Прескочи до съдържание

Летяща Нова година


patilana

Препоръчани мнения

преди 27 минути , patilana каза:

@DaBo много благодаря за отговора.

Щом сме близо до летището, значи ще се настаним по - рано. Следователно ще имам повече време за разходка.

Ще взема да пиша както ме съветваш. На хотела и на мейла от визитката.

Мненията станаха две.

Имам телефонен номер с вайбър на шофьорът, който ме вози в КЛ. Писах ти преди време за него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , patilana каза:

Този човек не беше ли возил и други магеланци ?

Някъде съм давала номера, но не съм сигурна дали са го ползвали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали знаете, ама на мен ми е важно да знам кога тръгвам, кога пристигам е ориентировъчно.

Е, днес, по повод 5 минутна промяна в разписанието на Air Asia открих, че съм си сгрешила името в билета си с тях и че полетът ми от Амман пристига в Куала Лумпур не в 21:30, ами  малко след 19 часа. Урааа! Имам предостатъчно време за разходка с градския транспорт !:girl_dance:В понеделник ще си купя рингити!:good:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.11.2018 г. в 19:23, patilana каза:

актуална цена на такситата от Денпасар до Санур и как става - с много пазарлък ли или тарифите са твърди?Преди две години са искали за това разстояние 300 000 пари.

Малко късно виждам темата, но все пак ще си кажа - 300 000 IDR са доста, макар толкова да ми искаха за трансфер от хотела в Санур. Аз букнах оттук https://www.klook.com/activity/794-airport-transfers-bali/ трансфер за 150 000, като единствения недостатък беше, че шофьорът не говореше почти никакъв английски. Ето и една снимка с тарифи от летището ориентировъчно, че не разбрах за какъв превоз става дума:

20180826_000915.jpg.58d456bbeccb13e2e2e4f54eaafe1c06.jpg

 

Другата опция е Go-jek, приложение като Uber (ако вземете местна SIM карта на летището), но трябва да се излезне от летището, защото нямат право да оперират там, доколкото разбрах.

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

@Carrie много ти благодаря за линка. Всяка информация преди заминаването е от полза.

На второ, трето четене, да се сещаш за още някоя и друга местна особеност, която си заслужава да бъде споделена ?

Връзка към коментар

За без багаж да се извика нещо евтино (Go-Jek, Grab) става, но с багаж ще е зор работа. Забраниха им да влизат в летището и сега може само отвън да се хванат коли на тези 2 фирми. Ако се ходи от някъде до летището - става, но обратното не. 🙂  Пътят пеша не е много - 400-500 метра, но трябва да знаете къде отивате и да сте били поне един път на летището. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Когато пътувахме с тях до Тайланд през 2017, местата не бяха платени, даже се избираха като при катарците - веднага след купуването на билетите, а не в последствие при чекирането и определено не са случайно разпределени, защото току-що погледнах, че и на 4-те полета сме били на 11 А и В... Ако сега са платени, значи и тях "кризата ги е ударила"... :blink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами ние изобщо не сме гледали в началото, че може свободно да се избират места. Винаги съм смятал, че местата ти ги разпределят при чекирането. Но и нямам никакъв опит с компании, които не са нискотарифни...

Снощи погледнахме и видяхме, че в схемата има разни места заети; разни други, които са за свободен избор и трети, за които пише chargeable. Безплатни имаше само на първия полет с йорданците от Истанбул до Аман. За останалите полети с тях имаше само платени опции. Най-странното е, че за полета Аман-КЛ имаше само уж платени, пък на най-задните от тях пишеше платени, но цена 0.00. За двата полета на връщане нямаше такива. Затова избрахме места само за двата полета на отиване. Нямам намерение да доплащам за места и мисля, че би трябвало да си ни качат, просто искат да изкрънкат пари от тия, които искат да си платят за определени места. Само се притеснявам да няма овърбординг и да не отрежат такива, които не са си избрали място предварително... 😕 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, master_of_germs каза:

 Безплатни имаше само на първия полет с йорданците от Истанбул до Аман. За останалите полети с тях имаше само платени опции. Най-странното е, че за полета Аман-КЛ имаше само уж платени, пък на най-задните от тях пишеше платени, но цена 0.00. За двата полета на връщане нямаше такива. Затова избрахме места само за двата полета на отиване. 

Как резервира за Аман -КЛ места? На мен ми дава грешка.

Връзка към коментар

Аз ги резервирах, и на мен по едно време отгоре ми изписа някакви съобщения за грешка, но въпреки това ми ги добави. На 26 ред от лявата страна - места A,B,C, ако виждаш 3 заети, това са нашите.

Връзка към коментар
преди 2 минути , mary_shery каза:

Аз ги резервирах, и на мен по едно време отгоре ми изписа някакви съобщения за грешка, но въпреки това ми ги добави. На 26 ред от лявата страна - места A,B,C, ако виждаш 3 заети, това са нашите.

От компютър или през телефон резервира?

Връзка към коментар
преди 22 минути , mary_shery каза:

От таблет резервирах, не през приложение. Ние летим на 23-ти.

Чекира ли се?

Нашият полет на 25.12 с йорданците има техмически стоп в Банкок. Дали ще слизаме?  

Аз ще вземам в Банкок VOA, но на връщане на 1.01.

Има ли вероятност от АК -  йорданците или Скот, да искат тайландска виза, за да ме качат?

Връзка към коментар

За технически стоп няма да ви искат виза

А при положение, че има VOA авиокомпанията няма да ви иска виза предварително, иначе какъв е смисъла?

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Дани Магелани каза:

Чекира ли се?

Нашият полет на 25.12 с йорданците има техмически стоп в Банкок. Дали ще слизаме?  

Аз ще вземам в Банкок VOA, но на връщане на 1.01.

Има ли вероятност от АК -  йорданците или Скот, да искат тайландска виза, за да ме качат?

Става въпрос за избор на място. Пробвай за твоята дата дали ти дава възможност за избор за Аман - КЛ. Моята е 27 и дава грешка.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Kamen каза:

Става въпрос за избор на място. Пробвай за твоята дата дали ти дава възможност за избор за Аман - КЛ. Моята е 27 и дава грешка.

Аз мисля да се чекирам за всички полети на летището в Истанбул. Трябва ли предварително да избирам място?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Аз мисля да се чекирам за всички полети на летището в Истанбул. Трябва ли предварително да избирам място?

Това е избор на място, чекирането си е отделно  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Я, как хубаво сте ми обяснили особеностите на избора на място! Благодаря!

Моля, някой да ми каже, в Сингапур как ще влезем при наличието на безвизов режим - само с попълнена някаква бланка или има и други подробности ?

Връзка към коментар
преди 8 минути , patilana каза:

Я, как хубаво сте ми обяснили особеностите на избора на място! Благодаря!

Моля, някой да ми каже, в Сингапур как ще влезем при наличието на безвизов режим - само с попълнена някаква бланка или има и други подробности ?

Още в самолета ще ви раздадат едни формуляри. Попълват ги и с тях отивате на паспортен контрол. Взимат ви отпечатъци от пръстите и част от формуляра и ви връщат един отрязък от него. Този отрязък го пазите до напускане на страната, където, ако не забравят ще ви го вземат. 

Често устройството за взимане на отпечатъци е зацапано и не работи добре, та ви пращат на други гишета, не се плаши. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.