Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2018


Mary

Препоръчани мнения

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Ама, който се е сетил, да подари Библия, е направил страхотен подарък! Всеки човек, трябва да си има своя собствена, за да му помага и в радост, и в тъга.

Браво!

И да не забравяме, какво пише в Еклесиаста:

 

”Познанието носи тъга. Който трупа знания, трупа печал...”

Не бих казал, че това е похвално. Не забравяйте, че има и други религии и като нищо някой може да се засегне/обиди. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 минути , cybersimo каза:

Не бих казал, че това е похвално. Не забравяйте, че има и други религии и като нищо някой може да се засегне/обиди. 

Е, па ти, ако четеш Корана,няма лошо, ама,  казвай Овреме, някой да не те обърка.:declare:

Явно, подаръкът си е на правилното място при  @seaell

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Е, па ти, ако четеш Корана,няма лошо, ама,  казвай Овреме, някой да не те обърка.:declare:

Явно, подаръкът си е на правилното място при  @seaell

Не чета Корана, но аз не бих се осмелил да подаря Библия на непознат, нито Коран, нито каквото и да е друго религиозно четиво

  • Харесвам 19
Връзка към коментар
преди 53 минути , AlexandraKo каза:

Е, па ти, ако четеш Корана,няма лошо, ама,  казвай Овреме, някой да не те обърка.:declare:

Явно, подаръкът си е на правилното място при  @seaell

Точно така, @AlexandraKo. Аз съм наистина приятно изненадана от решението на @Plovdiv_BG. Обичам нестандартните подаръци. Макар че и Корана да бях получила, не бих се обидила. Но, всичко е въпрос на възприятие и гледна точка.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 6 часа, cybersimo каза:

Не чета Корана, но аз не бих се осмелил да подаря Библия на непознат, нито Коран, нито каквото и да е друго религиозно четиво

Да кажа и аз моята гледна точка. Предположих, че щом подаръка е за РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО (КОЛЕДА), а не празнуваме Байрям например, мога да си позволя да изпратя Библия освен гирлянди, играчки за елха и ръкавици. Колкото до религиозните или други пристрастия на получателя... ако се бях замислил много, то тогава би следвало да не изпращам и украшенията за елха понеже украсяването на елхата първоначално е било езически обичай или трябваше да внимавам как надписвам картичката в женски или "неутрален" род. 


И както една реклама казва "СТИГА ГЛУПОСТИ". Благодаря на @seaell за милите думи. Желая на всички магеланци прекрасни празнични дни и специални подаръци.

  • Харесвам 21
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, AlexandraKo каза:

Ама, който се е сетил, да подари Библия, е направил страхотен подарък! Всеки човек, трябва да си има своя собствена, за да му помага и в радост, и в тъга.

Браво!

И да не забравяме, какво пише в Еклесиаста:

 

”Познанието носи тъга. Който трупа знания, трупа печал...”

Не знам, аз лично като видя библия, и почвам да цвърча и съскам и ми се завива свят ... Не мога да си обясня този феномен. И пентаграмът ми почернява 😞

  • Харесвам 7
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Брани каза:

Не знам, аз лично като видя библия, и почвам да цвърча и съскам и ми се завива свят ... Не мога да си обясня този феномен. И пентаграмът ми почернява 😞

Абе, да не си нещо , много грешен, аааа?😜

Направо на горещ катран ми прилича това...

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

Абе, да не си нещо , много грешен, аааа?😜

Направо на горещ катран ми прилича това...

Напротив, според мен съм отличник, щото всичко ми е на 6: успехи - на 6, късмет - на 6, его - на 6. 666 като цяло 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Брани каза:

Не знам, аз лично като видя библия, и почвам да цвърча и съскам и ми се завива свят ... Не мога да си обясня този феномен. И пентаграмът ми почернява 😞

Яко Грееш. 😉😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Мисля, че е време са спрем дискусията “За” или “Против” такъв подарък сме. 

Всеки участващ в тази игра/забавление/размяна е наясно, че е минимален шанса да получи най-мечтания подарък.

Всеки има различно виждане, затова и подаръците са толкова различни! 

 

Все пак най-важното е да се опитаме да направим един магеланец щастлив! 

 

Благодаря ви, че ще затворите темата за Библията. 

 

Има и други показани подаръци, ако все пак искате да коментирате. 

  • Харесвам 21
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , aleksandrina каза:

Пoлучих и аз sms- подаръкът ме очаква. 🙂 Имам подозрения кой може да е- видях кой ми е надничал в профила. 🙂

Да се отчета- днес и аз изпратих моя 🎁.

Аз като истински Гринч, ще ти подскажа - ако искаш да разбереш от кого е, просто влез в сайта на Еконт -> Проследявяне на пратка. Въведи намера и воаляя 😃 Аз така направих днес, и трябва да кажа, че вместо да разваля изненадата, станах още по-нетърпелив. Изпращачът ме шокира. Добре се прикри като една истинска Моргана, внедрена сред Лоялните слуги на крал Артур (който е играл Авалон, знае за какво говоря) 🤣

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Just now, seagull_29 said:

Аз като истински Гринч, ще ти подскажа - ако искаш да разбереш от кого е, просто влез в сайта на Еконт -> Проследявяне на пратка. Въведи намера и воаляя 😃 Аз така направих днес, и трябва да кажа, че вместо да разваля изненадата, станах още по-нетърпелив. Изпращачът ме шокира. Добре се прикри като една истинска Моргана, внедрена сред Лоялните слуги на крал Артур (който е играл Авалон, знае за какво говоря) 🤣

Моят го изпратих през служебен акаунт. Върви разбери от кого е. 😁

А и не на всеки името и ника съвпадат. 

Но да- sara беше надникнала в профила ми, след като Mary разпрати съобщенията. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
На 1.12.2018 г. в 19:56, schnappsyy каза:

Не съм влизала във форума от толкова много време и бях наказана по най-лошия начин. Миналата година толкова съжалих, че не успях да се включа в размяната на подаръци и си обещах да следя и да се запиша за тазгодишното, но.. 

 

Аз съм от много мълчаливите, но когато вляза да чета си откарвам часове с вашите разкази и снимки. Обожавам подаръците и най-вече да правя такива. Сега влезнах и изчетох цялата стара тема и се радвах на всяка снимка и всеки старателно подготвен подарък.  Сега публично обещавам другата година да съм от първите се записали, а дотогава и да стана по-активна и в писането. 

 

Пращам по една коледна сладка на всеки от вас и желая незабравими празници и по няколко самолетни билета под елхата 🎁

@schnappsyy аз ще ти донеса подарък 😀 Вярно, ще знаеш подателя, но подаръкът ще е изненада!  И за мен ще е изненада - още не съм го измислила 😄 Ще го донеса в България идната седмица и ще вербувам @Mary да ти го прати по куриер - тя има навици да помага... Чудесно е да усмихваме хората! 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 1 час, aleksandrina каза:

Веднага се похвалвам- нетърпелива като дете отворих подаръка! Благодаря ти, @Sara от все 💖

 

 

IMG_20181204_185658.jpg

IMG_20181204_185842.jpg

Охх благородно ви завидях за хубавата книга ...влизам да си я поръчам  и аз 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 50 минути , Rainy каза:

@schnappsyy аз ще ти донеса подарък 😀 Вярно, ще знаеш подателя, но подаръкът ще е изненада!  И за мен ще е изненада - още не съм го измислила 😄 Ще го донеса в България идната седмица и ще вербувам @Mary да ти го прати по куриер - тя има навици да помага... Чудесно е да усмихваме хората! 

Аз освен да кажа, че ме трогна, друго няма какво. Но те разбирам, чудесно е да накараш някой да се усмихне 🙂

 

И да се допълня - когато разказвах на мъжът ми за форума, му описах следното: "Едно място, където хората са добри едни с други. Не се карат, а искат да споделят готини неща и места, искат да са си полезни и да прекарват добре времето си заедно.". Та все така си е.

Редактирано от schnappsyy
  • Харесвам 16
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , schnappsyy каза:

Аз освен да кажа, че ме трогна, друго няма какво. Но те разбирам, чудесно е да накараш някой да се усмихне 🙂

Значи се разбрахме! ☺️ Почвам да мисля изненадата... хахахха

Връзка към коментар
преди 2 часа, aleksandrina каза:

Веднага се похвалвам- нетърпелива като дете отворих подаръка! Благодаря ти, @Sara от все 💖

Удоволствието беше мое! Весели празници! Благодаря на Снежанка и Дядо Коледа и ви казвам наздраве на коледната сбирка! И...попътен вятър!

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, schnappsyy каза:

"Едно място, където хората са добри едни с други. Не се карат, а искат да споделят готини неща и места, искат да са си полезни и да прекарват добре времето си заедно.". Та все така си е.

Точно това видях и аз в този форум и това казвам на хората, които ме питат: ти как така пътуваш толкова?

Ами....попаднах в един форум, с едни добри хора и те ми помагат да си намеря евтини полети, хотели и т.н. и не искат нищо в замяна, освен да са полезни един на друг 🙂

 

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Здравейтееее,

тази година отново съм слушала явно 🙂 Днес си получих подаръка, а той беше толкова красиво опакован, жал ми беше да го разтворя...

 

47421426_211347646453304_1816626829537050624_n.jpg

47455492_1956579074643900_8115383535205875712_n.jpg

  • Харесвам 22
Връзка към коментар
преди 14 минути , zvezda9001 каза:

жал ми беше да го разтворя...

Няма начин... Щом Снежанка казва...

преди 5 минути , Mary каза:

Отваряяяяяяяяяй!

...отваряш! :crazy_pilot::tongue:

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар

@valentin_st Много ти благодаря за подаръка, искрено ме зарадва. Така оправи деня ми днес, че ще ме държи цял месец сигурно 🙂 Подаръка е толкова тематичен, да не говоря че пак ме улучихте тази година, аз колекционирам чаши от всяка точка на света и най -важното все още не съм посетила Тенерифе, но ще го поправя скоро време! А пожеланията от картичката, страхотни са, дай боже да е така другата година 🙂 Оххх абе щастлива съм!!

 П.С. Да не си помислихте, че ще чакам до Коледа за да го отворя, неее не мога това не е човешко 😋

 

Аз моя подарък ще го изпратя по - късно, но полуателя ми да не се отчайва, не е защото не е слушал, а защото чакам специална доставка 🙂

 

Пожелавам на всички една незабравима Коледа, а на @Mary хиляди целувки и пожелания за много, ама много пътешествия и сбъднати мечти!

 

47318046_895558477314411_6661111061933981696_n.jpg

47384248_1969134869872615_4649442023659536384_n.jpg

47471013_2169466809987368_3403390823323140096_n.jpg

  • Харесвам 42
  • Браво 2
Връзка към коментар
7 minutes ago, zvezda9001 said:

@valentin_st Много ти благодаря за подаръка, искрено ме зарадва. Така оправи деня ми днес, че ще ме държи цял месец сигурно 🙂 Подаръка е толкова тематичен, да не говоря че пак ме улучихте тази година, аз колекционирам чаши от всяка точка на света и най -важното все още не съм посетила Тенерифе, но ще го поправя скоро време! А пожеланията от картичката, страхотни са, дай боже да е така другата година 🙂 Оххх абе щастлива съм!!

 П.С. Да не си помислихте, че ще чакам до Коледа за да го отворя, неее не мога това не е човешко 😋

 

Аз моя подарък ще го изпратя по - късно, но полуателя ми да не се отчайва, не е защото не е слушал, а защото чакам специална доставка 🙂

 

Пожелавам на всички една незабравима Коледа, а на @Mary хиляди целувки и пожелания за много, ама много пътешествия и сбъднати мечти!

 

47318046_895558477314411_6661111061933981696_n.jpg

47384248_1969134869872615_4649442023659536384_n.jpg

47471013_2169466809987368_3403390823323140096_n.jpg

@zvezda9001 Много се надявам да съм предал слънчевото настроение от острова, от където се прибрах преди няколко дни. Също така забелязах, че си фенка на слънчевите дестинации, така че искрено ти го пожелавам. А и все пак ми се искаше да позаменя зимната тематика (е, сложих и едно Хо-Хо-Хо за Коледния дух) 🙂

P.S. - като видях как в офиса на Speedy слагаха кутията си помислих - е това няма да оцелее до Варна 😄 Но само кутията, виждам, е с леки поражения.
P.S. 2 - Емоцията от мисленето и подготовката за подарък за непознат човек е страхотна! Отдавна не ми се беше случвало нещо подобно. @Mary - благодаря ти много!

Редактирано от valentin_st
  • Харесвам 23
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.