Прескочи до съдържание

Летяща Нова година


patilana

Препоръчани мнения

преди 31 минути , master_of_germs каза:

@patilana, има адаптерчета за по десет лева в големите магазини за техника. Днес си взехме, пише, че стават за над 150 държави. 

Виж там дали са и тествани за различни волтажи... 

Връзка към коментар

@neuromancer 4 - 5 дни добре, ама нас няма да ни има 10.  Освен това , този път съм решила да се правя на АлександраКо и Теди, и да пиша по време на пътуването. За тази цел освен интернет, трябват и заредени батерии.

Ще купя универсално. Благодаря @Rainy.

Вече сме с купени билети за нощния влак за Истанбул. Цената за двама в двойка спално купе - 131,05 лв.

Сега чакам да минат намаленията на Wizz, че да си купя връщането. Така и така ще се ръся с много пари, поне да съм изчакала до край. Та да се сърдя само на себе си.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Докладвам, че вече съм заредила портфейла, макар да съм наясно, че не знам колко пари ще ми трябват. Ако не стане с малко, ще похарча много. Т.е. както винаги :scratch_one-s_head:Готова съм за пазарлък с индонезийци и всякакви други народности, които го практикуват.

Пазарлъкът ми с мистър Буда приключи при цена 45 $ на кола за първи и втори ден, и 40 $ за третия ден.

Програмата ми е подредена от него, след като му изпратих какво искам да видя :

  Ден 1 - Barong dance, Animal Luwak Coffee, Butterfly park, Tegenungan water fall, Ubud market, Ubud palace, Ubud monkey forest

  Ден 2 - Goa gajah, Tirta Empul, Kintamani Batur volcano and lake, Besakih mother temple , Agung volcano / mountain;

Ден - 3 -Pandawa beach, Padang Padang beach, Uluwatu , kecak and fire dance.

Не мога да изненадам тези, които са ходили, но мистър Буда ме покани да отида отново, тъй като част от нещата, които искам да видя са невъзможно далеч за трите пълни дни на острова.

Моля, коментирайте без да ме премятате по другите места, защото само ще ме натъжите. Искам да знам, дали по пътя към тези места има и някоя и друга оризова тераса или горичка с птички, защото нещо се вдъхнових за птичи песни от велик магеланец. Скоро няма да ида на Вануату, ама може пък да ги има и по тези земи, знае ли човек ?

Да припомня, че сме позиционирани в Санур.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 59 минути , patilana каза:

 

  Ден 1 - Barong dance, Animal Luwak Coffee, Butterfly park, Tegenungan water fall, Ubud market, Ubud palace, Ubud monkey forest

  Ден 2 - Goa gajah, Tirta Empul, Kintamani Batur volcano and lake, Besakih mother temple , Agung volcano / mountain;

Ден - 3 -Pandawa beach, Padang Padang beach, Uluwatu , kecak and fire dance.

 

Патилана почвам от последния ден 3: Дублираш моята програма, напълно изпълнимо е.

Втори ден: Подозирам, че Agung volcano / mountain означава да те заведе в едно заведение със скъпа гадна храна на шведска маса с хубава гледка към вулкана. Моят съвет е да го избегнеш. 

Ден 1 - Махни тоя тъп танц, накрая ще видиш това, което си заслужава танца Кечак. Иди В Убуд виж Маркета за около 1, 30 ч., Двореца е не повече от 30 мин и да кажем за маймуните около 1,30 мин. Остави си време да минеш по някоя от уличките без движение, например Gowtama /пресечка на улицата, на която са двореца и пазара, в посока маймунската гора/. Пий някъде фреш или кафе и позяпай. Иди да видиш фермата за кафе и си купи чай от там. Скъпички са, но си заслужават, особено от лимонената трева. Пеперудения парк не съм виждала, ама ще да е нещо скъпо. Аз бих си го спестила и бих поискала от Буда да ме води по селските пътища из маршрута.  Ще видиш оризови поля в ден първи и втори. Ако имаш възможност обърни програмата. И понеже обичам да обърквам хората бих избрала за ден 2 друг маршрут - Танах Лот, полята jatiluwih rice, в които да направиш разходка и Храмът на езерото Братан.

 

 

 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , mililia каза:

Патилана почвам от последния ден 3: Дублираш моята програма, напълно изпълнимо е.

Втори ден: Подозирам, че Agung volcano / mountain означава да те заведе в едно заведение със скъпа гадна храна на шведска маса с хубава гледка към вулкана. Моят съвет е да го избегнеш. 

Ден 1 - Махни тоя тъп танц, накрая ще видиш това, което си заслужава танца Кечак. Иди В Убуд виж Маркета за около 1, 30 ч., Двореца е не повече от 30 мин и да кажем за маймуните около 1,30 мин. Остави си време да минеш по някоя от уличките без движение, например Gowtama /пресечка на улицата, на която са двореца и пазара, в посока маймунската гора/. Пий някъде фреш или кафе и позяпай. Иди да видиш фермата за кафе и си купи чай от там. Скъпички са, но си заслужават, особено от лимонената трева. Пеперудения парк не съм виждала, ама ще да е нещо скъпо. Аз бих си го спестила и бих поискала от Буда да ме води по селските пътища из маршрута.  Ще видиш оризови поля в ден първи и втори. Ако имаш възможност обърни програмата. И понеже обичам да обърквам хората бих избрала за ден 2 друг маршрут - Танах Лот, полята jatiluwih rice, в които да направиш разходка и Храмът на езерото Братан.

 

 

 

Добри идеи! Мерси!

Ася, права е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, patilana каза:

Докладвам, че вече съм заредила портфейла, макар да съм наясно, че не знам колко пари ще ми трябват. Ако не стане с малко, ще похарча много. Т.е. както винаги :scratch_one-s_head:Готова съм за пазарлък с индонезийци и всякакви други народности, които го практикуват.

Пазарлъкът ми с мистър Буда приключи при цена 45 $ на кола за първи и втори ден, и 40 $ за третия ден.

Програмата ми е подредена от него, след като му изпратих какво искам да видя :

  Ден 1 - Barong dance, Animal Luwak Coffee, Butterfly park, Tegenungan water fall, Ubud market, Ubud palace, Ubud monkey forest ; 

  Ден 2 - Goa gajah, Tirta Empul, Kintamani Batur volcano and lake, Besakih mother temple , Agung volcano / mountain;

Ден - 3 -Pandawa beach, Padang Padang beach, Uluwatu , kecak and fire dance.

Не мога да изненадам тези, които са ходили, но мистър Буда ме покани да отида отново, тъй като част от нещата, които искам да видя са невъзможно далеч за трите пълни дни на острова.

Моля, коментирайте без да ме премятате по другите места, защото само ще ме натъжите. Искам да знам, дали по пътя към тези места има и някоя и друга оризова тераса или горичка с птички, защото нещо се вдъхнових за птичи песни от велик магеланец. Скоро няма да ида на Вануату, ама може пък да ги има и по тези земи, знае ли човек ?

Да припомня, че сме позиционирани в Санур.

 

Здравей patilana,

 

местата на които води Буда за luwak coffee са супер турист капани, ние бяхме опитали такова кафе в Джогджа по съвет на mililia, и му казах, че няма нужда да ни води, но той все пак спря на едно място излизайки от Убуд, bird nest, където след като разбраха, че не искаме да дадем 200 000 рупии на човек, за една снимка на люлката, дори не ни предложиха дегустация на чай или кафе, въпреки, че аз исках да си купя чай, което много ме разочарова.

Такова кафе може да пиеш, и на много кафета в Убуд и Санур, без никой да те натиска да купуваш каквото и да е, и да те гледат като касичка, на едно кафе на входа на monkey forest, дори има цибетки на масата и може да ги галиш докато пиеш.

 

За ден 2 - кажи на Буда да вмъкне и след Tirta Empul онзи темпъл с многото стъпала, пак има вода и има изсечени темпели във скала, има и водопад, забравих как се казва, там има страхотни автентични оризови тераси.

 

20181119_151723.jpg

20181119_151948.jpg

20181119_151232.jpg

20181119_150656.jpg

 

И въпреки, че казваш, да не даваме други предложения, все пак ще кажа, че мен най-много ме впечатлиха Tanah lot и Ulun Danu Bratan, ние ги направихме в един ден, Буда включи и Royal temple, препоръчвам ги за ден 3, вместо плажовете и Uluwatu.

Редактирано от ЕмиЖор
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Обикновено местните водят на места, от където ще изкарат пари (иначе не се връзва сметката) 🙂 Ако сте около Убуд и предвиждате да отидете до Tirta Empul на около знам ли, айде половин час макс каране в посока има една от най-големите и добри места за опитване на прочутото и най-скъпо кафе в света. Едното е Basanta Agro Organic и другото е Bali Pulina. И двете места имат доста висока оценка в Трипадвайзър, в Гугъл и на другите места. Не им правя реклама, но сме ходили там и сме водили хора - всичките бяха много доволни. Гледката е разкошна и е оптимално да се насладите на нежната музика и кафетата минимум 30 мин. а оптимално е поне час. Ако ходите 2-ма човека е ок, но ако сте повече от 2-ма например 3-ма или 4 може да седнете на 2 отделни маси.

 

Носят за опитване доста видове чай и кафе и всичко е безплатно, а само ако искате Luwak тогава се плаща по 5 долара на чашка ако не бъркам. На нас ни хареса кафето от цибетка (само един път сме го опитвали, защото сме тук и може да ходим, когато искаме). А защо да сядате по 2-ма на маса - защото коичеството е чудесно за опитване за 2-ма човека. Ако седнете 3-ма или 4-ма пак ще донесат една табла, но чашките са за кафе и не са пълни. 3-ма или 4 човека да опитат по една глътка и ще свърши 😉. След това ще минете през магазина, и ако си харесате нещо ще си вземете, ако ли не - никой не ви кара на сила. В Басанта-та поднасят и храната по ефектен начин, но да се има в предвид, че менюто е вегетарианско.

 

Любителите на месото да не възкликват веднага :" Ооооооооо не" 😉 храната е вкусна и може да се щракнете с нея, макар че няма месо. След като приключите пак в колата и по другите места.  Това е за дегустацията на кафе тук.  Щом плащате за един ден за тур вие казвате какво искате да видите и той ви кара където пожелаете. 🙂 

  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар

@ЕмиЖор, стана ми интересно и потърсих мястото, където Буда ви е завел. Ами този bird nest е една нова измишльотина в Бали, но не Luwak Coffee ферма. Не, че тези ферми не са туристически, но са съвсем различни. Буда води в една ферма, където първо ви разказват разни неща, а след това ви дават да дегустирате чайове безплатно. Ако искате и кафе лувак плащате 5$ или 50 000 рупии. Едва на тръгване, ако искате минават през магазин. Вътре не ви притискат да купите, така че можете да разгледате и да си ходите. Вероятно Буда няма да вземе комисионна от покупки, ама вас това не ви интересува. Така, че той наистина не ви е завел в такава ферма. Това със снимките и люлките е нещо съвсем друго.

Патилана, ако проявиш интерес от храма на снимките ще му издиря името, аз също ходих в него. Просто прецених, че дали едните храмове или другите в тази посока е все тая. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За кафето ще настоявам за Luwak Coffee  ферма, както съм си написала.

Как тъй без плажове ? Не стига, че ги нямало на Бали, ами аз да изключа тези, дето ми ги предлагат. Докато не се е приел етичният кодекс на магеланци, който ще анатемоса плажните снимки през зимата, аз от къде ще кача такива, като друг плаж догодина не се вижда на хоризонта ? Не мога да оставя на случайността това дело.

Да, Мили, ако не те затруднява, ще бъда благодарна за името, че иначе ще трябва да показвам снимка -  я разбрали се, я не.

Мили дами, и ти hobby - trip, знам че, няма да видя всичко за три дни. Сигурно за целия остров трябват три седмици. Всички, които са ходили, имат намерение да се върнат, защото чувстват, че нещо са пропуснали. Просто трябва да се започне от някъде. Надявам се да имам време и пари за дъъъъъълга почивка с дъъъъъъълги масажи .... някой ден. Ей, на, стана ми тъжно .

Кажете , моля, освен сок с мляко, какви други благини да опитам ?

Връзка към коментар

@patilana - Pura Ganunk Kawi е храма. 

Не се отказвай от плажовете, тъй като те са удобни за Улувато и Кечак танца. Пък Padang- padang е плажът от Яж, моли се и обичай, може нещо романтично да те чака там. На мен ми беше приятно да се разходя въпреки тълпите на плажа. Виж другият и да си го спестиш не е загуба, ама цената на тура ще е същата, та по добре иди. 

Редактирано от mililia
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Отивам навсякъде без грам замисляне !

Ти си нямаше друга работа да споменаваш романтиката - ми Буда няма ли да ме пази ? :wink: Сега ще я мисля цял месец, пък после и снимки ще трябва да показвам за доказателство , ако се случи де :lol: Пък ако не я харесате падналата ми се романтика ? :lol::lol::lol:

Записах си храма, благодаря !

 

Връзка към коментар

Хах, не, Буда го мързи да слиза до плажа и те чака на кафенце, а ти се бъхтиш по стълбите, та да слезеш на плажа.

Шегувам се, имаше някакви стълби, но не са много. Повече са, докато стигнеш храма Ганунг Кави и проблемът е на връщане, че ги катериш.

 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, mililia каза:

го мързи да слиза до плажа и те чака на кафенце, а ти се бъхтиш по стълбите,

Мале, хич не съм мъжемразка, ама що тъй мъжете по цял свят си приличат като сиамски близнаци ?

Хм, значи никой няма да знае какви съм ги вършила там ! Добра новина !

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, mililia каза:

@ЕмиЖор, стана ми интересно и потърсих мястото, където Буда ви е завел. Ами този bird nest е една нова измишльотина в Бали, но не Luwak Coffee ферма. Не, че тези ферми не са туристически, но са съвсем различни. Буда води в една ферма, където първо ви разказват разни неща, а след това ви дават да дегустирате чайове безплатно. Ако искате и кафе лувак плащате 5$ или 50 000 рупии. Едва на тръгване, ако искате минават през магазин. Вътре не ви притискат да купите, така че можете да разгледате и да си ходите. Вероятно Буда няма да вземе комисионна от покупки, ама вас това не ви интересува. Така, че той наистина не ви е завел в такава ферма. Това със снимките и люлките е нещо съвсем друго.

Патилана, ако проявиш интерес от храма на снимките ще му издиря името, аз също ходих в него. Просто прецених, че дали едните храмове или другите в тази посока е все тая. 

 

mililia, бяхме после и в такава ферма, от там си купих чай и какао, на копи лувак дегустирахме безплатно и си купихме от Джогджа. Там дори без плантация, беше далеч по-приятно и автентично и на половин цена. Планувам да поопиша като стигна, ще дам и контакти.

преди 14 часа, patilana каза:

За кафето ще настоявам за Luwak Coffee  ферма, както съм си написала.

Как тъй без плажове ? Не стига, че ги нямало на Бали, ами аз да изключа тези, дето ми ги предлагат. Докато не се е приел етичният кодекс на магеланци, който ще анатемоса плажните снимки през зимата, аз от къде ще кача такива, като друг плаж догодина не се вижда на хоризонта ? Не мога да оставя на случайността това дело.

Да, Мили, ако не те затруднява, ще бъда благодарна за името, че иначе ще трябва да показвам снимка -  я разбрали се, я не.

Мили дами, и ти hobby - trip, знам че, няма да видя всичко за три дни. Сигурно за целия остров трябват три седмици. Всички, които са ходили, имат намерение да се върнат, защото чувстват, че нещо са пропуснали. Просто трябва да се започне от някъде. Надявам се да имам време и пари за дъъъъъълга почивка с дъъъъъъълги масажи .... някой ден. Ей, на, стана ми тъжно .

Кажете , моля, освен сок с мляко, какви други благини да опитам ?

Плажа на Санур също е супер, няма да останеш без плаж, поне докато не дойде отлив.

Редактирано от ЕмиЖор
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз понеже съм била във ферми и на двете места, да наистина в Джогджа нещата са с по-малко туристически и по-евтини, но Патилана трябва да избира от ферми в Бали. Коментарът за това колко скъпи са фермите за копи лувак в Бали, щеше да я обърка, поради което внесох уточнение. Иначе да bird nest е скъпа атракция точно да идеш да се люлееш  и да ти правят скъпи снимки и щом не го правиш, то те не те смятат за клиент. 

А чайовете от фермите не се намират в магазините за храни. Аз доста търсих за да си купя още но не намерих. Има чайове, но качеството е по-друго.

Истината е, че Буда е точен и коректен шофьор, но програмите, които предлага трябва да се преценяват. Всеки е с различни интереси, пък и като натрупа повече опит почва да избягва тъпите тур атракции. 

За мен танцът Кечак е наивен, но задължителен за Бали. Храмът Улувато е перфектния декор за него. Цената на тура до храма е всъщност еднаква с плажове или без тях. Те са по пътя. Така, че ако Патилана реши да ходи до Улувато по-добре да ги види и тях. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 46 минути , mililia каза:

 

За мен танцът Кечак е наивен, но задължителен за Бали. Храмът Улувато е перфектния декор за него. Цената на тура до храма е всъщност еднаква с плажове или без тях. Те са по пътя. Така, че ако Патилана реши да ходи до Улувато по-добре да ги види и тях. 

Храмът Улувато и мястото, на което представят Качак, на какво разстояние са от паркинга? Ходенето пеш по равен или стръмен терен е? Всички плажове наоколо ли изискват ходене до тях или има такива, до които може да се паркира? Благодаря за всички съвети!

Връзка към коментар

За Улувато има някакво ходене, но не е труден пътя. Не помня да е имало кой знае какви стълби, така че по-вероятно да не е проблемно. В самият храм има няколко стъпала и пътечки, но не са нещо трудно. 

До Паданг-Паданг се слиза по стълби, по тясни са и се налага изчакване при разминаване. 

За другия плаж няма ходене. Вижда се от паркинга, ама имаше вълни, та не знам за истински плаж колко става. И на двата плащах нещо. 

Обаче, това са само спомени, нека някой с по скорошни впечатления да потвърди, че не искам да ви обърквам.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, mililia каза:

Обаче, това са само спомени, нека някой с по скорошни впечатления да потвърди, че не искам да ви обърквам.

Моите са още по-отдавна, но потвърждавам. От паркинга до танците е равно. Качването до самия храм горе има стълби обаче. Бавничко се качват 🙂 

Връзка към коментар
преди 4 часа, rdd каза:

А какви са тези люлки? Стана ми интересно.

Казва се Bali Swing, 

 

https://www.google.bg/search?q=bird+nest+bali+swing&rlz=1C2CHBD_enBG767BG803&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjG0efZgP_eAhXOlIsKHbu9BDUQsAR6BAgFEAE&biw=1280&bih=579

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Напоследък сред почти всички от подрастващото поколение е модерно да отидеш някъде, да се щракнеш само да има снимка къде си и да си заминеш. Bali Swing е такова място. Не че не е хубаво, даже напротив, но масово отиват там за да се снимат в "гнездата" защото всеки се щрака там и юруш барабар Петко с мъжете.  Има и една люлка, на която се разбиха да се снимат всички. Не е лоша, но ние отиваме на едно място, защото ни харесва и си изкарваме идеално разбира се, а не за да се щракна и да видя колко лайка ще събере снимката в социалните мрежи, защото познавам и такива. Важното е колко лайка ще събере снимката, не каква е всъщност, дали има емоция в нея, изражение на лицето и много други неща. 🙂 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Пуснаха ми мухата за нощна разходка из Куала Лумпур.

Кацаме 21:30 , горе - долу, след час да сме излезли, след още час да сме в хотела - има безплатен летищен трансфер. Станало 23:30.

Всъщност, екскурзийката е -  Светлините на Куала Лумпур :wink:

Movenpick Hotel & Convention Centre KLIA 

Kompleks TH Sepang, Jalan Masjid KLIA, Sepang, - това е адресът.

Какви са цените на такситата ? По сигурно ли е на рецепция или може и отвън да се наеме ?

@DaBo помоооощ ! Колко би ми струвало,  ако искам да видя кулите и района около тях посред нощ ?

Връзка към коментар
16 hours ago, patilana said:

Пуснаха ми мухата за нощна разходка из Куала Лумпур.

Кацаме 21:30 , горе - долу, след час да сме излезли, след още час да сме в хотела - има безплатен летищен трансфер. Станало 23:30.

Всъщност, екскурзийката е -  Светлините на Куала Лумпур :wink:

Movenpick Hotel & Convention Centre KLIA 

Kompleks TH Sepang, Jalan Masjid KLIA, Sepang, - това е адресът.

Какви са цените на такситата ? По сигурно ли е на рецепция или може и отвън да се наеме ?

@DaBo помоооощ ! Колко би ми струвало,  ако искам да видя кулите и района около тях посред нощ ?

Леле, нямам никаква идея колко би струвало... Хотелът всъщност е много далеч от града, той е до летището, на има -няма 10 минути с кола, затова има и безплатен шатъл. Таксита пред хотела няма да има и ако ти извикат от хотела, сигурно ще дойде някое от летището, а те са скъпи. Или да си извикаш Граб или от хотела да ти извикат Граб. Граб кола от летището до центъра е 65 рингитс + тол таксите още около 15-на рингитс тоест към 80 рингитс за най-малката граб кола. Навръщане същата сума. Това е с Граб. С такси ще е поне два пъти по-скъпо, то и затова хората масово се движат с Граб. Проблемът е, че за Граб ти трябва местна карта с регистрация и ако от хотела ти извикат на отиване, то на връщане няма как да стане и ще трябва да хващаш обикновено такси.

Ако се върнеш на летището след като си се настанила с безплатния им шатъл, влакът или автобусите също не са опция, защото последните превозни средства от града към летището са около полунощ тоест няма как да се върнеш. В този случай само може пак да хванеш такси оттам.

 

Значи виждам следните възможности:

1. Пишеш на хотела и ги питаш как може да стане това и колко би ти струвало.

2. Имам визитката на един местен шофьор, който кара и като Граб. Пак му пишеш и питаш дали и колко би струвало. Ако има и други магеланци с координати на такива шофьори, би могла и тях да питаш.

3.Сменяш хотела за такъв в центъра на града. Куала Лумпур абсолютно си заслужава дори и само нощна обиколка.

 

Към днешна дата: 1 рингитс е 0.40 ст.

 

 

 

29634224_10215058291306321_627106128_o.jpg

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@DaBo много благодаря за отговора.

Щом сме близо до летището, значи ще се настаним по - рано. Следователно ще имам повече време за разходка.

Ще взема да пиша както ме съветваш. На хотела и на мейла от визитката.

преди 5 часа, DaBo каза:

Куала Лумпур абсолютно си заслужава дори и само нощна обиколка.

Мненията станаха две.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.