Прескочи до съдържание

Летяща Нова година


patilana

Препоръчани мнения

Хиляди благодарности към @Дани Магелани, че организира това чудо - летяща Нова година.:party:

Ще започне така:

23.12. 2018г - Нощен влак до Истанбул. Закуска на покрива с гледка към града и морето и т. н. Питанката е:

Има ли транспорт, пък бил той и за една спирка от гара Сикерджи до Галата, където е хотелът ?

Въпросът е много важен. Ще сме много благодарна, ако измислите устройващ ни вариант. Не очаквам спирка пред хотела, някъде в района на кулата ще е супер.

Естествено не  помня името на хотела, нито пък цената.Те са творение на Дани. Твърде успешно при това. Това го помня:grin:

Връзка към коментар

От Сиркечи хващаш трамвая за 2 спирки и слизаш на Каракьой. От там до Кулата Галата е близко, но е само нанагорнище. Дай поне хотела, за да е по-лесно да те ориентираме

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако искате да избегнете катеренето към кулата Галата има и друг доста обходен вариант.

Трамвай от Сиркечи до Кабаташ. От там фуникуляр до Таксим. И за капак за 1 спирка Метро от Таксим до Шишане. Но пък от Шишане до Галата е само на надолнище.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Намерих къде Дани го беше писала хотела - Georges Hotel Galata.

От Sirkeci се качвате за две спирки на трамвая и слизате на Karaköy, минавате през подлеза и отивате до спирката на  Karaköy - Tunel. Возите се и слизате на Beyoğlu а от там пеша по нанадолнището към хотела.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Малко късно видях темата. 

Една промоция ни нави да посрещнем Нова година в Сингапур. 

Мари е написала името на хотела ни в Турция -  Georges Hotel Galata.

Въпроси:

1. В близост до хотела има метростанция. 

Ще пътуваме с влак от София до  Истанбул. Дали има метростанция около гарата в Истанбул? Далеч ли е от Галата? Ако решим да вземем такси до хотела, колко би струвало?

2. Втора спирка Аман за 11 часа. Идеи за разглеждане? Заслужава ли си да се вади транзитна виза за толкова време? Колко струва?

Има ли турове от летището? Йорданските линии поемат ли нещо, освен хотел - виза, тур? 

Може ли да се наеме такси за 6 - 7 часа и колко би струвало?

3. Нощувка в района на летището в Куала Лумпур.

Има ли някакви вечерни турове от летището до КЛ? Аз съм била там, но за Патилана би било интересно.

4. Лежерно Бали - плаж на хотела в Санур, размазване с масажи, по половин ден турове, гледане на танца качак. 

Може да вали вечер. Препоръки къде да гледаме качак - варианти на открито и на закрито?

Очаквам да се включи със съвети и смелата магеланка Пиконио!

Матеев и компания - дайте координати на заведението със знойните танцьорки, моля!

Координати около Санур на добри заведения за вечеря, пазари за плодове и магазини с местни стоки? Какво да си донесем от там, освен балийско и лувак кафе?

5. Престой за посрещане на НГ в Сингапур от17 ч на 31.12 до 8 ч на 1.01. Стоп, който ни дава възможност да сме без багаж. Куфарите пътуват директно за Банкок.

Ще бъдем в района на Марина бей, по възможност на платформата, препоръчана от Рейни. Достъпът ще е ограничен. Ако има възможност, ще се поразходим наоколо.

Не съм много очарована от хранителния кът в Мола. Бих се радвала на препоръка за място за хапване в този район! 

Дали ще може да си внесем от безмитните в Бали или Сингапур шампанско или вино?

6. Някой ползвал ли е към обяд  тур с ван от летището на Банкок? Може ли да си вземеш с теб куфара? Алтернативата е да вземем такси до хотела, да оставим багажа в Байоке скай хотел и да ни закара до двореца за самостоятелно разглеждане. Туровете от хотела са сутрин и ги изтърваме. Препоръка за спектакъл, различен от Сиам Нирамит и травестит шоу, каквито съм гледала вече? 

Много станаха въпросите, макар че съм била навсякъде, без Аман, но имам много неизвестни.

Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Mary каза:

Намерих къде Дани го беше писала хотела - Georges Hotel Galata.

@Maryказвала ли съм ти скоро, че нямаш равна? :ok:Леле, какъв глупчо съм! Дори не се сещах къде да търся хотела!

@lamerz1912Ще си попътуваме към него по някой от описаните начини надолу. Благодаря и на двамата!

Влакът от България стига до гара Халели. От там има безплатен автобус до гара Сикреджи.

По идея на Дани, ще проверим има ли принцове на Принцовите острови. Надявам се, да са поне двама, защото русо гладно няма ... ама не съм аз :sad:

Следва проверка на наличностите и публиката в хотелския бар и ... сън. На 25.12.  в 13 : 50 летим за Аман.Пристигаме в 15.15.

От летището до града таксито е около 20 динара. Утре ще докладвам проучванията за виза  и хоп он хоп оф автобуса. До тук съм разбрала, че такъв има. Работното му време е до 18 часа през зимата.

Някой знае ли как да направим връзка с него от към летището? Доколко е прието сами жени да се разхождат из града, да речем до 21 : 00 ? Естествено, имам предвид разходка по централна улица, дето имало пекарни и разни приятни магазини.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , patilana каза:

@Maryказвала ли съм ти скоро, че нямаш равна? :ok:Леле, какъв глупчо съм! Дори не се сещах къде да търся хотела!

@lamerz1912Ще си попътуваме към него по някой от описаните начини надолу. Благодаря и на двамата!

Влакът от България стига до гара Халели. От там има безплатен автобус до гара Сикреджи.

По идея на Дани, ще проверим има ли принцове на Принцовите острови. Надявам се, да са поне двама, защото русо гладно няма ... ама не съм аз :sad:

Следва проверка на наличностите и публиката в хотелския бар и ... сън. На 25.12.  в 13 : 50 летим за Аман.Пристигаме в 15.15.

От летището до града таксито е около 20 динара. Утре ще докладвам проучванията за виза  и хоп он хоп оф автобуса. До тук съм разбрала, че такъв има. Работното му време е до 18 часа през зимата.

Някой знае ли как да направим връзка с него от към летището? Доколко е прието сами жени да се разхождат из града, да речем до 21 : 00 ? Естествено, имам предвид разходка по централна улица, дето имало пекарни и разни приятни магазини.

 

Както върви с вас ще можем да си спретнем магеланска Коледа в Амман. И ние сме там от 25 декември късния следобед. 

  • Браво 2
Връзка към коментар
В момента, mililia каза:

Естествено хумус и фалафелите в ресторанта Хашем 🙂

Може ли да напишеш адреса, моля! Ще го дадем на шофьора на таксито и ще ни докара при вас.

А имаш ли информация за транзитна виза?

 

Връзка към коментар
преди 26 минути , patilana каза:

По идея на Дани, ще проверим има ли принцове на Принцовите острови.

Абсолютно не ви съветвам да търсите принцовете точно по това време.

Ще намерите само вятър и пусти улици там.

 

преди 27 минути , patilana каза:

Ще си попътуваме към него по някой от описаните начини надолу. Благодаря и на двамата!

Влакът от България стига до гара Халели. От там има безплатен автобус до гара Сикреджи.

Гарата е Халкалъ. Начина с транспорт ви го описах. Другите не ги препоръчвам в този случай. Пеша е голям баир, а с багажа да сменяте толкова превозни средства не е ок.

преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Дали има метростанция около гарата в Истанбул?

Около коя гара? Ако питането е за тази, на която пристига влака - няма метростанция там.

Ако въпроса е за Сиркеджи - там има спирка на Мармарай, но не ви върши работа за хотела - т.е. може да го ползвате, но пак е обиколно.

 

преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Далеч ли е от Галата?

Същата гара(Халкалъ) е далече от Галата.

Ако имаш предвид Сиркеджи - не е далече, но пеша с багаж - не е добра идея.

 

преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Ако решим да вземем такси до хотела, колко би струвало?

Пак въпроса е от коя гара?

От Халкалъ ще е доста скъпо.

От Сиркеджи няма да е скъпо, но все пак ще ви натоварят с цена като за туристи. Но можете да вземете такси, като предварително се разберете за сумата. На включен брояч ще е по-евтино, но рискувате да обиколите доста района.

За мен би била приемлива сума около 15-20 турски лири. С транспорт ще ви бъде между два и три пъти по-евтино.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , patilana каза:

@Maryказвала ли съм ти скоро, че нямаш равна? :ok:Леле, какъв глупчо съм! Дори не се сещах къде да търся хотела!

@lamerz1912

В личното ми съобщение преди време.

 

Редактирано от Дани Магелани
Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Въпроси:

По т.3 - то летището е на 70-80 км от града. Ако има влакове във вашите часове отскочете до Петронас и парковете в района - през нощта са чудно осветени.

Путраджая е по-близо но не зная нощно време дали ще е удобно за разглеждане.

 

преди 3 часа, Дани Магелани каза:

4. Лежерно Бали

Най-най хубавата част. Не планирайте нищо наслаждавайте се на спа-то и изобщо на момента 🙂 Къде да гледате танци на място ще си изберете - има предостатъчно.

 

преди 3 часа, Дани Магелани каза:

5. Престой за посрещане на НГ в Сингапур от17 ч на 31.12 до 8 ч на 1.01. Стоп, който ни дава възможност да сме без багаж. Куфарите пътуват директно за Банкок.

Ще бъдем в района на Марина бей, по възможност на платформата, препоръчана от Рейни. Достъпът ще е ограничен. Ако има възможност, ще се поразходим наоколо.

Уха, Нова година и Сингапур - любимо. Имайте предвид, че целия град се стича към площада, след определен час има микро и макро заграждения разделящи тълпата на групи - сиреч разходката е невъзможна - паркирате се където може и зяпане на фойерверки. А след 1-2 ч. беж към някое заведение 🙂

 

Приятно изкарване и на двете! Като ви се услади топлата нова година, няма да искате да стоите на нашите ширини в следващите десетина години.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , cck каза:

Като ви се услади топлата нова година, няма да искате да стоите на нашите ширини в следващите десетина години.

Така ми се струва и на мен!

Какво ще кажеш за малко от Амман, преди коледната вечеря.

Връзка към коментар

Благодаря!

Хотелът ни в КЛ не е на самото летище. Ако имаме сили за разходка, ще бъде с такси.

Доста сложна логистика, скъпи вътрешни билети, но сигурна съм, че ще си струва НГ 2019!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , patilana каза:

Какво ще кажеш за малко от Амман, преди коледната вечеря.

Звучи чудесно. В Йордания, обаче не съм бил и едва ли мога да съм полезен особено.

 

В момента, Дани Магелани каза:

Доста сложна логистика, скъпи вътрешни билети, но сигурна съм, че ще си струва НГ 2019!

Абсолютно съм съгласен!

---

И да пиете един сингапур слинг за отскок през новата година 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Mary каза:

Абсолютно не ви съветвам да търсите принцовете точно по това време.

Ще намерите само вятър и пусти улици там.

 

Гарата е Халкалъ. Начина с транспорт ви го описах. Другите не ги препоръчвам в този случай. Пеша е голям баир, а с багажа да сменяте толкова превозни средства не е ок.

Около коя гара? Ако питането е за тази, на която пристига влака - няма метростанция там.

Ако въпроса е за Сиркеджи - там има спирка на Мармарай, но не ви върши работа за хотела - т.е. може да го ползвате, но пак е обиколно.

 

Същата гара(Халкалъ) е далече от Галата.

Ако имаш предвид Сиркеджи - не е далече, но пеша с багаж - не е добра идея.

 

Пак въпроса е от коя гара?

От Халкалъ ще е доста скъпо.

От Сиркеджи няма да е скъпо, но все пак ще ви натоварят с цена като за туристи. Но можете да вземете такси, като предварително се разберете за сумата. На включен брояч ще е по-евтино, но рискувате да обиколите доста района.

За мен би била приемлива сума около 15-20 турски лири. С транспорт ще ви бъде между два и три пъти по-евтино.

Както винаги перфектна!

Имам предвид Сиркеджи!

Не ми се ще да се влачим с куфари по градски транспорт.

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре де, нека е Халкалъ, все тая, след като са осигурили безплатен транспорт до центъра. Много го хвалят нощния влак, та нямам търпение да го видя. Билетът за двуместно спално купе струва 66 лева на човек. В момента още няма разписание за след 08.12. 2018 г. Не вярвам да променят много разписанието.  Разписание София - Халкали - София (от 10.12.2017г. до 31.05.2018г.и от 02.10.2018г. до 08.12.2018г.)  (PDF, 141.77 KB)

Проверих за йорданска виза. Струва 40 йордански динара и може да я получим и от почетния им консул у нас. Утре ще му пиша писмо, че няма обявено работно време.

@Mary хич не си права за принцовете - мъжете жаби целуват, ега се превърнат в принцеси, а ние да не търсим принцове щото било ветровито! :wink3:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , patilana каза:

 

Проверих за йорданска виза. Струва 40 йордански динара и може да я получим и от почетния им консул у нас. Утре ще му пиша писмо, че няма обявено работно време.

@Mary хич не си права за принцовете - мъжете жаби целуват, ега се превърнат в принцеси, а ние да не търсим принцове щото било ветровито! :wink3:

По-скоро питах за безплатна виза. Все пак по вина на йорданската авиокоюпания се получи голям престой.

А за принцовете - няма да се зорим! И да гоним Михаля (вятъра) ! 

Не тъжи, принцове има навсякъде, дори и под приктието на жаби!

Връзка към коментар

Ами той престоя си беше голям принципно. Сега стана достатъчен за повече от стъпване на йорданска земя.

Като няма да се зорим за принцове, ще ида в Долма бахче да погледам автентични мебели за султански тела. Хем е наблизо, хем е интересно.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Дани Магелани каза:

2. Втора спирка Аман за 11 часа. Идеи за разглеждане? Заслужава ли си да се вади транзитна виза за толкова време? Колко струва?

Има ли турове от летището? Йорданските линии поемат ли нещо, освен хотел - виза, тур? 

Може ли да се наеме такси за 6 - 7 часа и колко би струвало?

Имаш ли отговор от RJ че предоставят хотел? Това е от сайта им:

 

https://www.rj.com/en/info-and-tips/our-hub-and-beyond/transit-accommodation

 

Not all fares are eligible for this stopover service. Please contact your nearest Royal Jordanian office to confirm whether this service is available for your journey. Charges may apply.Not all fares

Връзка към коментар
преди 15 часа, Дани Магелани каза:

Дали ще може да си внесем от безмитните в Бали или Сингапур шампанско или вино?

Единственият проблем за внасянето на алкохол в Сингапур е ако идваш от Малайзия. За наше съжаление, ние влизаме от КЛ.

Имаш право на: 1л концентрат + 1л вино + 1л бира

 

https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.