са нереални красоти, над водата - още повече! Изберете си ризорт по вкус и няма да съжалявате.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 11.11.2018 г. в 13:29, Дани Магелани каза:

И аз не плувам изобщо, но правих шнорхелинг с жилетка и маска. Рифовете на повечето места са много близо до брега. А под водата са нереални красоти, над водата - още повече! Изберете си ризорт по вкус и няма да съжалявате.

Привет! Вие кой резорт сте посетили на Малдивите? Бихте ли споделили малко повече инфомация? Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 13 часа, Stilianchito каза:

Привет! Вие кой резорт сте посетили на Малдивите? Бихте ли споделили малко повече инфомация? Благодаря предварително!

Цялата информация за пътуването ми е тук:

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От трите места съм бил само на Мавриций и като прочетох, че търсите повече забавление а не плажове мога да ви го препоръчам с две ръце. Има доста атракции и 5-6 дена няма да ви стигнат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Да не отварям нова тема,  има ли някой бил на Сейшели през август?  

Личното ми мнение -  екзотичните дестинации са за през нашата зима,  но в случая се налага съобразяване с отпуски и ученическа ваканция. 

 

Изчетох доста,  тогава е относително сух сезон и да има дъждове са краткотрайни. 

 

Все  пак ще се радвам да каже и някой от първо лице. 

 

Търси се нещо като 70% плаж и мързел + 30% активности 🙂

 

И как е най удачно да се разпределят 10 нощувки между Мае и Праслин ?  

 

Цената на катарците в момента е добра,  ако падне при някое промо няма да е с повече от 30-40€. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.