Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2018


Mary

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Ivko каза:

И аз най-после се докопах до моя по-малко нестандартен начин пратен/получен подарък, но много Благодаря на @ЕмиЖор

Направо не мога да повярвам,какво съвпадение....точно се каня от доста време за такава батерия,че телефона ми едва издържа и то..

Благодаря от все сърце за изненадата и попадението ☺️😊

 

48395787_770014603379369_2241544904956182528_n.jpg

48392811_1497618013706831_4798382719161597952_n.jpg

Радвам се, че подаръка ти е харесал, дано обиколиш поне 4 континента и батерията да държи! Весели празници!

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Време е и аз да се похваля. 

Явно Спиди вече са се окопитили с доставките, но пък днес нямаха ток до обяд. 

Вече успях да си получа коледния подарък, за което благодаря на Снежка за подаръка и на Mary за организацията. 

Имам си коледна играчка, магнит/картичка с пожеляния и книга за Уличните храни по света - доста интересно поднесена информация за храната,  кога и как се е появила, рецепта за приготвяне и как се консумира 😉 .

 

292378117_IMG_17331.JPG.06d6b7bf74b5e5a2cb9c6338ad2b9f2a.JPG17559769_IMG_17321.JPG.67c00e71e8383be900a59fed2bb81b8b.JPG

  • Харесвам 37
  • Браво 1
Връзка към коментар

Хо-хо-хо  😀 Дядо 🎅 пристигна и в Сандански. Благодаря на @babuger и на прекрасната Снежанка @Mary. Благодаря на Еконт за шоуто 🤩 Получих sms в събота в 13:50 при работно време до 13:00. Днес огледаха всички неполучени пратки в найлонови пликове по 3 пъти докато се сетят да погледнат и кашоните. Бяха сигурни, че играчката е в плик. Все пак си получих 🎁. Прибрах се и ето какво ме чакаше : tea set; магнит от Кока кола, шоколадов 🎅 и шоколадови шишарки. Обещавам 🎅 и шишарките да оцелеят до Коледа 😀 Весели празници на всички магеланци 🎄

IMG_20181217_151338.jpg

  • Харесвам 33
Връзка към коментар

@Фичо, надявам се, че подаръка ще ти е от полза на знайни и незнайни места. 🙂 

 

@DaBo, изобщо не си закъсняла, няма за какво да се извиняваш. 🙂 Най-после качвам снимката на джуджето със Зайка. Тук още ѝ чете, но после успя и да я препита. 😄 
 

20181215_151234-COLLAGE.jpg

  • Харесвам 41
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Днес и аз взех моите прекрасни подаръци. Чаша, чиято кутия е касичка (първоначално се стреснах как ще я отворя, че ключовете бяха закачени на катинарчето, но се справих), коледен сладкиш, прекрасна свещ и допълнително бонбони в чашата. Отдавна си мислех за събирам пари в касичка, но така и нищо не направих по въпроса, явно е имало защо 🙂 Чашата е точният формат, в която пия сутрешното кафе. А лакомствата със сигурност няма да дочакат Коледа. Дори и чайките на картичката са съвсем на място, нищо, че разменяме коледни подаръци и украсяваме елхи - аз с нетърпение чакам любимото лято 🙂

Благодаря ти много, @cumalissa, за чудесните подаръци и прекрасните пожелания 🎉

 

IMG_20181217_122537.jpg

IMG_20181217_122810.jpg

IMG_20181217_122710.jpg

IMG_20181217_122951.jpg

IMG_20181217_123150.jpg

  • Харесвам 42
  • Браво 1
Връзка към коментар

И аз получих днес коледния си подарък:santa2:В обедната си почивка, забързан под дъжда дотърчах до Еконт....късмет, без голямо чакане и оп, подаръкът е вече при мен.

 

Благодаря на моето другарче-магеланче @CarpeDiem, за хубавото четиво, практичния стикер за куфар, тематичната чаша и вкусното чипсче с пармезан!

 

поздравления и благодарности към @Mary за прекрасната организация!😍

 

Весели празници на всички магеланци! С пожелание за много здраве, щастие и безброй много пътешествия🙂

48417057_739586763089923_176789280629194752_n.jpg

Редактирано от Mary
Ник
  • Харесвам 36
  • Браво 1
Връзка към коментар

Дойде време и аз да разкажа за моя подарък :girl_dance:. Тази година моето непознато другарче се оказа на една ръка разстояние и подаръка ми бе връчен лично. Разбираме се  да се видим на обяд, като той се опитва да ми обясни как да го позная, че ще е с черно яке. При което аз бързо го прекъсвам с репликата-Ти носи подаръка в ръце, пък аз ще те позная по него . И уверено се запътвам към мястото на срещата. Подранила съм ( от нетърпение) и започвам да се оглеждам. В един момент виждам към мен върви някакъв мъж, носи нещо в ръце, в тъмни дрехи. Усмихвам се уверено, фиксирам го с поглед, той ме гледа учудено, по скоро изненадано, ама се усмихва  и той. Наближава и аз виждам , че носи храна за вкъщи ( нали споменах че избрахме да се видим на обяд) . В този момент осъзнавам , че заради избора на място и време, около мен периодично изникват мъже , които носят какво ли не (храна в повечето случаи, вкл. и един с кисело мляко, който аз така съсредоточено оглеждах,докато разбера, че  носи кисело мляко), а аз съм малко късогледа :biggrin:. В крайна сметка геройски се справих със ситуацията , разпознахме се и аз получих подарък (не храна за вкъщи:girl_wacko:) Подаръка дойде в едно доста тежко пликче:

 

IMG_20181217_174250.jpg.11ceaed1352c99218859d037b4ca8660.jpg

 

А вътре ме очакваха :

 

IMG_20181217_175146.jpg.ee9e3851ea7e7dfa6150dea033f15a96.jpg

 

Шампанско ( Новата година е обезпечена :wink:) , интересна книга - признавам си, не бях срещала подобна, бисквити и късметче.

 

IMG_20181217_175314.jpg.8f7f0decebcc93636e47a7f954901e57.jpg

 

Интересното е ,че видях подобно късметче тук в темата, много ми хареса идеята и се чудех къде ли се продават , да си взема -добре че не избързах. 🙂 А бисквитите...в неделя коментирах с приятелка как съм попаднала на много сполучливи бисквити и  и пращах снимка, да ги види-е, същите бисквити са :biggrin:.

 Сега покрай празниците ще дойде ред и на книгата.

И накрая...след всичките тези лирични отклонения...да благодаря за чудесните емоции на @VladimirK , на @Mary  за организацията  и търпението, на всички, които споделиха подаръците си тук и сигурно като мен изживяха и изживяват много положителни емоции.:santa2:

 

Редактирано от bobole4e
  • Харесвам 33
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, silvia_b каза:

 🙂 За картичката подсказка, ако си свалиш приложението iGreet и сканираш картинката, тя ще оживее 🙂

Силви, не спира да ме радва и изненадва твоят подарък-картинката от картичката наистина оживя в истинска коледна приказка! Много оригинално и красиво, благодаря 😘

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 7 часа, Salvuccio каза:

И аз получих днес коледния си подарък:santa2:В обедната си почивка, забързан под дъжда дотърчах до Еконт....късмет, без голямо чакане и оп, подаръкът е вече при мен.

 

Благодаря на моето другарче-магеланче @CarpeDiem, за хубавото четиво, практичния стикер за куфар, тематичната чаша и вкусното чипсче с пармезан!

 

поздравления и благодарности към @Mary за прекрасната организация!😍

 

Весели празници на всички магеланци! С пожелание за много здраве, щастие и безброй много пътешествия🙂

48417057_739586763089923_176789280629194752_n.jpg

За мен най-забавното от таз годишната размяна беше, че погледнах профила и се оказа, че ми се е паднал някой роден на същата дата като мен 🙂  А  и аз съм доста свързана с Италия, та заради това е чашата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На Коледа наистина стават чудеса!!! Днес получих нов sms от Еконт,което много ме озадачи, поради факта,че вчера си получих коледният подарък.Излетях със светлинна скорост и само 30 минути по късно в ръката си държах страхотна изненада! Коледно чорапче с прекрасна колекционерска лъжичка от Вашингтон.Явно много съм слушал?!? Капитолия гордо ще блести от нашата витрина. Огромни благодарности на @funny,за изненадата-невероятна е! Пожелания за весели празници и безброй топли прегръдки от цялото ни семейство!

 

DSC_0997.JPG.aab75bcccd6ff864ea04b29441192d1b.JPG

 

DSC_0998.JPG.c96ca086284782fcdbcd2c369c783227.JPGDSC_0999.JPG.b95a1204f5b800dd96ee157f6828999d.JPG

 

Благодаря отново и на нашата мила снежанка @Mary! Ти си чудесна!

 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 32
  • Браво 7
Връзка към коментар

Ами явно за тези, които са слушали и папкали през годината, има втори подарък. А за тези, които само са папкали - никакви шоколади повече 🙂 

  • Харесвам 2
  • Смея се 20
Връзка към коментар
преди 42 минути , krasen_denev каза:

Огромни благодарности на @funny,за изненадата-невероятна е! Пожелания за весели празници и безброй топли прегръдки от цялото ни семейство!

 

Благодаря на цялото ви семейство 🙂

 

Просто след пускането на темата с лъжичките се сетих че имам 3 броя , които седят в шкафа и реших да ви ги изпратя на тримата писали 🙂

Надявам се само да съм ви уцелила и да нямате лъжички от тези места .

 

Весели празници !:santa:

  • Харесвам 11
  • Браво 6
Връзка към коментар

Днес и аз получих моят подарък 🙂

Красив шал в любима гама, сладки изкушения, късметче и снежко за елхата и още два подаръка, които се надявам да са ми на кадем през новата година: химикал от Португалия-мечтана и планувана дестинация за следващата година и визитник, които се надявам да използвам за нова работа след майчинство.

Сърдечно благодаря на @a6olq за подаръка. Пожелавам щастливи празнични дни и година пълна със сбъдване на много мечти.

Благодаря на Мари и Георги, че внасят топлина в сърцата ни. Бъдете благословени и пътуващи 🙂

IMG_20181218_121858.jpg

IMG_20181218_121259.jpg

  • Харесвам 35
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , achieva каза:

@funny, уцели ни не само с лъжички от места, които нямаме, а и в сърцата.

@funny ,думите на @achieva са абсолютната и неподправена истина!😀

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И понеже преди малко получих следния въпрос: "Какъв е този зор, нали разменяме подаръци за Коледа, а не за Никулден?"

Искам да кажа, че времето, което отделям за тази размяна аз "взимам" от семейството си - от децата и съпруга ми!

Не искам да обидя никого, но мисля, че най-малко такова отношение заслужавам.

Никак не ми е приятно да напомням и то повече от веднъж за ангажимент, който сами сте решили да имате. Размяната на подаръци трябва да бъде забавна и направена с желание от всички участващи, а не да издирвам, напомням и подканям...

 

И за да е пълен поста ми, то ще кажа, че датата, която бях определила като срок за изпращане/получаване на подаръци е днес - 18.12.2018г.

Какво е положението?!

Не са изпратени подаръци от следните хора:

@zvezda9001 - изпратен днес

@Kremcheto - изпратен днес

@Яничка- изпратен днес

@iliana_t - изпратен днес

@Boo - изпратен днес

 

@tolysgg - нямам никаква връзка с него - не отговаря на съобщенията ми и на призивите в темата. Утре ще пробвам с разговор по телефона, а ако не стане - ще зарадвам от мое име още един магеланец. Редакция: говорих по телефона - подаръка бил изпратен днес.

@Izabela - ще го подари на сбирката в Пловдив утре

 

Има и хора, които получиха подаръци, но все още не са дали знак за получаването. Повярвайте ми, не е лесно и за това да моля...

 

А аз просто искам да посрещна празниците без да се налага все още да броя изпратени и получени подаръци!

Редактирано от Mary
Актуализация
  • Харесвам 39
  • Браво 8
Връзка към коментар

@Mary, усилията по организацията на такива мероприятия са огромни, често недооценени, и само един подобен неблагодарен коментар е в състояние да скапе настроението на организиращия. Знам го от личен опит. Още повече, че никой никого не кара насила да се включва. Аз вече участвам няколко години в размяната на коледни подаръци, а ти се занимаваш с това сигурно доста повече време. Радостта, която носи тази размяна е невероятна и струи от темата. Да не се наложи обаче да се прави черен списък занапред...

 

Още веднъж ти благодаря за усилията и ти пожелавам да се приключи с тазгодишната размяна още днес и да насочиш цялото си внимание към семейството си на светлия празник. Прегръдки!

 

 

Редактирано от achieva
  • Харесвам 18
Връзка към коментар

@Boo, дано да ти е харесал подаръка, защото беше малко импровизиран. Не ми се разчиташе на презокеанска поща тъй като пратих едни картички в България в началото на декември и още не са пристигнали. Весели празници!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@funny, ти ни спретна невероятна изненада с тези лъжички и наистина ни сгря сърцата 🙂

Мен определено ме уцели с този крокодил от Флорида, хем нямам от САЩ, хем обичам влечуги ...

Прекрасни и светли празници!

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Забавянето идва и от Еконт понеже още не могат да се съвземат от черния петък и пратките им идват със закъснение и от друга страна, че имат и проблеми със известяванията им и не винаги, като имаш пратка в офис получаваш смс.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Yabandzhieva каза:

Днес и аз получих моят подарък 🙂

Красив шал в любима гама, сладки изкушения, късметче и снежко за елхата и още два подаръка, които се надявам да са ми на кадем през новата година: химикал от Португалия-мечтана и планувана дестинация за следващата година и визитник, които се надявам да използвам за нова работа след майчинство.

Сърдечно благодаря на @a6olq за подаръка. Пожелавам щастливи празнични дни и година пълна със сбъдване на много мечти.

Благодаря на Мари и Георги, че внасят топлина в сърцата ни. Бъдете благословени и пътуващи 🙂

IMG_20181218_121858.jpg

IMG_20181218_121259.jpg

Скъпа Yabandzhieva, радвам се, че подаръкът ти е харесал, дано съм донесла радост и усмивки! Благодаря за милите думи и весели празници!:santa:

А сега отивам за моя подарък, получих sms от Еконт и нямам търпение да видя какво ми е приготвило моето магеланско елфче.

Какъв чудесен ден!😍 

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Ivko каза:

Забавянето идва и от Еконт понеже още не могат да се съвземат от черния петък и пратките им идват със закъснение и от друга страна, че имат и проблеми със известяванията им и не винаги, като имаш пратка в офис получаваш смс.

Аз изчаквам достатъчно дни преди да попитам за получен подарък.

Тук става въпрос за НЕизпратени подаръци - та Еконт няма вина в случая.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.